Keresés

Részletes keresés

Erzsébet87 Creative Commons License 2023.11.28 0 0 44

szia, a gyakori vizelésnek sok oka lehet
A fő okok itt olvashatók https://medium.com/@doktorpro/%C4%8Dast%C3%A9-mo%C4%8Denie-u-mu%C5%BEov-a-%C5%BEien-ak%C3%BD-je-d%C3%B4vod-55307336dd90
általában el kell mennie egy urológushoz, ő képes lesz pontosan diagnosztizálni és kiválasztani a kezelési módot.

arpad-lajos Creative Commons License 2021.08.25 0 1 43

Az ilyen jatt-adó emberek miatt nem lesz soha sem rendes hozzáállás ebben az országban. Én a helyedben szégyellném leírni, hogy akkor amikor végre lenne egy alkalom amikor normalizálóghatna ez a hálapénz mizéria, akkor vannak akik még mindig adják.

Előzmény: Ariel_500 (38)
MGB 1967 Creative Commons License 2021.05.13 0 0 42

6 hónap 11 napig volt katéterem, 4 napja került ki. Végig csak dugóm volt, zacskó nem.

Előzmény: tuktikka (41)
tuktikka Creative Commons License 2021.05.13 0 0 41

A szociális gondozó, az aszsztens. sőt maga doki (csoda folytán épp összefutottam vele) is azt mondta először , hogy nem kell cserélni.

De amikor mutattam a zárójelentést akkor korrigált, hogy lehet hogy mégis kell, de ne aggódjak, holnap elintézik.

 

én már a szükségességét sem értem, ha fönn járkál, miért ne mehetne pisilni magától.

Előzmény: Diótörő (40)
Diótörő Creative Commons License 2021.05.13 0 0 40

Nekem havonta cserélik a katétert és a zsákot is. Nem értem ezt a kétnaponta cserét, hiszen a zsák nem is érintkezik a beteggel.

Előzmény: tuktikka (39)
tuktikka Creative Commons License 2021.05.12 0 0 39

Azóta elolvastam . Köszi

Úgy értelmezem amiket írtál, hogy mozoghat, nem kell feküdni,egész nap mint a kórházban.

 

Azért foglalkoztatott a dolog, mert a zárójelentésben az van 2 naponta zsákcsere!, így felkiátójellel.

Előzmény: MGB 1967 (37)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.05.12 0 0 38

Jatt kérdés nem érdekel. A törvény megjelenése után is adtam, ezután is fogok ha úgy ítélem meg a hozzáállását a doktornak, mert csak úgy a nagyvilágba nem adok

Sebész doktor legutoljára olyan plusz dolgokat művelt és olyan empatikus volt a hozzámállása hogy megérdemelt pár forintot

Az empátiát nem a jattra hajtást értem, mert már az első percben maximálisan "olyan" volt

Ugyanakkor volt aki messze többet nyújtott mint az "egyszerű" gyógyítás és határozottan visszautasitotta a pénzt

 

Mifelénk az a gond, hogy csak urologiai szakrendelés van és onnan kellene beutaló kórházba, A doktor meg egy morc alak. Orvosilag semmi kifogásom nem lehet ellene, de a mogorvasága nem tecc

Majd valahogy lesz!

Előzmény: Diótörő (35)
MGB 1967 Creative Commons License 2021.05.12 0 0 37

Olvasd el a prosztatagyulladásos topicban a hozzászólásaimat. Amúgy pedig az orvosi ügyelet is cserélheti, és elmondják amit tudni kell. 

Előzmény: tuktikka (36)
tuktikka Creative Commons License 2021.05.11 0 0 36

Örülök, hogy itt aktív olvtársak vannak, talán nem a levegőbe megy a panaszom.

90 feletti öreg pasiról van szó.

Szívpanaszokkal került kórházba és katéterrel jött ki.

Nem lehetett a dokival csak telefonon konzultálni , és sok kérdésre nem került sor.

Kellene cserélni a zacskót? Mert én vettem a patikába , de nem tudom hogy kell.

Ezért csak leengedem a vizeletet.

 

Lehet vele az öregnek járkálni? Mert nem akar állandóan feküdni.

 

Diótörő Creative Commons License 2021.05.11 0 0 35

Manapság nehéz bármilyen operációt kierőszakolni, mert rengetegen vannak, akiknek ugyanez a " halasztható " problémájuk van.

És csak gyűlnek a páciensek és ki a fene fogja megoperálni ezt a töménytelen prosztata gondokkal küzdő öreget?

Főleg manapság, amikor a jatt bűncselekmény lett, az adó és a kapó is büntethető.

 

A " Krónikus prosztatagyulladás " topicban erről többet találsz, ha visszaolvasol pár hetet.

Előzmény: Ariel_500 (34)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.05.11 0 0 34

Köszi, szoval lehet azért mozogni a "nyilvánosság" elött is

 

Második hónapja?? Semmi operáció?

Lehet hülyeséget beszélek, de ha odajutok elkezdem "erőszakolni" a bármilyen operációt

Réges régen két jóbarátomat is megműtötték, tökéletes volt utána minden

Az egyiknek csak annyi panasza volt hogy ülve könnyebb pisilni. Elment maszekhoz, az bevitte a kórházba, egy hét után otthon panasz nélkül

Agyanezt elmondtam itt a szakrendelésen évekkel ezelött, doktor szerint még nem kell műteni. Aha, mostmeg...? Már rég túl lennék rajta.

Előzmény: Diótörő (32)
MGB 1967 Creative Commons License 2021.05.08 0 0 33

Nem akarod kipróbálni hogy zacskó helyett simán csak egy dugó van a katéter végében, és ha vizelési ingered van, a dugó kivételével kiengeded a vizeletet? 

Előzmény: Diótörő (32)
Diótörő Creative Commons License 2021.05.08 0 0 32

Ez sajnos létező dolog. Bennem második hónapja van katéter, éppen tegnap cserélték ( havonta kell - nem kellemes ).

Egy zsinóron függ és a gatyám egyik szárában lefeg a zacskó.Nem látszik, de pl. uszodába nem célszerű elmenni vele.

 

Amúgy malacos.. olvtársunk régóta reklámozza cvitaminos gyógyulását, ami nem okoz vesekövet ( talán ).

Esetleg érdemes kipróbálni a lassan fekszívódó c vitamint, esetleg segít, de " kérdezze meg orvoság,gyógyszerészét !!!

Előzmény: Ariel_500 (27)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.05.04 0 0 27

Még egy kérdés

"majdnem 3 hónapig katéter volt bennem,"

Ez kórházban, vagy otthoni életben? Merthogy hogy lehet vele közlekedni, ügyeket intézni a nyilvánosság elött, nadrág alá felkötve?

 

Volt katéterem műtét után pár napig, de az kórházban, ott nem számit. Ráakasztottam a járókeretre oszt bicegtem

Előzmény: Törölt nick (25)
Ariel_500 Creative Commons License 2021.05.04 0 0 26

A enyhe szövődménnyel járó prosztata operációra nem tudtam sort keríteni mert nem tudtam elintézni a  szövődmény mentes operációt és a  megnyomorítással fenyegető TURP műtéttől elzárkóztam."

 

Kifejthetnéd melyik az "enyhe szövődménnyel járó prosztata operáció" és miért megnyomoritó a TURP

Előzmény: Törölt nick (25)
Hero1596 Creative Commons License 2020.09.15 0 0 24

Sziasztok nekem egy pár hónapja előjött egy vizelési zavar!

Nagyon sűrűn járok wc-re az orvos hugyholyag fal nagyobodast allapitott meg irt ra gyogyszert de sajnos nem mult a suru vizelesi inger!

Valaki tudna esetleg segiteni milyen gyogyszert ajánlanátok kinek mi vált be?

 

qwertzke Creative Commons License 2019.03.17 0 0 23

Vizelés után mi a lerázás megfelelő módszere. Rázogatom, húzogatom párszor, kicsit várok is mielőtt elteszem, de néha így is nedves marad vagy legalábbis egy cseppnél több megy az alsóba.

Törölt nick Creative Commons License 2017.02.17 0 0 22

A reggeli merevedés közvetlenül ébredéskor tapasztalható. A reggeli azonban csak egy az éjszaka történő merevedések közül: egy éjszakai alvási ciklus során a férfiaknál általában 4-5 alkalommal történik merevedés! Ha reggeli merevedést ritkán tapasztalsz, de éjszakait igen, akkor sem kell szervi problémáktól tartani, legalábbis ezt mondták.

nézek Creative Commons License 2014.07.02 0 0 21

Öröm látni, hogy mindenki rendben.

Ivke021 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 20

Köszi a véleményt, remélem sikerül a dolog végére járnom, mondom engem az zavar hogy gyakran rám jön a vizelés pont mikor nem kéne, szóval jó lenne a felére lecsökkenti a vizeléseim számát.

astery Creative Commons License 2014.05.28 0 0 19

A gyakoribb vizelést okozhatja magasabb vérnyomás is, amitől a vese aktívabb lesz.

 

Magas vérnyomás létezhet fiatal korban is.

 

Vérnyomásnövekedést okoz pl. a koffein is. Emiatt kávézás, kóla ivás, energiaitalok fogyasztása kapcsán szintén gyakoribb vizelés tapasztalható.

 

 

nézek Creative Commons License 2014.05.27 0 0 18

innen passz.

 

ha nem csíp, nem fáj, nem korlátoz semmiben, nincs akaratlan vizeletvesztésed, akkor fogadd el, hogy ez van.

étkezz vegyesen, ne igyál töményet, ne egyél sok cukrot, nagyon édes terméket, fogyassz a húsféleségekhez zöld salátákat...stb..

marad a szex, de azt nem részletezném, hogy ott mi lehet a veszélyforrás.

 

ennyire futotta.

Előzmény: Ivke021 (17)
Ivke021 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 17

Köszi csak azt nem értem hogy 20-21 éves koromig napi 4-5 alkalommal mentem vizelni az utóbbi 5 évben meg 3x annyiszor.

nézek Creative Commons License 2014.05.27 0 0 16

értem...

igen, ez a reggeli tevékenység a zemberek zöménél így van. száraz nem lehet, csak szikkadtabb..ha még jönne, azt már fosnak hívják az eccerű emberek.

...asszem baromi jó a szervezeted, mindent jól megemészt, és ezért olyan, amilyen a végtermék.

ha jóízűen eszel, soha nem terheld túl a gyomrod nagy zabálással, nem terheled össze-vissza mindenféle nehéz cuccal, akkor nincs semmi baj. néhanapján tolj be egy ízesített, vagy natúr kefírt/yoghurtot...az tökéletesen rendben tartja a gyorod/emésztésed.

 

egyszerűen kisebb a vizelettartó berendezésed. ennyi.még annyit, hogy szakíts időt a nyugodt wczésre. ne kapkodj.

 

persze, amiket leírtam az eccerű népi megfigyelés, a tudományhoz semmi köze.

 

 

 

Előzmény: Ivke021 (15)
Ivke021 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 15

Köszönöm a kimeritő választ, a bélsárnál arra gondoltam hogy napi szinten megyek klotyóra tehát reggel kávé után rendessen de aztán ami még jönne ott ragad, belülről mintha száraz lenne a bél nincs nedv ami kicsúsztatná a bélsarat és az is nyomhatja a prosztatát.....lehet az emésztéssel van gond meg könnyebb kajákat kellenne ennem......

nézek Creative Commons License 2014.05.27 0 0 14

A végszóra reagálva: lehet.   más szaga van a vizeletnek, ha valami fertőzés még van benne, és más, ha "tiszta" vagy...

A tisztulás sokáig tart(hat), ezekhez bizony szakember kell...illetve a szex sem mindegy..kivel, mit, hogy?...a kémia bizony befigyel...sosem tudhatod, mit szedsz össze.

 

Hogy-hogy a bélsár gyakran nem távozik a szervezetből? úgy érted ritkán van székleted? ...mert az, hogy szárazak a beleid, az talán mégsem lehet ok...

Próbálkozz egy rövid ideig valami könnyítő étrenddel, ami nem áll meg benned...persze csak lazára sikerüljön, ne igazi fosatósra..van olyan ember, aki minden reggel klotyón kezdi, van aki kétnaponta ürít, van aki három...étrend, és emésztés kérdése, persze a fizikai tevékenység is fontos...a szervezet mindent megemészt, alig van, illetve lassan gyűlik a felesleges anyag...

Erre is van többféle intelem, de hogy nem száraz a beled, az biztos

 

Ha nincs prosztata nagyobbodásod, akkor már jó vagy...a hólyagméret az meg...hát olyan, amilyen..

sokan járnak sűrűn pisilni, csak nem beszélnek róla.

A vizelet baktériummentesítéséről lövésem sincs, jobb híján gúglizd be..

 

járj szerencsével.

Előzmény: Ivke021 (13)
Ivke021 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 13

A bélsár gyakran nem távozik a szervezetből mert úgymond szárazak a beleim és mintha az is nyomná a prosztatát, amúgy prosztatamegnagyobbodásom nincs ezt megnézettem, lehet hogy a hugyhólyagom nem elég nagy kapacitású de erről egy orvos sem mondott semmit,nem értem miért......valami miatt azt gyanitom hogy lehet hogy valami baktérium mégis ott maradt a szervezetemben...

nézek Creative Commons License 2014.05.26 0 0 12

...."mintha szárazak lennének a beleim és gyakran nem tudok kimenni wc-re mikor pont kellenne és lehet ilyenkor ez is nyomja a prosztatát és vizelésre ingerel."

 

 

..ezt a részt nem értem....

nézek Creative Commons License 2014.05.26 0 0 11

khm..bocsánat, hogy a pálya széléről bekiabálok...

 

....ahogy elnézem volt egy fertőzésed, ami elmúlt...  marad a prosztata, vagy kicsi a hólyagod..nekem ez utóbbi fordult elő, ezzel kellett élnem...nincs is ezzel semmi baj, amíg nem figyel be a prosztata-duzzanat...akkor nehezedik a vizelés, bizony ha tetszik, ha nem, de ülve kell pisilni...meg lehet szokni, nem egy borzalom, sőt...

 

ha fáj vizelés közben akármid, és baromi lassan csorog, akkor urológia..

még egy... ha a magömléssel nincs semmi baj, könnyedén, nagy élvezettel működik, akár vaginában, akár  kézi köptetéssel, akkor nincs nagy vész..

...egyébként sem kell borzalmakra gondolni, van akinek ilyen..túl fiatal vagy még a prosztata-duzzanathoz.

 

javaslom menj el az sztk-ba, kérj egy barátságos időpontot, és minden kiderül..

 

szerintem.

Előzmény: Ivke021 (7)
Szarvas67-69 Creative Commons License 2014.05.26 0 0 10

Ezek az adagok nagyon kevesek.

Max. egy deci? Van hogy fél deci vagy kevesebb?

Nem jön ki.

 

Előzmény: Ivke021 (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!