Keresés

Részletes keresés

pert2 Creative Commons License 2021.07.13 -1 0 24

Talan vissza kene terni az otven evvel ezelotti kemenyebb tanitasi modszerekre. Akkor csak unesco felmeres volt es csak termeszettudomanyokbol, es akkorva kb 50-60 orszagbol minden tantargybol benne voltunk az elso huszban. Szovegertest merni senkinek sem jutott eszebe kulon, aki megertette a matek vagy boologia tesztkerdeseket, annak sei kas szoveggel sem lehetett problemaja.

Előzmény: King_of_Giants (22)
pici mici a pók Creative Commons License 2021.06.11 0 0 23

Észbontók - tényleg lehet ekkora sötétség ilyen sok emberben?

 

A másik uralkodó vélemény szerint viszont a "versenyzők" tökéletesen önmagukat adják és bizony tényleg annyira idióták, amennyire annak látszanak.

Ha az utóbbit fogadjuk el és reálisnak tartjuk, hogy a hétről hétre levetítésre kerülő epizódokban több száz végtelenül ostoba embert látunk, akkor hihetetlenül szomorú az összkép. Azt jelenti ugyanis, hogy a különböző korcsoportokból érkező, eltérő városokból származó és más-más vagyoni rétegekből kikerülő versenyzők lehangolóan alacsony szellemi színvonalú keresztmetszetét adják a mai magyar társadalomnak. (Ami viszont egyébként megmagyaráz sok mindent ebben az országban. [De erről talán máskor])

Ha pedig ennyire rossz a helyzet értelem terén, annak érdemes az okaival is foglalkozni. Első helyen ott az oktatás. Ha egy 18 körüli magyar fiatal a honfoglalást az 1800-as években keresi (ahogyan tette ezt az egyik epizódban), felmerül, hogy egyáltalán nem tanítottak neki történelmet. (De persze csökkentsük csak tovább a közismereti órák számát a szakmai képzésekben. Hajrá!). Mást is mondok: Ha az országos kompetencia-mérések (melyekkel egyébként köztudottan trükköznek az iskolák [a jobb eredmény érdekében]) és az országos PISA-eredmények egyaránt lehangolóak, felmerülhet bennünk, hogy általában véve nem fejleszti a gyerekeket a közoktatási rendszer. VAGY mélyebbek az okok és ELEVE gyengébb gyerekanyag kerül a rendszerbe, így a pedagógusoknak annyira lentről kell indítaniuk a fejlesztéseket, hogy nem is tudnak túl magasra eljutni a képzések végére.

Előzmény: King_of_Giants (22)
King_of_Giants Creative Commons License 2017.02.23 0 0 22
Never Man Creative Commons License 2014.07.08 0 0 21

Emléxem, szándékosan hibásan töltöttem ki, mint minden hasonlót. Dezinformáció kéremszépen ...

Előzmény: arnyekxxx (-)
arnyekxxx Creative Commons License 2014.07.05 0 0 20

én is végigkattogtattam és szintén nincs helyes válasz, lehet már letörölték a szkriptet és maradt a statikus utolsó oldal.

Előzmény: Regin__a (19)
Regin__a Creative Commons License 2014.07.05 0 0 19

Nekem a végén nem adta ki a helyes válaszokat, minden kérdés esetén felsorolta mindegyik választ és annyi

Előzmény: arnyekxxx (18)
arnyekxxx Creative Commons License 2014.07.04 0 0 18

1

runnung man Creative Commons License 2013.12.09 0 0 17

Kíváncsi lennék az iskolai végzettségükre + gyorstalpaló, gondolom.

Előzmény: kilógó lóláb (16)
kilógó lóláb Creative Commons License 2013.12.09 0 0 16

Mondjuk ez a cikkeik színvonalán meg is látszik. :)

Előzmény: arnyekxxx (15)
arnyekxxx Creative Commons License 2013.12.09 0 1 15

nincs se alma se körte, van 13 tök egyszerű tesztkérdés amiből a vezető magyar hírportál dolgozói átlagban 7nél kevesebbet tudtak jól megválaszolni.  

Előzmény: füzfánfütyölőjét (6)
szószólás Creative Commons License 2013.12.09 0 0 14

Az IQ teszt is nemzetközi. A bantu ugyanúgy megoldhatja, mint az eszkimó, mert nem kulturális környezeten és a másoktól tanult dolgokon múlik a megoldás. Már a Mensa teszt. Mindenféle logikai játékot hívnak IQ-tesztnek, de közülük  rengeteg valójában nem az.

Előzmény: füzfánfütyölőjét (12)
II. Tahó Süsü Creative Commons License 2013.12.09 0 1 13

A százalékszámítás és a kisebb-nagyobb értékek eldöntése mióta multikulti?

 

 

Előzmény: füzfánfütyölőjét (6)
füzfánfütyölőjét Creative Commons License 2013.12.09 -1 0 12

de annak, hogy kire szabod a tesztet biza van! kiváncsi vagyok milyen eredményt érnél el az univerzális logikáddal egy teszten amit eszkimó  vagy bantu 15 évesek számára ötöltek ki! 

Előzmény: Fernando1 Hierro (8)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.09 0 0 11

Most én is kitöltöttem, egy félrenyomás miatt (ilyen persze a valós teszeten is előfordulhat) nekem is 12 lett. Borzasztóan könnyű, és szerintem nem is korfüggő, bár nyilván aki munkája folyamán használja a tanultakat, az esetleg jobb lehet a gyakorlati alkalmazás terén.

A 7-es indexes átlag viszont csúcs, ilyen alja szinten vannak és mégis milyen meghatározók a magyar életben. Tele is van persze hülye cikkekkel.

Előzmény: arnyekxxx (-)
Volt tüzér Creative Commons License 2013.12.09 0 0 10

Kár, hogy nincs "Like" gomb! Bearanyoztad az estémet! :)

 

Előzmény: Fernando1 Hierro (5)
tyukodi pajtás Creative Commons License 2013.12.08 0 0 9

Én pl. 0-t teljesítettem -- meg sem találtam a tesztet.

Fernando1 Hierro Creative Commons License 2013.12.08 0 0 8

A logikának nincs nemzetisége, etnikuma.

Előzmény: füzfánfütyölőjét (6)
runnung man Creative Commons License 2013.12.08 0 0 7

Jellemző az ország elbutulása az Index által kreált a Zegytemek Háborúja, aminek semmi köze ahhoz, ki mennyire művelt, okos, inkább ki mennyire olvassa a legutolsó bulvárrá mocskolódott index/velvet cikket, ki tudja felismerni valamelyik szarházi orrát, például.

Teszi mindezt az az Index, akinek a mugakat újságírónak csúfoló szerkesztői egy olyan cikket nem tudnak megírni, megjeleníteni, amelyben ne lenne bekezdésenként egy-egy helyesírási és stílisztikai hiba. Minimum.

füzfánfütyölőjét Creative Commons License 2013.12.08 -1 0 6

maga a PISA multikulti! nem lehet az almát akörtével hasonlitgatni, illetve lehet, de minek? 

Előzmény: arnyekxxx (2)
Fernando1 Hierro Creative Commons License 2013.12.08 0 1 5

A 2004-es olimpián sajnos akadtank gondjaink a pisateszttel...

Előzmény: 89-es demokrata (0)
Fernando1 Hierro Creative Commons License 2013.12.08 0 0 4

Elsőre 100%. Bár az egyik kérdésnél féltem, hogy beugratós, ugyanis az egyik együttes neve előbb kötőjellel, majd egybeírva szerepelt, de ezek szerint az csak baki volt, és jól tettem, hogy figyelmen kívül hagytam. :)

újmóni Creative Commons License 2013.12.08 0 1 3

:-DDD

 

 

Előzmény: 89-es demokrata (0)
arnyekxxx Creative Commons License 2013.12.08 0 1 2

Én csak az indexes tesztsort ismerem, multikultit nem látok benne csak olyan minimális szövegértést feltételető kérdéseket amiket azt hinném egy idomitott pincsi is ki tud tölteni minimum 90%-ra, és azt is, hogy egynagyon népszerű hírportál szerzői a pincsi felett tudnak teljesíteni, ehhez képest az indexes csapat teljesitmény 13/6,9. Nyilvánvaló persze, hogy a Velvet, Dívány és C:C csapata sokat le tudott húzni az átlagukon, de akkor is.

Előzmény: kákáncsomót (1)
kákáncsomót Creative Commons License 2013.12.08 -1 0 1

multikulti zabálók tesztje. Az arra beiidomitandók istállójának a terepe. 

Előzmény: arnyekxxx (-)
89-es demokrata Creative Commons License 2013.12.08 -1 0 0

Pisa?

Szar0k rá

Előzmény: arnyekxxx (-)
arnyekxxx Creative Commons License 2013.12.08 0 0 topiknyitó

Azért ez sokmindent megmagyaráz annak aki rendszeres index.hu olvasó:

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!