Keresés

Részletes keresés

Bubijo80 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 51

Az arGO egy mászkálós játék valós térben és valós időben, csak nem fura lényekre kell vadászni, hanem autókat kell ellopni.

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.argo

Szeretsz dekázni? Szereted a magyar focit? Szurkoltál a magyaroknak az EB-n? Ha akár egy kérdésre is 'igen" a válasz, akkor ez a TE játékod! Magyar labdával, magyar háttérrel, magyar szívvel, magyar tűzijátékkal!

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.magyardekazo

100 százalékban Magyarországra vonatkozó, több mint 1000 megfejtendő 13 kategóriában: sport, város, film, mese, nevezetességek, természet, zene, tájszavak, TV, történelem, irodalom, logók és retró.

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.kapparj

A feladat nagyon egyszerű. Kapsz 4 betűt, rakd ki belőle a helyes magyar szót. Menni fog?

https://play.google.com/store/apps/details?id=hu.betu

Kilroy Creative Commons License 2015.07.14 0 0 50

Igen, tudom, használtam is már ilyet (asszem nem ezt a tapatalkot), ezért gondoltam, hogy jó lenne index fórumra is. Sajnos azt is tudom, hogy ez zárt...

Előzmény: Törölt nick (49)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.14 0 0 49

A leggyakrabban használt fórum-motorokhoz van ilyen kiegészítés és app (https://tapatalk.com/start-here.php). Az Index fóruma egyedi és zárt, ebből külsősként nem lehet semmit csinálni.

Előzmény: Kilroy (48)
Kilroy Creative Commons License 2015.07.14 0 0 48

Felhozom.

Én alapvetően egyetértek veled, ami az etikusságot illeti. Ennek ellenére azt kell mondjam, hogy csak mert egy ötlet (tehát nem kiforrott dolog, pláne app, hanem csak egy ötlet!) nem feltétlenül teljesen etikus (tehát nem is egyből totál etikátlan, részben mivel még csak ötlet, ami finomítható), azért még említhető, mert valóban szülhet újabb ötleteket. Nálam legalábbis ennyi még belefér, mondhatni én ilyen ember vagyok (fajta csak egy van, a homo sapiens...) :)

Hogy ontopic is legyek, én azon filózom mostanság, hogy kéne egy olyan app, amivel gyorsan és praktikusan lehet fórumozni (tehát csak fórum, mert index.hu app létezik). Ez persze nem olyan szinten fontos, mint amiket a topikban olvastam :)

Előzmény: halaloszto (47)
halaloszto Creative Commons License 2014.02.03 0 0 47

utoljara irok ide: az ember otletel, aztan az otleteit atengedi par szuron. ezek kozul az egyik, hogy etikus-e. ha nem megy at, nem irja le egy forumba. marmint az a fajta ember mukodik igy, akivel en szivesen tarsalgok barmirol.

Vajk

Előzmény: dernol (46)
dernol Creative Commons License 2014.02.03 0 0 46

Látom teljesen figyelmen kívül hagytad, amit írtam, hogy az ötletelés lényege az lenne, hogy a sok ötletből kijöjjön valami jó is. Tehát semmiképpen sem az, hogy lehúzzunk másokat, hanem hogy kitermeljünk valamilyen pozitív, hasznos ötletet, ami megold valamilyen valós problémát.

Ha negatív példákat tudsz írni, akkor biztos pozitívakat is tudsz. Írj egy pár ilyet is, hogy a másik oldal felé is billenjen a mérleg. Mutasd meg, hogy milyen ötletekkel kellene előállni.

Előzmény: halaloszto (45)
halaloszto Creative Commons License 2014.02.03 0 0 45

nekem van otletem: lehetne csinalni pl olyan appot, hogy aki lemaradt egy szinhazi eloadasrol, mert mar nem lehet kapni jegyet, az jelentkezik, es akinek van jegye es eladna neki az visszajelez. 

vagy ami megjobb, olyat amivel lehet kolcsonkerni berletet utolagos bemutatashoz. ha van valakinek olyan ami par nap mulva lejar es meg nem irta be a szamot, akkor odaadja aranyos osszegert plusz egy piciert, akit elkaptak az bemutatja, akie volt az meg kicsit elobb vesz ujat es kesz.

vagy olyat hogy beregisztralod a kocsid tipusat, szinet, es akinek kellene egynapra mondjuk egy zold kombi astrara valo rendszam, az igy meg tud talalni, es meg tudtok egyezni mennyiert adod kolcson neki egy napra.

ertem en, hogy az uzlethez a rugalmas etikai normak elonyosek, de nekem ezt nem veszi be.

Vajk

Előzmény: dernol (43)
dernol Creative Commons License 2014.02.03 0 0 44

Sok embernek nincs internetje, vagy nem ért hozzá. Ez legfeljebb akkor lesz működőképes, ha már csak olyan generációk fognak élni, akik a nettel nőttek fel.

Előzmény: Törölt nick (42)
dernol Creative Commons License 2014.02.03 0 0 43

Ez a topik nem a kiforrott ötletekről szól, hanem az ötletelésről. Olyan akar lenni, mint egy brainstorming session, ahol mindenki előjöhet bármilyen ötlettel, aztán a sokadik ötletből talán lehet valami.

Szóval nem egészen értem az ellenséges hangütést. Nyilván nem állok neki ezt nyomban leimplementálni, viszont lehet, hogy maga az ötlet elindít valakiben valamit, és előjön a hatására egy másik ötlettel, ami sokkal jobb és praktikusabb. Vagyis minél több ötlet van, annál jobb, és nem baj, ha kevésbé jók is vannak közöttük, mert lehet, hogy egy kevésbé jó inspirál majd valakiben egy nagyon jót.

A minél több ötlethez viszont jó lenne, ha más is írna ötleteket, nem csak én.

Előzmény: halaloszto (41)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.03 0 0 42

Nem ide tartozik, de ügyfélszolgálatokat nem fejlesztgetni kellene hanem áttelepíteni az internetre, hihetetlen költséges az egész, belvárosi fiókok, ügyfeleknek parkolódíj, stb.

Előzmény: dernol (40)
halaloszto Creative Commons License 2014.02.03 0 0 41

eddig is volt aki ilyennel probalkozott. raadasul jofejsegbol. nemtudta melyik fajta szam kell neki, ezert huzott ilyet is meg olyat is. az egyikkel elintezte a dolgat, a masikat meg mivel meg nem kerult sorra odaadta a kovetkezo betevedonek. akik meg ott ultek egy oraja, majd megoltek a szemukkel a szerencsest. 

hidd el, nem jo az emberek beketuresevel jatszani. ha nem erted, lelked rajta.

Vajk

Előzmény: dernol (40)
dernol Creative Commons License 2014.02.03 0 0 40

Így sem tudod, mert az ott ülők is húznak sorszámot. Az meg nyilván nem megy, hogy egyszerre 30 sorszámot húzol, mert azért kidobnak egyből. Amire én gondoltam az az volt, hogy az ott ülő húz egyetlen plusz sorszámot, aztán vagy jókor húzott, és megkapja a jutalmát, vagy nem.

De valószínű, hogy erre felfigyelnének az ügyfélszolgálatosok, és egy idő után kiadnák az őrnek, hogy figyelje, hogy mindenki csak egyet húzhasson.

Előzmény: halaloszto (38)
halaloszto Creative Commons License 2014.02.03 0 0 39

miert ulnenek ott? reggel huznanak 20 sorszamot, es utanna szepen eladnak azoknak, akik beestek az utcarol es szembesulnek a helyzettel. meg app sem kell. bemesz reggel, huzol 30 sorszamot, es leulsz. bejon az elso ember, kihuzza a 31-est, es nez hogy 30-an vannak elotte. ekkor odamesz, es felajanlot egy 500-asert a harmast.

nem mukodne, mert hamar pofanvernenek erte. ez a szar az interneten, hogy ott sokmidnent meg lehet csinalni amiert az eletben mar reg pofanvertek volna.

Vajk

Előzmény: dernol (37)
halaloszto Creative Commons License 2014.02.03 0 0 38

az internetes idopontfoglalasnal egy kulon pool azok az idopontok, amiket le lehet foglalni. nem tudod interneten az osszes slotot elvenni az utcarol beesok elol. 

Vajk

Előzmény: dernol (36)
dernol Creative Commons License 2014.02.03 0 0 37

Ahol csak járok ügyfélszolgálaton mindenhol várakozó embereket látok, szóval nem hiszem, hogy ennek a célcsoportja kicsi lenne, hiszen mindenki szeretné rövidíteni a várakozás idejét.

Az viszont tényleg kérdéses, hogy mi lenne, ha mindenki ezt használná? Valószínűleg lennének, akik ráállnának erre, mint kereseti forrásra, és ott ülnének az ügyfélszolgálatokon, várva a sorszámkéréseket.

Előzmény: Törölt nick (35)
dernol Creative Commons License 2014.02.03 0 0 36

Ezzel az erővel az internetes időpontfoglalás is lopás, mert azzal is előnyhöz jutok azokhoz képest, aki helyben húznak sorszámot, és hiába ülnek ott egy ideje, úgyis engem fognak hívni, aki csak most érkeztem.

Előzmény: halaloszto (34)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.03 0 0 35

Szélsőséges értelmezése ennek a sorszámtőzsdének amikor a Vaterára vagy hasonlóra töltöd fel. Viszont az infrastrukra adott, csak az érdeklődés lenne nulla. Ez a gond az összes öltettel, ha valami sikeres és működő dolgot akarsz akkor jóval nagyobb csoportot kell megcéloznod, akkor sem igazán reális az 1%-os elterjedtséget elérni.

Előzmény: dernol (33)
halaloszto Creative Commons License 2014.02.03 0 0 34

ezzel ugy jutsz elonyhoz, hogy mas hatranyhoz jut. a koznyelv ezt lopasnak hivja. 

Vajk

Előzmény: dernol (33)
dernol Creative Commons License 2014.02.03 0 0 33

Ma egy olyan helyre kellett mennem, ahol mindig sokat kell várakozni. Van online időpontfoglalás, de ahogy az máshol is szokott lenni, az előre foglalható időpontok napokra előre elfogytak, ezért nem volt más választás, mint odamenni és várni.

Ott ülve arra gondoltam, hogy lehetne egy app, amivel ilyenkor húzathatnék sorszámot mással, aki már ott van. Pl. felajánlok egy összeget, mondjuk 300 forintot (vagy többet, ha sürgős a dolgom és fontos az elintéznivaló), megadom, hogy mikor érek várhatóan oda, és elküldöm a kérést. Akik ott vannak, és várakoznak, azok megkapnák a kérést, és közülük azok, akik akarnak egy kis pénzt keresni, figyelnék a sorszámok haladását, majd a haladási sebesség alapján húznának nekem sorszámot, némi ráhagyással úgy, hogy mikor odaérek, akkor nemsokára sorra kerüljek. Aztán amikor odaérek, akkor jelzem az appal, hogy ott vagyok, és aki a legközelebbi érvényes sorszámmal tud szolgálni, az megkapja a jutalmat.

Praktikus lenne, bár az ügyfélszolgálatok lehet, hogy nem örülnének, mert több nem válaszoló sorszámmal járna.

dernol Creative Commons License 2014.02.01 0 0 32

Természetesen erre valók, de ismerjük a valóságot. Nincs pénz semmire, a rendőrség létszámhiánnyal küszködik, stb. Főleg vidéken van olyan, hogy alig jut rendőr egy településre.

Ebben az esetben vagy elfogadjuk, hogy ki vagyunk szolgáltatva a bűnözőknek, vagy közösségi alapon próbálunk tenni valami.

Egyébként nyilván nem arról van szó, hogy a segítőknek kézitusát kell vívnia a rablókkal. Az idősekre támadók nem nagy hősök, ha megjelennek a szomszédok, akkor kereket oldanak, és nem kell őket elfogni, vagy megállítani. Elég az elriasztás. Egy-két ilyen eset, és elterjed a híre, hogy próbálkozás esetén 2-3 perc alatt ott vannak a környékbeliek. Ez visszavetné a további próbálkozásokat, hiszen nincs idő feltúrni a házat, kutatni értékek után, viszont nagy a lebukás kockázata.

Előzmény: Törölt nick (31)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.01 0 0 31

Erre való a rendőrség, képzett, megfizetett, ügyeletet tartó, jogilag felhatalmazott, fegyveres emberek, szerintem nem akarjuk, hogy civilek ebbe beszálljanak.

Előzmény: dernol (28)
dernol Creative Commons License 2014.02.01 0 0 30

Éppen így működött? Mert ennek az lenne a lényege, hogy az idős ember oldaláról tök egyszerű legyen, egyetlen gombot kelljen megnyomni, a másik oldalról meg be lehessen állítani, hogy milyen távolságú körben megyek segíteni. (pl 5 km-ről ne engem hívjon, mert annak nincs értelme).

Előzmény: halaloszto (25)
dernol Creative Commons License 2014.02.01 0 0 29

Ebben az app-os megoldásban éppen az a jó, hogy nem kell hozzá ügyelet, teljesen automatikusan működik. A userek az appal tudnak jelentkezni segítőnek, a szerver beregisztrálja őket, és üzen nekik, ha baj van. Nem kell hozzá emberi közreműködés.

Előzmény: halaloszto (27)
dernol Creative Commons License 2014.02.01 0 0 28

Ahogy halaloszto is mondja, a szirénával nem foglalkoznak, mert ki tudja, miért szól. Ha viszont az ágya mellett szólal meg a jelzéssel a telefon, akkor megnézi, és látja, hogy segíteni kell.

Előzmény: Törölt nick (26)
halaloszto Creative Commons License 2014.02.01 0 0 27

aszt a szirenat meg senki le se szarja. sok ilyen cucc uzemelt, aztan mindig kiderult hogy nincs penz arra hogy adjanak moge ugyeletet.

Vajk

Előzmény: Törölt nick (26)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.01 0 0 26

Rengeteg a találat: https://www.google.hu/search?q=segélyhívó készülék időseknek

Lehet ezt appal bonyolítani, de egyszerűbbnek tűnik a piros gombot egy szirénához kötni.

Előzmény: dernol (24)
halaloszto Creative Commons License 2014.02.01 0 0 25

ilyet lattam mar! szerintem nekem fent is volt. 

Vajk

Előzmény: dernol (24)
dernol Creative Commons License 2014.02.01 0 0 24

Megint hallottam egy hírt, hogy megtámadtak egy idős asszonyt a házában. Ilyesmit gyakran hallunk, és erről eszembe jut, hogy miért nincs egy olyan app, amivel az idősek ilyenkor segítséget tudnak hívni.

Persze gyors segítségre gondolok, ezért olyasmi kellene, hogy valami nagyon olcsó kínai vagy mások által levetett telefont kapna az idős ember, amin csak egy nagy piros gombot mutató program futna, amit megnyomva azonnal segítséget tudna hívni.

És hogy honnan jönne a segítség? A környéken lakók a saját telefonjukra installálnának egy másik app-ot, amin beállítanák, hogy milyen távolságból akarna reagálni a hívásra. Pl. beállíthatja, hogy egy 300 méteres körön belül segít, ha baj van. Ha az idős embert megtámadják, és megnyomja a piros gombot a telefonon, az küldene egy jelzést a szervernek, ami kikeresné, hogy kik vannak az idős ember közelében, akik beállították, hogy hajlandóak segíteni, és nekik elküldené a jelzést a címmel együtt, hogy ki van bajban, ők pedig mennének segíteni.

Az egyedülálló idős embereket azért támadják meg, mert tudják, hogy védtelenek, így viszont nem lennének azok, és jó eséllyel már önmagában az is megakadályozna bűncselekményeket, hogy az elkövetők tudnák, hogy az öreg tud gyorsan segítséget hívni a  környékről.

Az egészhez csak az kell, hogy a környékbeliek hajlandóak legyenek a segítségre. Ha csak 5-10 ember megjelenik a segélyhívásra, már az is elég lehet, hogy elriassza a rablókat.

dernol Creative Commons License 2014.01.31 0 0 23

Ahogy látom a facebook alapján működik, ami a beindításban segít, viszont nem ugyanaz, mint egy társkereső, ahol te adod meg, hogy kit keresel.

Látom, a 444 már tesztelte is:

http://444.hu/2014/01/07/a-legjobb-szorakozas-az-interneten-es-lehet-hogy-szex-lesz-a-vege/

Előzmény: dernol (22)
dernol Creative Commons License 2014.01.31 0 0 22

Ezek szerint már külföldön próbálkoztak ezzel, de ez igazán úgy lenne jó, ha a legnagyobb magyar társkereső oldalak csinálnának appot a saját adatbázisukra, egyébként ugyanaz a probléma van vele, mint amiről lejjebb szó volt, hogy a beindítás nehézkes, ha nincsenek regisztrált helyi userek.

Előzmény: Törölt nick (21)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!