Keresés

Részletes keresés

Lora1213 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 44

A növény akkora mint aminek láttad, csak több rajta a virág.

Mesevirágom rózsaszín és lila van, de annak tartásában nem vagyok sikeres.

Harmadszor és utoljára próbálkozom vele.

Előzmény: anblock_italia (42)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.18 0 0 43

Igen, sajnos a golgotákat nem láttam kinyílva, még korán volt hozzá, de már a zöldje is gyönyörű volt:-)

Előzmény: Lora1213 (41)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.18 0 0 42

Na most vagy nem érzékelem jól, hogy mekkora az az asztalka, amin most van, vagy netán visszavágtad azóta is, mert akkor mintha nagyobb lett volna..., vagy talán akkor még nem nyílott rajta ennyi virág, mert lazábbnak emlékszem. Mindegy, gyönyörű!:-)

Mesevirágod van lila is? 

Előzmény: Lora1213 (41)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 41

Igen, ez az, de őt is fedél alá hoztam az eső elől.

 

Még két szépség...

     

Előzmény: anblock_italia (40)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.18 0 0 40

Akkor nem szaladok..., mert én is azt hiszem, hogy a tied nem is hétköznapi fajta, olyan tömör, hogy az már szinte vérlázító:-) Én is metszettem az enyémet, és viszonylag dús volt, de úgy is autókeréknyi átmérővel. Ez az, ami mikor arra jártunk, még a teleltetőd oldalánál volt alaposan körbenőve a golgotavirágokkal? Az is "megrendítő" élmény volt:-)

Előzmény: Lora1213 (39)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 39

Ne szaladj sehova.  Dugok le egy pár ágat, aztán majd csak sikerül egyszer elmennem hozzád.

Előzmény: anblock_italia (36)
sziszko7212 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 38

Gyönyörű tényleg:-)))Úgy látom,ez a sötétebb kék.Valahogy olyan tömzsibb,kevésbé hajlamos a futásra-megnyúlásra,és sokkal több virágot hoz.A világosabb kék nálam tele volt ugyan virággal,de méteres,és hosszabb száron nevelte őket:-(

Idei beszerzés Marianntól,iszonyúan imádom,olyan a virágja,mint egy labda...:-)

Előzmény: Lora1213 (35)
Lilike9 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 37

Ilyen csodálatos ólomvirágot még életemben nem láttam!

 

Tavasszal megfogadtam a tanácsod és visszametszettem a félig kipusztultnak hitt példányomat és láss csodát csodásan kihajtott és még virágzik is:-)

Előzmény: Lora1213 (35)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.18 0 0 36

Ezt a plumbágót jövőre pontról pontra meg kell nekünk tanítanod! Illetve már majd nemsokára kezdheted, a teleltetéssel. Én meg szaladok a kertészetbe, mert tavaly sajnos az enyém kimúlt a télen, pedig már öreg róka volt, de ha van valami, ami virág nélkül nem érdemes élni, akkor ez az:-) Persze ha olyan szép, mint a tied! Az enyém is elég szép volt, de messze nem ennyire. Bár az az igazság, hogy végre el kellene fogadnom, hogy már mindenem nem lehet, ami szép.

Előzmény: Lora1213 (35)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 35

   Fedél alatt...      

Lilike9 Creative Commons License 2014.09.18 0 0 34

Ő a "Kisgömböc" nem ez az eredeti állapota az időjárás nagyon megviseli, most lenne a másodvirágzása.

 

 

Buga hátán buga de az időjárás teljesen tönkreteszi, ezek szerintem nem is fognak már rendesen kinyílni:-((

 

ilyen lenne ha....

olyan mint a Csömöri csak kicsiben a tenyeremben elfér a buga.

Előzmény: f.ildikó (33)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.17 0 0 33

Lilike! Ő kicsoda?

f.ildikó Creative Commons License 2014.09.17 0 0 32

Azt hittem, csak az enyém van belassulva. Valahogy nem sikerült az idén a bugit nagy virágzásra bírnom. Az ólomvirág is besárgult, aztán adtam neki egy kis hosszútávú tápot, kb. 2 hete és most ontja a virágot. Igaz a levele már nem olyan szép, de valamennyire visszajött a színe. Volt szerencsém élőben látni Loráét. Na az övé gyönyörű! Üde zöld, sehol egy barna vagy sárga folt és ontja a virágokat! :) Én meg sárgulok. :)

Remélem rak föl róla fotót! :)

 

Előzmény: sziszko7212 (28)
Lora1213 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 31

Tükörtojás !   Teccik...

Előzmény: sziszko7212 (26)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.17 0 0 30

Nekem is tetszik ez a kis sárga! Olyan kis formás! :)

Előzmény: sziszko7212 (26)
Lilike9 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 29

Óóó kérem szépen van itt virág!:-)) Juditnak is írtam tagnap,hogy elkapott a láz más növényekre is.

Bugi,sivatagi rózsa, hibiszkusz, már kinéztem az új amarilliszhagymákat is... 

 

Oké hazaérek írok !

Előzmény: sziszko7212 (28)
sziszko7212 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 28

Attól függetlenül azért írhatsz...:-)))Vagyogatok,csak nem írok,nem akarok állandóan nyavajogni,és mást is lehangolni....most olyan "utálom az egész világot" passzban vagyok:-(

 

Egész nyáron nem virágoztak a bugijaim,most elkezdték végszóra....megáll az eszem...de persze közben a lisztharmattól kezdve minden elérte szegényeket...:-(

Az ólomvirágok is elkapták,mindent permetezni kellett a gomba miatt:-(

Előzmény: Lilike9 (27)
Lilike9 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 27

Nagyon szép a barátnőd magonca!

 

Ma készültem neked levelet írni mivel pár napra eltűntél !:-(( Ez nem vall rád:-( jó,hogy itt vagy.!:-)))))

 

Előzmény: sziszko7212 (26)
sziszko7212 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 26

Hűhhh,de szééép magoncod van:-)Írok már ide is,nincs mostanság valami jó hangulatom,és ez az idő csak rátesz egy lapáttal.

Felénk tegnap is esett 3-szor,ma is kínlódik,hol kisüt,hol beborul...:-(

 

Barátném magonca,aztán hogy jövőre milyen lesz,majd elválik:-)

Előzmény: f.ildikó (13)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.17 0 0 25

Áááá, tegnap már olyan klassz idő volt, de most megint ronda..., bár valami dereng!:-) Azért jól fog esni egy kis meleg leves! Ha esett volna, megütött volna a guta, mert tegnap visszacibáltam a leandereimet az eresz alá, mert hogy esőnek nyoma sem volt, mióta kihúztam őket.

Előzmény: Lilike9 (23)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.17 0 0 24

Igen, van benne valami...

Előzmény: Lilike9 (22)
Lilike9 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 23

Nézted az előrejelzést? Mondja a felmelegedést és a naposabb időt.:-)

Előzmény: anblock_italia (21)
Lilike9 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 22

Inkább a bimbók végei volt de ha kinagyítod akkor látható,hogy a bimbóvégek lilás színűek,egy-kettő apró pöttyös de ahogy nő a bimbó eltűnik róla.

Előzmény: anblock_italia (21)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.17 0 0 21

Az én magoncomat sem én befolyásoltam, valamitől olyan lett, amilyen:-) De a tied szirmain nem látok lilás pöttyöket, inkább az izgatja a fantáziánkat:-)

Előzmény: Lilike9 (20)
Lilike9 Creative Commons License 2014.09.17 0 0 20

Minden bizonnyal,mert nekem is van egy hófehér magoncom ami legtöbb alkalommal mutat a száron lilás elszíneződéseket.

 

Hófehérkéd keze nem lehetett benne mert Gotsis mag. Talán Barci vagy Henci...

Előzmény: anblock_italia (18)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.17 0 0 19

Volt aki nem fázott meg szombaton nálunk? Mert mi mindketten...:-(

anblock_italia Creative Commons License 2014.09.16 0 0 18

Én azt hiszem, hogy a fény befolyásolja a szár és a lilás pöttyök színét egyaránt.

Nincs semmi ok abban kételkedni, hogy a kicsinyei is ilyenek lesznek-e..., miért is ne? 

Előzmény: f.ildikó (17)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.16 0 0 17

:)

Nem is tudom, most irigykedjem a tudósokra, vagy sem?

 

Arra leszek még kíváncsi, hogy a szárról szaporított dugványainak milyen lesz a virágja. Egyet kapott Antimazsoláné, talán jövőre nyílik nála is, és egyet magamnak is csináltam belőle. 

:)

Na majd elválik! :)

 

A Hófehérke sem mindig olyan, legalábbis nálam van amikor sima zöld szára van, igaz nem minden ágának.

 

Előzmény: anblock_italia (15)
f.ildikó Creative Commons License 2014.09.16 0 0 16

Harmadik éve ilyet nyílik. Először én is abban reménykedtem, hogy talán több is lesz, de ennyi. :(

 

Előzmény: Lora1213 (14)
anblock_italia Creative Commons License 2014.09.16 0 0 15

Mivel olyan nagy a kontraszt a szirom és a közepe között, talán igen, talán inkább fehérnek látszik. Jó, nem olyan hófehér, hisz a bimbója alapból nem fehér. De figyu, ezen is valami olyan "festéktorlódás" lehet, mint a Hencin olykor. Irtó jópofa, hogy csak a szirmok egyik oldalán sorakoznak..., ezt eddig nem vettem észre a Hófehérkén, de a Hencin igen. Szerintem igen jól szórakozhattak azok a tudósok, akik ilyen dolgokkal foglalkoztak annak idején. Ők már biztos mindent tudnak, amit tudni lehet.

Előzmény: f.ildikó (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!