Keresés

Részletes keresés

kittiherceg Creative Commons License 2023.04.12 0 0 148

Sziasztok!

Az elképzelt induló vállalkozásom epoxi gyantából készült termékeket forgalmazna, melyek különböző vásárlói igényeket elégítenének ki az esküvőktől egészen a kisállat kedvelőkig mindenki megtalálná a hozzá passzoló terméket.

Mit gondoltok erről az ötletről? 

varazsol Creative Commons License 2021.12.08 0 0 147

Hallo Mindenki!

 

Engem érdekelne, hol lehet megfelelő minőségű és árú ékszerkészítő szettet vásárolni ajándéknak. Milyen életkortól lehet ajánlott a gyantaékszer készítés?

Bestella Creative Commons License 2021.01.18 0 0 146

Szia! Ha esetleg sikerült valami jó megoldást találnod a gyantával bevont virág színének megőrzésére, nagyon hálás lennék, ha velem is megosztanád amit megtudtál róla. Én is ugyanezzel a problémával küzdök. (bár azóta lehet, hogy te már nem) Szárított virágszirmokból készítem el az ékszereket, de változó időtartam alatt lassan elveszíti a színét az ékszer. Amennyiben van rá valami jó ötlet, előre is nagyon köszönöm...

 

Előzmény: Pocahontas873 (137)
Orca83 Creative Commons License 2020.08.26 0 0 145

Előzmény: Orca83 (144)
Orca83 Creative Commons License 2020.08.26 0 0 144

 A kép lemaradt...

Ime... 

 

 

Előzmény: Orca83 (143)
Orca83 Creative Commons License 2020.08.26 0 0 143

Sziasztok

 

 

Egy elszenesített es stabilizált tölgyfa lapról lenne szó.

A stabilizálás annyit jelent hogy magas nyomás segitsegevel kivontak a levegőt a fából es a helyére epoxy gyantat jutattak.

Erre a lapra került aztan egy atlatszo GREENCAST epoxy 3mm vastag reteg, miutan atkentem gyantaval a felületet.

A képen láthatjátok hogy sárga kis buborékok ültek meg a résekben.

Van valakinek valamilyen ötlete vagy tapasztalata hogy mitől alakult ez igy?!?!?

 

A válaszokat előre is koszonom 

 

 

Beekeep Creative Commons License 2020.08.10 0 0 142

Beekeep Creative Commons License 2020.08.10 0 0 141

Sziasztok!

30 literes légnyomás tartály epoxy öntvények légzárvány mentesítésére, ha valakit érdekel.

0620 5326535

S_Reka Creative Commons License 2020.06.07 0 0 140

Sziasztok / Jó napot kívánok!

 

Nekifogtam fa ékszereket készíteni, amit dekupázs techinikával v festékkel festem meg. A gyantától védettebb lesz a felület de sajnos nem szárad meg csak "foltosan". Ez gondolom úgy alakul ki h ahogy szárad húzódik össze és elég csúnya marad ezzel mi lenne a teendő valaki tudna e tanácsot adni. Mondjuk nem igazán tudom h mennyit kell tenni felülethez mérten. Úgy tettem h szép púpos maradjon de akkor így csúnya maradt száradás után, ha pedig kevest tettem akkor mire megszárádt a szélén nem maradt, mert beszáradt.

varazsol Creative Commons License 2019.07.07 0 1 139

Létezik olyan epoxi bevonógyanta, ami még a sima epoxinál is keményebb.

 

Ennek az a lényege, hogy megvédi a felületet minden külső kémiai behatástól és még ráadásul extrém karcálló is. 

Ha ezzel bevonod, nem kell félned, hogy a kulcstartód bemattul.

 

 

Az apraktikánál kis kiszerelésben tudsz ilyet rendelni viszonylag türhető áron.

Remélem segíthettem.

Előzmény: KikiiChan (138)
KikiiChan Creative Commons License 2019.07.05 0 0 138

Sziasztok!

 

Van egy régi nagyimtól kapott, gyanta kulcstartóm. Féltem ezért nem használom, kíváncsi lennék hogy van-e alapja a félelmemnek, meg tudja-e séríteni a kulcs ezt a gyantába öntött pillangót?

Megkarcolja-e a felszínét, a tényleges használat? Vagy ennél strapabíróbb anyag és ez nem fordul elő.

 

Köszi,

Kriszti

Pocahontas873 Creative Commons License 2019.02.26 0 0 137

Sziasztok!

 

Látom itt sok praktikus tanács van a műgyanta ékszerkészítéssel kapcsolatban, azonban arra választ sehol nem találtam, hogy a virág színét mivel, milyen módszerrel lehet megőrizni. Nekem minden élő virág színét kiszívja a gyanta. Talán a szárítottét nem? Vagy milyen anyaggal kenjem be a virágot mielőtt a gyantába teszem. Hálás lennék ha valaki válaszolna:) Köszönettel:)

marijancsi Creative Commons License 2019.01.22 0 0 136

én fogkrémet használok

Előzmény: Kermel (134)
varazsol99 Creative Commons License 2019.01.21 0 1 135

Hello !

 

Valaki kérdezte itt a színezést. Csak olyan színezőt használj, amit epoxigyantához ajánlanak, mert az epoxigyanta elég érzékeny és esetleg nem fog megkötni.

Én újabban az apraktika oldalon vásárolok epoxi szinezőt, ott pl. egészen kis adagban is árulnak, mert nem kell belőle sok.

 

Különösen, ha ékszert készítesz, mert az általában csak néhány garmm.

 

A másik, hogy vettem ott változtatható keménységű epoxigyantát, ami azért jó, mert pl karkötő készítésnél olyat csináltam, hogy rugalmas picit és a szűk méret is könnyeben felvehető.

 

Egyébként érdemes kipróbálni többfélét, mertt így tanul az ember.

 

Kérdésem nekem is lenne. Próbált már valaki műkerámiát önteni? Abból is láttam már ékszert készíteni.

 

Kermel Creative Commons License 2018.09.20 -1 2 134

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni abban, hagy az elkészült gyantaékszereket milyen polírozó pasztával polírozzátok szép fényesre?

Nagyon sok oldalt átnéztem, de nem találtam egyértelműen gyantára való polírozó anyagot.

Tudnátok nekem ebben segíteni??

Üdv:

Melinda

Ild87 Creative Commons License 2018.05.30 0 1 133

Sziasztok!

 

Az lenne a kérdésem, hogy ha száradás után is ragadós marad a gyanta, akkor mit rontottam el? Túl kevés edző került bele? Vagy túl sok?

Köszönöm a segítséget

hajni117118 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 132

Sziasztok!

 

Én most próbálkozom gyanta ékszerkészítéssel. Mi a titka? Ha esetleg leírnátok pár sort azt nagyon megköszönném. A gyanta megvan, de nekem túl lágy lett. Hogyan tesztek bele "akasztót" ami segítségével medálként lehet használni?

 

Válaszotokat előre is köszönöm!

 

Ild87 Creative Commons License 2018.04.16 0 0 131

Sziasztok!

Préselt virágokat a színhatás fokozása érdekében szoktatok festeni mielőtt gyantába tennétek?

Köszi a választ és a tapasztalatokat!

marijancsi Creative Commons License 2018.04.10 0 0 130

Kedves Melinda !

1-3 % a térhálósító mennyisége.

1 dl=100ml, tehát 1dl gyantához 1-3ml katalizátor kell.

Próbáld ki Neked mennyi a jó keverési arány, ha többet teszel gyorsabban köt és talán keményebb is.

én fél deci gyantát szoktam egyszerre 1ml katalizátorral keverni (2%), így még van idő igazgatni a beletett dolgokat, de ha sokat kell igazgatni akkor elég az 1 %, mert gyorsan "kocsonyásodik"

Előzmény: Melinda Vassné Debity (127)
FuDo Creative Commons License 2018.03.19 0 0 128

Sziasztok! 

Érdeklődni szeretnék , hogy a hozzászólók közül van itt olyan , aki ezt  a műgyantát használja/használta? :https://www.artexport.hu/termekek/mugyanta-kemenyitovel-250-ml.html

 

Segítséget, szeretnék kérni :

 

HA jól olvastam a használati útmutatóba , akkor  1 g műgyanta = 20 csepp a kisebb  üvegből (keményítő)? 

Szilikonfomába lehet önteni?

 

Melinda Vassné Debity Creative Commons License 2018.03.08 0 0 127

Szép napot!Nagy fàba vàgtam a fejszémet,gyantaékszert szeretnék készíteni és ma meg is jött a gyantàm de ez a terhàlósító olyan icike picike hogy fogalmam sincs hogy mondjuk egy deciliter gyantàhoz mennyit kell kevernem.A gyantàm típusa:Novia kft .   V UP1-öntőgyanta.Ha valaki hallott róla vagy esetleg dolgozott vele kérhetnék segítséget és véleményt is.Vâlaszotokat előre is köszönöm

amarat Creative Commons License 2018.02.06 0 0 126

Sziasztok!

örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra, lassan fél éve készítek ékszereket műgyantából. Először próbáltam a pentaxtosat,szörnyű amit ennyi pénzért adnak, és sárgul..hamar

Utána próbáltam egy másik fajtát(nevére nem emlékszem,angyalkák vannak rajta), ezzel megvoltam elégedve de ár érték arányban nem ez a legmegfelelőbb.

Most pedig inenn rendelte: http://kezmuvesellato.hu/Epoxi-mugyanta-szett-420g-UV-allo  , ezt UV állónak írják.

Kérdéseim: Gyönyögyöket öntök, http://kezmuvesellato.hu/Medal-ontoforma-mugyantazashoz-nagy-gomb  ilyen formába, de általába vagy túlöntöm vagy ha kevés akkor meg nem is lesz szép gyöngyformája. ismer valaki más ötletet erre? 

Ebből adódik a csiszolás,polírozás: próbálkztam lassan úgy érzem mindennel, fogkrém, csiszolópaszták, vizes smirgli de eggyik sem tette meg a kellő hatást, vagy nem vagyok elég kitartó? :D

Másik óvatosan keverem össze a komponenseket mégis keletkeznek légbubórékok, amit kiégetek, vagyis azt hiszem(pl gyöngynél, majd mikor száradás után kiveszem és látom, hogy ott maradtak. Erre tapasztalatok?

 

Másik nagyon fontos, színezés? Mivel? Sima akrillfestékkel mehet?

Köszi egyenlőre ennyi lenne. 

 

Chris_79 Creative Commons License 2017.12.08 0 0 125

Kedves marijancsi!

írtam emailt, ha van 1 perc időd, ránéznél? Nagyon szépen köszönöm! 

Előzmény: marijancsi (124)
marijancsi Creative Commons License 2017.10.30 0 0 124

Novia kft

öntőgyanta

Előzmény: Titi 76 (123)
Titi 76 Creative Commons License 2017.10.29 0 0 123

Heló! új vagyok itt, olyan folyékony gyantát keresek-2 komponensűt- ami minium fél-fél liter kiszerelésű- és nem arany árban van. szilikon formába öntök karácsonyi dolgokat, de a hobbi boltban kapható 40 ml. kiszerelés horror áron van.  megnéztem a makettinfót, de ott kizárólag a makettekről van szó, hogy hol szerezhetnék be gyantát nincs sewmmi. Tud valaki segíteni.?

 

Előzmény: varazsol (118)
varazsol Creative Commons License 2017.09.27 0 1 122

Szerintem kend be a virágot epoxy formaleválasztóval. Ennek pont az a lényege, hogy nem tapad hozzá és nem is hatja át az epoxy. Ha nem színeződik el a formaleválasztó után, akkor jó ra az esély, hogy azt kapod, amit szeretnél. Ha elszínezi, akkor kerress valamilyen anyagot, ami nem színezi el, s azután használd a formaleválasztót.

 

Mindez akkor használható, ha körbeöntöd a virágot, ellenkező esetben szétesik az epoxy a formaleválasztó miatt. Remélem értelmes volt a válaszom.

 

Üdv. AirZ

Előzmény: Samatrel (121)
Samatrel Creative Commons License 2017.09.02 0 0 121

Sziasztok! Egy új kihívás elé állított egy megrendelő. Virágot szeretne kiöntetni medálnak. Azt hittem sima ügy lesz, de tévedtem. Vagy kifehéredett a virágszirom, vagy kifakult, vagy teljesen elszíneződött. Nagyon sok mindent készítettem már műgyanta segítségével, de ez most kifogott rajtam. Aki tud segítsen nekem, hogy mit kell tennem hogy ne változzon a virág, virágszirom színe, mikor kiöntöm gyantával. Segítséget előre is köszönöm!

Milia25 Creative Commons License 2017.08.21 0 0 120

Sziasztok! Teljesen kezdő vagyok a témában. Az lenne a kérdésem, hogy mivel és hogyan kell csiszolni a formából kivett gyantát?

Kiöntöttem pár alakzatot, és az alsó felük, ami a fomával érintkezett, opálos lett. Ezt hogyan kell kezelni?

Nagyon hálás lennék, ha valaki leírná ezt az utolsó munkafolyamatot. Elképzelésem sincs, hogy lesz ebből teljesen átlátszó, fényes medál..

 

Kérlek, segitsetek!!

 

Keserű Dóri Creative Commons License 2017.08.18 0 0 119

Sziasztok! Nekem van műgyantám eladó, akit erdekel, Ujpesten atveheto! Vadiuj! ;)

varazsol Creative Commons License 2017.07.05 0 0 118

Azoknak, akik most kezdenek el foglalkozni öntőgyantákkal, ajánlom figyelmetekbe a makettinfo.hu  oldal is megnyitott műgyanta öntés fórumot, ahol további hasznos dolgokat olvashattok:

Valamint fontos tudni, hogy az öntőgyanták nagyon érzékenyek a levegőre, ill. annak nedvességtartalmára, ezért érdemes vákuum alatt, de legalábbis légmentesen tárolni.

Erre itt egy igen olcsó és praktikus megoldás.

http://www.vakuumcsomagolo.hu/poliuretan-es-epoxy-ontogyanta-tarolasa-otthon

 

Üdv. Varazs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!