Keresés

Részletes keresés

pici mici a pók Creative Commons License 2021.12.21 0 0 156

Érdekes, hogy Matolcsy nem akarta hogy Orban az MNB-t mondjuk a polgárfővarosba költöztesse le vele együtt mert Budapesten sok a vizfej

Salamis Creative Commons License 2014.06.20 0 0 155

Pedig te igazán jól nyomod! 

Szerintem azért a guglis találatok elég jó hányadát viszed egyedül...

Előzmény: ooloo (154)
ooloo Creative Commons License 2014.06.20 0 1 154

Begépeled a kugliba az "orbán rákosi" keresőszöveget és találatok tömkelege vár rád (a Jobbiktól a DK-ig oldalfüggetlenül).

Ekkora hatásom nekem semmiképpen nincsen a világra. :-}

Előzmény: Salamis (153)
Salamis Creative Commons License 2014.06.20 0 0 153

Hát nem tudom, de az én ismeretségi körömben mindezt főleg csak te mondogatod....

Előzmény: ooloo (144)
ooloo Creative Commons License 2014.06.20 0 0 152

 :)

Előzmény: Törölt nick (151)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.20 0 0 151

Nem is konkrétan rád gondoltam, csak úgy általában tettem megjegyzést :-))

Előzmény: ooloo (150)
ooloo Creative Commons License 2014.06.20 0 0 150

Nem ellenkeztem Bercivel, csak kiegészítettem azt, amit írt. Őt én nagyra becsülöm, régen ismerem.

Előzmény: Törölt nick (148)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.20 0 0 149

Hiába mondom a kollégáknak, hogy csinnyán azzal a flottás mobillal! Hány esetet adott ki saját bevallása szerint a piros mobil cég? Egy évben 70 ezret! Arról nem volt szó, hogy ezt mind állami szolgálatnak tette.

Előzmény: Qqberci (143)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.20 0 0 148

Rájöhettél volna már, hogy egy politikai topikban műszaki érvekkel nem mész semmire. Itt a mesékben hisznek, nem a rációban.

Előzmény: Qqberci (143)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.20 0 0 147

Ja! Szombathelyen meg évek óta nincs közlekedési szabálytalankodás, mert ott van a csekkosztály ... :-))

Előzmény: F1 Hierro (146)
F1 Hierro Creative Commons License 2014.06.20 0 0 146

Pedig Miskolcon állítólag vannak, akik a Belügyminisztérium odaköltözésétől a közbiztonság javulását várnák...

Előzmény: Törölt nick (140)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.20 0 0 145

Szóval "feature"... Salytóhuba...

Előzmény: Qqberci (143)
ooloo Creative Commons License 2014.06.20 0 0 144

ki

a képet a netről loptam... :-}

http://www.myinsulators.com/commokid/telephones/german_phone.htm

be

 

Sokan felfedezték már, hogy az alcsúti egy (rossz) Rákosi-epigon. Nyilván vágya tehát a totális ellenőrzés...

Előzmény: Qqberci (143)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.20 0 0 143

Jéééé, egy TBK!... Eladó?...

 

Én egyébként arra gondolok, hogy "ellenőrizni kell, jó elvtárs-e még X elvtárs?". Eddig, ha a minisztérium belső hálózatán beszélt, a nyomtalan megfigyelésére nem sok esély volt. Most viszont, mivel a trönkök viszik/vihetik az alközpontok belső információit is, szabad a pálya...

 

Csak meg kell nézni a Közbosszantási Értesítőt, hogy milyen feture-ök lettek beszerezve a jobbára Kapsch (NorTel) alközpontokhoz, aztán lehet álmélkodni...

Előzmény: ooloo (142)
ooloo Creative Commons License 2014.06.20 0 0 142

"Az a kommunikáció tehát, ami eddig rejtve maradt a személyes megbeszélések révén,  mostantól hozzáférhető a Szakszolgálat (és megrendelője) részére..."

 

Igazán kényes ügyeket értelmes ember eddig sem távközölt, pláne céges eszközökön. Egyszer valahol felveszik a felek a személyes kapcsolatot és és utána trafikálnak magánkapcsolatként a neten nick mögé rejtőzve, virágnyelven. A Céget ellehetetleníti a megfigyelendő lehetséges összeköttetések horibilis száma. Néhány vigyázatlan persze bukni fog, ahogy eddig is. Nincsen új a Nap alatt...

 

VIGYÁZZ! AZ ELLENSÉG LEHALLGAT! :o)

Előzmény: Qqberci (137)
turulkakas Creative Commons License 2014.06.20 0 0 141

A bohócügyi államtitkárság vajon hol kap helyet.:-)

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.20 0 0 140

Egy államtitkárság nem fogja megoldani a munkanélküliség problémáját. Így marad Pesten.

Előzmény: F1 Hierro (136)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.20 0 0 139

A mobilra ugyanúgy igaz. Mind a hívott, mind a hívó száma hozzáférhető. Ha "nem küldöd a számodat", akkor is küldi, csak a túloldal számára nem teszi lehetővé a megjelenítést...

 

Ezen túlmenően még a készülék is azonosítható az IMEI kódja alapján. Így lehet például letilttatni a szolgáltatóknál az ellopott készülékeket...

Előzmény: kilógó lóláb (138)
kilógó lóláb Creative Commons License 2014.06.20 0 0 138

Tetszetős. :) Csak a mobiltelefonok korában logikátlan.

Előzmény: Qqberci (137)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.20 0 0 137

Gyártsunk összeesküvés-elméleteket:

 

Mi az értelme a minisztériumok szétköltöztetésének?

 

Látszólag semmi. A személyes kapcsolatok leépülnek, helyettük a távközlés lép be.

 

Minden távközlési szolgáltatónál ott vannat a szakszolgálatoknak a "forgalomelemző- és kicsatoló" eszközei.

 

Mivel a minisztériumok alközpontjai dial-in rendszerben működnek, ezek az eszközök tudni fogják, hogy ki - kit hívott fel, és szükség esetén a beszélgetés is rögzíthető.

 

Az a kommunikáció tehát, ami eddig rejtve maradt a személyes megbeszélések révén,  mostantól hozzáférhető a Szakszolgálat (és megrendelője) részére...

 

Na, hogy tetszik?...

F1 Hierro Creative Commons License 2014.06.18 0 0 136

Akkor már legyünk stílszerűek: foglalkoztatási államtitkárságot Nyíregyházára! Czomba úgyis megyebeli!

 

Vagy akkor már a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium jöjjön, hogy Sesztáknak helyben legyen?

Előzmény: SzántaMás (126)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.18 0 0 135

Én csak egy főosztálykát kérnék a falumba. Lehetne erről szó, kedves, aranyos miniszterelnök elvt./úr?

(A megszólítás az ön kedve szerint. Választási győzelem garantálva.)

Never Man Creative Commons License 2014.06.18 0 0 134

Ilyen a magyar természet - még várnak egy kicsit, még reménykednek kicsit, aztán majd egyesével keresi mindenki a saját megoldását - a puliszka nem robban.

Persze nem tart semmi sem örökké, de azért még elég sokáig. Elég sokáig ahhoz, hogy  idegesítően unalmas legyen. Aki sietne, annak szét kell költöznie mint a minisztériumoknak. 

Előzmény: Csuri64 (133)
Csuri64 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 133

Akkor jön, ami jön....de az biztosan nem fog tetszeni senkinek!

 

Egyébként miért gondolod, hogy hagyjuk????

Előzmény: Never Man (132)
Never Man Creative Commons License 2014.06.18 0 0 132

"Ha ezt hagyjuk"

 

- Nyugi, hagyni fogjuk.

Előzmény: Csuri64 (131)
Csuri64 Creative Commons License 2014.06.18 0 0 131

Ez az egész elképzelés agyrém. A világon nincs olyan, hogy a minisztériumok más-más városokban vannak.

Alapvetően meg az a baj, hogy vitya akar a Várba költözni, mindegy mibe kertül.

A vezírnek ez a természetéből adódik. Mindig azt akarta megmutatni, hogy ő a világ ura. Lassan agyilag rokkant lesz és itt minden alattvalója elnézi a hülyeségeit, mert olyanokat választott ki maga mellé, akik a legostobábbak a politikában (kb. 4.-5.-vonalbeliek értelmileg) és soha nem mernének szólni neki, hogy "főnök azért ezt mégse" , hiszen olyan sok pénzt kaptak, hogy az mindent megér nekik!

 

Ha ezt hagyjuk, akár félelemből, akár pénzért, akár csak nemtörődömségből, akkor megérdemli a magyar nép ami történik vele!

turulkakas Creative Commons License 2014.06.18 0 0 130
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.14 0 0 129

A stadion építési láz egy részét értem is, el is fogadom. De csak egy részét, most nem sorolom fel. Azonban a minisztériumok kiköltöztetése az egyéni szeszély szerinti városokba már más kérdés. Rengeteg pénz és emberi sorsok szétzúzásának kérdése. Mert a fideszes elképzelések ellenére ott is emberek dolgoznak, kiket ez a változás, teljes eddigi életvitelük megváltoztatására kényszeríti. Családok ezreit állíthatják lehetetlen választás elé.  Ezért igazán elmebeteg az ötlet.

Előzmény: Qqberci (128)
Qqberci Creative Commons License 2014.06.14 0 0 128

elmebeteg ötlet ebben a gazdasági környezetben adóforint milliárdok százaiból új kormányzati struktúrát kiépíteni

 

És stadionokat?... Na látod, azt is megcsinálták...

Előzmény: Törölt nick (127)
Törölt nick Creative Commons License 2014.06.14 0 0 127

Most elméletileg esküszöm össze. Szerintem az egész dolog arra megy ki, hogy az Országházát súlytalanítsák, irodaházzá degradálják, ezzel is hangsúlyozva, hogy Budapesten túl futottak a idők, fideszes berkekben nem ér már egy petákot sem. Debreceni Lala huszár szeretne az új Capital tulajdonosa lenni. Úgy is nézhetjük, hogy a Malév romba dőlése, az első lépcsőfoka volt mindezen dolgoknak. De nem fog menni, még úgy sem, Debrecen 240 km-el közelebb van Moszkvához, mint Bp. Nem fog menni a minisztériumok szétszórása sem, a kiválasztott kegyenc városok területére. Mert elmebeteg ötlet ebben a gazdasági környezetben adóforint milliárdok százaiból új kormányzati struktúrát kiépíteni,  ahogy elmebeteg ötlet a Városligetet is szétzúzni.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!