Keresés

Részletes keresés

párnaf Creative Commons License 2014.02.23 0 0 19

Találtam bogyót, de senki nem írt róla, hogy használna :S

Jól elbeszélgetek magammal:)

Előzmény: párnaf (18)
párnaf Creative Commons License 2014.02.22 0 0 18

Most keresgélek a homeopátiában! Hátha találok valamit!

Előzmény: párnaf (17)
párnaf Creative Commons License 2014.02.22 0 0 17

Ja igen,ezt a cikket olvastam már. 

Azt hiszem, ebben írja, hogy a sok lencse hordástól elérzéketlenedik a szaruhártya.

Előzmény: párnaf (16)
párnaf Creative Commons License 2014.02.22 0 0 16

Gyűlnek a sorstársak :(

Milyen cikkről beszélsz?

Előzmény: Dexter007 (15)
Dexter007 Creative Commons License 2014.02.22 0 0 15

Én 9 évig hordtam lágy kontaktlencsét, 10 éve már csak szemüveget használok.

A vége felé már az 1 napos lencsét se bírta a szemem, azt is csak pár órán át tudtam hordani.

Bánom, h valaha is hordtam kl-t, teljesen tönkretette a könny-termelésem! Teljesen kiszárította szemem... :(

Azóta is mindennap műkönnyet kell használnom,  Tears N. II-t használok, időjárástól függően jobb-rosszabb a helyzet.

tiszta (?) lap Creative Commons License 2014.02.22 0 0 14
Ha ez használ, írdd meg, és megyek utánad :)
Előzmény: párnaf (11)
tiszta (?) lap Creative Commons License 2014.02.22 0 0 13
Én is szültem közben, de nem változott semmi. Számítógépet sokat használok, de nyaralás alatt se javul. Már kicsit belefáradtam a természetes gyógymódok próbálgatásába. Lxt cikkében vannak még ötletek, majd végigpróbálom õket. Végigolvasva a cikket, azt gondolom, az orvosok nem tettek meg mindent :(
Előzmény: párnaf (10)
tiszta (?) lap Creative Commons License 2014.02.22 0 0 12
Ez a cikk nagyon jó, köszönöm.
Előzmény: lxt (9)
párnaf Creative Commons License 2014.02.22 0 0 11

Már ilyeneken gondolkozok, hogy ott van pl. a kolléganőm. Ugyanazt a munkát végzi, amit én, 47 éves, napi egy (!!) bögre teát iszik és némi leveske, mégsincs semmi baja.

Bár egy lényeges különbség van köztünk: ő sose hordott lencsét!:)

Szóval én a teát édesítőszerrel iszom, a kávét szintén, nem lehet, hogy ez csinál valamit?

Ehh, ez hülyeség, szerintem "kifáradt" a szemem a 21 év lencsehordástól.

Elmegyek egy évre egy lakatlan, pálmafás szigetre és megjavul, meglásd!:)

Előzmény: tiszta (?) lap (8)
párnaf Creative Commons License 2014.02.22 0 0 10

Egy lány volt itt a fórumon, neki pár év (!!) alatt megjavult magától.

Az ő mondata gondokodtatott el, hogy miért van az, hogy ha használ műkönnyet, utána napokig még rosszabb a helyzet.

Szerintem a hagymát ne csináld, szerintem épp kímélni kéne a szemünket, nem kínozni.

Ja igen, ez a lány szült egy kisbabát, tehát abbahagyta a munkáját, ami szintén jó kis monitoros meló volt.

Én ezt nem tudom már megtenni, se munkahelyet váltani, örülök ha van, dehogy hagyom ott.

Daganat, remélem nincs:S

TE sokat számítógépezel?

Kedves Ixt, sajnos az említett, nagyon jónak titulált szemcsepp se jó már:S

Inni sokat iszok.

Előzmény: tiszta (?) lap (7)
lxt Creative Commons License 2014.02.22 0 0 9

Systane - napi 2-3 esetben, 1 csepp/alkalom.

K.lencsét soha nem hordtam, szemüveget is csak néhány éve, amikor dolgozok vagy olvasok - tehát, majdnem egész nap.:-)

 

Folyadék (víz, testsúlyarányosan), minimum napi 2-3 liter - mert bár az olivaolaj is, viszkozitása (cseppenéspontja) szerint folyadék... mint ahogy nettó a pörkölt szaftja se sokat segít a szem szaruhártyájának szárazságán, legalábbis, szerintem.:-)

 

...és hát, az öröm, a szeret könnyei is jótékonyan hatnak.:-)

tiszta (?) lap Creative Commons License 2014.02.21 0 0 8

Azt mondják, ha csak az egyik rossz, akkor lehet daganat is - de nekem sem találtak.

Előzmény: párnaf (6)
tiszta (?) lap Creative Commons License 2014.02.21 0 0 7

Nem olvastam sikertörténetet, és az orvosok se biztattak soha. Mindig megkérdezem, volt-e valami fejlődés ezen a területen, de még a Szemklinikán is furcsán néznek rám. Vagy inkább csak megmosolyognak :/

Pajzsmirigyemet nem vizsgálták, meg más hormonjaimat sem emiatt. Neked találtak valamit?

Jó lenne, ha valaki tudna mondani valami biztatót, engem is érdekelne.

A vöröshagymát pedig nekiállom próbálgatni, erre jó volt, hogy beszéltünk :)

Előzmény: párnaf (5)
párnaf Creative Commons License 2014.02.21 0 0 6

Ja és nekem is csak a bal szemem vacakol!!

Előzmény: tiszta (?) lap (4)
párnaf Creative Commons License 2014.02.21 0 0 5

:)

Én se ismerkedni akarok:)

Nem fáj a fejem, szerencsére.

Most egy kicsit náthás vagyok és jobban érzem.

Akkor te se olvastál sehol semmi sikertörténetet? Pajzsmirigyed rendben van?

Én már a fogamzásgátlót is abbahagytam, de semmi változás.

Előzmény: tiszta (?) lap (4)
tiszta (?) lap Creative Commons License 2014.02.21 0 0 4

Azt hittem, ez nem az ismerkedős részleg :)

Nő vagyok, nem olyan fiatal, de nem is túl öreg :)

 

Eldobható lencsét hordok: 1 Day Acuvue Moist with Lacreon

Korábban semmilyent nem hordtam, és ezt se akarták adni, merthogy nem javasolt száraz szeműeknek. Csak akkor hordom, ha teljesen jó a szemem, picit se fáj vagy gyulladt. Kontaktlencse előtt 15 perccel műkönny, utána betétel után is, amikor bent van, folyamatosan, és kivétel után egyből. 

 

Nekem különben csak az egyik szemem. A fejed nem fáj tőle? Nekem az volt a legelső jel. Azon az oldalon, amelyiken van ez a szemszárazság, mindig fájt a fejem. Aztán egyszer egy erős ragasztót használtam, amire rá volt írva, hogy nyitott ablaknál szabad csak, és én úgy is tettem, de mégis ezután gyulladt be a szemem, akkor még nem tudtam, hogy a szárazságtól. Egy csomó antibiotikumot adtak, amitől még rosszabb lett. Több hónap telt el kínlódással, mire kiderült, hogy száraz a szemem, és azután a műkönny megoldotta a problémát, és még a korábbi fejfájásaim is elmúltak. Akkor jöttem rá, hogy mitől voltak.

 

Előzmény: párnaf (3)
párnaf Creative Commons License 2014.02.21 0 0 3

Ez már nekem is eszembejutott ez a hagymakísérlet:)

Én igyekszek nem használni műkönnyet. Sokan írták, hogy hozzászokik a szem, ill. nem igazán segít, ezt én is megfigyeltem.

Én esküdni mernék rá, hogy ezzel csesztem el, bár ha így visszagondolok, száraz volt a szemem, de nem fájt.

Szóval voltak jelek. Én állat, egész nap hodtam a lencsét.

TE milyen lencsét hordasz (hordtál)?

hány éves vagy? Nő vagy férfi? 

Előzmény: tiszta (?) lap (2)
tiszta (?) lap Creative Commons License 2014.02.21 0 0 2

Én is azt szeretném, ha meggyógyulna, de nekem már kb. 5 éve tart. Kontaktlencsét ritkán hordok, én is csak heti egyszer, de van hogy hetekig egyáltalán nem. Már rengeteget olvastam és kérdezősködtem róla szemészektől, kivizsgáltattam jó párszor, de senki nem tudott javasolni semmit. Vannak rosszabb és jobb időszakaim, de egy napnál tovább nem bírtam műkönny nélkül. Nekem begyullad és fel is dagad a szemem. Arra gondoltam, vöröshagymával kellene stimulálni rendszeresen, az talán segítene. Még eddig nem vittem végig a kísérletet.

Előzmény: párnaf (1)
párnaf Creative Commons License 2014.02.21 0 0 1

Én azt szeretném, ha magától javulna meg!

Nem próbálok már ki másik műkönnyet, úgy érzem, ezek csak "leszokatják" a szemem a könnytermelésről.

Egy másik fórumon írják válasznak (nekem), hogy nekik csak az segített, ha nem hordták a lencsét sokáig.

Én már hónapok óta alig hordom, mégse javul.

Előzmény: tiszta (?) lap (0)
tiszta (?) lap Creative Commons License 2014.02.21 0 0 0

Ugyanez a bajom. Nekem csak kétfajta műkönny vált be, a többi mind kicsípte a szemem, és csak rosszabb lett a helyzet: az egyik a Systane - a legrégebbi fajta (az Extrát, és stb. továbbfejlesztéseit nem bírja a szemem), és egy gyógyszertári keveréket, de az csak rövid ideig hat. Szerintem próbálj ki minél többfélét. Még a Tear Natural II is jó, de az is csak rövid ideig hat.

Előzmény: párnaf (-)
párnaf Creative Commons License 2014.02.21 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni!

Problémám a következő: 21 éve hordok kemény kontaktlencsét, tavaly augusztusig semmi bajom nem volt vele.

Akkor el kezdett kényelmetlenné válni a bal szememen, használtam műkönnyet, de egyre csak romlott és romlik azóta is a helyzet.

Voltam 2 szemorvosnál, vizsgáltak mindent (kivéve könnytermelést), szemszárazságon kívül más bajom nincs.

3 féle műkönnyet próbáltam ki, a lencsét már alig hordom (heti pár órát csak), mégse javul.

Igyekszek sokat inni (1,5-2 litert), az asztalomra tettem minipárásítót.

Olyanok hozzászólását és tanácsát várom, akik megtapasztalták mindezt.

A műkönny sajnos csak pár percig segít, utána szinte rosszabb. 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!