Keresés

Részletes keresés

renko60k Creative Commons License 7 órája 0 0 22627

Permetlé .

Előzmény: freew30 (22626)
freew30 Creative Commons License 20 órája 0 0 22626

Sziasztok!

Bocs, nem találtam meg elsőre a jó topicot.

Erre a kérdésemre lehet itt hamarabb tudjátok a választ:

 

szőlő fonák elszíneződés

 

szervezkedő Creative Commons License 2 napja 0 0 22625

:-D)

 

Szerintem nem lesz több 100oltványnál. Emiatt nem megyek fel, sajna idővel bajban vagyok. Postán kérem majd.

Előzmény: IsKol (22623)
Antal986 Creative Commons License 2 napja 0 0 22624

Igen jogos, amúgy  még csak 20 alanyt raktam idén  , 40 db még  vár   + 90db zsákos nemes , vödröm nincs elég ezért hordóztam :o)  kicsit se néztek hülyének a szomszédok bár lehet már megszokták , ja meg krumplis zsákoztam . https://www.youtube.com/watch?v=yUbacHR-Qzc

Előzmény: szervezkedő (22621)
IsKol Creative Commons License 2 napja 0 0 22623

"csütörtök délelőtt lesz kivéve a hűtőkamrából."

 

Akkor majdnem találkozunk az oltványosnál ;-) Én pénteken megyek ...

 

Előzmény: szervezkedő (22621)
szervezkedő Creative Commons License 2 napja 0 0 22622

 

Az a cél, a fakadás ne történjen meg május eleje előtt.

szervezkedő Creative Commons License 2 napja 0 0 22621

Ezért amit idén ultettél szerintem célszerű lett volna április utolsó dekádjába tervezni az ültetés időpontját. Nem kellene harcolni az elemekkel. Én jövő hétvégén tervezem az ultetest, csütörtök délelőtt lesz kivéve a hűtőkamrából.

 

Ha leraktad ősszel, akkor pedig vissza kellett volna akkor vagy most metszened és ha már kihajtott, alkalmanként egy sima vödörrel le tudod fedni.

Előzmény: Antal986 (22618)
kaktusz.22 Creative Commons License 2 napja -1 0 22620

Ha nagyon fertőzött a szőlő, nem opció leszedni a leveleket!

Inkább védekezni kell!

kaktusz.22 Creative Commons License 2 napja -1 0 22619

Atkaszúrás ellen védekezni kell a csemegeszőlőn, mert jön a feketerothadás

Antal986 Creative Commons License 2 napja 0 0 22618

Igen  csak az éjszakai fagy ellen raktam fel  , és már nem is fogom mindet  mert sikeresen    elszakítottam egyet leszedéskor , a másikat meg az időjárás rendezte le.

Előzmény: laca5 (22617)
laca5 Creative Commons License 3 napja 0 0 22617

Szerintem azt a fóliát (akár fehér, akár fekete) csak éjszakai fagy ellen húzta rá, egy-két alkalommal.

Én így csinálnám legalábbis. 

A kupacoláshoz: szerintem a talaj a felszín alatt pár cm-rel hidegebb, mint a tavaszi napsütéses levegő. 

A rügy nem kap annyi meleget így nem indul. Én így vettem észre. Inkább késlelteti az indulási. Csemegeszőlőnél sok jelentősége nincs mert nem lehet elásni 60+ cm törzseket.

Előzmény: szervezkedő (22616)
szervezkedő Creative Commons License 3 napja 0 0 22616

Ez a felkupacolas nagyon érdekes.

 

A tapasztalatom az, hogy ami fel van kupacolva, azt ahogy süti a nap, nagyobb hőt kap, mint ami ki van nyitva. Tehát ha kinyitod, tudod késleltetni azzal hogy nincs egy "meleg takaró" alatt, de akkor ha már kihajt, efagy ahogy Iskol fotóján is láthattad.

 

A takaras a gyalogművelésű szőlők téli fagyvédelmét szolgálta regen.

 

Ez a fekete fóliazsák is amiatt butaság, mert éjjel nem jelent nagy hőlépcsőt, de nappal sokkal jobban előcsalogatja" a hajtásokat, ráadásul fény hiányában, mások a biokémiai folyamatok, amik miatt kevésbé lesz "fagyálló" a növény mint nélküle.

Előzmény: laca5 (22611)
kaktusz 22 Creative Commons License 3 napja 0 0 22615

Ez a beteg mindenhova követ. Bejelentkezett a nick nevemre egy pontot beletéve a név közé és írja az ökörségeit, mintha én lennék.

Előzmény: laca5 (22606)
kaktusz 22 Creative Commons License 3 napja 0 0 22614

Köszönöm! Sajnos a Dynali nem könnyen beszerezhető. A NET-en nem találtam olyat, ami itthon lenne 250 g kiszerelésben. A fertőzött levél leszedése nem opció, mert nagyon fertőzött tud lenni a szőlőm.

Előzmény: laca5 (22601)
Antal986 Creative Commons License 3 napja 0 1 22613

Igen a fagy miatt tettem rá csak és működött , ja és ilyen volt van itthon . 

Előzmény: szervezkedő (22610)
laca5 Creative Commons License 3 napja 0 0 22612

Az a tippem, hogy kondicionális okai lehetnek. Van néhány tőke ami ránézésre is gyengébb mint a többi. Gyengébb növekedési erényű és/vagy relatív túlterhelés tavaly. Ezeken jellemző az ilyen, de van néhány teljesen indokolatlan is. Ez az egyik tippem. A másik, hogy esetleg a hamarabb éledőket későn kapta a lemosó. Vagy együtt a két ok mixelve.

Az, hogy idióta vagyok és a kiszórt műtrágya megégetett egy-két levelet, vitorlát azt nem hozom összefüggésbe ezzel, mert az szépen követhető volt. 

Akkora marha vagyok, hogy mikor kiszórtam, egy-két szemcse fennakadt a leveleken, de nem foglalkoztam vele, mondván másnap jön az eső. Jött és égetett. De ezek egészséges hajtások voltak, két nap múlva meg már nem. Amiről én beszélek azok már a kezdetektől mintha sérültek lettek volna.

Amúgy ez nem újdonság, minden évben van hol több, hol kevesebb.

 

 

Előzmény: szervezkedő (22609)
laca5 Creative Commons License 3 napja 0 0 22611

Felkupacolt őszi ültetésre esküszöm még mindig. Ezek mindig később kelnek, nem gond a késői lehűlés. Legalábbis nálam. Mondjuk itt nem fagyott el idén semmi, szőlő meg soha. 

Más kérdés a konténeres, azt lehet, hogy nem ősszel ültetném. 

 

Előzmény: szervezkedő (22610)
szervezkedő Creative Commons License 3 napja 0 0 22610

Számomra ez nem értelmezhető. 

 

Fekete fólia zsákot húzni a szőlőre???

 

Teljesen más irányú a szakmai törekvés egy telepítés során. Évek óta ismert probléma a korai kitavaszodast követő késői fagy. Emiatt a korán ébredő fajták termesbiztonsaga egyre kétségesebb. A telepiteseket emiatt célszerű április végére ütemezni, az őszi felejtős! Hangsulyozom: szerintem.

Előzmény: Antal986 (22600)
szervezkedő Creative Commons License 3 napja 0 0 22609

Kizárásos alapon mondanám azt, hogy nem élettani dolog. 

Igazából én leginkább azokat a "bajokat" ismerem fel, ami nálam is előfordul. Ez nem ismerős. 

Előzmény: laca5 (22597)
kaktusz.22 Creative Commons License 4 napja 0 0 22608

Akkor csemegézek szőlőt, horgászat közben

zsorsz Creative Commons License 4 napja 0 0 22607

Ez a barom időjárás még szőlőnek is odavág?

laca5 Creative Commons License 4 napja 0 1 22606

Első pillantásra mókásnak gondoltalak, de alaposabban megnézve inkább azt javaslom, hogy pszichiáter közelébe ne menj. Frusztrált barom.

Előzmény: kaktusz.22 (22605)
kaktusz.22 Creative Commons License 4 napja 0 0 22605

Nehéz az atka elleni védekezés , mert ha előretódulnak akkor baj van

kaktusz 22 Creative Commons License 4 napja 0 0 22604

Téged remélem.

Előzmény: kaktusz.22 (22603)
kaktusz.22 Creative Commons License 5 napja -1 0 22603

Az atka mindig középen szúr!

kaktusz.22 Creative Commons License 5 napja 0 0 22602

Rájöttem, ha feketerohadás csemegézi a szőlőt, akkor én nem csemegézek!

laca5 Creative Commons License 5 napja 0 0 22601

Jelenleg egyetlen III.KAT szer van csak, a Dynali.

Én eddig úgy oldottam meg, hogy a leveleket letépkedem, ha észreveszem.

Előzmény: kaktusz 22 (22599)
Antal986 Creative Commons License 5 napja 0 0 22600

"Pár hete felvetettem, idén alkalmas lenne az év, lássuk mit csalogat elő a hirtelen meleg. Na ez egy pl nagyon fontos tulajdonsága lenne az ismeretlen fajtáknak. Szerintem!"

 

 

Üdv , ez igaz és jogos például nálam a 2022 őszén telepített zsákos   Dubovszkij már   erőteljes növekedést és 8 fürt kezdeményt . https://www.youtube.com/watch?v=xuKB9gY561w

 

A 2023 őszén telepített zsákos állítólagos  Landis negyed akkora , de már  12 fürt kezdeményt.

https://www.youtube.com/watch?v=DX1GEGGjV_A

Előzmény: szervezkedő (22593)
kaktusz 22 Creative Commons License 6 napja 0 0 22599

Szeretném kérdezni, hogy a feketerothadás ellen  mivel lehet hatékonyan védekezni

kaktusz 22 Creative Commons License 6 napja 0 0 22598

Szerintem gyorsan növekedett azért olyan "érdekes " a levél. Nem hiszem, hogy atka lenne. Olvastam a növ. védelmi előrejelzésben, hogy a zászlós levelecskéken látszik a lisztharmat fertőződés. A levélen a sűrű sárga foltosodás is erre utal. Nincs a közepén szúrás ezért nem atka.

Előzmény: laca5 (22597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!