Keresés

Részletes keresés

Kela91 Creative Commons License 2015.01.13 0 0 185

Köszönöm a válaszokat. Nem gondoltam volna, hogy a panelrengeteg között ennyit csökken a jel erőssége. Pár perc után elkapta, bent a városban pedig kb. 10-15másodperc alatt már megvolt. Akkor csak ennyi gond volt. Köszönöm! :)

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.12 0 0 184

Nem tudom, ezekre Gondoltál-e, hirtelen ezek jutottak az eszembe:

 

Abszolút magasság: egy referenciafelülettől (ellipszoidtól vagy geoidtól; tengerszint) mért magasság.

Relatív magasság: a hegy, csúcs, tető, magaslat kiemelkedésének mértéke (magassága) környezetéből (a topográfiai felszínből).

(Úgy emlékszem, hogy a legnagyobb "relatív magassága" a Földön a Nanga Parbat falának van, de ez nem biztos. A Wikipédia szerint csak 14. a listán, a maga 4608 m relatív magasságával: a Himalájában és a Karakorumban csak a Csomolungma / Mount Everest előzi meg, melynek a relatív magasságát 8848 m-re adja a Wiki. Ez erősen megkérdőjelezhető, mert bár igaz, hogy a Himalája a Hindusztáni-alföld síkságából hirtelen emelkedik 8000 m fölé, de az abszolút magasság csak akkor lehetne = a relatív magassággal, ha eltekintenénk az orográfiától és az előhegyektől. A Wikipédia szerint Nanga Parbat referenciahágója 3000 m felett van, míg az Everest-é 0 m-en!).

 

Geoidunduláció: a "földalak" eltérése egy referenciaellipszoidtól (dátumtól). Ha a geoid a dátum felett van, akkor értéke pozitív, ha a geoid a dátum alatt van, értéke negatív.

 

Összelátás-vizsgálat: matematikai földrajzi módszer azon pontok halmazának (területeknek) meghatározására, melyek egy adott (általában kiemelkedő) pontról beláthatók.

 

Magasságok, hegycsúcsok egymáshoz képesti elhelyezkedését, távolságát, eloszlását matematikai statisztikai módszerekkel kell vizsgálni a kartometrián belül.

Előzmény: annyi baj legyen (183)
annyi baj legyen Creative Commons License 2015.01.12 0 0 183

Két fogalomra lenne szükségem, de nem jut az eszembe a nevük:
az egyik azt mutatja, hogy egy csúcs mennyire magasodik ki a környezetéből, a másik pedig azt, hogy hasonló méretű csúcs milyen távolságra van. Nem pontos definíciók :)

RakkGyula biztos tudja, de talán más is tud segíteni.

veelaci Creative Commons License 2015.01.10 0 0 182

Ha Sopron után Szegeden kapcsolod be legközelebb, akkor jó vételi körülmények közt is eltartat néhány percig, amíg pozíciót fog. 

Előzmény: Kela91 (180)
HEV Creative Commons License 2015.01.08 0 0 181

Amíg kérdőjelet mutat addig nincs pozíciód, ki kell várni, hogy bemérje a műholdakat. Nagyvárosban épületek között , szűk völgyekben lehet vételi probléma is ha nem talál elég műholdat.

 

 

 

 

Előzmény: Kela91 (180)
Kela91 Creative Commons License 2015.01.08 0 0 180

Sziasztok!

 

Valószínűleg eléggé hülye kérdésem lesz, de felteszem. Garmin Dakota 10 GPS-em van és az a problémám, hogy a térképet, nyomvonalakat, útvonalakat szépen jelzi és kirajzolja, de amint rámegyek hogy "MENJ" bedobja az  útvonalat, de kérdőjelet jelez, mintha nem tudná hol vagyok. Mi lehet a gond? Vételi erősség változó de ha maximumon van akkor is ezt jelzi ki. Illetve ha én mondjuk Sopronban voltam ott működött utoljára, kikapcsoltam, hazajöttem Szegedre és bekapcsolom, akkor a térképen Szegedre kellene "dobnia", hogy ott vagyok, nem?

 

Köszi előre is!

kivi000 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 179

Zavar az erőben, az egy teszt verzió. ;)

Előzmény: HEV (174)
HEV Creative Commons License 2015.01.04 0 0 178

Már nincs, megjavították.

Előzmény: vjano (177)
vjano Creative Commons License 2015.01.04 0 0 177

.....van vmi. hiba, mert csak ez a részlet jön le:

Előzmény: HEV (174)
UNicum Creative Commons License 2015.01.04 0 0 176

Szia!

 

köszi az infót!

Nekem ma délelőtt lejött a hiking és települt is rendesen.

Előzmény: HEV (175)
HEV Creative Commons License 2015.01.04 0 0 175

Most írták az OSM fórumon, hogy hibás a hiking telepítő, holnap lesz új!

Előzmény: HEV (174)
HEV Creative Commons License 2015.01.04 0 0 174

Mi ez a 4,5 Mb? nincs valami hiba?

Előzmény: kivi000 (171)
HEV Creative Commons License 2015.01.04 0 0 173

Nem jó a kérdés.

2014 december 31.-ig az OMP Hiking térkép ugyanazt tartalmazta csak szebb kivitelben mint a turistautak.hu hiszen abból az adatbázisból készült.

 

2015.-től az OSM adatbázisból készül az OMP minden térképe a Hiking is.

Az összes korábbi térképük a 2014-es archivumban elérhető.

Valójában turistautak vonatkozásában az OSM még gyengébb de az a legjobb ha a számítógépen mindkettő ott van és eldöntheted, hogy melyiket teszed a GPS-re.

 

A turistautak.hu Garmin térképek naponta frissített változatai itt vannak és csak innen lehet letölteni.

 

Jobb megjelenítéshez érdemes más typ filet használni pld. innen.

 

 

Előzmény: UNicum (165)
osm Creative Commons License 2015.01.04 0 0 172

Vagy jó az a január 2.-ai 104 mb-s link?

 

Jó,ugyanaz van benne az exe is abból készül és linuxon is lehet használni,holnap dél körül lesz új.

Előzmény: Törölt nick (170)
kivi000 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 171

openmaps.eu/osmtdownload?format=img

Hamarosan lesz szebb letöltő lap is.

Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 -1 0 170

Dakota 20-on tuhus térképem van, de lehet hogy megnézném az osm-ét, tudsz adni linket hozzá? 

Olyat is amin megnézhetem gépen is hogy milyen a megjelenése, és kéne a dakotára letölthető változat is.

 

Vagy jó az a január 2.-ai 104 mb-s link?

 

Előre is köszönöm!

Előzmény: osm (166)
UNicum Creative Commons License 2015.01.04 0 0 169

köszi, le is szedtem gyors. felpakoltam mindkettőt.

Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 168

Az OMP most állt át TUHU helyett OSM adatbázisra. Az, hogy adott területen éppen melyik a részletesebb / pontosabb / nagyob adattartalmú, az attól függ, hogy a GPS kimenetek készítésének időpontjában melyik "tartott előrébb" (bár ez elég szerencsétlen meghatározás). Ez most egy nagyon új, átmeneti állapot, megltájuk, hogyan alkul a jövő... Egy darabig még a TUHU-ról leszedhető az utolsó állapot.

Előzmény: UNicum (165)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 167

Az OMP / OSM ingyenes cuccok, viszont a TopoGuide, NaviGuide és hasonlók fizetős termékek - ahogyUnicum is írta. Ha olyan kinézetre Vágysz, akkor meg kell vásárolnod a terméket s lesz hozzá kódod.

 

Mint már írták, OSM verzió is létezik, Nézd meg azt is! Az ingyenes.

 

Egyébként nem lehet, hogy nem Nagyítasz bele eléggé a térképbe? Kisebb méretarányban / Zoom-szinten kevesebb, Nagyobb méretarányban / Zoom-szinten több részlet lászik. Másoknál működik, úgyhogy Nálad lehet a gond.

Előzmény: cayen26 (162)
osm Creative Commons License 2015.01.04 0 0 166

Rakd fel innen ez csak Magyarország de minden út rajta van:

 

http://data2.openstreetmap.hu/garmin/

 

Előzmény: cayen26 (162)
UNicum Creative Commons License 2015.01.04 0 0 165

Kedves Gyula!

 

most megnéztem ezt az OMPCEHiking térképet, szted érdemes ezt telepíteni a készülékre a tuhu helyett, mellett?

 

Unicum

Előzmény: Törölt nick (161)
UNicum Creative Commons License 2015.01.04 0 0 164

bocs, hogy belevau, de Te azt várod, hogy egy "komplett" térképed lesz? mármint amin az összes közút-közterület rajta van? amit telepítettél az egy túristautakat jelölő térkép, sztem Te a Naviguidera gondolsz, az az autós térkép. Ezt és a Topoguideot meg tudod vásárolni, és akkor lesz hozzá kódod, amivel fel tudod tölteni a készülékedre.

Előzmény: cayen26 (163)
cayen26 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 163
Előzmény: cayen26 (162)
cayen26 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 162

 Rakk Gyula nagyon szépen köszönöm amit linkeltél 

átolvastam meg csináltam amit leírt de a probléma még mindig ugyan az linkelek igaz nem a gsm-em de igy néz ki hiába rakom fel az openmaps térképet a varosokat így mutatja.

Leszedtem a garmin oldalrol http://www.garmin.hu/topoguide-magyarorszag-v212c ezt hátha jó lesz de ez meg kér valami kódot   ide mit kell irni?

 

Előzmény: Törölt nick (161)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 161

A MAP menüben engedélyezve van minden. ami kell?

 

 

Itt van egy hasznosnak tűnő PDF: Link

Előzmény: cayen26 (160)
cayen26 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 160

MapSource ba tökéletes mindent mutat de gps csak turista utakat már mindent de nem jó

Előzmény: HEV (158)
varsa2 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 159

Rakk Gyula, köszönöm.

Az Oregon valóban kezeli a domborzati modellt, nem gondoltam az ebből adódó különbségre.

HEV Creative Commons License 2015.01.03 0 0 158

Én is ezt használom, nálam teljesen rendben van. A számítógépen jó a térkép és a GPS-en már nem?

Előzmény: cayen26 (157)
cayen26 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 157

OmpCEHiking.exe szedtem le  MapSource ral de nincs közút hálózat csak turista útak

HEV Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156

Telepítsd saját gépre először a MapSource programot:

http://sylverrat.hu/faq/index.php?page=mapsource

 

A programba telepítsd be az OMP Hiking terképet, az EXE-t kell futtatni innen:

http://openmaps.eu/omphiking

 

Ha a gépeden már megvagy akkor dugd össze a GPS-t és a gépet.

Az OMP térképen a MapSourceban négyzet alaku területeket lehet kijelölni a térképen a Térkép eszköz gomb bekapcsolásával. Egész Magyarországot lefedheted így, a GPS-be elfér.

Ha kész a kijelölés akkor a MapSource Átvitel/Küldés készülékre menűvel tudod átmásolni.

 

 

 

Előzmény: cayen26 (153)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!