Keresés

Részletes keresés

UNicum Creative Commons License 2015.01.04 0 0 176

Szia!

 

köszi az infót!

Nekem ma délelőtt lejött a hiking és települt is rendesen.

Előzmény: HEV (175)
HEV Creative Commons License 2015.01.04 0 0 175

Most írták az OSM fórumon, hogy hibás a hiking telepítő, holnap lesz új!

Előzmény: HEV (174)
HEV Creative Commons License 2015.01.04 0 0 174

Mi ez a 4,5 Mb? nincs valami hiba?

Előzmény: kivi000 (171)
HEV Creative Commons License 2015.01.04 0 0 173

Nem jó a kérdés.

2014 december 31.-ig az OMP Hiking térkép ugyanazt tartalmazta csak szebb kivitelben mint a turistautak.hu hiszen abból az adatbázisból készült.

 

2015.-től az OSM adatbázisból készül az OMP minden térképe a Hiking is.

Az összes korábbi térképük a 2014-es archivumban elérhető.

Valójában turistautak vonatkozásában az OSM még gyengébb de az a legjobb ha a számítógépen mindkettő ott van és eldöntheted, hogy melyiket teszed a GPS-re.

 

A turistautak.hu Garmin térképek naponta frissített változatai itt vannak és csak innen lehet letölteni.

 

Jobb megjelenítéshez érdemes más typ filet használni pld. innen.

 

 

Előzmény: UNicum (165)
osm Creative Commons License 2015.01.04 0 0 172

Vagy jó az a január 2.-ai 104 mb-s link?

 

Jó,ugyanaz van benne az exe is abból készül és linuxon is lehet használni,holnap dél körül lesz új.

Előzmény: Törölt nick (170)
kivi000 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 171

openmaps.eu/osmtdownload?format=img

Hamarosan lesz szebb letöltő lap is.

Előzmény: Törölt nick (170)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 -1 0 170

Dakota 20-on tuhus térképem van, de lehet hogy megnézném az osm-ét, tudsz adni linket hozzá? 

Olyat is amin megnézhetem gépen is hogy milyen a megjelenése, és kéne a dakotára letölthető változat is.

 

Vagy jó az a január 2.-ai 104 mb-s link?

 

Előre is köszönöm!

Előzmény: osm (166)
UNicum Creative Commons License 2015.01.04 0 0 169

köszi, le is szedtem gyors. felpakoltam mindkettőt.

Előzmény: Törölt nick (168)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 168

Az OMP most állt át TUHU helyett OSM adatbázisra. Az, hogy adott területen éppen melyik a részletesebb / pontosabb / nagyob adattartalmú, az attól függ, hogy a GPS kimenetek készítésének időpontjában melyik "tartott előrébb" (bár ez elég szerencsétlen meghatározás). Ez most egy nagyon új, átmeneti állapot, megltájuk, hogyan alkul a jövő... Egy darabig még a TUHU-ról leszedhető az utolsó állapot.

Előzmény: UNicum (165)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.04 0 0 167

Az OMP / OSM ingyenes cuccok, viszont a TopoGuide, NaviGuide és hasonlók fizetős termékek - ahogyUnicum is írta. Ha olyan kinézetre Vágysz, akkor meg kell vásárolnod a terméket s lesz hozzá kódod.

 

Mint már írták, OSM verzió is létezik, Nézd meg azt is! Az ingyenes.

 

Egyébként nem lehet, hogy nem Nagyítasz bele eléggé a térképbe? Kisebb méretarányban / Zoom-szinten kevesebb, Nagyobb méretarányban / Zoom-szinten több részlet lászik. Másoknál működik, úgyhogy Nálad lehet a gond.

Előzmény: cayen26 (162)
osm Creative Commons License 2015.01.04 0 0 166

Rakd fel innen ez csak Magyarország de minden út rajta van:

 

http://data2.openstreetmap.hu/garmin/

 

Előzmény: cayen26 (162)
UNicum Creative Commons License 2015.01.04 0 0 165

Kedves Gyula!

 

most megnéztem ezt az OMPCEHiking térképet, szted érdemes ezt telepíteni a készülékre a tuhu helyett, mellett?

 

Unicum

Előzmény: Törölt nick (161)
UNicum Creative Commons License 2015.01.04 0 0 164

bocs, hogy belevau, de Te azt várod, hogy egy "komplett" térképed lesz? mármint amin az összes közút-közterület rajta van? amit telepítettél az egy túristautakat jelölő térkép, sztem Te a Naviguidera gondolsz, az az autós térkép. Ezt és a Topoguideot meg tudod vásárolni, és akkor lesz hozzá kódod, amivel fel tudod tölteni a készülékedre.

Előzmény: cayen26 (163)
cayen26 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 163
Előzmény: cayen26 (162)
cayen26 Creative Commons License 2015.01.04 0 0 162

 Rakk Gyula nagyon szépen köszönöm amit linkeltél 

átolvastam meg csináltam amit leírt de a probléma még mindig ugyan az linkelek igaz nem a gsm-em de igy néz ki hiába rakom fel az openmaps térképet a varosokat így mutatja.

Leszedtem a garmin oldalrol http://www.garmin.hu/topoguide-magyarorszag-v212c ezt hátha jó lesz de ez meg kér valami kódot   ide mit kell irni?

 

Előzmény: Törölt nick (161)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.03 0 0 161

A MAP menüben engedélyezve van minden. ami kell?

 

 

Itt van egy hasznosnak tűnő PDF: Link

Előzmény: cayen26 (160)
cayen26 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 160

MapSource ba tökéletes mindent mutat de gps csak turista utakat már mindent de nem jó

Előzmény: HEV (158)
varsa2 Creative Commons License 2015.01.03 0 0 159

Rakk Gyula, köszönöm.

Az Oregon valóban kezeli a domborzati modellt, nem gondoltam az ebből adódó különbségre.

HEV Creative Commons License 2015.01.03 0 0 158

Én is ezt használom, nálam teljesen rendben van. A számítógépen jó a térkép és a GPS-en már nem?

Előzmény: cayen26 (157)
cayen26 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 157

OmpCEHiking.exe szedtem le  MapSource ral de nincs közút hálózat csak turista útak

HEV Creative Commons License 2015.01.02 0 0 156

Telepítsd saját gépre először a MapSource programot:

http://sylverrat.hu/faq/index.php?page=mapsource

 

A programba telepítsd be az OMP Hiking terképet, az EXE-t kell futtatni innen:

http://openmaps.eu/omphiking

 

Ha a gépeden már megvagy akkor dugd össze a GPS-t és a gépet.

Az OMP térképen a MapSourceban négyzet alaku területeket lehet kijelölni a térképen a Térkép eszköz gomb bekapcsolásával. Egész Magyarországot lefedheted így, a GPS-be elfér.

Ha kész a kijelölés akkor a MapSource Átvitel/Küldés készülékre menűvel tudod átmásolni.

 

 

 

Előzmény: cayen26 (153)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.02 0 0 155

Pontosan melyik állományt Töltötted le és konkrétan mi a probléma?

Előzmény: cayen26 (153)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.02 0 0 154

Az Oregon tudtommal kezeli a domborzatmodelleket. Amennyiben a modell felszínén "mért / számított" értékekekt mutatj a a saját Track log-jában, lehet hosszabb a kijelzett távolság. Nézd meg, hogy nincs-e valamilyen ilyesmi beállítás a kütyüben: távolság / Track számítása DDM / DEM / SRTM alapján vahy valami hasonló! Enekkívül PC-n ne csak a MapSource-ben nézd meg a hosszát, hanem egy-két másik netes programban is, melyekkel konvertálni is Tudsz: pl. GPSVisualizer, GPSies. (Egyébként a Garminnál a MapSource-t felváltotta a BaseCamp nevű program, ezt is Rakd fel!)!

Előzmény: varsa2 (152)
cayen26 Creative Commons License 2015.01.02 0 0 153

sziasztok 

karácsonyra kaptam egy dakota 10 túra  gps-t openmaps.eu oldalról meg próbáltam felrakni turista térképet de valami nem jó turista utakat jelzi de normális utakat nem mi lehet a probléma választ előre is köszönöm

varsa2 Creative Commons License 2014.12.29 0 0 152

Tiszteletem!

A következőkre kérnék magyarázatot vmelyik szakértőtől:

A MapSource-ban megrajzolok egy útvonalat Openmaps térképre, elmentem gpx formátumba, felmásolom Garmin Oregon-ra és ott az út 30 km körüli távnál kb 3-5 km-rel hosszabbnak látszik. Az eset nem egyedi, minden útra érvényes. Ha a GPS-ben rögzített track-et felmásolom a PC-re az ott rövidebb lesz.

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.21 0 0 151

Egyébként a dánok mostanság a természetes és egyéb határok "vizsgálatában" is egyre aktívabbak.

 

Az említett tengerpartok "újramérésén" túl Oroszország és Kanada után igényt tartanak az Északi-sarkvidékre / Arktiszra is, illetve az alatta rejlő ásványkincsekre. A jogalap pedig Grönland és az Északi-sark között húzódó kontinentális talapzat.

Előzmény: annyi baj legyen (149)
Lud Creative Commons License 2014.12.21 0 0 150

:)

Előzmény: annyi baj legyen (149)
annyi baj legyen Creative Commons License 2014.12.21 0 0 149

:)

A dánok kicsit jobban körbenéztek, és hopp: találtak 1436 kilométernyi új tengerpartot

Az ország ezért felelős intézménye újramérte a térképen, hol mossa tenger a dán partokat. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: Lud (147)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.14 0 0 148

Aki mostanában Gyalogos / Túrázós GPS-ben vásárlásán gondolkodik, annak esetleg érdemes ezt megnézni:

 

Karácsonyi Garmin Akció

 

(eTrex 10, Dakota 10 és 20, GPSMap 64 és 64s olcsóbb)

Lud Creative Commons License 2014.12.01 0 0 147

van valami ilyen elméleti kérdés, hogy mennyi Anglia kerülete.

indul atlasz és vonalzótól odáig, hogy a tengerparton a kavicsot körbemérje-e.

 

mivel itt természetjárásról beszélünk úgy gondolom 2-3% hiba bőven belefér az ilyentén számolgatásokba - de hogy vegyük komolyan pl. egy teljesítménytúra hosszát legyen ez max 1% és senki sem fog hőbörögni jobban, mintha a frissítési ponton túl vastagon/vékonyan kennék a zsíroskenyeret.

még szerencse, hogy egy (durván) százas túrát kaptál elő így könnyű látni, hogy a vetületi huncutságok miatti párszáz méter differencia 1%-on belül van. így szerintem nem lényeges hány töréspontból és lejtőből számolja ki bármelyik rendszer a tényleges hosszt, pláne hogy nem a hossztartó meridiánon nyílegyenes vonalban halad a túra. magában a számítások bemenő adataiban (GPS, nyomvonal, magaságadatok) van egy olyan fajta pontatlanság, ami hozza magával, hogy nem lehet a végtelenségig csiszolni az eredményt.

 

Előzmény: Törölt nick (146)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!