Keresés

Részletes keresés

.ZsL. Creative Commons License 2013.12.30 0 0 9

Csak egy ötlet:

 

Nem kell mindjárt az első regénytől híressé válni, vagyis nem baj, ha az első komolyabb írásodat kísérletnek szánod, és nyilvánosságra hozod, ha már topikot nyitottál miatta. Közzé teheted részletekben, hogy az ide beleolvasók hadd véleményezzék! Hogy levonhass következtetéseket.

 

Én elég szerény "író" vagyok, eddig alig több mint 4000 oldalnyit követtem el, aminek alig több mint tizede jelent meg publikusan (egy apró ismeretterjesztő könyv és egy tucat újságcikk, habár volt köztük pályadíjas is), de két elkészült regényem kiadatását nem erőltettem, hanem odaadtam próbaolvasásra ismerősöknek. Azóta mintha kerülnének, amiből tanultam...

Előzmény: A0003 (-)
.ZsL. Creative Commons License 2013.12.30 0 0 8

Szerencsére a technika gyors fejlődése révén manapság már olyan apró, szinte körömnyi "kémkamerák" is beszerezhetők, amikből akár egy tucatot is fölerősíthetünk a ruhánkra, hogy minden irányban leshessük az eseményeket.

 

Ebből a tényből azonban levonhatjuk azt a következtetést, hogy ma már nem igazán a klasszikus lányregények írása a követendő, mert a mai fiatalok és fölnőttek élete egészen más, vagyis jobb, ha nem hagyjuk magunkat befolyásolni az elavult szemléletmód sugallatai által...

Előzmény: .ZsL. (7)
.ZsL. Creative Commons License 2013.12.30 0 0 7

Mindenkivel ez történik, aki nem Igazi Író.

Az Igazi Írósághoz meg kell érni!

Az éréshez három út vezet, amit egyszerre kell bejárni:

1. Rennngeteget kell olvasni, lehetőleg mindenfélét.

2. Tapasztalatokat gyűjteni az élet különféle területeiről (szakterületek, sport, művészet, hobbi, meló), vagyis sok mindennel kell foglalkozni az iskolai tananyagon kívül is, amíg az ember fiatal, és ezt már gyerek korban el kell kezdeni, később meg nem abbahagyni. Nem véletlen, hogy a sikeres írók többsége jó néhány szakmát kipróbált.

3. Írni kell minden nap valamit, ahogy Bradbury tanácsolta. Legalább egy-két oldalt. Ha más nem adódik, akkor a napi eseményeket, naplószerűen, meg ami azokról az eszünkbe jut. Amit leírtunk olvassuk át háromszor is, és kegyetlenül húzzuk ki a fölösleges mondatrészeket, szavakat; törekedjünk a tömör, célirányos fogalmazásra! Kerüljük a laza, csevegő stílust, főleg ne utánozzunk másokat, hagyjuk későbbre a saját stílusunk kifejlődését.

+1. Folyamatosan odafigyelni a felbukkanó témákkal, kifejezésekkel, szavakkal kapcsolatban az ismereteink hiányosságaira, és lehetőleg mindent azonnal pótolni utánaolvasással (ami manapság nagyon könnyű a Net-en), amíg el nem felejtjük, hogy mi okozott fejtörést. Mindig legyen nálunk notesz és írószer, vagy diktafon, és egy kamera sem árt a látott események rögzítéséhez, amelyek gyakran gyorsabbak annál, semhogy írva és szóval követhessük.

Előzmény: Mensikov (6)
Mensikov Creative Commons License 2013.12.29 0 0 6

Ennyi idősen anno én is elkezdtem egy saját indián történetet egy Winnetou utánzatot. Tán pár éve kezembe került vagy 35 év után, jót röhögtem mennyire gagyi.

Apóca polca Creative Commons License 2013.12.29 0 0 5

Én csak olvasó vagyok, nem mernék írásra vállalkozni.

Ha nem indiszkrét a kérdés,  akkor írd meg mi a témád és a műfajod.

Előzmény: A0003 (0)
jó!leszek!ut.ajánl.!! Creative Commons License 2013.12.29 0 0 4

Itt van egy kis segítség:

 

http://www.felesegek.hu/cikkek/mindennapjaink/csak-kreativan/sms-roviditesek_10961

 

ROFL hiányzik onnan (rolling on the floor laughing-fetrengek a röhögéstől)

Előzmény: A0003 (-)
jó!leszek!ut.ajánl.!! Creative Commons License 2013.12.29 0 0 3

könyvem írja mélykék könnyem

amint

tollamra reácsöppen

és leírja első

versemet:

 

"Túl forró ma a lábwíz anyus!

  Hozzál hideg vizet

  ...aranyus!!"

lxt Creative Commons License 2013.12.28 0 0 2

könyvem írja

könnyen

első könnyem

lecsorog ajkamig

ujjamig

könyvet ír

örvbe zár

teremt

könyvem talán

új könnyeket

könyveket

 

:-)

boonboon Creative Commons License 2013.12.28 0 0 1

Én már az ötödiket, de egyet adtak csak ki. Magam is kiadhatnám, de az nem lenne az igazi.

A0003 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 0

12 éves lány vagyok, remélem sikerül megírnom, majd kiadatnom a könyvemet!

Írjatok bátran, ha kérdéseitek vannak valamivel kapcsolatban!

A0003 Creative Commons License 2013.12.28 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

Én is kezdő írónő vagyok, most írom életem első tiniregényét!

Ezért is hoztam létre ezt a topicot, hogy itt megosszuk egymással a tapasztalatainkat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!