Keresés

Részletes keresés

érdeklődő 49 Creative Commons License 2021.09.20 0 0 18857

Ok köszi ! de milyen hiányra gondolsz ??? hogyan lehet a jövőben pótolni ??

Én ezt találtam : 

Előzmény: IsKol (18856)
IsKol Creative Commons License 2021.09.19 0 0 18856

Ez biztos nem fekete rothadás! 

 

Hiány és az ősz.

Előzmény: érdeklődő 49 (18855)
érdeklődő 49 Creative Commons License 2021.09.19 0 0 18855

Vajon ez a fekete rothadás jele, vagy a közelgő őszé ??

 

vegyigyümi10 Creative Commons License 2021.09.19 0 2 18854

Kazanova(Шульга),már érett egy ideje.Korai,nagyon szép színe van,ropogós,enyhén muskotályos...jó kis fajtának tűnik.

Oszkár

Robz Creative Commons License 2021.09.19 0 0 18853

Nem tudom, hogy működik a tápanyagok áramlása a tőkékben, de van egy érdekesség az egyik érintett tőkémnél.

Ez egy eredetileg Othello tőke, amibe 1 éve oltottam egy Melitopolskij csernüj fajtát. Az Othello késői érésű vörös fajta, a másik korai és rózsaszínesre, kicsit lilásra érő. 

A korai karon minden rendben volt, szépen kinevelte a termést, de erről 4-5 héttel ezelőtt lefogyott a termés, azóta csak a lombot működteti. (  Ez a lombozat nem segíti a másik kart ezek szerint?)

A másik karon ott az Othello és most szeptember elejétől látom csak ezt a fonnyadós dolgot. 

Nem tudom, van-e jelentősége, de nálam csak fekete fajták érjntettek, ebből is csak az Othello-hoz hasonló ízűek. 

Előzmény: laca5 (18852)
laca5 Creative Commons License 2021.09.18 -1 0 18852

Én is így fogok tenni, amelyik elágazódás fonnyadni kezd, akkor azt levágom. Ennek így nem sok értelme van. Íze, cukra semmi, ez már helyrejönni nem fog. Csak kíváncsi voltam, ez mitől lehet, és hogy másnál van-e ilyen.

Tavaly az utólsó Favorit fürt volt ami egyszerűen nem érett be, hetekkel később sem, de arról tudtam, hogy túl lett terhelve. Viszont fonnyadni az sem fonnyadt. Érdekes dolgok ezek.

Előzmény: van_Persil (18850)
vártán Creative Commons License 2021.09.18 0 0 18851

Én is tapasztalok hasonló jelenségeket, érésig folytatódott ez a tendencia, a bogyók, fürtök fonnyadása. Nem mernék ra megesküdni, de anyagcsere zavarra, a szállítószövetek megbetegedésére gondolok. Nekem a Saszánál voltak ilyen gondok már korábban is. Úgy oldottam meg a problémát, hogy lecseréltem a kart, ifjítottam a tőkét. Ez beválni látszik. A fiatal karokon elvétve fordult elő fonnyadás, az is inkább egyes fürtök végén.

Előzmény: laca5 (18849)
van_Persil Creative Commons License 2021.09.18 -28 2 18850

Én az ilyen eseti fonnyadásokat/neméréseket elsősorban tápanyaghiánynak vélem esetleg anyagcsere-zavarnak, szárazság miatti stressz jelének, mindenesetre érésben nem sokat lehet tenni ellene, ha az, esetleg ledobálni, ha kiterjedtebb.

Előzmény: laca5 (18849)
laca5 Creative Commons License 2021.09.18 0 0 18849

Köszönöm neked is és Robz-nek is!

Tulajdonképpen én is úgy látom, hogy nem a TELJES fürt állt le, hanem csak kb 80%, a felső részén van egy elágazás ami még nem biztos, hogy leállt.

Ezen kívül van még egy utolsó Árkiádia fürtöm, ami szintén nem cukrosodik tovább. Az első 3 jó volt, sőt, nagyon meg vagyok vele elégedve, mert idáig sokkal jobb, mint vártam. De az első 3-mat hetekkel ezelőtt megettük míg ez az utolsó csak nem jó. Ez nem fonnyadt, de mégsem halad sehová. Éppen ehető, mert kóstolgatom időnként de nem is az igazi. Egy fiatal tőke, az eseményt hasonlónak vélem.

 

Arra gyanakszom, hogy az idei túl meleg, túl száraz és meglehetősen fura időjárás miatti relatív túlterhelés tünetei lehetnek ezek. Némelyik tőke így reagálja le ezt.

 

De azért jó tudni hogy más is tapasztal idén ilyen furcsaságokat.

 

 

Előzmény: Falusi1 (18848)
Falusi1 Creative Commons License 2021.09.18 0 0 18848

Nekem is van ilyen egy Jupiter tőkén vagy két fürt végén, mintha a fürt vége visszamaradt volna a fejlődésben. Alaposabban megvizsgálva sem találom az okát.

Korábban ilyet nem tapasztaltam.

Előzmény: Robz (18847)
Robz Creative Commons License 2021.09.18 -6 1 18847

Szerintem az ilyen mínuszolgatás szimplán szánalmas. Jelentősége semmi, csak egy szegénységi bizonyítvány annak, aki ezen éli ki magát.

 

A nálad jelentkező baj nálunk is jelen van!

A fürt alsó része egy jól határolható részen fonnyad, nem érkk tovább. A felette lévő részen egészséges. Kocsánynál is rendben van, nem látszik rajta semmi nyom. 

Több fajtánál is jelentkezett, szerencsére nem jelentős mennyiségű fürtön. 

 

Előzmény: laca5 (18846)
laca5 Creative Commons License 2021.09.18 -5 1 18846

Azt hittem, hülyéskedsz, de most látom a -28-at szervezkedőnek és Neked is.

Ha számítana hogy ki az aki ennyire ráér akkor azt kell végiggondolni hogy...de nem. Nem számít. Játék a bitekkel. Erre bárki képes de nem mindenki teszi meg. Pont mint a lopás vagy kárt okozni írígységből valakinek.

Előzmény: van_Persil (18844)
laca5 Creative Commons License 2021.09.18 0 0 18845

A vesszőkön nem látszik semmi probléma. Kettő még zöld, a többi már barna. Ha a fekete pöttyökre gondolsz, ami nálam is megjelent, akkor azt tudom mondani, hogy azon a tőkén amin pöttyök jelentek meg a terméssel semmi baj nem volt. Első két kis fürtje volt még de az jó volt. Erre a fonnyadósra visszatérve nem potyog le megrázva (még) pedig a képek miatt ki is zsákoltam.

 

Lőttem pár képet, látszik rajta a vesszők egy része is.

 

A kérdéses fürt, az alsó részén látszódnak már szemmel is a töppedés jelei, kézzel még jobban lehet érezni, hogy baj van. Színe sem jó, bogyók mérete is kisebb. A vessző szilárdan ül:

 

 

 

Ugyanaz a tőke, ez a vessző is zöld, de ez a fürt jól halad, kemények a bogyók:

 

 

Nagyobb látószögből:

Előzmény: szervezkedő (18843)
van_Persil Creative Commons License 2021.09.17 -31 0 18844

Vigyázz, ha sokat emlegeted a minuszolást, mert a minuszoló bot téged is utolér, mint engem. Akárhova utánam jön: sport, vasút, szölö, mindegy neki.

Előzmény: szervezkedő (18843)
szervezkedő Creative Commons License 2021.09.17 -30 0 18843

Ennek a tőkének a veszzöin nincs az a betegség, aminek a megnevezését már hónapok óta várom a minuszoló, nagy tudású, csemege szőlővel foglalkozó profiktól.

Annak a végkifejlete hasonló+ poytog ha megrázod.

Előzmény: laca5 (18841)
van_Persil Creative Commons License 2021.09.17 -30 0 18842

létezik. én le szoktam dobálni az ilyeneket, mert enni-inni nem jó, akkor meg mi a rossebbnek tartogatni... kivétel egy borszölöm (korona), de ott pont az kell, hogy szottyadjanak össze a bogyók.

Előzmény: laca5 (18841)
laca5 Creative Commons License 2021.09.17 0 0 18841

Sziasztok! Van egy csemege tőke, amin van egy fürt a többi mellett, amin elkezdtek fonnyadni és színben lemaradni a bogyók. A többiek fejlődnek, egyenletesen kemények, még nem érettek. (Érés várhatóan szeptember vége) Azokon repedés és rothadás van de az más tészta. Ez a "beteg" meg savanyú még de szottyad. Repedés nincs, vagy alig, a fürtkocsány és a bogyókocsányok szép zöldek, egészségesnek látszanak. Levél zöld és egészséges jobbára. 

 

Idén is láttam már fürtkocsány bénulást, tudom milyen, de ez nem az. Láttam már sérült vesszőt is de ezen semmi nem látszik. Volt egy Árkádia fürtöm ami így kezdett el fonnyadni, kiderült, hogy a saját súlya megtörte a kocsányt. Ez itt nem játszik. A repedt bogyók szoktak fonnyadni, de azt észre venném. 

 

Valakinek valami ötlet? Olyan az egész, mintha a tőke eldöntötte volna, hogy ezt nem neveli tovább. Létezik ilyen?

Köszönöm!

Facélia50 Creative Commons License 2021.09.17 0 0 18840

Köszönöm mindkettőtöknek!

Előzmény: laca5 (18839)
laca5 Creative Commons License 2021.09.16 -1 1 18839

Tegnap láttam Kulicz Laci videójában, hogy most szüretelte le a Rutát, pedig az a leírások szerint 95-100 napos. Úgyhogy csak az a biztos amit megettél :-)

Édeske1 jól ismeri a fajtákat, ha ráismert akkor valószínűleg az is lesz.

 

Előzmény: Facélia50 (18838)
Facélia50 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 18838

Köszönöm a hozzászólást. Jó szemed van, tényleg az első fürtje volt, tavalyi képet tettem fel, de mentségemre legyen mondva, az idén is ugyanígy néz ki.  Tavaly sokáig a tőkén volt, nem romlott, majd kóstolgatjuk, hátha megjelenik a muskotályos íz....

Előzmény: laca5 (18837)
laca5 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 18837

Ha jól látom, ez az első fürtje? Ha idén mutatkozott be, akkor figyelembe véve az előbbit és hogy idén még van csúszva szinte minden,  továbbá az ígért érési idők is helyhez kötöttek illetve sokszor az érés ELEJÉT jelölik meg, még kijöhet a jelen állapota.

Muskotály némelyik fajtánál csak teljes érésben érezhető  illetve néhány fajtánál ez is csak ígéret marad.

Előzmény: Facélia50 (18835)
van_Persil Creative Commons License 2021.09.14 -29 1 18836

[Héliosz] az ukrán írott "g" az hangzó "h"

Előzmény: Facélia50 (18835)
Facélia50 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 18835

Köszönöm a tippet neked is, az a bajom vele, hogy a leírások szerint a Géliosz aug. elején érik és muskotályos. Az enyém csak most kezd érni, és sajnos nem muskotályos.

Előzmény: Édeske1 (18834)
Édeske1 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 18834
Előzmény: Facélia50 (18828)
Facélia50 Creative Commons License 2021.09.14 0 0 18833

Köszönöm a tippet, próbáltam, sajnos nem működik.

Előzmény: laca5 (18832)
laca5 Creative Commons License 2021.09.13 0 0 18832

Szia! Nem tudom, honnan vetted, de akárhonnan is kaptad, egy lista csak volt az akkor rendelhető fajtákról? 

Köztük lesz a tiéd is.

Előzmény: Facélia50 (18831)
Facélia50 Creative Commons License 2021.09.13 0 0 18831

Köszönöm a tippeket. Podarok Irine, Anjuta, Rea biztosan nem, azok vannak, teremnek is, nem így néznek ki. A többinek utána nézek

Előzmény: Maci_P (18830)
Maci_P Creative Commons License 2021.09.12 0 0 18830

A hasonlóság megáll a távolról úgy néz ki szinten. Mivel ez már korán színesedik, a rhea meg késői, aztán a bogyó méretéből adódik, hogy 2x, 3x akkora mint a rhea, magot tartalmaz, rhea meg magnélküli, a levele nem rhea. ;-)
Hogy valami hasznos is legyen: leveleket, meg bővebbeket nem próbáltam most keresni, de hasonló formájú, színű bogyói vannak a Getman, Szófia, Lívia, Podarok Irina, Új vörös vostorg, Rubinovij Jubilej fajtáknak, talán még Sympatia, de annak a kocsány hosszabb, elágazó, Anjuta még esetleg. De a levelét nézve nem biztos, hogy fentiek közül bármelyik lenne (Parizsanka levele se ilyen szerintem, de a vitorlája meg szinte biztos, hogy másmilyen).

 

Előzmény: Barret02 (18829)
Barret02 Creative Commons License 2021.09.12 0 0 18829

Jupiter Rea kizárva? Arra is erősen hasonlít.

Előzmény: Facélia50 (18828)
Facélia50 Creative Commons License 2021.09.12 0 0 18828

Sziasztok, 2 éve szeretnék egy szőlőt beazonosítani. Kérlek segítsetek: 2019 tavaszán ültettem, egy saját gyökerű, "Smaragd" szőlőt. Már a következő évben termett, és 08. 08.-án elkezdett rózsaszínű lenni. Tavaly a fiam segítségével feltettük a fórumra, Sanya tippje Parizanka volt, azzal a kikötéssel, hogy nézzem meg, nőnemű-e? Sajnos nem, tavasszal megnéztem, kétivarú. Az idén is szépen termett, nagy fürtöket hozott,, a nagyobb  bogyók 35X29 mm méretük, de kisebbek is vannak. Az ízük semleges, állaguk húsos 1-4 mag van bennük. Muskotály nem érezhető. Tavaly még 10.10.-én a tőkén volt, nem romlott, darazsak se bántották.

Előre is köszönöm a véleményeteket, mellékelek néhány fotót:

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!