Keresés

Részletes keresés

irreverzibilis Creative Commons License 10 órája 0 0 3103

nemhülyék,a lakás felújítási támogatás is le van fölözve rendesen az áfa-val,adókkal,áremeléssel

Előzmény: Mindenváró Ádám (3102)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 11 órája 0 0 3102

Ja, látom. Hát akkor a szokásos nesze semmi segítség ez is.

Előzmény: irreverzibilis (3101)
irreverzibilis Creative Commons License 20 órája 0 0 3101

meghosszabbították az őszi parlamenti első nap+2hétre

Előzmény: Mindenváró Ádám (3100)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 20 órája -1 0 3100

Fenébe. Június 18 at tudtam végének.

Ha tényleg szeptember, akkor semmi értelme igényelni.

Jó lett volna ha legalább a ráfizetést megtérítették volna, de hát ez nem az az ország. Másutt az előző évi forgalom 80 százalékát adták... a rothadó nyugat. Mondjuk lölőke itt is felmarkolt pár milliárdot.

Előzmény: irreverzibilis (3099)
irreverzibilis Creative Commons License 21 órája 0 0 3099

vészhelyzet vége jelenleg szeptember 15-e+2 hónap onnan,ha addig tudod tartani,akkor ok

Előzmény: Mindenváró Ádám (3098)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 21 órája -1 0 3098

Gondoltam az igénylés előtt visszakapcsolom és a két hónapot még kihúzom, aztán meglátjuk.

15-én úgyis jönne vki, számlát kell adjak.

Előzmény: irreverzibilis (3097)
irreverzibilis Creative Commons License 26 órája -1 0 3097

az lehet esetleg még gond,hogy van egy olyan kitétel is a feltételek között,hogy a vészhelyzet vége+2hónapig működnie kell a vállalkozásnak és nem is szünetelhet

Előzmény: Mindenváró Ádám (3096)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 26 órája -1 0 3096

Ez engem is érdekelne, hogy szünetelő és jelenleg már mellékállású kaphatja-e... Ha mondjuk tavaly november előtt tényleg ebből volt a bevétele fele.... 

De a könyelők is csak felhúzzák a szemöldöküket. 

Szerintem megigényelem, aztán meglátjuk.  

Előzmény: gardiner_ (3095)
gardiner_ Creative Commons License 2 napja -1 0 3095

Szoval kikerestem azt a 30%-os reszt a hirdetmenyybol:

"Tényleges főtevékenységnek azt a tevékenységet kell érteni, amelyből a jogosultnak az önfoglalkoztatók kompenzációs támogatásáról szóló 310/2021. (VI. 7.) Korm. rendelete (továbbiakban: 310/2021. (VI. 7.) Korm. rendelet) hatálybalépését, tehát 2021. június 8. vagy a 485/2020. (XI. 10.) Korm. rendelet hatálybalépését, tehát 2020. november 11. megelőző hat hónapban a legtöbb bevétele, de legalább bevételének 30%-a származott.

Mihez kepes a 30%? Ha 2020 marcius ota szuneteltetem a valakozast es nincs bevetel, akkor ez nem aktualis? Ha nekem a megelozo 6 honapban a bevetelem 0 ft volt, akkor nem lehet igenybe venni, mivel a bevetel nem haladta meg a 30%-ot?

Koszonom a valaszt, aki ezt tudja ertelmezni.

Előzmény: gardiner_ (3094)
gardiner_ Creative Commons License 2 napja -1 0 3094

Mit gondoltok, ezzel erdemes foglalkozni aki Egyeni Valalkozokent beleesik mint "egyeb szallas szolgaltato"?.
Egyszeri 219.000 ft segely:
https://nfsz.munka.hu/cikk/1544

Ahogy olvastam az a 30% jovedelem nekem nem egyertelmu. Magyarazza meg valaki hogyan kell erteni? En tavaly marcius ota szuneteltetem a KATA-s valalkozasomat.

Koszonom szepen a valaszokat, hatha masoknak is aktualis.

cszoli Creative Commons License 2 napja -1 0 3093

Majd figyeljetek... Egészen friss infó, véletlenül pont ma kérdeztem rá az önkormányzatnál, most előzetesen megosztom.
Lesz róla gondolom hivatalos tájékoztatás is.

...a mai napon hatályba lépett 319/2021. (VI. 9.) Korm. rendelet 1. §-a értelmében a jelenlegi gyakorlat – miszerint a „nullás”, azaz forgalommentes hónapokról nem kell bevallást benyújtani, illetve a „nem nullás” hónapok után felszámított adóról bevallást ugyan kell benyújtani, de az adót beszedni és megfizetni nem kell – 2021. 06. 30. nappal véget ér, és a veszélyhelyzet előtti állapotnak megfelelően módosulnak az adóbeszedésre kötelezettek kötelezettségei, azaz minden hónapról (forgalomtól függetlenül) kell bevallást benyújtani, az adót pedig be kell szedni, és meg kell fizetni az Önkormányzat idegenforgalmi adó beszedési számlájára. 

Mindenváró Ádám Creative Commons License 2021.06.04 0 1 3092

Semmi. Gondolom te is a vendegem.hu használod.Akkor meg automatikusan megy a zárás ha úgy van beállítva.

Csak basztatnak hogy ne feledkezzünk el róluk.

E hónapban jön vki aki miatt vissza kell kapcsolnom a katát. 

Marad majd 10 ezer forintom, hurrá. 

Egyébként naponta 5-6 telefonom van azonnalra, hosszú távra, napi fizetéssel, vagy oltási nélkül  egy napra stb... eddig nem csábultam el.

Sajnos totál beállt minden normális csatorna. 

Turista nincs, normális bérlő sincs még fillérekért sem... Ha eladod sincs hová tedd a pénzt, sehol semmi hozam, hacsak nem akarsz beszállni vmi tőzsdei buborékba.... megette a fene. 

Előzmény: lapinagile (3091)
lapinagile Creative Commons License 2021.05.26 -1 0 3091

Gondolom ti is kaptatok NTAK (nevét sem tudom) levelet, hogy kell a napi jelentéseket küldözgetni. Mi ennek az értelme? Miért nem lehet nyitáskor kezdeni? Milyen szankcióval jár az elmulasztás? Én már az Ifa 0 bevallást is elengedtem, Frusztrál.

lapinagile Creative Commons License 2021.05.26 -1 0 3090

Köszi a választ, csak most olvastam. És pont így jártam el.

Gondoltam, szüneteltetem valahogy a szálláskiadást, hogy a fránya építményadót ne kelljen fizetni idén, de arról tájékoztattak, hogy akkor is kell :D

Előzmény: Deli78 (3081)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2021.05.16 -1 0 3089

Félreérthetően fogalmaztam... Azon gondolkodom érdemes-e esetleg rábízni valakire az üzemeltetést.

Előzmény: peliatan (3088)
peliatan Creative Commons License 2021.05.16 -1 0 3088

Válaszd szét: ingatlanközvetítő, közös képviselő, vagy Társasház kezelő akarsz lenni?

A Google segít, a közel múltban jelent meg rendelet, ami képzettséghez köti mindegyiket. 

Előzmény: Mindenváró Ádám (3087)
Mindenváró Ádám Creative Commons License 2021.05.16 -2 0 3087

Sziasztok,

Tavaly októberben munkát vállaltam és jelenleg úgy néz ki nem fogok visszatérni a tevékenységemhez. 

Operatíve legalábbis semmiképpen.

Van-e valakinek tapasztalata konkrét ingatlankezelő vállalkozással ? 
Mennyire működik, milyen garanciákat tudhat adni egy ilyen? 

cszoli Creative Commons License 2021.04.29 -1 0 3086

Bocs:

- a számlán tehát az Airbnb host-fee-vel csökkkentett díja lesz.

Ehelyett: az Airbnb a host-fee-vel csökkentett díjat utalja

cszoli Creative Commons License 2021.04.29 -1 0 3085

A számlát arról kell kiállítani, amit kapsz az airbnb-től, de persze semmi nem olyan egyszerű, mint elsőre gondolnád.

Az Airbnb által utalt összeg ugyanis - függően attól, az áraid milyen pénznemben van meghatározva, valamint, hogy ahova utal az Airbnb számla, az milyen pénznemben van vezetve (tipikusan Ft-ban itthon, mivel az Airbnb korlátozza a lehetőségeket), a következőket kell figyelembe venni:
- Ha pl EUR-ban van az árad meghatározva, és Ft-ban utal az Airbnb, ők egy - általában nagyon rossz - árfolyamot használnak.

- Ilyenkor a host-fee is le van már vonva a díjból, erről az Airbnb külön számlát állít ki, tipikusan egy másik időpontban érvényes árfolyamon átszámolva.

- A tevékenység NAV-os regisztrációjánál meg lehet adni, milyen árfolyammal szeretnál számlázni EUR esetén - bár számlázhatsz EUR-ban is, de az még bonyolultabb... Tipikusan MNB középárfolyamot érdemes választani, ezt a NAV-nak is be kell jelenteni.

- Ezek után - ill tisztán Ft számlázás esetén - a számlán tehát az Airbnb host-fee-vel csökkkentett díja lesz. Te a teljesről állítasz ki számlát, de mellette az Aribnb számlája is ott van - amit pl tételes átalányadózás esetén nem vonhatsz le költségként, ellenben arról még alanyi áfamentesként is kb havonta áfa bevallást kell készíteni.

- A fentieken felül, mivel idegenforgalmi adót is kell fizetni, amennyiben ezt nem külön fizetteted a vendéggel érkezéskor, így az Airbnb díja ezt tartalmazza, a számlán tehát ketté kell bontani a két tételt.

Jó szórakozást az adminisztrációhoz....

Előzmény: Deli78 (3081)
TakacsPeter Creative Commons License 2021.04.29 0 0 3084

Tisztelt faucidr!

Olvasd el mégegyszer a kérdést amire válaszoltál,és ha tudsz rá válaszolni akkor próbáld meg mégegyszer.Nem kell szájbarágósan,csak az a lényeg,hogy próbálj meg a kérdésre válaszolni.

Deli78 Creative Commons License 2021.04.28 -2 0 3081

Sziasztok, abban tudnátok nekem segíteni, hogy airbnb esetén a számlát a vendégnek a saját bevételemről vagy a vendég által az airbnb felé fizetett teljes összegről kell kiállítani? Köszönöm előre is! 

jan12345 Creative Commons License 2021.04.23 0 0 3080

Szerintem max. annyit tudsz megtenni, hogy az SZJA bevallásodban nyilatkozol, hogy az idei évre áttérsz "normál adózásra" az átalányadóról és ebben az esetben ha nem lesz bevételed 2021-ben akkor nincs adókötelezettséged. A jövő évben pedig ha javul a helyzet vissza tudsz térni átalányadózásra. 

Előzmény: lapinagile (3078)
cszoli Creative Commons License 2021.04.23 -1 0 3079

Az átalányadót egész évre választod, minden évben valami határidőig lehet választani az évre a tételes átalányadó meg a normális adózás közt. Ha év közben megszünteted pl a tevékenységet, akkor is ki kell fizetni a teljes évre az adót. Ezért (is) hívják átalányadónak

Előzmény: lapinagile (3078)
lapinagile Creative Commons License 2021.04.23 -1 0 3078

Sziasztok,
Valaki esetleg tudja, hogy lehet-e szüneteltetni a tevékenységet? Teljesen felesleges a 38400 Ft-os átalányadó befizetése 2021-re. Erre nem volt valamilyen kedvezmény?
Köszi

Afrikaans8 Creative Commons License 2021.04.21 0 0 3077
irreverzibilis Creative Commons License 2021.04.16 0 1 3076

ráadásul árban sem nagyon tudnak alájuk ígérni,mert annyira terrorizálják a szállásadókat

Előzmény: jazzcool1,2 (3075)
jazzcool1,2 Creative Commons License 2021.04.16 0 2 3075

mondjuk nem értem ezt a marketinget, mert a bookingot mindenki ismeri, ez kb olyan, mint anno, hogy "Cipőt a cipőboltból" :-D 

Előzmény: irreverzibilis (3074)
irreverzibilis Creative Commons License 2021.04.16 0 2 3074

elég gyenge marketing

Előzmény: vetikka5 (3073)
vetikka5 Creative Commons License 2021.04.16 -3 0 3073

A http:/booking.com az egyik legmegbízhatóbb foglalási oldal. Munkámból kifolyólag rengeteget vagyok külföldön, mindig a bookingon foglalok, még nem volt gondom. sokféle szállás, jó áron. 

cszoli Creative Commons License 2021.03.26 0 0 3072

Ez a szabályozás annyira szigorú, hogy eddig :

- kellett a társasház hozzájárulása,
- lakáson kívül ki kell rakni a szálláshely nevét, a szállás típusát (magyar, angol és/vagy német nyelveken), valamint a lakáson belül a szálláshely nevét, a szállásadó nevét és telefonszámát és üzemeltetésiengedély-számát

Most ez van:

- kell a társasház hozzájárulása,
- lakáson kívül ki kell rakni az NTAK regisztrációs számot (plusz gondolom az eddigiek is kötelezők) és egy 24 órás telefonszámot

- lakáson belül angolul a társasház házirendjét (plusz ami eddig volt)

Tehát egy szimpla házirend-fordításon kívül a legnagyobb plusz teher, hogy éjszakára nem kapcsolhatod ki a telefonod.

Ennyi az újítás. Legalábbis Terézvárosban.

Előzmény: jazzcool1,2 (3071)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!