Keresés

Részletes keresés

altenberger Creative Commons License 2021.11.18 0 0 98

Most is csak a harmadik állomásról tudtam bringát felvenni! OK, hogy nem volt túl messze, pont útba esett, meg nem is siettem, de nem esett jól!

Ja, a harmadik állomás meg teljesen tele volt! :-)

Lehetne egy applikáció, ahol az arra vállalkozók tudnának egy kis aprót keresni:

Ha regisztrálsz a rendszerbe és sétálsz a városban, a telefonodra jön egy értesítés, hogy a közeledben lévő bringát átviheted egy másik állomásra és ezért még pénzt, pontot, sorsjegyet kapsz (vagy csak bringázhattál egyet ingyen).

Így talán kiegyenlítettebbek lennének az állomások.

altenberger Creative Commons License 2021.11.17 0 0 97

Hiába az új kerékpárok, mégis üresek az állomások. :-(

Pontosabban van egy-két bringa, de nem vihetők el!

ainaiz Creative Commons License 2021.10.28 0 0 96

A mellébeszélés művészete...

Előzmény: henngergely (95)
henngergely Creative Commons License 2021.10.28 0 0 95

Autópálya matricát se vegyél, ott is átvernek! Ott a 10 napos 9 napig érvényes, az éves meg 1 hónapig.

Előzmény: ainaiz (93)
ainaiz Creative Commons License 2021.10.26 0 0 94

Nem baj, majd bliccelek legközelebb a buszon, és akkor visszajön az ára.

Előzmény: ainaiz (93)
ainaiz Creative Commons License 2021.10.26 0 0 93

Ma járt le a bérletem, és a reggeli használat még ingyenes volt, de az esti nem. Sehol se tájékoztattak, hogy a 30 napos időtartamot másodpercre pontosan kell értelmezni. Hányingerkeltő.

ainaiz Creative Commons License 2021.10.14 0 0 92

Az állam egészen biztosan tud róla, elvégre ő tette törvényessé, a henngergellyel egy értelmi szinten lévő törvényhozóival.

Előzmény: altenberger (91)
altenberger Creative Commons License 2021.10.14 0 0 91

"és az állam asszisztál hozzá"

Nem biztos, hogy tudnak róla!

Szerintem jelentsük az ilyen eseteket minél többen, talán lesz eredménye!

https://fogyasztovedelem.kormany.hu/#/panasz

Előzmény: ainaiz (68)
henngergely Creative Commons License 2021.10.13 0 0 90

Nem sakkozom galambokkal. Aki visszaolvas, majd eldönti kinek van igaza.

Előzmény: ainaiz (89)
ainaiz Creative Commons License 2021.10.13 0 0 89

Akkor végülis nem vitatod, hogy genetikailag igénytelen vagy.

Előzmény: henngergely (88)
henngergely Creative Commons License 2021.10.13 0 0 88

Megfogtad a lényeget. További jó eszmecserét kívánok!

Előzmény: ainaiz (87)
ainaiz Creative Commons License 2021.10.13 0 0 87

Az átalánydíjas szolgáltatásokat éppenhogy utólag fizeted ki, és nem előre.

Előzmény: henngergely (86)
henngergely Creative Commons License 2021.10.13 0 0 86

Van átalánydíjas szolgáltatásod?

Víz, gáz, internet stb.

Előzmény: ainaiz (85)
ainaiz Creative Commons License 2021.10.13 0 0 85

Amúgy ha már ennyire felizgultál a felhasználási feltételekre, akkor elmondhatnád nekem, hogy a "havibérlet automatikusan meghosszabbodik egy hónappal, ha az érvényesség lejárta előtt minimum egy nappal nem mondod le a fiókodban" mondatból hol derül ki, hogy a meghosszabodás pénzbe kerül.

Előzmény: henngergely (83)
ainaiz Creative Commons License 2021.10.13 0 0 84

Nem személyeskedek, hanem tényeket közlök. Neked erre igényed van. Feltételezhetően genetikusan, mert társadalmilag biztos nem nevelnek senkibe olyat, hogy tisztességesebb egy egy kétoldalas fájlba valahol közölni a jövő havi levonást, mint fizetéskor közvetlenül valamelyik lépésnél.

Előzmény: henngergely (83)
henngergely Creative Commons License 2021.10.13 0 0 83

Elfogynak az érvek, jön a személyeskedés.

De hogy ON is legyen:

Azért a Helvetica 13-as betűméretet nem nevezném apróbetűnek:

"A havibérlettel a vásárlástól számított 30 napig, az éves bérlettel 12 hónapig veheted igénybe a BKK MOL Bubi szolgáltatását A havibérlet automatikusan meghosszabbodik egy hónappal, ha az érvényesség lejárta előtt minimum egy nappal nem mondod le a fiókodban."

/bubi.hu/

Előzmény: ainaiz (82)
ainaiz Creative Commons License 2021.10.12 0 0 82

Jó, hát akkor nyaljad a kapitalisták segglyukát, ha erre van genetikailag IGÉNYED.

Előzmény: henngergely (81)
henngergely Creative Commons License 2021.10.12 0 0 81
Előzmény: ainaiz (80)
ainaiz Creative Commons License 2021.10.12 0 0 80

Nem előrendelted, csupán ki van a bejáratnál írva kis betűkkel, hogy ha egy kiflit megveszel, az már napi megrendelésnek számít.

Előzmény: henngergely (79)
henngergely Creative Commons License 2021.10.12 0 0 79

"Te a SPAR-ban is lemondod, ha nem akarod, hogy holnapra és holnaputánra is felszámolják a mai kiflit?"

Amennyiben előre megrendeltem a mindennapi friss kiflit, kvázi ELŐFIZETEK rá akkor igen.

Előzmény: ainaiz (77)
CérnaSzáll Creative Commons License 2021.10.12 0 0 78

TV-előfizetést is fizetted (régen és most is), akkor is, ha abba a hónapba be se kapcsoltad a tv-t (vagy ha a lakásba se léptél be).

Előzmény: ainaiz (77)
ainaiz Creative Commons License 2021.10.12 0 0 77

"Gondolom lemondani a szolgáltatást ugyanannyi idő/fáradság, mint újra megrendelni."

Te a SPAR-ban is lemondod, ha nem akarod, hogy holnapra és holnaputánra is felszámolják a mai kiflit? Netán egy olyan világra lenne IGÉNYED, ahol így történne?

henngergely Creative Commons License 2021.10.12 0 0 76

Gondolom lemondani a szolgáltatást ugyanannyi idő/fáradság, mint újra megrendelni. Lopás esetén nincs ellenérték itt viszont kapsz érte valamit vagyis fizetsz érte. Az, hogy te vagy más figyelmetlen/feledékeny vagy, nem a szolgáltató lesz a hibás ha feketén-fehéren leírja mi merre hány méter (lsd. ÁSZF).

Ezzel a logikával a közműszolgáltatás, vagy TV-előfizetés is undorítóan lopja az emberek pénzét?

Előzmény: ainaiz (75)
ainaiz Creative Commons License 2021.10.11 0 0 75

Ezek az alkalmazások undorítóan lopják az emberektől a pénzt. Nem törvénytelenül, hanem undorítóan. És igen, lopják, mert nem attól lesz valami lopás, hogy törvénytelen, hanem attól, hogy erkölcstelen.

Előzmény: henngergely (74)
henngergely Creative Commons License 2021.10.11 0 0 74

Kérlek segíts értelmezni, amit írtál!

Előzmény: ainaiz (73)
ainaiz Creative Commons License 2021.10.11 0 0 73

Továbbra se értem mit mondtam rosszul, de úgy látszik ezt már nem is fogom megtudni, mert nem vagy hajlandó elmondani.

Előzmény: henngergely (72)
henngergely Creative Commons License 2021.10.11 0 0 72

"undorítóan lopják az emberek pénzét"

"Bizony, egyre undorítóbban lopják az emberektől a pénzt ezek az alkalmazások, és az állam asszisztál hozzá."

"Vigyázni kell a BUBI előfizetéssel, ha nem nyomod ki, akkor automatikusan levonja a következő havi előfizetést is!"

Vesd össze ezzel:

"A megvásárolt MOL Bubi havi bérlet érvényességi idejének lejártát követően a már lejárt MOL Bubi bérlet típusával azonos bérletet a rendszer automatikusan hozzárendeli a Felhasználó fiókjához."

Forrás:

https://www.molbubi.hu/media/MOL_Bubi_ASZF_2_sz_melleklet_2021.pdf

Szóval az automatikus hosszabbítás undorító lopás. 

Előzmény: ainaiz (71)
ainaiz Creative Commons License 2021.10.11 0 0 71

Sehol se állítottam, hogy nincs benne a felhasználási feltételekben, hanem hogy undorítóan lopják az emberek pénzét. Jó lenne, ha tudnál szöveget értelmezni.

Előzmény: henngergely (69)
timetable Creative Commons License 2021.10.11 0 0 70

A XI. kerület lefedettségének bővítését én is hiányolom. Kelenföld környékén is, továbbá a Budafoki út körüli új beépítéseknél (még az Etele úton túl is) egyre inkább lehet létjogosultsága.

Előzmény: altenberger (67)
henngergely Creative Commons License 2021.10.11 -1 0 69

Lopják. Azért csak el kellene olvasni a felhasználási feltételeket, vagy a díjszabást mielőtt fröcsögni kezdesz.

https://molbubi.hu/hu/dijszabas/

Előzmény: ainaiz (68)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!