Valójában turistautak vonatkozásában az OSM még gyengébb de az a legjobb ha a számítógépen mindkettő ott van és eldöntheted, hogy melyiket teszed a GPS-re.
A turistautak.hu Garmin térképek naponta frissített változatai itt vannak és csak innen lehet letölteni.
Jobb megjelenítéshez érdemes más typ filet használni pld. innen.
Az OMP most állt át TUHU helyett OSM adatbázisra. Az, hogy adott területen éppen melyik a részletesebb / pontosabb / nagyob adattartalmú, az attól függ, hogy a GPS kimenetek készítésének időpontjában melyik "tartott előrébb" (bár ez elég szerencsétlen meghatározás). Ez most egy nagyon új, átmeneti állapot, megltájuk, hogyan alkul a jövő... Egy darabig még a TUHU-ról leszedhető az utolsó állapot.
Az OMP / OSM ingyenes cuccok, viszont a TopoGuide, NaviGuide és hasonlók fizetős termékek - ahogyUnicum is írta. Ha olyan kinézetre Vágysz, akkor meg kell vásárolnod a terméket s lesz hozzá kódod.
Mint már írták, OSM verzió is létezik, Nézd meg azt is! Az ingyenes.
Egyébként nem lehet, hogy nem Nagyítasz bele eléggé a térképbe? Kisebb méretarányban/ Zoom-szinten kevesebb, Nagyobb méretarányban/ Zoom-szinten több részlet lászik. Másoknál működik, úgyhogy Nálad lehet a gond.
bocs, hogy belevau, de Te azt várod, hogy egy "komplett" térképed lesz? mármint amin az összes közút-közterület rajta van? amit telepítettél az egy túristautakat jelölő térkép, sztem Te a Naviguidera gondolsz, az az autós térkép. Ezt és a Topoguideot meg tudod vásárolni, és akkor lesz hozzá kódod, amivel fel tudod tölteni a készülékedre.
átolvastam meg csináltam amit leírt de a probléma még mindig ugyan az linkelek igaz nem a gsm-em de igy néz ki hiába rakom fel az openmaps térképet a varosokat így mutatja.
Ha a gépeden már megvagy akkor dugd össze a GPS-t és a gépet.
Az OMP térképen a MapSourceban négyzet alaku területeket lehet kijelölni a térképen a Térkép eszköz gomb bekapcsolásával. Egész Magyarországot lefedheted így, a GPS-be elfér.
Ha kész a kijelölés akkor a MapSource Átvitel/Küldés készülékre menűvel tudod átmásolni.
Az Oregon tudtommal kezeli a domborzatmodelleket. Amennyiben a modell felszínén "mért / számított" értékekekt mutatj a a saját Track log-jában, lehet hosszabb a kijelzett távolság. Nézd meg, hogy nincs-e valamilyen ilyesmi beállítás a kütyüben: távolság / Track számítása DDM / DEM / SRTM alapján vahy valami hasonló! Enekkívül PC-n ne csak a MapSource-ben nézd meg a hosszát, hanem egy-két másik netes programban is, melyekkel konvertálni is Tudsz: pl. GPSVisualizer, GPSies. (Egyébként a Garminnál a MapSource-t felváltotta a BaseCamp nevű program, ezt is Rakd fel!)!
karácsonyra kaptam egy dakota 10 túra gps-t openmaps.eu oldalról meg próbáltam felrakni turista térképet de valami nem jó turista utakat jelzi de normális utakat nem mi lehet a probléma választ előre is köszönöm
A következőkre kérnék magyarázatot vmelyik szakértőtől:
A MapSource-ban megrajzolok egy útvonalat Openmaps térképre, elmentem gpx formátumba, felmásolom Garmin Oregon-ra és ott az út 30 km körüli távnál kb 3-5 km-rel hosszabbnak látszik. Az eset nem egyedi, minden útra érvényes. Ha a GPS-ben rögzített track-et felmásolom a PC-re az ott rövidebb lesz.
Egyébként a dánok mostanság a természetes és egyéb határok "vizsgálatában" is egyre aktívabbak.
Az említett tengerpartok "újramérésén" túl Oroszország és Kanada után igényt tartanak az Északi-sarkvidékre / Arktiszra is, illetve az alatta rejlő ásványkincsekre. A jogalap pedig Grönland és az Északi-sark között húzódó kontinentális talapzat.
van valami ilyen elméleti kérdés, hogy mennyi Anglia kerülete.
indul atlasz és vonalzótól odáig, hogy a tengerparton a kavicsot körbemérje-e.
mivel itt természetjárásról beszélünk úgy gondolom 2-3% hiba bőven belefér az ilyentén számolgatásokba - de hogy vegyük komolyan pl. egy teljesítménytúra hosszát legyen ez max 1% és senki sem fog hőbörögni jobban, mintha a frissítési ponton túl vastagon/vékonyan kennék a zsíroskenyeret.
még szerencse, hogy egy (durván) százas túrát kaptál elő így könnyű látni, hogy a vetületi huncutságok miatti párszáz méter differencia 1%-on belül van. így szerintem nem lényeges hány töréspontból és lejtőből számolja ki bármelyik rendszer a tényleges hosszt, pláne hogy nem a hossztartó meridiánon nyílegyenes vonalban halad a túra. magában a számítások bemenő adataiban (GPS, nyomvonal, magaságadatok) van egy olyan fajta pontatlanság, ami hozza magával, hogy nem lehet a végtelenségig csiszolni az eredményt.