Keresés

Részletes keresés

Shock. Creative Commons License 2013.12.14 0 0 22

Merre jarhat Balog Katalin ?

Shock. Creative Commons License 2013.12.05 0 0 21

Nade hova tunt Balog Katalin ??.-)

Shock. Creative Commons License 2013.11.30 0 0 20

Jozsi.

Bocs. -)

Előzmény: Shock. (19)
Shock. Creative Commons License 2013.11.30 0 0 19

Jozis, a kiallhatatlan fonok az csak az egyik szegmense a munkahelyi torteneseknek.

 

Van ugyebar a jovedelem, a munkakorulmenyek, az eszkozok, es sok - sok minden ami egy munkahelyet elfogadhatova tesz.

 

Itthon minden egyre szarabb ezt ugye nem vitatja senki, mint ahogy azt sem, hogy az emberek szeretnek jobb eletre, biztos megelhetesre, gyarapodasra szert tenni.

 

Erre mostansag kulfoldon sokkal nagyobb az esely.

Tapasztalat.

Előzmény: traktoros józsi (17)
Shock. Creative Commons License 2013.11.30 0 0 18

Katalin kedves, megertelek es a kifakadasodat is ertem, csakhogy a legelso beirasod nem errol szolt.

Azt kerdezted mit lehet csinalni a fonokoddel aki lenyulja a halapenzt es ajandekokat.

Erre reagaltam, merthogy ezt vetetted fel.

 

Az, hogy mennyit kell dolgoznotok minimalis fizetesert ezt mindenki tudja, azt is, hogy a betegek olyanok amilyenek, ez mind - mind ismert jelenseg.

 

Az, hogy azt mondom menj kulfoldre es te maradsz lekiismereti okokbol ahogy irod, hogy legyen aki szeretteinkrol gondoskodjon, ez igazan nemes cselekedet, de ennek az osszes kovetkezmenyeivel amit tapasztalsz neked szamolnod kell.

 

Igaz, ha kimesz akkor is.

 

Mindezek mellett remelem, hogy a problemaid megoldodnak, drukkolunk neked, azt hiszem mondhatom tobbes szamban.

Előzmény: balogh katalin71 (16)
traktoros józsi Creative Commons License 2013.11.30 0 0 17

"Kulfoldon is vannak kiallhatatlan fonokok"

ez esetben akkor végképp nem értem a rothadó kóceráj megjegyzésed. ugyanis ha ott kint is van ilyen kiállhatatlan főnök, akkor miért magyarország rothadó kóceráj, és a nyugat meg miért nem? ugyebár... vagy ezek szerint van a pénz szerinted, amiért már - bár ugyanolyan rothadó - de szerinted nem is olyan rothadó az a nyugat.. értem.

Előzmény: Shock. (8)
balogh katalin71 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 16

"Ember! Próbáljunk már meg gondolkozni máshogyan is, nem csak irodistaszemlélettel.

Csüt.este beírt ide, ellátta a családi teendőket majd lefeküdt aludni. Péntek-szombat meg letol egy 48-as műszakot.

ÁPOLÓNŐ, nem könyvelő vagy manager, aki péntek délután 3-kor hazamegy, meg amúgy is ráér a mh-n egész nap netezni."

 

sziasztok!

Nem-nem tüntem el, valóban dolgozom, sokakkal ellentétben még éjszaka is nyomom az ipart, "szart" pucolok! Ellátom a betegeket, újraélesztek, hogy a ti hozzátartozótok életbe maradhassanak! Nem kell ennyire ezt a szakmát "úgymond" lenézni, szerintem nem sokan csinálják utánnam, inkább kimenekülnek külföldre! Kérdezem én: Ha mindenki úgy gondolja, mint az egyik kedves hozzászóló, akkor ki marad az országban "nővér" aki ellátja a betegek körüli teendőket? 

Kedves hozzászóló, aki búzdítottál arra, hogy "meneküljek ki külföldre, amíg nem késő" szerinted az édesanyádat ki fogja ápolni ha netalántán kórházba kerül? (nem kívánom!!!!)  Biztos  - gondolom én - majd 24 órában mellette vagy egy kórházi ágy mellett, mosdatod, eteted, kipucolód alóla a szart, mobilizálod és a többi! Arról nem beszélve, hogy folyamatosan alázzák meg a nővéreket a kedves betegek, amikor lekurvázzák, megverik és a többi. És nem csak rólam van szó! Hiába vagy kedves, toleráns, megértő sajnos mi is emberből vagyunk, nekünk is lehetnek magánéleti problémánk, de addig mig TI vagy TE kedves hozzászóló az aktákon töltöd ki a mérgedet, addig mi ezt nem tehetjük, és akkor is kedvesnek kell lennünk a betegekkel, mikor a hátunk közepére se kívánjuk őket. 

Tudom a "hálapénzt" nem illik elfogadni, de higgyétek el, sokszor tényleg megsértődik a beteg, ha nem fogadom el (azért hozzáteszem: én is piacból élek, és amíg az orvos szemrebbenés nélkül elfogadja a nem kevés paraszolvenciát százezres nagyságról beszélünk!!!, addig én miért ne fogadjam el az 500-1000.-Ft-ot?)

A beírásommal, csak egy kis pillanatnyi lelki traumámat osztottam meg! Köszönettel

Shock. Creative Commons License 2013.11.30 0 0 15

Ugy is lehet ahogy mondod, de ha jovo het vegeig nem jelentkezik, akkor kerlek revidiald az allaspontodat.

 

 

Előzmény: lautnermark (13)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.30 0 0 14

Reméljük, nem rúgták ki.

Előzmény: lautnermark (11)
lautnermark Creative Commons License 2013.11.30 0 0 13

Ember! Próbáljunk már meg gondolkozni máshogyan is, nem csak irodistaszemlélettel.

Csüt.este beírt ide, ellátta a családi teendőket majd lefeküdt aludni. Péntek-szombat meg letol egy 48-as műszakot. 

ÁPOLÓNŐ, nem könyvelő vagy manager, aki péntek délután 3-kor hazamegy, meg amúgy is ráér a mh-n egész nap netezni.

Előzmény: Shock. (12)
Shock. Creative Commons License 2013.11.30 0 0 12

Igen, az lehet.

Csutortok este ota egyfolytaban. -)

 

Biztosan tenyleg elfoglalt, vagy megijedt a kommentek szigoru szovegetol, vagy megoldodott a problema es a fonover megjavult. -)

Előzmény: lautnermark (11)
lautnermark Creative Commons License 2013.11.30 0 0 11

Lehetséges, hogy esetleg dolgozik???

Előzmény: Shock. (10)
Shock. Creative Commons License 2013.11.30 0 0 10

Az sokkal erdekesebb, hogy aki a topicot nyitotta eltunt.

 

Lehet, hogy megvarja az ezer hozzaszolast es csak akkor jelentkezik, vagy kikapcsoltak nala a netet. -)

Előzmény: Holl Gold (9)
Holl Gold Creative Commons License 2013.11.29 0 0 9

Intezmeny neve, helye, esetleg utalas az osztaly jellegere.....

 

 

Miert nem irjatok ki soha ezeket a konkret ismertetöjegyeket??????????????

 

Mitöl feltek ha többen vagytok es igazatok is van?????????????????????????

 

Közvetlen felettesetöl ne is varjatok segitseget, lehet hogy ö is benne van a buliban, ki tudja? 

Shock. Creative Commons License 2013.11.29 0 0 8

Kulfoldon is vannak kiallhatatlan fonokok, csak azt konnyebb elviselni tobb penzert.

Nem kis kulonbseg.

Előzmény: traktoros józsi (6)
Shock. Creative Commons License 2013.11.29 0 0 7

A problema eleve ott van, ha kerik.

 

Nem kerhetnek, es nem ajanlhatnak cserebe semmit, ez az alaphelyzet, ezzel probaljak akadalyozni a jogtalan elonyhoz jutast, ha jol ertem a szabalyozas lenyeget.

 

Az, hogy utolag mennyire vagyok halas az orvosnak az szerintem maganugy.

Előzmény: szendehelyi (5)
traktoros józsi Creative Commons License 2013.11.29 0 0 6

"Menj te is kulfoldre, ahogy sok - sok ismerosom teszi es hagyd itt ezt a rothado kocerajt, jobb elobb, mint kesobb."

ezt most úgy mondod, mintha külföldön nem lennének idióta és kiállhatatlan főnökök, főnővérek, stb...

Előzmény: Shock. (0)
szendehelyi Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5

Mondod te. Hol van leírva, hogy előre kérik? Szerintem sehol.

Előzmény: Shock. (4)
Shock. Creative Commons License 2013.11.29 0 0 4

A klasszikusan ismert paraszolvencia tilos.

Az, hogy a kezeles utan ajandokat kap az orvos ( apolo ) es azt bevallja az 1 masik tortenet.

 

Itt nem errol van szo.

Előzmény: szendehelyi (3)
szendehelyi Creative Commons License 2013.11.29 0 0 3

Pont nem lehetett, mert még adót is szednek utána, ha bevallod.

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.28 0 0 2

pont a reggeli főműsorban volt, hogy a hálabármi bűncselekmény. ennyi, innen lehet indulni.

Előzmény: balogh katalin71 (-)
Foresh Creative Commons License 2013.11.28 0 0 1

Nincs rosszabb mint amikor hárpiás, hisztis nők összezárva dolgoznak:-)

 

A munkátokat végezzétek és akkor ti is posztolhattok magasabb pozícióba.

Azért mert valaki átbilleg pár vizsgán, még nem biztos, hogy alkamas is egy osztályt vezetni.

Előzmény: balogh katalin71 (-)
Shock. Creative Commons License 2013.11.28 0 0 0

A problemad tipikus, sok helyen van ilyen, de valamire szeretnem felhivni a figyelmedet.

 

Amit a fonover csinal az buncselekmeny es ha ti is kaptok az " ajandekbol " akkor bunreszesek vagytok.

Tehat csak ovatosan.

 

Ket dolog kozul valaszthattok:

 

1. Bejelentitek az adohatosagnal, vagy mas illetekes szervnel a tapasztalataitokat es kello bizonyitekkal is rendelkeztek.

2. Okosan ravezetitek a betegeket, hogy az ajandokat nektek adjak es a problema megoldva.

 

3.Privat tanacs:

Menj te is kulfoldre, ahogy sok - sok ismerosom teszi es hagyd itt ezt a rothado kocerajt, jobb elobb, mint kesobb.

Előzmény: balogh katalin71 (-)
balogh katalin71 Creative Commons License 2013.11.28 0 0 topiknyitó

Saját tapasztalat:

Több éve dolgozom egy egészségügyi intézmény bizonyos osztályán. Elég nehéz a munkaköröm, mint általában a legtöbb egészségügyi intézményben. A főnököm (főnővér),aki már szintén évek óta ezt a piosztot tölti be, szerintem alkalmatlan a vezetésre. Főiskolája nincs, szakmai féltékenység a főiskolát végzett, ill.  folyamatosan főiskolai képzés alatt álló beosztottjaival szemben. Folyamatos az apró-cseprő (kitolások) a beosztottakkal szemben, a beosztás stb.

A kedves betegek valamilyen szinten mindig hálásak a nővéreknek, ezt ajándék (néha pénz) formájában honorálják, amit a kedves főnökünk egy az egyben elrakja! HIába szóltunk neki, hogy talán a közös pénz és ajándékot el kéne osztani a beosztottjai között, a pénzt letagadja, az ajándékot elrakja. Érdekes! Már megpróbáltunk több probléma miatt is az intézetvezető igazgatónőhöz fordulni a bajainkkal,. de sajnos sület fülekre találunk. Mit tegyünk? MIlyen fórumhoz lehetne fordulni? Tud valaki valamilyen ötletet mondani?

Ha valakinek van hasonló problémája, szívesen elolvasnám

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!