Sziasztok!
Használ vki profi szinten Geogebrát?
A net tele van jobbnál jobb dolgokkal rá, de pl ha magamnak akarok egy egyszerű animációt is összehozni az nem jön össze. Sajna a példa fájlokból sem lehet kihámozni hogy kapcsolhatók össze animált alakzatok stb, mert a progi felülete rendkívül puritán ehhez, a belső összedrótozásokat eddig még nem találtam meg hol lehetne benne megtekinteni.
Köszi aki segíteni tud!
Már nem emlékszem, hogy ez, vagy néhány hasonló ok miatt kitartóan az 5-ös, ugyancsak frissülő verzióját használom. Azon próbáltam KIKAPCSOLNI a menűsort - hátha megtalálom a kérdésedre a választ, - de nem tudtam. Hiába, az se tökéletes :-).
Az első síknegyedre korlátozni a nézetet legegyszerűbben a jobb szélső eszköztárral fogod és viszed a rajzlapot. A tengelyeketis lehet CSAK POZITÍV irányban mutat-ra állítani, de ez nem korlátozza az alakzatokat.
Elős kérdésem: Letöltöttem a Geogebrát (GG Classic 6 for Windows, a GG honlapról, a legfrissebb verzió), és nincs hagyományos értelemben vett menüsora. Normális ez? Hiányérzetem van.
Második kérdésem: hogyan lehetne pl. a lentebb ábrázolt függvényt (ábrázolás szempontjából) leszűkíteni az x, y > 0 tartományra?
A neten találtam egy "leírást", de implicit függvényre nem tudtam "átfogalmazni". (Tudom, át lehetne alakítani explicitre, vagy végpontokkal lehet szakaszt rajzolni, de az aktuális feladatban sok – implicit egyenletével adott – egyenesnek kellene az első síknegyedbeli szakasza, és semmi humorom darabonként átalakítani, vagy kétszerannyi végpontot külön kiszámolni, felvenni, majd elrejteni.)
Az alkalmazás amint az látszik a Geomatechprogram keretében íródott... A Geomatech egy TÁMOP pályázat volt. Véget ért, nem lesz fejlesztése, hacsak nem lesz még egy pályázat ahol vállalkoznak a fejlesztésre.
Szóval lehet követelőzni, de nincs akit meg lehetne szólítani... hogy fejlesszen! (Ami nagy kár.)
Az új telefonokon már elég régóta vannak giroszkópok, és nyomásmérők is. Ezeket sem ártana kezelni. A GPS olvasás ugyan nem tartozik a szenzorokhoz, de az adatgyűjtést nagyon értékessé teheti.
Sajnálom, hogy csak most látom ezt a kérdést. Én novemberben foglalkoztam a témával. Akkor ezt írtam le:
A mobiltelefonra telepíteni kell ezt az alkalmazást: https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.geomatech.data Elindítása után a bal-alsó sarokban megjelenik az IP-cím, amit a GeoGebra programba kell beírni. Nekem csak ez a GeoGebra vált be: http://app.geogebra.org/beta/ Itt a NÉZET/ szenzorok választásával megjelenik egy ablak, ebbe az IP címet beírva látható a mobilon beállított frekvencia (10 ..50 Hz), és látható, hogy a mobilon melyik szenzor van aktívra állítva.
Ha még érdekel a dolog, szívesen utánanézek az akkori gyakorlataimnak. Most csak ezt találtam meg, de nekem most ez sem fut: https://www.geogebra.org/m/SmtUZTCM
A kör középpontját mozgatnám. Arra gondoltam, hogy a kör középponttal és adott hosszúságú sugárral lenne megadva.
Tulajdonképpen egy lehetséges feltétel érdekelne ami két pontra vonatkozna, például a mozgó középpont és egy belső pont. Lehetne két pontra olyan feltételt adni, hogy a távolságuk egy pozitív számnál mindig kisebb legyen?
Készítenék egy kört és felvenném egy belső és egy külső pontját. Hogyan lehetne megoldani, hogy elmozdítva a kör középpontját a belső pont a kör belsejében maradjon és külső pont kívül maradjon?
Nem azt mondtam hogy nem működhet benne az animálás, de 2 hét lázas és eredménytelen próbálkozás után csak azokat találtam meg a szoftverben amire alkalmatlan logikusan közelítve a problémát.
Íme a körző, vonalzó... persze ki kell ismerni a logikáját, de utána már szárnyallhat a fantázia. Lehet, hogy neked pont a profi szinten bejáratott, más filozófiájú progik kötik meg a kezed.
(Off: én még mindig így vagyok az új YAMAHA szintimmel, mert még mindig kíséretautomatikában gondolkodom)
Ezt nem hiszem! Hivatalosan, AutoDesk okleveles AutoCAD felhasználó vagyok és nekem Geogebrában animálni még sosem sikerült semmit, mert full elcseszett ahhoz a program, ezt bizonyítani tudom!
(a scrollbarral kéne vinnie a H ponttal kapcsoltan mindent ami kell magával, a köríven mozogva...)
Ezt cáfolom. Már a 10 éves lurkók is készítenek fantáziadús animációkat, magam is szinte improvizálva valósítok meg néhány ötletet az órán. Néhány alapfogás után már csak a fantázia szab határokat.
Nekem még sosem sikerült semmit animálni ebbe a programban. :) Minden máshoz képest egy elvetemült szemlélete van e téren a Geogebrának sajnos, illogikus! :(
A szerkesztéseket a saját tempódban, lépésenként lejátszhatod, miután egyszer végig csináltad. Hogy eközben körző és vonalzó, meg ceruza is megjelenjen, az nincs az eszköztárban, de ha jól tudom képeket be lehet illeszteni és animálni, csak kérdés, hogy nem sokszorozza-e meg a munkát ez az igény.