Keresés

Részletes keresés

msek Creative Commons License 2016.05.17 0 0 33

Egy ismerősöm kidobás helyett nekem adta az övét. Ránézésre a caudex rothad, valószínűleg túllocsolás miatt. Van négy nagyobb ág, amik menthetőek, ha valakinek van türelme foglalkozni a gyökereztetéssel.

Előzmény: trés bien (32)
trés bien Creative Commons License 2016.05.17 0 0 32

Köszi, de nem, az idei télen az összes magoncom kiment (talán valami gombafertőzés kapta el őket), csak a több éves több ágas lamerei-m maradt, túlságosan sajnáltam őket ahhoz, hogy újabbakat szerezzek be. :-(

Előzmény: msek (31)
msek Creative Commons License 2016.05.15 0 0 31

Még mindig érdekel téged P. saundersii?

Előzmény: Törölt nick (25)
msek Creative Commons License 2015.05.19 0 0 30

Ezt, amelyik most virágzik, még nem teleltettem, talán két-három hónapja vettem. Meglepődtem, hogy már virágzik. Olyan volt, ahogyan a 22. hsz.-ben látható.

A másik háromból csak a saundersii virágzott eddig. Szóval szerintem inkább a faj tulajdonsága lehet, mennyire virágzóképes.

Egyébként lakószobában, D-Ny tájolású sarokablakban tartom őket, itt kapják a legtöbb fényt. Télen az ablak mellett 15-16 °C-ra lemegy a hőmérséklet, amikor nincs nap vagy fűtés. Amikor bekapcsol a fűtés, 19-20 °C lehet. Ha besüt a nap és felmelegszik ez a sarok, jóval több is. Télen keveset, kb. kéthetente locsolom kevés vízzel. Nyáron, ha kint tartósan 10 °C fölött van az éjszakai hőmérséklet, kirakom őket napos helyre, és gyakrabban locsolom.

Előzmény: trés bien (29)
trés bien Creative Commons License 2015.05.19 0 0 29

Hol telelteted őket, hogy virágoznak?

Előzmény: msek (28)
msek Creative Commons License 2015.05.18 0 0 28

  :-)

msek Creative Commons License 2015.05.11 0 0 27

   :-)

trés bien Creative Commons License 2015.04.14 0 0 26

Ez de szép!

Előzmény: Törölt nick (4)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.29 0 0 25

Igazából az lehet a baj, hogy sehová sem járok, ahol esélyem lenne ilyesmik beszerzésére, mindíg csak a munka

(a hivatali, a kerti, a házi...)   :-(

Igazából a 2. és a 4.  típusúak, amelyek nagyon bejönnek (akárhogy is hívják őket)  .

Előzmény: msek (24)
msek Creative Commons License 2015.03.28 0 0 24

Csak tudnám, miért írtam az elsőre decaryi-t, hiszen valójában succulentum. Decaryi nincs nekem.

Ezek évek alatt gyűltek össze, a kicsit, a densiflorumot egy hónapja vettem.

A saundersii már kétszer virágzott, de magot nem érlelt egyszer sem.

Előzmény: Törölt nick (23)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.28 0 0 23

Rendesen sárgulok az irigységtől!

Előzmény: msek (22)
msek Creative Commons License 2015.03.28 0 0 22

:-) Türelmes vagy! :-)

 

Végre le tudtam fotózni az enyémeket:

 

       

 

Sorban: P. decaryi, densiflorum, bispinosum, saundersii

:-)

Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.28 0 0 21

Persze, de nem baj, majd ha terem vetek róla magot.:-)

Előzmény: msek (20)
msek Creative Commons License 2015.03.28 0 0 20

Azt láttad, a kisebb dugvány, nem lesz caudexe? :-)

Előzmény: Törölt nick (19)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.28 0 0 19

Köszi, írtam neki email-t, mert van egy kisebb is, amit postáz, ha igaz, most reménykedve várom!:-)

Előzmény: msek (18)
msek Creative Commons License 2015.03.27 0 0 18

IS?

:-)

Itt egy eladó P. Saundersii:

http://www.gazlap.hu/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4245&postdays=0&postorder=desc&start=0

 

Ez egy elég koros növény, ha kisebbre vágysz, még mindig megkeresheted a másik gyűjtőt, akit írtam...

Előzmény: Törölt nick (17)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.26 0 0 17

Én úgy tűnik erről is lemaradtam, írtam neki email-t, hamar válaszolt is, de nincs neki semmilyen eladó Pachypodiuma:-(

Előzmény: msek (15)
kontárkodó Creative Commons License 2015.03.12 0 0 16

Köszi

Előzmény: msek (15)
msek Creative Commons License 2015.03.11 0 0 15

Igen, az ő standjain láttam többször P. saundersii-t, szép, erős caudexszel, tőle van az enyém is.

Előzmény: kontárkodó (14)
kontárkodó Creative Commons License 2015.03.11 0 0 14

Róla van szó?

Szabados Attila, Fót

E-mail: aticacti@gmail.com

Törölt nick Creative Commons License 2015.02.15 0 0 13

Köszi az infókat, mindenképpen utána fogok nézni, a tavalyi magomcaim élnek és virulnak, most ugyan levél nélkül, de az egyik csúcsán már látszik, hogy kezd ébredezni.

msek Creative Commons License 2015.02.15 0 0 12

Ha megnézed a rarecacti.com oldalt, láthatod, milyen sokféle pachypodiumot árul. Inkább az a gond, hogy ezek a kisméretű növények nem bírják a földből kivéve a szállítást, biztos kudarc postán rendelni. Inkább személyesen mennék... :)

Előzmény: Törölt nick (9)
msek Creative Commons License 2015.02.15 0 0 11

Mi a helyzet a tieiddel, amikről a fotókat tavaly feltetted?

Előzmény: Törölt nick (9)
msek Creative Commons License 2015.02.15 0 0 10

A P. saundersiit Szabados Attila fóti kaktuszos szokta volt árulni nagyobb kaktuszkiállításokon. Egyszer (akkor, amikor vettem a növényt) megleltem a számát a neten, biztosan most is fent van valahol. A kicsiket dr Horváth Sándor budapesti állatorvostól vettem, neki többféle formában elérhető a telefonszáma, e-mail címe.

 

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.15 0 0 9

Publikusak ezeknek a gyűjtőknek az adatai  (név, elérhetőség)? Szívesen vásárolnék én is magoncokat ill. kisebb növényeket. Hány éves kortól virágoznak? 

Előzmény: msek (8)
msek Creative Commons License 2015.02.14 0 0 8

A P. saundersiit a tulajdonos helyett egy alkalmazott árulta, kérdésemre a "valamilyen pozsgás" választ adta. (Ez szerintem különösen izgalmas azonosítás egy kaktuszkiálításon.) Megkérdeztem, ki a tulajdonos, felhívtam, ő nevezte meg a növényt később. :) A virágnak nem volt különösebb illata, csak egyszerűen szép.

A két kicsit egy olyan gyűjtőtől vettem, akinek különleges növényei vannak - többek között számos ezeknél sokkal izgalmasabb pachypodiumai -, ezeket a kicsiket magról ő szaporította, ezért viszonylag olcsón megkaptam. Kis türelem, remélem, hamarosan virágozni is fognak. :)

Majd teszek fel képeket róluk.

Kaktuszkiállításokon kis szerencsével lehet találni ezeket.

Előzmény: Törölt nick (7)
Törölt nick Creative Commons License 2015.02.14 0 0 7

Jajj, a szivem! Nekem a háromból egyik fajta sincs. Ez a virágzó egyenesen szenzációs!!! Illatos volt a virága?Egy időben próbálkoztam, de én senkit nem találtam (legalábbis a neten), akinek egyáltalán lett volna, régebben kaktuszokat is vásároltam innen onnan gyűjtőktől is, de egyiknek sem volt.

Előzmény: msek (6)
msek Creative Commons License 2015.02.14 0 0 6

Szia,

szerintem nagyon is érdemes ezekkel a növényekkel foglalkozni, egy egészen különleges csoportot alkotnak. Nekem a caudexes növények megismerése során kerültek a szemem elé. A szúrós növényeket nem állhatom, de a caudexes euphorbiák és a pachypodiumok a szépségükkel elvarázsoltak, ezek kivételek.

Pachypodiumom három van, egy P. succulentum (három éve):

 

 

 

egy P. bispinosum, arról egyelőre nincs kép, és egy P. saundersii. Utóbbit három éve vettem egy kaktuszkiállításon, akkor így nézett ki:

 

 

 

néhány hónapja a virágai ilyenek voltak:

 

 

 

 

A másik kettő még elég kicsi, éppen ma ültettem át őket. A P. saundersiit nemrég vágtam vissza, azt is nagyobb cserépbe ültettem.

Valóban elég kevés helyen lehet hozzájutni pachypodiumokhoz, de egy-két hazai gyűjtőtől beszerzhetőek.

:-)

Törölt nick Creative Commons License 2014.06.16 0 0 5

Na megnéztem a korábbi "okításomat" és látom, hogy hülyeségeket (is) írok! (Nem mintha nagyon nagy lenne az érdeklődés, talán majd tíz év múlva!:)) Szóval a magoncok p. geayi és a szélesebb levelű p. ruttenbergianum! Na mégegyszer bocsi (ha valaki figyelemmel követné tevékenységemet) !

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.04 0 0 4

És hogy mi a különleges ebben a növényben? Hát ez:

Előzmény: .ZsL. (1)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!