Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Orsós petike Creative Commons License 2022.07.26 0 0 30

Szia nekem is az baj sikerült még talni hibat

tata777 Creative Commons License 2022.07.24 0 0 29

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.Opel corsa c kocsimon előbb időnként indításnál felvillant a töltéslámpa.Egy kicsit jobban kihúzattam, gondoltam töltsön.Aztán megállás után nem indult el újra.Bebikázták, elindult, de a lámpa égve maradt.Megtettem 10 km-t, közben a légzsák ésaz eps is világított.  Feltettem töltőre, fél óra múlva egy csík lett a töltőn, most 6 óra elteltével még mindig 2 csík van csak az (5?) ből.   Megnézték, beindult, de ég a töltéses lámpa, gázadásnál nem tölt.  Szerelők tele munkával, mit  tanácsoltok, mi lehet a hiba?

 köszönöm.

 

dancefloor1 Creative Commons License 2021.07.16 0 0 28

Sziasztok,

 

2003 Opel corsa C 1,2 comfort típus autómnál az óracsoporton a mutatók elkezdtek ugrálni. Olyan jelenség is van ilyenkor, hogy az akkumulátor vissza jelző lámpa elkezd világítani. A mutatók vissza állnak megfelelő pozícióba, motor leállít, újraindul simán és az akkumulátor visszajelző nem világít. Ez a hiba jelenség álltalában 130Km/h sebességnél kezd megjelenni. 

Óracsoport csatlakozója tisztítva, cserélve + óracsoport is ki lett cserélve 3x. A hiba mégsem múlt el. Gyanakszom a BCM modul hibája lehet, mert a CAN busos hiba kódok folyamatosan kiolvasható. BCM modul nem ázhatott be mert esőben és száraz időben ez a hiba fent áll. 

BCM modul cseréje és újra programozása megoldhatja a problémát? 

 

Üdv,

Gábor

karcsi196 Creative Commons License 2020.12.31 0 1 27

opel corsa 1.0 c óracsoport hiba ha menet közben elmegy minden jelenség leesnek a mutatók ha le állítod az autót nem indul be . A megoldás kikel szerelni az óracsoportot kontaktsprével bekel fújni az órán a csatlakozót és a fogadó csatlakozót még egy dolgot megcsináltam a műszerfal alatt a fogadó csatlakozó kotyog ezt rögzíteni kel én így csináltam  kerékpár belsőből levágtam két félcentis karikát és alátettem a csatlakozó két oldalán és vissza nyomtam a helyére és így már stabilan áll azóta hiba mentes .

babyfa Creative Commons License 2020.11.19 0 0 26

Üdv !

2005 corsa c 1.4 xep "automata"váltóval, a probléma pár hete kezdődött, menet közben megáll, nem indul el, elakadásjelző, ablak, rádió megy. Kb 20 perc múlva elindul , megy pár száz métert megint megáll. Diag mindent ír, törlés után nem jön vissza hiba. Akkumulátor csere után megoldódni látszódott a probléma, új akksival kb, két hétig probléma mentesen üzemelt, ma megint ugyan ez a jelenség. Mi lehet a probléma? Generátor? (töltést mutat) van valami olyan elektronika ami okozhat ilyen jelenséget?

Válaszokat köszönöm.

karcsi196 Creative Commons License 2020.10.16 0 0 25

nekem is ez volt a jelenség menet közben elment minden az óra nem mutatott  semmit na itt a megoldás az óra csoport hibája az egész műszerfalat szét kell szedni a műszerfal csatlakozó lábát át kell forrasztani mert érintkezési hibája van . Azóta 60000 kilométert  mentem megszűnt a hiba.

kotonoth Creative Commons License 2020.09.19 0 0 24

jó estét kívánok! van egy problémám,  szereltem be a magnot a kocsiba de véletlen az egyik zsinor testet kapott és elment a gyujtásom nem tudom be inditani a kocsit,néztem a biztositékokat de jónak láttam mindet,kérem segitsen valaki SOS ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

 

Guillaume- Creative Commons License 2019.09.24 0 0 23

Ez a nem indulós gond a C Corsa egyik tipikus hibája. Ezzel a problémával párosul még az is, amikor menet közben minden meghal, még a kilométer óra is, majd hirtelen észhez tér. Nem indulás tipikus jele már ajtónyitáskor jelentkezik, nem mutatja a megtett kilométert. A műszerfal mögött van a probléma, ha nem indulna, meg kell kopogtatni a műszerfal plexijét és észhez tér. Szerintem kábel probléma, még nem szedtem szét, de erre gyanakszom, hogy a műszerfal becsatlakozójánál lesz a baj.

mesike51 Creative Commons License 2019.02.01 0 0 22

Köszönöm szépen. Nem lettem okosabb.

Előzmény: Jocó0423 (21)
Jocó0423 Creative Commons License 2019.01.05 0 0 21

Bocsi, hogy csak most válaszolok.

 

Van egy kedves opeles ismerősünk és kihozta az autóhoz a hibakód olvasót.

Ez spéci opelhez való cucc és ez kiolvasta a hibát. A sima sajnos nem.

Külön kompjuter van a robotváltóhoz és azt a sima kódolvasó nem olvassa.

Előzmény: mesike51 (20)
mesike51 Creative Commons License 2018.12.28 0 0 20

Kedves  Jocó0423!

 

Nekem szintén ezt a betűt F-et jelzi az autóm. Hogyan sikerült megállapítani a hibát? Én az udvarig jutottam el,amikor be akartam állni a garázsba. Előtte semmi nem jelezte hogy le fog állni.

Köszönöm ha válaszolsz.

üdv.mesike51

Előzmény: Jocó0423 (19)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.12.17 0 0 19

Főtengely jeladó hiba volt :)

Előzmény: Jocó0423 (18)
Jocó0423 Creative Commons License 2018.11.25 0 0 18

Sziasztok,

Opel corsa c robotváltóval.

Lehel téri piac tetőparkoló. Bevásárlás, öröm, kocsi nem indul :( F hiba, semmit nem csinál.

Ez volt szombaton. Hívok trélert, na az nem megy, max 2,20 méter a magasság.

Mára átnézve videók , csatlakozók levéve, kalapáccsal óvatosan végigütögetve, még bikakábel is rá, semmi.

Tudtok valami tanácsot adni? Nagyon megköszönném.

Tomik100 Creative Commons License 2018.10.31 0 0 17

Szia Krisz8311,

Érdeklődnék hogy megoldódott-e  a fényszóró problémád?

Nekem ugyanez a hiba jelentkezett.

Én lámpakapcsolót cseréltem, ez nem segített.

Esetleg ötlet? Köszi előre is. 

Üdv:

Tomi

 

Előzmény: Krisz8311 (15)
neversellit Creative Commons License 2018.10.12 0 0 16

Sziasztok!

Egy kézi váltós, 2003-as, XEP-s 1.0-ás C corsán hogyan jöhet be a 0751-es hibakód?(sebváltó mágnesszelep)  Mi okozhatja ezt az egyébként automata váltósokra jellemző jelzést? Tudtommal semmiféle külön váltóolaj áramoltatás nincs ebben a típusban. Lehet hogy a váltóolaj szintet detektálják vele? 
Előre is köszönöm a lehetőségek magyarázatát.

Krisz8311 Creative Commons License 2018.07.22 0 0 15

Sziasztok. Opel corsa C 2003 1.2. Tompitott fényszórók nem világítanak. Biztosítékok jók. Az izzók is. Esetleg valaki találkozott ezzel a problémával?, Segítséget válaszokat előre is köszi. 

Kezel1 Creative Commons License 2018.05.20 0 0 14

Üdv. Most találkoztam a kérdéseddel. Ha esetleg segítség még akkor nézd meg a gyujtáselosztót. Nálam is ez volt a baj.

Előzmény: SzSzilvusz (13)
SzSzilvusz Creative Commons License 2018.03.26 0 0 13

Sziasztok,

 

Mi lehet a probléma?  Kérem,ha valakinek van ötlete segítsen? Opel Corsa ( C,1.2, 2004-es) Azzal kezdődött,hogy kigyulladt a motorhiba check lámpa és  indulás után az első 30 percben egy-egy pillanatra ha gáz adok,kihagy az erő,nincs lendület. Elvittem szerelőhöz,aki feldugta számítógépre és azt mutatta ki,hogy vezérmű tengely jeladóval van probléma. Gyári másik jeladó cserével megállt az autó,másik corsából áttett jó jeladóval sem volt megoldás. Nézte a főtengely jeladót is,a vezérlésen is állított,valamint 2 éve a vezérmű lánc és a hozzá tartozók is voltak cserélve. Elvittem elektromossági szerelőhöz aki azt mondta a motor vezérlővel van a probléma. Már Gödöllő és környékén 3 autó elektromossági szerelőnél volt és nem tudták megcsinálni. Lehet,hogy nem minden alkatrészt írtam le tökéletesen,de nézzétek el Nekem teljesen laikus vagyok. Segítséget előre is köszönöm.

docsa018 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 12

Szia!

Ha teker, akkor van áram, üzemanyag nincs... lehet beszart az AC nekem is ment már tönkre utközben hasonlót produkált! probáld meg behúzni h átmozgassa a rendszert... ha nem segít akk szervíz! 

(ha egy kocsit már be kell húzni érdemesebb szerelőhöz vinni, szerintem!)

 

Előzmény: vazitomi (6)
docsa018 Creative Commons License 2018.03.23 0 1 11

Szia!
a motorvezérlő a motor oldalán, ha szembe állsz a motorral jobb oldalán helyeszkedik el az olajszűrúvel párhuzamosan csak kicscit lejjebb, a fűzött blokknál kb!

Előzmény: d_jano (7)
Gabeszkka77 Creative Commons License 2018.01.05 0 0 10

Sziasztok!

 

Segítsègeteket szeretnèm kèrni 1,3 cdti üzemanyag szivattyú nem jut el az àram. Mi lehet az oka?

Esetleg a bizti tábláról hiányozhat relè?

neversellit Creative Commons License 2017.12.19 0 0 9

Sziasztok!

 

C corsa 2003, Z10XEP, nyolc éve nálam. A legtöbb típusbetegségen átesett már, most éppen a 0335-ös főtengely helyzet jeladó hibakóddal küszködöm. Az alapjárat megemelkedett, 1300-1500 fordulat között pulzál.  Nagyobb fordulaton nem érezhető különbség. Olvastam már a jeladó viszonylag egyszerű cseréjéről, az ünnepek közeledtén azonban minden szerelő elhajtott. Kérdésem: közlekedhetem-e az autóval a fennálló hibával anélkül, hogy tovább rontanám az állapotát? (A következő 2 hetet kellene kihúzni vele..) Köszönöm a tanácsokat.

Sz115 Creative Commons License 2017.10.11 0 0 8

Üdvözlet!

Segítség kellene, 2006 1.2xep 42ekm. Olyan tünetet produkál, hogy a kilóméteróra mutatója ugrálni kezd, teljesen kileng ill össze vissza?! A jelenség nem állandó! Valamikor minden ok és hirtelen megörűl. Mozgás közben és álló helyzetben neki tök mindegy!

Tudna valaki ebben segíteni?

A válaszokat előre is köszönöm!

d_jano Creative Commons License 2017.10.03 0 0 7

Sziasztok

 

Egy 2005-ös Opel Corsa C autóm van. A diagnosztika után az derült ki, hogy a központi vezérlőegység (ECU) hibásodott meg.

Kiszedném ha tudnám, hogy hol helyezkedik el :) Annyira nem értek hozzá, de ha megtalálom akkor ki tudom szedni, hogy elvigyem megjavíttatni.

Ha ebben tudna valaki segíteni akkor azt megköszönném.

 

Előre is köszi

vazitomi Creative Commons License 2017.07.27 0 0 6

Sziasztok egy kérdés, lehet valaki találkozott már ilyennel. (Corsa C 1.0 2002)Aksi feltöltve tekeri de nem indul.Relé kattog viszont az ac-t nem inditja. Biztiket néztem már. Akksi levesz megint feltölt,visszarak és indul, 5-6szor próba indul.Fél nappal késöbb próba,de csak teker nem indul.Bikakábellel rásegítve akkor se indul. AC már cserélve de valamiért nem mindig kap áramot.Ötletek?Lehet csak az aksi a ludas olvastam valahol,hogy nem szereti a gyenge aksit. Egyszer dobott egy kódot (P 0560) ami azért eléggé összetett.Ötletek?Köszi

SusuGab Creative Commons License 2017.01.07 0 0 5

Sziasztok,

segítsetek l.sz,

2002-es C Corsa 1,2 Easytronic váltós,  nem indul be, (Nem F hiba kódos),

bikáztam, semmi eredmény, aksi elvileg ok,

az indításkor kell a féket nyomni, nem lehet hogy vhol kontakt hibás lett?

 

Előre is nagyon köszönöm!!!! 

vaszkó011 Creative Commons License 2015.06.16 0 0 4

Sziasztok!

 

 

Tapasztalt már valaki olyan jelenséget C corsánál, hogy gyújtás ráadáskor csak a bal oldalt villan fel az Öv és a motor control lámpa, azon kívül semmi nem világít. Eddig gyújtás ráadásakor világított a kilóméter óra számlálója, az olajnyomás, EPS lámpa izzítás stb. De most semmi. Az AC pumpa zümmögését sem hallom, természetesen az autó nem indul be. Végig néztem a biztiket és mind jó, a reléket is hallom kattani.

 A meghibásodás egyik pillanatról a másikra történt. Ráadtam a gyújtást (még ment minden), aztán egyszer csak kialudt totál minden, még a kilóméter kijelző is.   (Corsa C   "2002"  1.7 TD)

 

 Lehet, hogy a gyújtás kapcsoló megadta magát?

 

 Válaszokat előre is köszi!

 

 -------------------------------------------------------------------------------------

 

Pár napot állt a kocsi, és gondoltam ránézek. Gyújtás ráadásakor visszatértek a műszerek és minden világított, még a kilóméter óra is ahogy ezidáig megszokott volt. Természetesen pöccre indult.

 

 

 Valaki tudja esetleg, hogy mi történhetett?

    Tőrtént már ilyen mással is??

 válaszokat előre is köszi.

 

 Üdv Vaszkó

mrpitbull Creative Commons License 2015.03.10 0 0 3

Sziasztok!

 

Ezres c corsám olyat produkál, hogy picit halványan menet közben ég a biztonsági öv  lámpája, ilyenkor ha ráteszem a távolsági fényszórót, jobb esetben a rádió kikapcsol majd vissza, rosszabb esetben leáll a motor, elszáll az elektronika 2 másodpercre, majd újra indul, indexeléskor elalszik a lámpám, és menet közben is vibrál a fényszóróm. Autószerelő átnézte, de rágás nyomot nem talált, szerintetek hol lehet a hiba?

dittty Creative Commons License 2015.01.13 0 0 2

Szeretném megkérdezni, hogy megoldódott a mutató leesős probléma? Nekem is ilyen problémám van egy 2003- as C corsa 1.2. - el. Plusz mikor olyanja van beindul, felpörög a motor majd leáll. Gázpedálra nem reagál. Majd 1-2 óra múlva beindul. Most épp az immobilizerre gyanakodnak, de akkor be sem indulna, nem? Akiknél jártam villamossági szerelőknél se tudnak kezdeni vele semmit. Mikor mérnék nem jelentkezik a hiba. Szerencsére menet közön en nem áll le, de  kigyullad  a piros felkiáltójel, mutatók leesnek, majd mikor, milyen kedve van újra piros lámpa mutatók vissza. Van, hogy többször egymás után aztán egy hónapig semmi. Most napi szinten többször. A villanyász már hülyét kap tőle(m)!!!! Meg én is! Ötlet valakinek???

409 Creative Commons License 2014.05.19 0 0 1

Ezért kár volt új fórumot nyitni, van itt ennek az autónak ismert oldala. A hiba eléggé közismert, vagy tucatszor le is írták az említett fórumban is.

 Érintkezési hiba van a műszercsoport csatlakozójában.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!