Keresés

Részletes keresés

dalma53 Creative Commons License 2015.02.13 0 0 274

Köszi.

Ezek már kész növények, közepes nagyságúak, no majd meglátom, mennyi helyem lesz, meg mi

akar majd tovább élni, itt nálam. Kevés a hely!

Előzmény: f.ildikó (272)
unartis: Creative Commons License 2015.02.13 0 0 273

Az említett babérom(Laurus noblis) a kertben idén már 2. éve volt kint a télen, tudom, hogy ez még nem számít nagy időszaknak:

 Ez egyazon növény csak kicsit körbe fotóztam :-)

 

   

 

f.ildikó Creative Commons License 2015.02.13 0 0 272

Kigyökeresítjük (már ha hajlandó), elültetjük és visszük a vásárba. A befolyt összeg pedig az egyesület vagyonát gazdagítja. :) 

Előzmény: dalma53 (271)
dalma53 Creative Commons License 2015.02.12 0 0 271

Szia Ildikó!

Kérdezem, hogy "feleslegessé" vált, "szokványos" fajta leandereknek a Kertbarátnak felajánlása után, mi lesz a sorsa ?

unartis: Creative Commons License 2015.02.11 0 0 270

Csak bokorrá érdemes nevelni, mert ha véletlenül bejönne egy extrém hideg tél, és visszafagyna, akkor tőről újul, ha viszont fává neveljük, akkor nagy eséllyel véglegesen kifagyna, érdemes visszavágni a konténeres növényt az ágakat dugványként felhasználni, azzal kísérletezni, biztonsági mentésként van egy dézsás babérom anyukámnál.

Előzmény: Lora1213 (264)
lona53 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 269

Én is úgy gondoltam, hogy nem az 50l-es dézsásokra használnám, ha nem a kicsikre.  Remélem  kapok a kertészboltban!  /egy újabb felbuzdulás, hogy jó legyen  nekik!/

Előzmény: Lilike9 (268)
Lilike9 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 268

Leginkább a magoncoknál használom mert azoknak kicsi a cserepük, hamarabb és többször kell locsolni.

 

Előzmény: f.ildikó (267)
f.ildikó Creative Commons License 2015.02.11 0 0 267

A szomjasabbak biztos meghálálnák. Vagy azok amik egész nap napon vannak és nincs lehetőség többszöri locsolásra..

Előzmény: Lilike9 (266)
Lilike9 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 266

2-3  éve használom a Stockosorb granulátumot ez a perlit "modernebb" változata.

Földhöz keverem, magába szívja a vizet és fokozatosan leadja a gyökerekhez, hátránya hogy 1-2 év alatt teljesen lebomlik a földben, míg a perlit megmarad.

Régen tettem fel képeket róla a leanderes fórumra.

Ha valaki kiakarja próbálni van kis 200gr-os kiszerelésben is annak az ára kb. 1000-1200-Ft.

Előzmény: f.ildikó (258)
Lora1213 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 265

Babérmeggyem is van, a tarka levelű változat.  Sajnos nagyon rossz állapotban van, nem sikerült megvédeni a pajzstetvektől.    A fűszerbabért kérdeztem, topik társunknak az is van.  Megelégeltem a zacskós fűszerbabér rossz minőségét, ezért évek óta cserépben nevelek egyet. 

Hol van az a nyár...   

Előzmény: anblock_italia (262)
Lora1213 Creative Commons License 2015.02.11 0 0 264

Köszönöm.   Kb 1.5 m magas a babérom, még cserépben van, és fagymentes helyen telel.   Ha így halad, előbb utóbb nem fogom tudni bevinni.   Mekkora korában ültetted ki ?

Előzmény: unartis: (261)
unartis: Creative Commons License 2015.02.10 0 0 263

Ezen a sövényen egy kicsit én is elgondolkodtam, majd belevágtam, a telkünk végén kb 14 méteren van egy drótkerítésünk, és oda sövényt telepítettem, tavaly nyáron vettem még a babér (Laurus nobilis) bokrom mellé néhány tövet, amelyekből hármat a sövénysorba telepítettem, még elég picikék, de remélem idén be fognak indulni, eddig azok is szépen telelnek. Hiszen a fügéhez hasonlóan -15 c°-ig sérülés nélkül bírják, ha meg lefagyna akkor tőről újul. 4 fórrásból van több teszt példányom. Bízok bennük, hogy beválnak. Még ide tarotzik, hogy nyáron voltam Budakeszin a dendrológiai központban, ott kb 3 méteres babér bokrot láttam, nem babérmeggyet,mert azt is ismerem :-)

Előzmény: anblock_italia (262)
anblock_italia Creative Commons License 2015.02.10 0 0 262

Ha jól látom az babérmeggy, és az simán elél nálunk, nekünk is van több hatalmas bokor. Nem messze tőlünk nagyon szép sövény van belőle, legalább két méter magasan nyírva..., mondjuk nekem nem tetszik nyírva, de attól még párját ritkítóan szép! Bár bokorban se jellemzően látok Magyarországon, de sövényként még sehol nem láttam ezen kívül. Olaszországban persze rengeteg van...,ott bokorként nem nagyon látni, inkább sövényként szeretik. Na, majd ha eljössz nyáron, akkor megmutatom:-)

Előzmény: Lora1213 (257)
unartis: Creative Commons License 2015.02.10 0 0 261

Kedves Lora1213!

 

 

Remélem Tibor nem haragszik, hogy részben válaszolok a kérdésedre, a babérja kint van már évek óta  a kertjében, ráadásul nem is védett helyen.

Ezen felbátorodva én is kiültettem a babéromat,így már idén második éve telel kint a kertünkben. A tövét azért még takarom avarral, hogy védjem egy rendkívüli hideg idő bejövetele esetén.

Előzmény: Lora1213 (257)
unartis: Creative Commons License 2015.02.10 0 0 260

Szia!

 

Szépek a leandereid!

 

Azt eltudom képzelni, hogy az Atlas leanderem egy nem télálló fajtával porzódott össze, így lehet, hogy ha a magoncokból csak egy fagytűrő és más virágszínű egyed is lenne, az már az első lépés lenne egy magyar leander fajta felé. Nem lenne rossz ötvözni a fagytűrők képességét egy másik virágszínű változattal. Nme bánnám, ha létre lehetne így hozni, fehér sárga, stb. fajtákat, mint írod a fagytűrést szemelőtt tartva, ha időnként vissza is fagynának, azért a fügéhez hasonlóan túl is élhetnék ezeket az extrém hideg időszakokat.

Előzmény: Mediterránum (256)
lona53 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 259

Beleolvastam!   Most ebbe fogunk  belehabarodni,  mint anno  a Clonexbe?   Nekünk  talán   a ,,mikro" kellene, és ültetéskor belemártani  a gyökeret.   Az ára nem is olyan  vészes.  Talán  van  kertészboltokban  is.

Előzmény: f.ildikó (258)
f.ildikó Creative Commons License 2015.02.10 0 0 258

Erről hallottatok már valamit?

Talán a leandereknél is jó lehet!?

http://www.gazdabolt.hu/files/T06590/stockosorb5001.pdf

Lora1213 Creative Commons License 2015.02.10 0 0 257

Úgy látom Neked bőven van tapasztalatod a leanderek szabadban teleltetésével.  Sosem fagyott el egy sem ?   Ha nagyon hideg van, takarod valamivel ?

   Mikor kezdenek virágozni a szabadban teleltetett növények ?

A babér ki van ültetve, vagy beteszed télre valahová ?

Előzmény: Mediterránum (256)
Mediterránum Creative Commons License 2015.02.10 0 0 256

szia

A magyar leánderről szerintem akkor lehet szó,ha sikerül olyan példányt szelektálnunk ami a fügékkel hasonló fagytüró! Ha -15 fok alatt el is vagynak,de tőből kihajtanak,mint a füge. Füge több száz éve ültetik Magyarországon!

Az atlas tidili és a villa romanie  kerszteződéséből talán születnek olyan magoncok amik fagytöröbbek a szüleiktől!

Nagy munka!Magvetés, magonc nevelés. szabadban szelektálódás.

Előzmény: unartis: (253)
f.ildikó Creative Commons License 2015.02.09 0 0 255

Nagyon szupi! :)

Priviben írd meg lécci mikor mehetek érte és hova. 

Nagyon-nagyon köszi!

Előzmény: Törölt nick (254)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.09 0 0 254

Aha.

Nos, nincs sok. Viszont név szerint tudtam szedni.

Sőt, van benne Európa is, bár irigy volt.. nem adott bő hozamot:-D

Ami van, szivesen átadom..

(de annyi nem jött össze, mint tavaly)

Előzmény: f.ildikó (250)
unartis: Creative Commons License 2015.02.09 0 0 253

Tegnap délután havazott, ma reggel így néztek ki a leanderek:

 

Atlas nain de tidili:                Atlas, és Villa romaine  a kertben

   

unartis: Creative Commons License 2015.02.08 0 0 252

Sziasztok!

 

Úgy látom nem én vagyok az egyetlen aki a tavaszt várja!

Előzmény: f.ildikó (250)
lona53 Creative Commons License 2015.02.06 0 0 251

Már én is!!!!!             De most  szakad a hó!

Előzmény: f.ildikó (250)
f.ildikó Creative Commons License 2015.02.05 0 0 250

Sziasztok!

 

Tegnap már hallottam a cinkéket énekelni! Nyitni kék, nyitni kék, nyitni kék!

De jó volt hallani!

Már nagyon vágyom a tavaszt és a nyarat! :)

 

unartis: Creative Commons License 2015.02.04 0 0 249

Sziasztok!

 

Az Atlas leanderem tavaly nyáron virágzott és magot kötött, a magtok kinyílt, kicsit bordós-barna árnyalatú. Honnan tudom, hogy mikor lehet megszedni a  magokat? Esetleg érdemes-e levágni és utóérlelni? A leander most a kertben van, így a tél folyamán nem tudom mennyire tud érni a mag. Képeket tettem fel a másik leanderes topikba!

f.ildikó Creative Commons License 2015.02.04 0 0 248

http://leanderegyesulet.hu/leanderfajtak/magonc-adatlap/

 

Hogy innen is elérhető legyen! ;)

f.ildikó Creative Commons License 2015.02.03 0 0 247

Naná! ;)

De nagyon jó lenne név szerint, ugyanis így keresik. :) 

Pusszantás érte!

Előzmény: Törölt nick (246)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.03 0 0 246

Lesz:-)

Csak össze kell gyüjtsem őket a pincéből.

Viszont nagy a tömegnyomor lent... nem tudom mindegyiket tutira, hogy fogom-e látni miről van.

Érdekel?

(én idén se szándékozok magot vetni)

Előzmény: f.ildikó (239)
f.ildikó Creative Commons License 2015.02.02 0 0 245

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!