Keresés

Részletes keresés

szőlő lé Creative Commons License 13 órája 0 0 18871

Lenne még kérdésem, aki már rendelt az oroszoktól  szölőt és hívatalosan ment PL  5 ezer forintos rendelésre még milyen költségek rakodnak  gondolok itt olyanra szállítás, vám vagy bármi más még  ( megéri e nekem  a hívatalos rendelés ez a lényege.)

elöre is köszi az útmutatást.

szőlő lé Creative Commons License 13 órája 0 0 18870

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGET !

EZ ALAPJÁN MÁR MENNI FOG.

Mate0101 Creative Commons License 17 órája 0 0 18869

exportáld xlsx-be, után fordítsd le google fordítóval:

megnyitod, fájl-letöltés-xlsx

https://translate.google.com/

Dokumentumok gomb, tallózás, kiválasztod a letöltött xlsx-et, orosz-magyar, fordítás gomb a végén

Előzmény: szőlő lé (18868)
szőlő lé Creative Commons License 1 napja -1 0 18868

Fórumtársak: letudná ezt a katalógust valaki fordítani fordító motorral vagy valami mással ?

FELIRATKOZÁSTelefonom 0977456766 E -mail mojseenko087@gmail.com Viber, távirat 0960432802 Árlista Moiseenko Maxim 2021 ősz. 2022 tavaszahttps://docs.google.com/spreadsheets/...

előre is köszi

érdeklődő 49 Creative Commons License 3 napja -3 1 18867

Nagyon köszönöm  Maci_P nek-is. Nagyon hasznos volt számomra .

Kíváncsi lennék aki minuszol mennyit segített már másoknak .

Egyébként valamelyik topikban le van írva hogyan lehet megnézni hogy ki adja mínuszt vagy + .

Előzmény: van_Persil (18866)
van_Persil Creative Commons License 3 napja -30 4 18866

OFF

Írtam már alant, egy "jóbarátom" írt egy scriptet, ami követ engem bármikor, bármely topicba augusztus 24-e óta, és böszen minuszol, akárhol akármit írok. Teljesen hidegen hagy, csak röhögni tudok a nyomiján.

ON

Ha olvastad a beírásaimat, akkor tudod, hogy én kifejezetten ellenzen ezt a "két levélre visszacsípjük a hónaljhajtásokat" technológiát, föleg azon vesszöknél, amiket meghagyunk a következö évi szálvesszönek. Én a fürtzónát pucolom ki teljesen (kivéve egy fajtát, ott viszont meghagyok mindent, mert olyan kevés lombot hoz, hogy szükség van a hónaljhajtások árnyékoló hatására), ill. azon hajtásokat, amiket jövöre esetleg el akarok majd húzni, azokat kb 1 m-ig pucolom ki (a hajtás tövétöl számítva) azért, hogy minél kevesebb szemnél legyen olyan gond, mint amivel te küzdesz.

Előzmény: érdeklődő 49 (18863)
BARACKÉLET Creative Commons License 3 napja 0 0 18865

Mitől lehet ? Ha sejtburjánzás indul meg 1 oltásnál, és egy gumó nő a zöldbe fás oltás helyén ?

Maci_P Creative Commons License 3 napja 0 2 18864

Persze, egy nóduszból egy hajtást hagy meg az ember, a legjobban izesülő, legerősebb darabot - na meg persze fürtkezdeményet is tartalmazzon. De legtöbb esetben csak 1 szokott jönni (mármint ahol ki volt pucolva előző évben a szálvesszőnek szánt darab).

Előzmény: érdeklődő 49 (18862)
érdeklődő 49 Creative Commons License 3 napja -1 0 18863

A minuszolókkal ellentétben én nagyra értékelek minden hozzászólásodat ( még van néhány ilyen itt a fórumon nem akarom felsorolni )

Igazad van ""nem pucoltad ki azokat a hónaljhajtásokat""mert akkora mikor ezt olvastam már visszacsíptem két levélre és azt gondoltam jó van az úgy .

Egyébként még minden levél megvan ,csak a fotó nagyon közeli .

Ja a fajta : Julian idei oltás .

És köszönöm a tanácsaidat !!!!!

Előzmény: van_Persil (18861)
érdeklődő 49 Creative Commons License 3 napja 0 0 18862

Köszönöm ! 

"""hónaljhajtás alapi rügyei (amikr rendes, téli darabok) is kifakadnak majd.""

Tehát ezeket törjem majd ki ??? De termésem azért lesz ??

Előzmény: Maci_P (18860)
van_Persil Creative Commons License 3 napja -28 1 18861

Ha nem tévexek, én még azelőtt szóltam hónaljhajtás ügyben, hogy megmetszetted volna. Nem hallgattál rám és nem pucoltad ki azokat a hónaljhajtásokat és lám, most vakarod a fejed. Amúgy milyen fajta, hogy már levele sincs?

Előzmény: érdeklődő 49 (18859)
Maci_P Creative Commons License 3 napja 0 1 18860

A termést a téli rügyből fejlődő hajtáson van, a hónaljhajtás a nyári rügyből fejlődik még az adott évben. Ami nálad előfordulhat majd, hogy a hónaljhajtás alapi rügyei (amikr rendes, téli darabok) is kifakadnak majd.

Előzmény: érdeklődő 49 (18859)
érdeklődő 49 Creative Commons License 3 napja 0 0 18859

Igazad lenne HA a ""hiány"" szó nem lenne ott . De köszönöm !

De van egy másik kérdésem : ott ahol hónaljhajtás az idén kijött azt a szálat leakarom hajtani szálvesszőnek ,lesz-e ott termés jövőre ?? (nem a hónaljhajtáson )

Előzmény: laca5 (18858)
laca5 Creative Commons License 4 napja 0 0 18858

Ez most kicsit olyan, mintha azt kérdeznéd, mit lehet tenni az őszi levélsárgulás és levélhullás ellen. 

Előzmény: érdeklődő 49 (18857)
érdeklődő 49 Creative Commons License 4 napja 0 0 18857

Ok köszi ! de milyen hiányra gondolsz ??? hogyan lehet a jövőben pótolni ??

Én ezt találtam : 

Előzmény: IsKol (18856)
IsKol Creative Commons License 5 napja 0 0 18856

Ez biztos nem fekete rothadás! 

Hiány és az ősz.

Előzmény: érdeklődő 49 (18855)
érdeklődő 49 Creative Commons License 5 napja 0 0 18855

Vajon ez a fekete rothadás jele, vagy a közelgő őszé ??

vegyigyümi10 Creative Commons License 5 napja 0 2 18854

Kazanova(Шульга),már érett egy ideje.Korai,nagyon szép színe van,ropogós,enyhén muskotályos...jó kis fajtának tűnik.

Oszkár

Robz Creative Commons License 6 napja 0 0 18853

Nem tudom, hogy működik a tápanyagok áramlása a tőkékben, de van egy érdekesség az egyik érintett tőkémnél.

Ez egy eredetileg Othello tőke, amibe 1 éve oltottam egy Melitopolskij csernüj fajtát. Az Othello késői érésű vörös fajta, a másik korai és rózsaszínesre, kicsit lilásra érő. 

A korai karon minden rendben volt, szépen kinevelte a termést, de erről 4-5 héttel ezelőtt lefogyott a termés, azóta csak a lombot működteti. (  Ez a lombozat nem segíti a másik kart ezek szerint?)

A másik karon ott az Othello és most szeptember elejétől látom csak ezt a fonnyadós dolgot. 

Nem tudom, van-e jelentősége, de nálam csak fekete fajták érjntettek, ebből is csak az Othello-hoz hasonló ízűek. 

Előzmény: laca5 (18852)
laca5 Creative Commons License 6 napja -1 0 18852

Én is így fogok tenni, amelyik elágazódás fonnyadni kezd, akkor azt levágom. Ennek így nem sok értelme van. Íze, cukra semmi, ez már helyrejönni nem fog. Csak kíváncsi voltam, ez mitől lehet, és hogy másnál van-e ilyen.

Tavaly az utólsó Favorit fürt volt ami egyszerűen nem érett be, hetekkel később sem, de arról tudtam, hogy túl lett terhelve. Viszont fonnyadni az sem fonnyadt. Érdekes dolgok ezek.

Előzmény: van_Persil (18850)
vártán Creative Commons License 6 napja 0 0 18851

Én is tapasztalok hasonló jelenségeket, érésig folytatódott ez a tendencia, a bogyók, fürtök fonnyadása. Nem mernék ra megesküdni, de anyagcsere zavarra, a szállítószövetek megbetegedésére gondolok. Nekem a Saszánál voltak ilyen gondok már korábban is. Úgy oldottam meg a problémát, hogy lecseréltem a kart, ifjítottam a tőkét. Ez beválni látszik. A fiatal karokon elvétve fordult elő fonnyadás, az is inkább egyes fürtök végén.

Előzmény: laca5 (18849)
van_Persil Creative Commons License 6 napja -28 2 18850

Én az ilyen eseti fonnyadásokat/neméréseket elsősorban tápanyaghiánynak vélem esetleg anyagcsere-zavarnak, szárazság miatti stressz jelének, mindenesetre érésben nem sokat lehet tenni ellene, ha az, esetleg ledobálni, ha kiterjedtebb.

Előzmény: laca5 (18849)
laca5 Creative Commons License 6 napja 0 0 18849

Köszönöm neked is és Robz-nek is!

Tulajdonképpen én is úgy látom, hogy nem a TELJES fürt állt le, hanem csak kb 80%, a felső részén van egy elágazás ami még nem biztos, hogy leállt.

Ezen kívül van még egy utolsó Árkiádia fürtöm, ami szintén nem cukrosodik tovább. Az első 3 jó volt, sőt, nagyon meg vagyok vele elégedve, mert idáig sokkal jobb, mint vártam. De az első 3-mat hetekkel ezelőtt megettük míg ez az utolsó csak nem jó. Ez nem fonnyadt, de mégsem halad sehová. Éppen ehető, mert kóstolgatom időnként de nem is az igazi. Egy fiatal tőke, az eseményt hasonlónak vélem.

Arra gyanakszom, hogy az idei túl meleg, túl száraz és meglehetősen fura időjárás miatti relatív túlterhelés tünetei lehetnek ezek. Némelyik tőke így reagálja le ezt.

De azért jó tudni hogy más is tapasztal idén ilyen furcsaságokat.

Előzmény: Falusi1 (18848)
Falusi1 Creative Commons License 6 napja 0 0 18848

Nekem is van ilyen egy Jupiter tőkén vagy két fürt végén, mintha a fürt vége visszamaradt volna a fejlődésben. Alaposabban megvizsgálva sem találom az okát.

Korábban ilyet nem tapasztaltam.

Előzmény: Robz (18847)
Robz Creative Commons License 6 napja -5 1 18847

Szerintem az ilyen mínuszolgatás szimplán szánalmas. Jelentősége semmi, csak egy szegénységi bizonyítvány annak, aki ezen éli ki magát.

A nálad jelentkező baj nálunk is jelen van!

A fürt alsó része egy jól határolható részen fonnyad, nem érkk tovább. A felette lévő részen egészséges. Kocsánynál is rendben van, nem látszik rajta semmi nyom. 

Több fajtánál is jelentkezett, szerencsére nem jelentős mennyiségű fürtön. 

Előzmény: laca5 (18846)
laca5 Creative Commons License 6 napja -5 1 18846

Azt hittem, hülyéskedsz, de most látom a -28-at szervezkedőnek és Neked is.

Ha számítana hogy ki az aki ennyire ráér akkor azt kell végiggondolni hogy...de nem. Nem számít. Játék a bitekkel. Erre bárki képes de nem mindenki teszi meg. Pont mint a lopás vagy kárt okozni írígységből valakinek.

Előzmény: van_Persil (18844)
laca5 Creative Commons License 6 napja 0 0 18845

A vesszőkön nem látszik semmi probléma. Kettő még zöld, a többi már barna. Ha a fekete pöttyökre gondolsz, ami nálam is megjelent, akkor azt tudom mondani, hogy azon a tőkén amin pöttyök jelentek meg a terméssel semmi baj nem volt. Első két kis fürtje volt még de az jó volt. Erre a fonnyadósra visszatérve nem potyog le megrázva (még) pedig a képek miatt ki is zsákoltam.

Lőttem pár képet, látszik rajta a vesszők egy része is.

A kérdéses fürt, az alsó részén látszódnak már szemmel is a töppedés jelei, kézzel még jobban lehet érezni, hogy baj van. Színe sem jó, bogyók mérete is kisebb. A vessző szilárdan ül:

Ugyanaz a tőke, ez a vessző is zöld, de ez a fürt jól halad, kemények a bogyók:

Nagyobb látószögből:

Előzmény: szervezkedő (18843)
van_Persil Creative Commons License 2021.09.17 -31 0 18844

Vigyázz, ha sokat emlegeted a minuszolást, mert a minuszoló bot téged is utolér, mint engem. Akárhova utánam jön: sport, vasút, szölö, mindegy neki.

Előzmény: szervezkedő (18843)
szervezkedő Creative Commons License 2021.09.17 -30 0 18843

Ennek a tőkének a veszzöin nincs az a betegség, aminek a megnevezését már hónapok óta várom a minuszoló, nagy tudású, csemege szőlővel foglalkozó profiktól.

Annak a végkifejlete hasonló+ poytog ha megrázod.

Előzmény: laca5 (18841)
van_Persil Creative Commons License 2021.09.17 -30 0 18842

létezik. én le szoktam dobálni az ilyeneket, mert enni-inni nem jó, akkor meg mi a rossebbnek tartogatni... kivétel egy borszölöm (korona), de ott pont az kell, hogy szottyadjanak össze a bogyók.

Előzmény: laca5 (18841)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!