Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

dtibi84 Creative Commons License 2021.05.13 0 0 66

Szia Iron320!

 

Gratulálok a vásárláshoz, tuti jó döntés volt! :)

Hosszas várakozás után én végre tavaly nyáron tettem szert egy megkímélt példányra. Imádom, és azt mondhatom, azóta még jobban szeretek vezetni! :)

 

Hozzám a győri Iniciál esik legközelebb. Korábban elég sokszor megfordultam náluk, a GT-n az általános átnézést és az olajcserét is ők végezték, de sajnos lassan ellenpéldának kell őket említenem. Egy egyszerű olajcsere után is becsúszott egy banális hiba (olajleeresztő csavar tömítését nem cserélték újra, csöpögött az olaj), de erre még azt mondanám, előfordul, ez van, és nem is típusfüggő. Viszont pár éve, még a korábbi Corollámon is ejtettek egy ennél súlyosabb hibát egy periodikus szervíz során, most pedig a GT-vel kapcsolatban hiába kérem tőlük már egy hónapja a visszahívási kampány részleteit, csesznek visszahívni. Úgyhogy nagyon úgy fest, hogy megszakad a barátságunk...

 

Sajnos az enyém érintett a 2012-2014 között gyártott szeleprugó-problémában, habár semmi előjele nincs szerencsére.

Ezért felvettem több Toyota szervízzel a kapcsolatot. Székesfehérváron és Budakeszin a Toyota Mayernél is nagyon segítőkészek voltak, utóbbi helyről hamar vissza is hívtak és mindenre válaszoltak, amire első körben kíváncsi voltam. A fent említett javításból is jó párat elvégeztek probléma nélkül, pedig ez egy komolyabb, min. 2-3 munkanapot igénylő mutatvány, és erre nem is minden Toyota szervíznek van meg az engedélye, mint kiderült.

 

Nyáron, a következő szervízzel összekötve valószínűleg rászánom magam erre a garanciális javításra, bízom benne hogy rosszabb nem lesz tőle. A szervizes kolléga elmondása szerint nincs lejárati ideje, csak be kell rá jelentkezni előre.

Jártam már egyébként többször a Toyota Targetnél is Komárnoban (Szlovákia) általános szervízen, bár ahogy most az EUR/HUF árfolyam áll, nem biztos, hogy az lenne a legjobb választás, pedig róluk is csak jót tudok mondani.

 

üdv!

Előzmény: Iron320 (65)
Iron320 Creative Commons License 2021.04.19 0 0 65

Sziasztok!

 

Múlt héten beteljesedett a szerelem és tulajdonomba került egy GT.

A FB csoportba még nem nyertem felvételt, úgyhogy itt próbálkozom, hátha van még aktív tag.

Szeretném az autót szervízkönyvesen tartani, de kicsit tartok a márkaszerviztől, mivel itt nálunk nemigazán szervízekhettek ilyen autót.

Van valakinek jó márkaszervízes tapasztalata, hogy hova érdemes vinni az autót? Esetleg márkaszervízen belül konkrét szerelő?

 

Köszi!

HT8 Creative Commons License 2021.03.21 0 0 64

Üdv! 

Azt szeretném kérdezni, hogy a scion frs fényszóróját ami ugye nem xenon, ki lehet cserélni egy gyári gt86-os xenon lámpára? 

Ha esetleg valakinél van egy eladó automata gt86/frs/brz kérem jelezze! 

Köszönöm! 

 

Neba75 Creative Commons License 2021.03.04 0 0 63

Szia

 

Természetesen, a tulaj vagyok, az első magyar tulaj 15-ben hozta haza, végig digitális márkaszervizes könyv, ha lehet és nem zárnak be én jövő pénteken viszem a veszprémi toyotába éves átvizsgálásra, metál fehér magasan felszerelt.

A számom 30 9578 994, csöngess meg, garázsban van, ha komolyan érdekel felmegyek, és viberen tudok küldeni sok képet! Minden papír megvan!

Előzmény: adamarton11 (62)
adamarton11 Creative Commons License 2021.03.03 0 0 62

Szia.

Van esetleg több infód/képed a kocsidról? :)

Előzmény: Neba75 (61)
Neba75 Creative Commons License 2021.02.28 0 0 61

Szia

Nekem van egy eladó ha érdekel még.

5.3m irány 2013 95ekm

Előzmény: hhenry (60)
hhenry Creative Commons License 2020.12.29 0 0 60

Sziasztok! GT86-ot szeretnék venni
5-5,5millió a keretem rá,szerintetek ennyiért kitudok fogni egy normálisat?

weki86 Creative Commons License 2020.05.28 0 0 59

Sziasztok,

ugy tunik ez a forum nem porog tulsagosan. :(

Tudtak esetleg egy masik helyrol, ahol a GT86 tulajok bandaznak? Arra gondoltam hogy jo moka lenne markatarsakkal tenni hosszabb-rovidebb koroket, de ahhoz eloszor fel kellene kutatnom oket... :)

Esetleg lenne kedve a jelenlevoknek egy minitalalkozohoz valamikor?

sarelll Creative Commons License 2019.01.21 0 0 58
ferko63 Creative Commons License 2018.10.22 0 0 57

Üdvözlet  GT-sek

 

2018 október 20 Hungaroring végre tudtuk tesztelni egy kicsit az autót.

Izgalmas volt a többi szuper járgány között autókázni és vezetni.

Leírhatalan élményt nyújtot az autóm, nincs semmi extra rajta csak ahogy a gyárból kijött.

Persze nem tudtam kihasznáni teljes mértékben, a cél az volt hogy éppségben megússzam ezt a kalandot.

De így is lenyügözö volt. Aki teheti próbálja ki.

Sok sikert mindenkinek, és baleset mentes vezetést!

 

Üdv:Ferko

Gabe B. Creative Commons License 2018.08.02 0 0 56

Üdv!

 

Sajnos nem sokan maadtak errefelé, de talán még újra lehet röffenteni:)

Előzmény: ferko63 (55)
ferko63 Creative Commons License 2018.06.29 0 0 55

Udv:a GT 86-os szerelmeseinek!

Ismerkedem az oldallal.😁

Gabe B. Creative Commons License 2018.04.30 0 0 54
Sajnos nem tudom megmondani. Ha volt benne kompresszor, akkor igen.

A kapuzárási pánik miatt ne aggódj. Én is családi autónak szánom 2 gyerek és a párom mellett😀 Mert beleszerettem. Ez egy kicsit hosszabb sztori. De lényeg az hogyha megvan a szikra, akkor minden mindegy.

Csak sajnos mire én ide eljutottam hogy szert tehetek egy GT-re, addig a többiek innen lekoptak. De talán éppen azért mert nincs túl sok GT / BRZ az utakon, jó kis közösség lehetne... vagy volt is anno. Csak talán sokan megváltak már tőle.

Kevesen rendeltek sperrt? Kintit nem néztél? Az én Matricám is Németből jött.
Előzmény: superbfanatic (52)
superbfanatic Creative Commons License 2018.04.30 0 0 53
Előzmény: Gabe B. (51)
superbfanatic Creative Commons License 2018.04.30 0 0 52

Üdv!

Nagyon köszönöm a gyors válaszod!

 

Nálam csak a eredeti verzió jöhet számítása . Közelítek az 50-hez de a bugi még benne van a lábamba. (kapuzárásipánik ???)   :)

 

Az a baj, hogy  a gt86-ba csak kevesen rendeltek spert , a BRZ-ben talán széria ?!

Előzmény: Gabe B. (51)
Gabe B. Creative Commons License 2018.04.29 0 0 51

Üdv!

 

Sajnos sok infóval nem tudok szolgálni, amit viszont én kaptam anno vásárlás előtt, azt megosztom Veled.

 

Maga az autó nagyon megbízható, ami a gyári motort illeti. A tuningot nem javasolják sokan, hosszútávra. Ha tuningolt verzióban gondolkodsz, én inkább intenélek tőle.

 

A közvetlen befecskendezést a Toyota biztosította a motorhoz, így nagyon jól hangolt. Ha nem tartod a fordulatszámot 2500 alatt, és olykor forgatod a motort, nem fog "belustulni". Nekem is ez volt a félelmem, de ha jó kezekben volt előtted, akkor nem lesz gáz. Csak szem előtt kell tartani, hogy ez egy szívó, forgós motor.

 

Egy típushibáról hallottam más fórumon, am a 2012-2013-as modellek egy részét érintette. Valójában egy garanciális cserével és minimális időráfordítással cserélhető volt, amit a szervízek meg is tettek idő közben. Ha jól emlékszem, a befecskendezésnél volt gondja.

 

Nekem 5 éves az autó, gyári alvázvédelem van rajta, de fogok rá intézni valamit, csak előbb a mosáson legyen túl így tél után.

 

Ha kell, a felni kérdéskört le tudom informálni. Bár a menetdinamika miatt én nem nagyon nyúlnék hozzá.

 

Különbségek... Ez nagyon szubjektív. Én próbáltam BRZ-t, semlegesnek éltem meg. Majd kipróbáltam egy GT-t, és beleszerettem. De azt több helyről is visszahallottam hogy a Subi futóműve illetve az autó karaktere nem igazán adja vissza mindazt amit a GT. 

 

Én egyébként alvázszám alapján informálódtam. Nekem is az volt a lényeg hogy speres legyen, manuális, és töretlen. Ha van kontaktod aki le tudja informálni a felszereltséget, az a legtutibb. És nem kell az autó alá térdelni, hacsak másért nem:)

 

Amire viszont felhívták a figylemem, hogy a piacon mozgott még tavaly egy Scion/FRS vas, ami több embert megjárt már, mert agyontuningolva érkezett kishazánkba, és véres volt a torka. Hogy fent van e még a piacon, vagy eltűnt, nem tudom. Először tuningolva árulták, amjd amikor a hírek terjedni kezdtek, visszaalakították.

 

Ha már tuning, azt szeretem én magaelni, felügyelni, és eldönteni hogy kivel csinálom.

 

Én imádom a kocsit, nagyon jól beváltotta a hozzá fűzött reményeimet. (GT86)

 

Bízom benne hogy azért valamennyire hasznodra volt az infó.

 

Itt egy kicsit behalt a történet:(

 

Előzmény: superbfanatic (50)
superbfanatic Creative Commons License 2018.04.28 0 0 50

Üdv!

Hosszútávra szeretnék egy használt GT86 vásárolni, de alaposan körbejárnám a témát, remélem tudtok válaszolni a kérdéseimre:

 

-Azonos gyárban készülnek a GT86 / BRZ / Scion típusok, és vanak-e köztük minőségi különbségek?

 

-Külsőleg (szemre) hogyan lehet megkülönböztetni a sperr difit a hagyományostól ?

 

-Van tapasztalat a közvetlen befecskendezés okozta esetleges kokszosodásról?

 

-Tartós- e az automataváltó?

 

-Mennyire tartós a láncos vezérlés, hány km-nél szokták a láncokat feltétlen cserélni?

 

-16' felni méretei és ET száma?

 

-Esetleges típushibák?

 

-Mennyire hatásos a gyári alvázvédelem , javasolt rögtön az utólagos?

 

Előre is köszönöm!

Gabe B. Creative Commons License 2018.03.18 0 0 49

Kintről hoztad vagy új beszerzés?

 

Beváltotta a hozza fűzött reményeket? Milyen autód volt előtte?

Előzmény: Warrior Angel (48)
Warrior Angel Creative Commons License 2018.03.14 0 0 48

Szia,
nekem egy éve van meg a GT

Előzmény: Gabe B. (47)
Gabe B. Creative Commons License 2018.02.28 0 0 47

Egy ember mégis járt erre:)

 

Ha jól látom régóta vagy itt. Neked volt, vagy van GT-d?

Előzmény: Warrior Angel (46)
Warrior Angel Creative Commons License 2018.02.27 0 0 46

Szia,
Sajnos nem igen :-(

 

Előzmény: Gabe B. (45)
Gabe B. Creative Commons License 2018.02.26 0 0 45

Üdv Mindenkinek!

 

Él még a fórum?

miata1800 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 44

Szia!

 

2014-es a gép. Németországból érkezett. 

Előzmény: golyo13 (42)
miata1800 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 43

Hola!

 

No soy, donde es la problema!

Nem értem, hogy miért nem találta meg...

 

(Egy ember már rátalált...)

Előzmény: Warrior Angel (41)
golyo13 Creative Commons License 2017.11.30 0 0 42

Üdv.

Milyen évjáratút sikerült beruházni..?

Előzmény: miata1800 (36)
Warrior Angel Creative Commons License 2017.11.30 0 0 41

Szia,

"No se encontraron resultados para gt86/brz/fr-s group hungary
Estos resultados son coincidencias parciales de tu búsqueda"

vagyis nincs ilyen nevű csoportra találat...

Így nem is leszünk többen :-)

Előzmény: bankoz (40)
bankoz Creative Commons License 2017.11.26 0 0 40

Szia!

 

Sajnálattal hallom, pont most nézelődtem a hahu-n, s azért néztem ide, hogy vajon te árulod-e. Sok sikert az eladáshoz, így már tényleg egy mini-Porsche lehet.:)

 

95-ös témához: OBD olvasóval ránézve egyértelműen többet állít az előgyújtáson a motorvezérlő 95-össel, főleg hirtelen terhelésváltásnál. Ezt érezni is, a 98-assal egy nagyon picit simábban lehet alacsony fordulatról lepadlózni a kocsit és valahogy finomabbak a gázreakciók, de ez már lehet csak placebo. Egyéb dolgot viszont nem láttam, pl. az előgyújtás szorzója is marad a gyári értéken, meghajtva a kocsit is. Nem vagyok egy tuning guru, de ezek alapján nekem a 95-ös is teljesen jónak tűnik tartós használatra. Ugyanakkor a 98/100-as nem annyival drágább általában, s igazából csak az első pár tankolásnál tűnik fel a különbség. (Meg német autópályák mellett, de ott nagyon.:D)

Előzmény: brummogósboxer (32)
miata1800 Creative Commons License 2017.11.16 0 0 39

Köszi szépen a tippeket!

Sajna nyelvi akadályai vannak, hogy bármi kérdésemre választ kaphassak ezeken az oldalakon. :-)

Bár nem vagyok nagy facebookos, de rittyentettem egy facebookos csoportot, hátha lesz rá érdeklődés és kialakul belőle egy olyan fórum, ahol könnyebben és gyorsabban tudunk tapasztalatot cserélni, esetleg a típussal kapcsolatos élményeinket megosztani egymással.

 

Ha valamelyikőtöket ez érdekli, akkor a facebookon GT86/BRZ/FR-S Group Hungary néven található meg a “csoport” (ami jelenleg csak egy tagot számlál... :-) )

Előzmény: ttjani (38)
ttjani Creative Commons License 2017.11.16 0 0 38

Szia!

Én ezeket szoktam nézni:  http://www.gt86ownersclub.co.uk,  http://www.ft86club.comhttp://www.gt86.org.uk

Jó ötletek vannak, és mindig válaszolnak ha kérdezek valamit.

Előzmény: miata1800 (36)
Warrior Angel Creative Commons License 2017.11.08 0 0 37

Szia 
Gratula a vételhez. Egyetértek szerintem is ideális családi autó.
Sajnos nincs. Vagy a toyota csoport a fb-on, vagy ugyan ott az angol GT86/BRZ csapat. Magam is ott kérdezek, informálódok ha úgy adódik.

Előzmény: miata1800 (36)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!