Keresés

Részletes keresés

anblock_italia Creative Commons License 2015.06.10 0 0 307

Elég kimerítő lehetett abban a nagy melegben. Mint vásárlónak, nekem szinte fóbiám van az ilyen vásároktól, nagyon nehéz dönteni pár óra alatt. Tavaly klassz volt, hiszen nézelődhettem eleget. Lilike, ilyen helyre nem szabad vinni gyerekeket és szerintem férjet se!:-)

Előzmény: Lilike9 (304)
anblock_italia Creative Commons License 2015.06.10 0 0 306

Akkor nagyjából minden úgy ment, mint tavaly, kivéve, hogy nem volt szélvihar, hanem inkább hőség. Remélem nem kellett hazahozni sok leandert! Velencére majd én is nagyon szeretnék menni.

Előzmény: ReeDonLee (305)
ReeDonLee Creative Commons License 2015.06.09 0 0 305

A standunk ugyanazon a helyen volt, így könnyebben megtalálhatóak voltunk. Érdeklődők szombaton és vasárnap voltak, olyan tömeg lett néha, hogy lépni sem lehetett.

Leanderekből a nagyobb kertészetek, speciálisan erre szakosodott árusok hozták a felturbózott, formás, kommersz növényeket.

Aki különlegesebbre, név szerint vágyoot, jött hozzánk.

Két féle vásárlói kategória van, ez látszik.

Egyik, aki derékig érő szimpla sárgát/bordót keres, vagy jaaaj, de szép vajszínű, viszem. Ezek a 2-3-4 éves, virágzó növények.

A gyüjtők, kicsit beoltottak pedig név szerint keresnek fajtákat.

A gondozás, ápolási tanácsokat mindenki szívesen fogadta, sokan kérdeztek is.

Röviden most ennyi, képeket hoznak majd a lányok, én nem csináltam (elfelejtettem). :-)

Előzmény: anblock_italia (303)
Lilike9 Creative Commons License 2015.06.09 0 0 304

Én személy szerint nagyon jól éreztem magam a lányok társaságában, jót beszélgettünk:-) Rengeteg évelő,muskátli, különféle mediterrán növény volt. Sajnos a gyerekek az idén is hamar elunták magukat a nagy melegben.

Vettem egy hatalmas kefevirág bokrot, egy nagyobbacska nemes babérfát, ólomvirágot, leandereket, mimózavirágot, egy különleges bougainvilleat Markó Mihálytól, agyag kerti díszeket...stb

Sajnos mire az egyik standhoz visszamentem már elvitték a törzses fuksziát, így arról lemaradtam:-) de ezt a most valamilyen kertészetben felfogom hajtani az biztos!

Jövőre is megyek, nem lehet kihagyni!

 

Előzmény: anblock_italia (303)
anblock_italia Creative Commons License 2015.06.08 0 0 303

Több kép és némi információ is jó lenne:-) Sajnos én most nem tudtam menni, de jövőre igyekszem!

Előzmény: anyunya (302)
anyunya Creative Commons License 2015.06.08 0 0 302

anyunya Creative Commons License 2015.06.08 0 0 301

 

Szép és jó helyen volt az egyesület sátra, a kastély főbejáratához vezető út sarkán.

f.ildikó Creative Commons License 2015.06.02 0 0 300

Alakul már! :)

Előzmény: anblock_italia (299)
anblock_italia Creative Commons License 2015.05.31 0 0 299

Az idén komoly esély lett volna szépen virágzó leanderekkel díszíteni a standot, de ez a fránya idő csak közbeszólt..., bár talán most lesz néhány virágnyitogató nap.

f.ildikó Creative Commons License 2015.05.28 0 0 298
f.ildikó Creative Commons License 2015.05.26 0 0 297

Lassan készülődünk a fehérvárcsurgói vásárra!

Te is ott leszel?

f.ildikó Creative Commons License 2015.05.08 0 0 296

A leander a híres fórumon kivesézték már a cikk hibáit. 

Sajnos néhány hasonló cikk kering még, szintén  fél- vagy téves információkkal.

Itt találsz néhány oldalt, ami eligazít http://leanderegyesulet.hu/hasznos-oldalak/

Előzmény: Matesuszt (295)
Matesuszt Creative Commons License 2015.05.05 0 0 295

Sziasztok! Tegnap találtam egy hasznos cikket, melyben arról írnak, hogyan maradhat egészséges a leanderünk. http://lakberinfo.hu/kert/kerti-novenyek/2015-04-29-hogyan-maradhat-viragzo-es-egeszseges-a-leanderem/ Számomra nagyon hasznos volt, mivel éppen névnapomra kaptam egy leander palántát és most tájékozódom, hogy hogyan is kell nevelni. A cikk mindenkinek hasznos lehet!

f.ildikó Creative Commons License 2015.05.04 0 0 294

Egy újabb cikk, ami ráadásul igen fenyegető a kedvenc növényünkre.

http://leanderegyesulet.hu/2015/05/xylella/

LeanderEgyesület Creative Commons License 2015.04.20 0 0 293

Sziasztok!

 

Örömmel konstatálhatjuk, hogy Egyesületünk kezd a köztudatba kerülni, mint civil szervezet!! Több önkormányzattól kaptunk olyan megkeresést, hogy szeretnék a településüket díszíteni, ehhez kérnek tőlünk segítséget.

Ha van olyan nagy/nagyobb méretű leanderetek, ami kinőtte a kertet, nem tudjátok teleltetni, feleslegessé vált Nálatok, jelezzétek felénk a honlapunkon található elérhetőségek valamelyikén (www.leanderegyesulet.hu).

Anyagi helyzetünk véges, de némi ellenszolgáltatást tudunk nyújtani, privátban megbeszéljük a részleteket.

A szállítást megoldjuk.

Velencén a Polgármester nyitott a tervezett „Mediterrán város” - benne egy leanderkiállítás - ötletünkre. Itt bemutatnánk a leanderek sokszínűségét, de egyéb mediterrán növények is helyet kaphatnának.

Kérjük, segítsetek minket ebben, minden felajánlást, ötletet várunk.

 

Köszönjük: MLMKE vezetősége és tagjai

f.ildikó Creative Commons License 2015.04.20 0 0 292

Igen,  nagyon, de azért jó volt! :)

Előzmény: Ely52 (291)
Ely52 Creative Commons License 2015.04.20 0 0 291
Fázósan. :)
Előzmény: f.ildikó (290)
f.ildikó Creative Commons License 2015.04.18 0 0 290

 Tavaszi napok! :)

f.ildikó Creative Commons License 2015.04.14 0 0 289
anyunya Creative Commons License 2015.04.04 0 0 288

Szeretettel kívánok áldott szép Húsvétot minden leanderbarátnak!   Zsuzsa

 

                        

f.ildikó Creative Commons License 2015.04.02 0 0 287

Egy újabb esemény, ahol az egyesület ott lesz!

http://leanderegyesulet.hu/2015/04/tavaszi-napok/

Nagyon sok és érdekes program kínálkozik ezen a két napon. Ha tehetitek gyertek és nézzétek meg. A belépő mindössze 200 ft/fő.

Sajnos virágzó növényünk még biztos nem lesz, de a köztudatban talán így is elültethetjük a nevünket, a leander szeretetét.

Mindenkit szeretettel várunk!

f.ildikó Creative Commons License 2015.03.13 0 0 286
f.ildikó Creative Commons License 2015.02.22 0 0 285
f.ildikó Creative Commons License 2015.02.19 0 0 284
f.ildikó Creative Commons License 2015.02.17 0 0 283

Sziasztok!  

Ha felmentek a honlapra és ránéztek erre: http://leanderegyesulet.hu/leanderfajtak/magyar-magoncok/nevek-listaja/ láthatjátok milyen magyar magoncnevek vannak már összegyűjtve. Kérlek csatlakozzatok Ti is ehhez a kezdeményezéshez és ha van nevesített magoncotok jelezzétek felénk és mi közzétesszük. Hogy miért jó ez? Lehet, hogy most még nem is látjátok ennek a fontosságát, mert már formáról is felismeritek, hogy melyik milyet virágzik, ám később biztos, hogy jelentőséggel bír majd. Sokan magoncoznak szép hazánkban és nagyon sok szép és talán új fajta jött már eddig is létre. Most még talán csak saját örömünkre tatjuk őket, de ... tegyük föl jön egy jóbarát, akinek nagyon megtetszik az egyik magoncod és kérésére, vagy csak örömszerzésből adsz neki belőle. Ő már, ha addig nem tetted meg, ad a Tőled kapott kis hajtásnak egy nevet (pl. Ildikó sárgája). Lehet, hogy így marad meg a köztudatban majd, de lehet, hogy a következő aki kap belőle más nevet ad majd neki és már kész is a kavarodás (lásd Boyteam sárga = Pulai citrom). Kerüljük hát el a nevek ismétlését és az azonosak különböző neveken való szerepeltetését. :-)   

Aztán, van egy ilyenünk is fenn a honlapon: http://leanderegyesulet.hu/leanderfajtak/magonc-adatlap/ Ez ahhoz lenne jó, hogy lássák is miben térnek el egymástól a szépséges magoncaink. Igyekeztünk lerövidíteni a leírást, de ha ennél pontosabb és a nemzetközi előírásnak megfelelően szeretnéd elkészíteni, akkor ahhoz is találsz információt http://leanderegyesulet.hu/leanderfajtak/uj-fajtak-jellemzoinek-iranyelvei/.  Természetesen ezeket is összegyűjtjük és közzétesszük a honlapon.

Kezdjük hát az idei évet ezzel, lassan úgy is indul a szezon (van aki már el is kezdte egy kis magvetéssel ;-) ).  

További szép napot!  

dony Creative Commons License 2015.02.15 0 2 282

Minden erre járó figyelmébe ajánlom f.Ildikó sorait! Kérem gondoljátok át a leírtakat!!

 

Az egyesület működtetésében nagy lehetőségek vannak és általa mi is sok hasznos dologhoz, ismerethez, kapcsolatokhoz juthatunk!!

Emlékezzetek a kecskeméti kirándulásra, milyen sokan voltunk és milyen jól éreztük magunkat!

Ahhoz, hogy ez a fórum is jól pörögjön fontosak a személyes kapcsolatok, ismeretségek is. Szerintem az egy tök jó dolog az amikor a név mögött az agyamba megjelenik a sorok írójának arca is.

Gondoljunk bele, 4000 ft, tudom, lehet adott esetben sok is, de számtalanszor apróbb hülyeségekre többet is kidobunk egy kasszánál, amit esetleg még néhány nap múlva meg is bánunk.

Előzmény: f.ildikó (277)
f.ildikó Creative Commons License 2015.02.15 0 0 281

Déli ablakban vannak és ha minden igaz 2 hét múlva már itt a tavasz és nagyon remélem, hogy sokat fog sütni a nap. 

Ha nem, akkor kapnak lámpát. :)

 

Előzmény: .Marchy. (280)
.Marchy. Creative Commons License 2015.02.15 0 0 280

Szia Ildikó!

Már lehet vetni? Nem nyúlnak meg nagyon?

A jövő héten akkor, én is neki látok. .-)))

Előzmény: f.ildikó (279)
f.ildikó Creative Commons License 2015.02.15 0 0 279

Elcsábultam! :)

Néhány fajtából majd 2 hete vízbe raktam magokat. És mi történt, hát mi ?....

Szépen megjelentek a kis gyökerek és már pici zöldet is láttam rajtuk.

Ma földbe kerültek. Szóval lesz néhány magoncom ca. 8 év után újra! :)

anyunya Creative Commons License 2015.02.14 0 0 278

Rendben, nagyjából én is így gondolom. Majd igyekszem aktívabban tevékenykedni.

Előzmény: f.ildikó (277)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!