Keresés

Részletes keresés

ásítósmacska Creative Commons License 2014.08.13 0 0 14

Évi 18e ft-ból még 20 centi utat se lehet építeni, nemhogy 100 méterest.....

 

De továbbra se értem, mi köze az önkormányzatnak a ti MAGÁNterületetekhez????

 

 

Előzmény: wma1 (11)
ásítósmacska Creative Commons License 2014.08.13 0 0 13

Bocs, de mi köze a KOMMUNÁLIS adónak a te MAGÁNterületedhez...??????

 

 

Előzmény: wma1 (11)
kjanik Creative Commons License 2014.08.13 0 0 12

Mi köze van a kommunális adónak a magántulajdonhoz, a tulajdonhoz kapcsolódó jogokhoz és kötelezettségekhez?

 

Egyébként én most vagyok túl egy telekmegosztáson, amelynél az önálló ingatlanom mellett egy magánút résztulajdonosa is vagyok.

Az útfelügyeleti hatóság úgy járult hozzá a telekmegosztáshoz, hogy az ingatlannyilvántartásba bejegyezték, hogy az útkezelői feladatokat a tulajdoni arányok szerint a tulajdonosok látják el.

Előzmény: wma1 (11)
wma1 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 11

te mennyi kommunális adót fizetsz?

Előzmény: lichen (10)
lichen Creative Commons License 2014.08.13 0 0 10

A néhány ember érdeke helyett? Igen! Te még nem vetted észre, hogy már nem él Kádár?

Előzmény: wma1 (9)
wma1 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 9

Persze.Nem, dehogy.

Vegyünk belőle lélegeztető gépet !

Előzmény: lichen (8)
lichen Creative Commons License 2014.08.13 0 0 8

Kinek az érdeke? Az fizessen! Ha van jó út, növekszik az ingatlanod értéke. Miért nekem (a többieknek az adójukon keresztül) kéne azt megfizetni?

joska61 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 7

Nem is értem az elképzelést... Önkormányzat fizesse meg az udvarotok rendbetételét? Vagy mi vaaaan?

Előzmény: wma1 (-)
pisatour Creative Commons License 2014.08.13 0 0 6

Édes  faszom, ebben az országban van még valaki, aki nem fordítva ül a turulon?!

 

Nálatok a kukás bejön az előszobába, és onnan viszi ki a szemetet, vagy esetleg a telekhatáron kialakított kapu ELÉ, közterületre kirakott kukát köteles csak kiürítenie??

Előzmény: forgione1 (5)
forgione1 Creative Commons License 2014.08.13 0 0 5

Ha titek az út, akkor zárjátok le, vagyis éljetek a tulajdonotokkal. Majd a kukások megépítik az utat ha nem akarják kézben kihordani a szemetet.

Előzmény: wma1 (-)
kjanik Creative Commons License 2014.08.13 0 0 4

Át kell ruházni a tulajdonjogot az önkormányzatra (persze ha nekik is kell), azzal mennek a kötelezettségek is.

Előzmény: wma1 (-)
boldog Bulldog Creative Commons License 2014.08.12 0 0 3

+bugyiba vasaljon, és pucsítson be :-)))

Előzmény: pisatour (2)
pisatour Creative Commons License 2014.08.12 0 0 2

Az út állapota katasztrófális, önerőből a lakók azonban nem tudják megfinanszírózni az aszfaltozást

Bár igen magas - 18.000 ft - kommunális adót fizetünk, mégis hepehupás úton ( sötétben ) közlekedünk.

Tud valaki tippet adni, hogyan vehetnénk rá az önkormányzatot, hogy hozza rendbe az utat?

 

A lakásom higiéniás állapota katasztrofális, sajnos önerőből nem tudok egy bejárónőt megfinanszírozni. Kommunális adót fizetek, mégis koszos és rendetlen lakásban kell élnem.

Hogyan vehetném rá az önkormányzatot, hogy hetente egyszer küldjenek egy bejárónőt, aki kitakarítana, kimosna, teregetne, vasalna, kivinné a szemetet, satöbbi?

Most jut eszembe, főzni se nagyon tudok...

Előzmény: wma1 (-)
boldog Bulldog Creative Commons License 2014.08.12 0 0 1

Odaköltözik, valami ungyibungyi kisunoka, a polgit oboázó Lenye Lívia,

akkor megoldódik.

Előzmény: wma1 (-)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.12 0 0 0

0 probléma, ha képviselő vagy, indulj a választásokon

wma1 Creative Commons License 2014.08.12 0 0 topiknyitó

Üdv!

 

Tanácsot szeretnék kérni.A probléma a következő:

 

Pest megyei kisvárosban sorházi lakásokban  lakik 24 család.  A kivitelező ( aki azóta csődbe ment ) két hosszú telken épített fel 4 sorházat, ez egy zsákutca, mely  magánterületnek számít.

 

Kb.100 m földes út vezet a házakhoz a főútról. Mivel ez magánút- nem közterület - az önkormányzat nem vállalja az út építését. Az út állapota katasztrófális, önerőből a lakók azonban nem tudják megfinanszírózni az aszfaltozást. Közvilágítás sincs.

 

Az út közterületté nyílvánítása egyéb jogi okokból kifolyólag nem megy.

 

Bár igen magas - 18.000 ft - kommunális adót fizetünk, mégis hepehupás úton ( sötétben ) közlekedünk.

 

Tud valaki tippet adni, hogyan vehetnénk rá az önkormányzatot, hogy hozza rendbe az utat?

 

Köszönettel,

 

wma

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!