Keresés

Részletes keresés

-vixi- Creative Commons License 2017.06.13 0 0 195

A probléma nálam is fenn áll.. de igazából, az egészet nem is értem. Ha 12.000/fő a keret ne hangoztassák, hogy ingyen van a tankönyv! Mi meg őrüljünk bele, meg veszekedjünk a fenntartóval, hogyan hozzuk egyenesbe a számokat. Kérdem én, miért ne jöhetne (joggal) az ingyenes tanuló szülője, kezében a rongyos könyvtári könyvvel, hogy miért kapott ilyet a gyerek mikor ingyen jár? Ahj de nagyon várom, ennek a kimenetelét... 

annaaa2 Creative Commons License 2017.06.12 0 0 194

Azóta megjelent a statisztikában: 9. évf. esetében is 12ezerrel számolnak. 120 000-rel léptem túl. Még dolgozom rajta ...

Előzmény: annaaa2 (193)
annaaa2 Creative Commons License 2017.06.10 0 0 193

A Kello a 9. évfolyamot már átírta térítésmentesre, de a statisztikában még nincs benne az évfolyamnyi gyerekre szánt összeg, szóval még nem tudni, nekik esetleg több lesz-e a normatíva 12ezernél.

Call_me_Al Creative Commons License 2017.06.04 0 0 192

Muszáj őket beavatnod a problémába? Majd rájönnek maguktól is. Ha viszont te vered bele az orrukat, csak annyit érsz el vele, hogy te leszel az a tankönyves, aki az egész katyvaszt rájuk öntötte. Én nem szólok. Ráadásul a gond országos, úgyhogy most két eset van: még rá se jöttek, hogy gond van (valószínűbb), vagy megy a lázas egyeztetés a kormánnyal, hogy ezt most hogy és miből.

Előzmény: annaaa2 (191)
annaaa2 Creative Commons License 2017.06.03 0 0 191

Köszönöm a válaszokat.

A Kello munkatársa is azt írta problémafelvetésemre, ezt  beszéljem meg a fenntartóval. Már fogalmazom a levelet ...

Cernette Creative Commons License 2017.05.31 0 0 190

Ez szerintem a fenntartód problémája, ő jóváhagyta a rendelést, majd kifizeti, ahogy tudja. Mindenki túllépte a keretösszeget, a 6-7-8. osztályok is. Nálunk úgy van, hogy az ingyeneseknek egy rakás könyvtári könyv jut, az eddigi fizetősöknek meg rendeltünk újat, de az persze túllépte a 12 ezres határt.

 

Tipikus történet: hirtelen felindulásból hoztak egy döntést, aminek nem gondolták végig a következményeit. Lehet tippelni, mikor jut el a tudatukig, hogy vagy sokkal több pénz kell (nem lesz), vagy újra kell kezdeni a tankönyvrendelést. Mire fogadtok?

Előzmény: annaaa2 (188)
Call_me_Al Creative Commons License 2017.05.31 0 0 189

Általános iskolás keretösszegek idén:

 

1. 6.000

2. 6.000

3. 9.000

4. 12.000

5. 12.000

6. 12.000

7. 15.000

8. 12.000 

Előzmény: annaaa2 (188)
annaaa2 Creative Commons License 2017.05.31 0 0 188

Csak felvetem a kérdést az ingyenes évfolyamok bővülése apropóján: 9. évf. tk-csomagja 15-16ezer Ft (vagy még több). Ezt hogy fizessem ki a 12ezer/főből? Mert amikor megrendeltük a fizetősöknek, akkor még ugyebár nem tudtuk, hogy ők is ingyenesek lesznek ... És most a Kello +-15%-os előírása miatt lerendelni sem tudunk egész évfolyamról, mert az már 100%-os eltérés lenne ...

Más kérdés, általános iskolásokhoz szól: minden évfolyamra 12ezret kaptok, vagy van, ahol kevesebbet? (Az elején úgy volt, a következő évben csak 3ezret kaptatok, munkafüzetek pótlására. Ez most is így van? Melyik évf, mennyi pénz?)

Dame6 Creative Commons License 2017.04.05 0 0 187

Sziasztok!

Én is tankönyvfelelős vagyok és most tudtam meg a Mozaikos referenstől, hogy tényleg nem fogunk kapni egy árva fillért sem a munkánkért!

annaaa2 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 186

A tankönyvrendelet módosításának tervezete:

http://www.kormany.hu/hu/dok?source=2#!DocumentBrowse

(kormany.hu, a Dokumentumok közt, EMMI-t választva, febr.22.)

Felhívom szíves figyelmeteket a 6.§-ra, miszerint:

„(3) A tankerületi központ által fenntartott iskola esetében a tankerületi központon keresztül az iskolának, a nem a tankerületi központ által fenntartott iskola esetében az iskolának a Könyvtárellátó ellentételezést nyújt.” „(4) Az ellentételezés módja a nyújtott engedmény.”

A rendeletben eddig a díjazás szó szerepelt. Attól tartok, ez azt jelenti, hogy most már tényleg ingyen végezzük ezt a pluszmunkát ...

 

 

Zarya Creative Commons License 2017.01.24 0 0 185

Sürgős!

Sziasztok!

Tudtok - e  változásról az idei tankönyv - rendeléssel  kapcsolatban (normatíva; térítésmentes ( 5. - től)?; módosítások stb.)?

Előre is köszönöm!

 

Anele Creative Commons License 2017.01.17 0 0 184

Őrület!

138 ezerből kaptam 70 -et. A napokban írtam alá a szerződést, 2015 -re!!!!!!!!!!!!!!!!Persze én is hibás vagyok, hogy szerződés nélkül dolgoztam, de széllel szemben MÁR nem merek .....ni!))))120 ezres lakáshitelt fizetek havonta, mert hatásos "megsegítést" kaptam a devizahitelemhez! (KO)

Szóval: minden OK!!!Éljen....!

Előzmény: sunkaroj (180)
-vixi- Creative Commons License 2016.12.15 0 0 183

Kedves Fórumozók!

 

Megbízási szerződés módosítást kaptam, a bruttó 241 Ft/főt módosították  NETTÓ 300 Ft/fő-re. Meg is kaptam a pénzt, ami meglepett mivel a teljesítés igazoláson szereplő összeget kaptam PLUSZ AZ ÁFÁT is. Szerintetek mi történhetett? Egy lentebbi hozzászólásra reagálva: én kifejeztem nemtetszésem a fenntartónak amikor először megkaptam az idei első szerződést.

annaaa2 Creative Commons License 2016.12.06 0 0 182

Megkaptam a tankönyvpénzt: 259,5 Ft / fő nettóban. Papírt még nem kaptam róla, hogy mit vontak le, csak a pénzt a folyószámlára.

sunkaroj Creative Commons License 2016.11.22 0 0 181

Tévedés. A tavalyi nettó 150 körül volt!! Nálunk (Szolnok) és még nagyon sok megyében. Persze hallottam olyanról is, hogy 300+áfából kezdték a visszaszámlálást, azt hiszem pl. Székesfehérváron! :-)

Előzmény: Call_me_Al (172)
sunkaroj Creative Commons License 2016.11.22 0 0 180

Kedves Sorstársak!

Tapasztalataim az előző évből: az áfát lenyeli a KLIK. Ezután a 300 (bruttóból!! :-) levonják a 27+1.5%-ot munkaadói címén. Ezután a maradék 90 %-ából (mert az az adóaalap) kiszámítják a ráeső járulékokat, mindösszesen kb. 34%, és levonják a maradékból. Szóval a 112000 + áfából az előző évben így lett 55000 Ft. Erre mondanák a viccben: ügyes! Igen, és nem emlékszem, hogy országos szinten szólt volna ellene valaki. Arról már ne is beszéljünk, hogy a visszadátumozott szerződés meg simán kimeríti az okirathamisítás tényállását!

Hát ennyi! Jó lenne, ha ezt is felvetné valaki valami országos fórumon, mert a szülők morognak, hogy 300+áfáért bárki elvállalná! Ja, annyiért én is, pláne, hogy számlát is tudnék adni! Azt meg pláne nem kérdezi senki. Hogy miért nem szólok én?? Egyszerűen azért, mert nyugdíj előtt állok, lemondtam eme nemes tisztségről augusztusban és már nincs kedvem harcolni senki helyett. Hát így állunk!

Üdvözlettel: 

Mentés

Előzmény: Francis86 (179)
Francis86 Creative Commons License 2016.11.15 0 0 179

Kedves Fórumozók!

 

A teljesítési igazoláson összeg + ÁFA szerepel. A teljes összeget megkapjuk, az áfát az iskola fizeti. Vagy az összegből még levonják a 27%-ot és ezt kapjuk meg?Ha megkapjuk...

Előre is köszönöm a válaszokat!

szirénke57 Creative Commons License 2016.10.26 0 0 178

Kedves Fórumozók!

Ti csak ne sírjatok! 2012 óta tankönyvezek, de nemhogy 241 Ft-ot, de egy fillért se kaptam érte soha. Hol a KELLO nyelte le állítólag, hol az iskola, amihez éppen hozzácsaptak bennünket. Ha mentem az igazgatóhoz, nevetve azt mondta, itt senki nem kap semmit. Örültünk, hogy a KLIK.től visszakerültünk a FVM-hez, de azon kívül. hogy az iskola visszakapta a nevét, semmi változás nem történet

Előzmény: -vixi- (171)
Non capito niente Creative Commons License 2016.10.13 0 0 177

Köszönöm!

Előzmény: Call_me_Al (176)
Call_me_Al Creative Commons License 2016.10.13 0 0 176

Azért mielőtt vásárolsz, kérdezd meg a gazdaságin, hogy ők terveznek-e fizetni.... A viccet félretéve szerintem azért nem kapsz érdemi választ, mert senkinek nincs maradék pénze, ami meg van, azt csak a Kelló áruházban tudja elkölteni, miután minden egyes tételre külön engedélyt kért a fenntartótól. Ámde vannak szerencsésebb csillagzat alatt született iskolák, akiknek nem a KLIK a fenntartójuk, na ott aztán végképp nem tudom, mi van.

Előzmény: Non capito niente (175)
Non capito niente Creative Commons License 2016.10.11 0 0 175

Sziasztok! A normatíva 25 % -át a könyvtári állomány gyarapítására kell (lehet?)fordítani? Azaz, megvásárolom a kötelező olvasmányt stb...stb...és benyújtom a számlát a gazdaságin? 

Nem értem hogyan működik ez! Tudna valaki segíteni? Köszönöm!

-vixi- Creative Commons License 2016.10.06 0 1 174

Tavaly nettó 300 ft/főt kaptam. A KLIK-ben igazgatóin közölték, hogy idén ez bruttó 241 ft-ra csökken. 

A gáz, hogy számoltam a tavalyi 300 ft-al és ahhoz képest jóval kevesebbet fogok kapni. Kicsit szíven ütött, főleg mert idén a fenntartónak olyan kérései voltak a, hogy majdnem befontam a hajam. 

annaaa2 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 173

A szerződés még nincs a kezemben, a gazdaságis a teljesítésigazolás alapján írná be a létszámot, de azt még nem lehet kinyomtatni a Kello felületéről. A szerződéstervezetben jelenleg bruttó 300 áll. Majd hiszem, ha látom. Illetve kézhez kapom. Centrum-os iskola.

Call_me_Al Creative Commons License 2016.10.05 -1 0 172

Bruttó volt az a tavalyi 300, nem nettó, nem lehet, hogy összecserélték, és nettó 241-et kapsz?

Előzmény: -vixi- (171)
-vixi- Creative Commons License 2016.10.05 0 0 171

Kedves Fórumozók!

 

 

Ti megkaptátok már a megbízási szerződést a tankönyvezéshez? 

 

Amikor a kezembe vettem láttam, hogy a tavalyi nettó 300 Ft/fő helyett idén BRUTTÓ 241 Ft/fő-t fognak fizetni. (fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú:@)

 

Ez az összeg eltér a KLIK illetve a Centrumos sulik között?

Jucus120 Creative Commons License 2016.09.20 0 0 170

Sziasztok! Tőlünk most elmegy egy ingyenes tanuló, az lenne a kérdése hogy az új iskolában is ezeket a tankönyveket használják, és ilyenkor ki kell fizetnie a tartós tankönyveket nekünk ahhoz hogy oda átvihesse, mivel már a pótrendelés is lezárult? 

Anele Creative Commons License 2016.09.16 0 0 169

Hahó Sorstársak! Lehetséges olyan abszurd dolog, hogy nem egyezik a darabszám az általunk  ingyeneseknek rendelt összesítőben és az iskolának küldött számlán?

Pl.:

megrendeltem 42 darabot - számláztak 45 db -ot(((((

Francis86 Creative Commons License 2016.09.13 0 0 168

Sziasztok! Esetleg arra tudja valaki a választ, hogyha visszaküldik a tankönyveket postán, akkor mennyi időn belül és milyen módon kapják vissza a pénzt a diákok? Köszönöm előre is!

Anele Creative Commons License 2016.09.12 0 0 167

Szia! Csak annyit tudok mondani, hogy nálunk azok a családok, akik külföldön kapják a családit, (anya - gyerekek itthon élnek) önként vállalták, hogy kifizetik a tankönyvcsomagot. Gondolom nem azért, mert így rosszabbul járnak. 

Előzmény: Moncsi7606 (166)
Moncsi7606 Creative Commons License 2016.09.12 0 0 166

Segííííííítsééééééég!!!

Mi a teendő az adott szituban? Nagyon kérlek Titeket, mondjatok valami hasznos infót!

Adott egy gimis tanuló, akinek magyarországi bejelentett lakcíme van, de külföldön élt eddig a szüleivel. Most itthon jár gimiben, de ott külföldön kapják a családit. Milyen igazolást kell kérnem tőle (nagycsaládosok), hogy a KELLO-ban átállíthassam a státuszát normatív támogatottra????? Külföldről csp. igazolást magyarra lefordíttatva? Ennyiből befizetheti a csekket is, kb. ugyanott van pénzben :( 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!