Köszönöm a válaszokat. Nem gondoltam volna, hogy a panelrengeteg között ennyit csökken a jel erőssége. Pár perc után elkapta, bent a városban pedig kb. 10-15másodperc alatt már megvolt. Akkor csak ennyi gond volt. Köszönöm! :)
Nem tudom, ezekre Gondoltál-e, hirtelen ezek jutottak az eszembe:
Abszolút magasság: egy referenciafelülettől (ellipszoidtól vagy geoidtól; tengerszint) mért magasság.
Relatív magasság: a hegy, csúcs, tető, magaslat kiemelkedésének mértéke (magassága) környezetéből (a topográfiai felszínből).
(Úgy emlékszem, hogy a legnagyobb "relatív magassága" a Földön a Nanga Parbat falának van, de ez nem biztos. A Wikipédia szerint csak 14. a listán, a maga 4608 m relatív magasságával: a Himalájában és a Karakorumban csak a Csomolungma / Mount Everest előzi meg, melynek a relatív magasságát 8848 m-re adja a Wiki. Ez erősen megkérdőjelezhető, mert bár igaz, hogy a Himalája a Hindusztáni-alföld síkságából hirtelen emelkedik 8000 m fölé, de az abszolút magasság csak akkor lehetne = a relatív magassággal, ha eltekintenénk az orográfiától és az előhegyektől. A Wikipédia szerint Nanga Parbat referenciahágója 3000 m felett van, míg az Everest-é 0 m-en!).
Geoidunduláció: a "földalak" eltérése egy referenciaellipszoidtól (dátumtól). Ha a geoid a dátum felett van, akkor értéke pozitív, ha a geoid a dátum alatt van, értéke negatív.
Összelátás-vizsgálat: matematikai földrajzi módszer azon pontok halmazának (területeknek) meghatározására, melyek egy adott (általában kiemelkedő) pontról beláthatók.
Magasságok, hegycsúcsok egymáshoz képesti elhelyezkedését, távolságát, eloszlását matematikai statisztikai módszerekkel kell vizsgálni a kartometrián belül.
Két fogalomra lenne szükségem, de nem jut az eszembe a nevük: az egyik azt mutatja, hogy egy csúcs mennyire magasodik ki a környezetéből, a másik pedig azt, hogy hasonló méretű csúcs milyen távolságra van. Nem pontos definíciók :)
RakkGyula biztos tudja, de talán más is tud segíteni.
Amíg kérdőjelet mutat addig nincs pozíciód, ki kell várni, hogy bemérje a műholdakat. Nagyvárosban épületek között , szűk völgyekben lehet vételi probléma is ha nem talál elég műholdat.
Valószínűleg eléggé hülye kérdésem lesz, de felteszem. Garmin Dakota 10 GPS-em van és az a problémám, hogy a térképet, nyomvonalakat, útvonalakat szépen jelzi és kirajzolja, de amint rámegyek hogy "MENJ" bedobja az útvonalat, de kérdőjelet jelez, mintha nem tudná hol vagyok. Mi lehet a gond? Vételi erősség változó de ha maximumon van akkor is ezt jelzi ki. Illetve ha én mondjuk Sopronban voltam ott működött utoljára, kikapcsoltam, hazajöttem Szegedre és bekapcsolom, akkor a térképen Szegedre kellene "dobnia", hogy ott vagyok, nem?
Valójában turistautak vonatkozásában az OSM még gyengébb de az a legjobb ha a számítógépen mindkettő ott van és eldöntheted, hogy melyiket teszed a GPS-re.
A turistautak.hu Garmin térképek naponta frissített változatai itt vannak és csak innen lehet letölteni.
Jobb megjelenítéshez érdemes más typ filet használni pld. innen.
Az OMP most állt át TUHU helyett OSM adatbázisra. Az, hogy adott területen éppen melyik a részletesebb / pontosabb / nagyob adattartalmú, az attól függ, hogy a GPS kimenetek készítésének időpontjában melyik "tartott előrébb" (bár ez elég szerencsétlen meghatározás). Ez most egy nagyon új, átmeneti állapot, megltájuk, hogyan alkul a jövő... Egy darabig még a TUHU-ról leszedhető az utolsó állapot.
Az OMP / OSM ingyenes cuccok, viszont a TopoGuide, NaviGuide és hasonlók fizetős termékek - ahogyUnicum is írta. Ha olyan kinézetre Vágysz, akkor meg kell vásárolnod a terméket s lesz hozzá kódod.
Mint már írták, OSM verzió is létezik, Nézd meg azt is! Az ingyenes.
Egyébként nem lehet, hogy nem Nagyítasz bele eléggé a térképbe? Kisebb méretarányban/ Zoom-szinten kevesebb, Nagyobb méretarányban/ Zoom-szinten több részlet lászik. Másoknál működik, úgyhogy Nálad lehet a gond.
bocs, hogy belevau, de Te azt várod, hogy egy "komplett" térképed lesz? mármint amin az összes közút-közterület rajta van? amit telepítettél az egy túristautakat jelölő térkép, sztem Te a Naviguidera gondolsz, az az autós térkép. Ezt és a Topoguideot meg tudod vásárolni, és akkor lesz hozzá kódod, amivel fel tudod tölteni a készülékedre.
átolvastam meg csináltam amit leírt de a probléma még mindig ugyan az linkelek igaz nem a gsm-em de igy néz ki hiába rakom fel az openmaps térképet a varosokat így mutatja.
Ha a gépeden már megvagy akkor dugd össze a GPS-t és a gépet.
Az OMP térképen a MapSourceban négyzet alaku területeket lehet kijelölni a térképen a Térkép eszköz gomb bekapcsolásával. Egész Magyarországot lefedheted így, a GPS-be elfér.
Ha kész a kijelölés akkor a MapSource Átvitel/Küldés készülékre menűvel tudod átmásolni.