Keresés

Részletes keresés

nekem lesz nyugdíjam! Creative Commons License 2014.05.19 0 0 58

Tök jó ötlet! Engem érdekel, beszéljünk valamikor!

Előzmény: kapudepo (57)
kapudepo Creative Commons License 2014.02.24 0 0 57

Sziasztok!

 

 Akit komolyan érdekel a lehetőség, küldjön egy e-mailt ( a nicknevemre kattintva) , váltsunk pár gondolatot. Ha ráér csütörtökön, találkozhat velünk a Karaván Szalonon.

kapudepo Creative Commons License 2014.02.18 0 0 56

Írjál az e-mail -emre. Küldök tájékoztatót.

Előzmény: timbizsolt (55)
timbizsolt Creative Commons License 2014.02.17 0 0 55

Húúúú! Tényleg van ilyen? nem csak újautókra. Hol lehet ilyet venni? Írd meg lécci!  

 

" Ezt a kockázatot egy assistance szolgáltatás igénybevételével szándékozzuk kiküszöbölni, a fullos verzió éves díja huszonpárezer Ft. Öttel osztva ötezer/év/fő körül. De ez 15 éves korig köthető, úgyhogy öregebb autók kiesnek ebből a lehetőségből."

Előzmény: kapudepo (54)
kapudepo Creative Commons License 2014.02.16 0 0 54

Ezt a kockázatot egy assistance szolgáltatás igénybevételével szándékozzuk kiküszöbölni, a fullos verzió éves díja huszonpárezer Ft. Öttel osztva ötezer/év/fő körül. De ez 15 éves korig köthető, úgyhogy öregebb autók kiesnek ebből a lehetőségből.

 

 

"

 Egy 5-6 millás lakóautóval is lelehet robbanni.Annak a javítása még borsosabb mint egy régi Ford Tranzitnak. Ezek a jó öreg Ford szívó dízelek sokat kibírnak.egy pár évesnél viszont a kettős tömegű lendkerék ha elszáll az bizony elég komoly kiadás

Előzmény: Törölt nick (39)
kapudepo Creative Commons License 2014.02.14 0 0 53

Mindenkit várunk a Karaván Szalonra!

 

Részletek fb- oldalunkon.

 

Ingyenes belépők.

Lakóautós egyesület Creative Commons License 2014.02.14 0 0 52

Teljesen jogos felvetés. Mi is gondoltunk rá. A megoldás egyszerű: km arányban történik ezen költségek felosztása. Ez így igazságos. 

Előzmény: Pibacsi (51)
Pibacsi Creative Commons License 2014.02.14 0 0 51

Csak egy szerény megjegyzés......írod, hogy be szeretnéd járni Európát....nos tehát sok ezer km futásteljesítmény a részedről......tegyük fel, a többiek összesen ennyit mennének vele......eljön a gumicsere.....miért fizessék a többiek a te általad lefutott gumikat? Nem olcsó mulatság...100 + ezres tétel....olajcserék??? Miattad sűrűbben esedékes...ezt is közösen fizetnétek....milyen alapon????

Ezek csak apró kérdések, ne vedd kötekedésnek, távol álljon tőlem......de csak egy problémás eset, és a rendszer összeomlott......harag, és pereskedés....

Az egyik műszakilag láma, a másik odafigyel, és érti is.... ez utóbbi megbecsüli, az előbbi nem foglalkozik vele, hiszen nem ért hozzá....már megvan a baj.....

Jól gondoljátok meg mielőtt belevágtok.....

Előzmény: Lakóautós egyesület (33)
kapudepo Creative Commons License 2014.02.14 0 0 50

Aki tud jöjjön a Karaván Szalonra!

 

Kedves Érdeklődők!

 

 

 Mindenkit szeretettel várunk 02.27-n a Hungexpon megrendezendő Karaván Szalon kiállításra.

 

 Aki lájkolja a fb oldalunkat és privátban elküldi a mail címét annak küldünk belépőket 

 

INGYEN!

A szalon egy jó hely lehet a személyes találkozásra.

 

Előzmény: kapudepo (44)
Norcee Creative Commons License 2014.02.14 0 0 49

Ha nincs benne semmi csel/csavar, akkor ez egy nagyon korrekt ajánlat.

Előzmény: Törölt nick (34)
kapudepo Creative Commons License 2014.02.14 0 0 48

Eltévesztettem: Lakókocsi-lakóbusz  -t írjál a keresőbe.

Előzmény: Törölt nick (45)
kapudepo Creative Commons License 2014.02.14 0 0 47

Van itt egy másik topikunk is. Írd a keresőbe, hogy lakóautó egyesület.

Előzmény: Törölt nick (45)
kapudepo Creative Commons License 2014.02.14 0 0 46

A beázást a lakó felépítményre kell érteni, az öreg lakósok szokták írni, hogy érteni kell hozzá vásárláskor, mert később horribilis a javítása. Az kasztniját minden autónak kezelni kell, ha nem akarjuk, hogy szétrohadjon.

Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.14 0 0 45

Egy 10 éves lakóautónál jobban el lehet rohadva mint egy húszéves.már láttam 5 éves pözsó citroen az újabb Ford Tranzitok  Mercedes sprinter Vw Lt-nek az újabb változatait alulról rohadni nem akartam hinni a szememnek,hogy fiatal korukra ennyire rohadnak alulról.

Előzmény: kapudepo (41)
kapudepo Creative Commons License 2014.02.14 0 0 44

Kedves Érdeklődők!

 

 

 Mindenkit szeretettel várunk 02.27-n a Hungexpon megrendezendő Karaván Szalon kiállításra.

 

 Aki lájkolja a fb oldalunkat és privátban elküldi a mail címét annak küldünk belépőket 

 

INGYEN!

A szalon egy jó hely lehet a személyes találkozásra.

kapudepo Creative Commons License 2014.02.13 0 0 43

Sok a szervizköltség, de nem mindegy, hogy hány felé oszlik szét.

Előzmény: Törölt nick (39)
kapudepo Creative Commons License 2014.02.13 0 0 42

Igen. Ezeket az alternatívákat mi is átgondoltuk.

Előzmény: Törölt nick (36)
kapudepo Creative Commons License 2014.02.13 0 0 41

Belföldre, rövid utakra megfelel. A hirdető nem írja ki a korát, a km futást, hány szamélyes, stb., nagyon át kell nézni, mert az ilyen öregebb példányok beázósak szoktak lenni. Hátsó nézetből valamiért hullámos a lemez. Szerintem ezektől a kívülről " széppé " varázsolt autóktól óvakodni kell. 

Előzmény: Törölt nick (35)
Lakóautós egyesület Creative Commons License 2014.02.13 0 0 40

Ez tény, csak kisebb az esély. 5 millás az 10-12 éves. Szerintem nincs kettős tömegű bigyó (nem értek hozzá)

Előzmény: Törölt nick (39)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.13 0 0 39

Egy 5-6 millás lakóautóval is lelehet robbanni.Annak a javítása még borsosabb mint egy régi Ford Tranzitnak. Ezek a jó öreg Ford szívó dízelek sokat kibírnak.egy pár évesnél viszont a kettős tömegű lendkerék ha elszáll az bizony elég komoly kiadás.

Előzmény: Lakóautós egyesület (38)
Lakóautós egyesület Creative Commons License 2014.02.13 0 0 38

4 gyerekkel?

-1. Kicsi lesz

-2. egy ilyen öreg bringával egy körúton lerobbanni...

 

Szóval: ne vedd kukacoskodásnak, csak leírtam, hogy nekem miért nem. Nem vagyunk egyformák, Neked lehet, hogy ezektől még simán.

Előzmény: Törölt nick (35)
Lakóautós egyesület Creative Commons License 2014.02.13 0 0 37

Ok, ez tényleg jó ár. Néztem én is.

 

Voltam bérelt lakóval Olaszországban. Egy látszólag apró dolog miatt nem bérelném ki, ami azonban a hátul ülök nyaralást teljesen agyoncsapja: nézd meg a sofőr mögötti durván belógó válaszfalat. Akik ott ülnek, mintha bunkerben lennének, nem sokat élveznek az útból.

Ez teljesen szubjektív hozzászólás volt, de tavaly ezért nem ezt választottam, hanem egy 3x ennyibe kerülőt.

Előzmény: Törölt nick (34)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.13 0 0 36

igaz nem egy új biztos lenne rá költeni való.De nekem csak a nyári szezonra lenne szükségem.Félévre kivonatnám a forgalomból és kisebb költséggel járna éves költsége.

Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.13 0 0 35
Előzmény: kapudepo (30)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.13 0 0 34
Lakóautós egyesület Creative Commons License 2014.02.13 0 0 33

Üdv!

Az ötletek is nagyon fontosak.

 

Lakóautó bérlés főszezonban 30 000 +áfa/nap+km díj+felkészítési díj. Vagyis kb 40 000/nap. Főszezonon kívül 30 000 körül. Ez baromi drága, ezt töredékéből meg lehetne úszni egy közös vásárlás esetén.

Lakókocsikat nem nagyon néztem, de 15 000/nap körül van.

Hol tárolnánk? Ez még megbeszélés kérdése.

 

Nekem az szól a lakóautó mellett, hogy szeretném bejárni Európát. 1-2 naponként felkerekedni és továbbmenni. Ráadásul lakóautóval nem kell napi tizenezer forintért beállnod kempingbe, hanem sok országban bárhol (vagy kijelölt bivak helyeken) éjszakázhatsz.

 

Június első két hetében az iskolás korú gyermekeknek valóban nem jó. Éppen ezért jó volna egy olyan család, aki ilyen szempontból nem érintett és vállalná fixen ezt az időpontot.

Előzmény: Norcee (32)
Norcee Creative Commons License 2014.02.13 0 0 32

Mórahalmon lakunk.

 

Úgy gondolom egyelőre inkább csak ötletelni fogok jönni ide, nem potenciális tagként, mert nálunk van remény a baráti körben is, hogy kialakul egy ilyen, illetve arra is van esély, hogy veszünk egy sajátot és azt adjuk ki, amikor éppen nem használjuk,  így mindig, akkor a miénk, amikor mi akarjuk. :) Meg, ha csak a miénk, akkor az is elég egyértelmű, hogy ki viseli gondját.

 

Mennyiért lehet bérelni lakókocsit/lakóautót?

 

Nálunk még az se egyértelmű, hogy lakókocsi vagy autó. Átolvastam azt a fórumot, amit ajánlottatok, ott is felmerül ez.

 

Nektek mi szól a lakóautó mellett?

 

Szvsz nem lehet a nyárt 90 naposra számolni, mert a gyerekek a suliból júni. 14-15 körül szabadulnak. Viszont a sorsolós, majd rotációs rendszer tetszik.

 

Helyileg hol állna az autó, amikor éppen senki nem használja?

 

 

kapudepo Creative Commons License 2014.02.13 0 0 31

A ciklusok közé teszünk 1-2 nap technikai szünetet a karbantartásokra, javításokra.

 

Főszezonon kívül szerintem maradhat ugyanez a rendszer, 3 havonta fordulna. így mindenkinek beleesne legalább 2 hétvége. 

Előzmény: Lakóautós egyesület (29)
kapudepo Creative Commons License 2014.02.13 0 0 30

Igen, pontosan így kell érteni.

Előzmény: Törölt nick (28)
Lakóautós egyesület Creative Commons License 2014.02.13 0 0 29

A használatot így képzelem el:


Főszezon: júni, júli, aug hónapokban (kb 90 nap) minden tulajdonos 16-18 napot használhatja.

Javaslat: június 1-től 16-18 naponként osztjuk be a tulajdonosokat. Az első évben sorsolással osztjuk be a sorrendet, a 2. évtől az 1. évhez képest egy 16-18 napos ciklussal minden tulajdonos hátrébb csúszik. Az utolsó 16-18 napos ciklust birtokoló tulajdonos a következő évben pedig a legelső helyre kerül. Így biztosított, hogy évekre előre tervezhető legyen az utazás és előbb-utóbb mindenki minden ciklusban elvihesse a lakóautót.

Betegség esetén (illetve két fél szabad elhatározása alapján) a ciklus elcserélhető. Ha nem tudja elcserélni, akkor meghirdetheti és külső félnek átadhatja.

Főszezonon kívül????



Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!