Keresés

Részletes keresés

JPmiaou Creative Commons License 2022.03.26 0 0 1732

A "Discovery" oldalak bejelentkezés nélkül nézhetőek, de hogy mi alapján vannak vagy nincsenek, arra ugyanúgy nem jött még rá a közösség, mint arra, hogy a több házasság közül mi alapján választ egyet az oldal. Én mondjuk arra sem jövök rá, hogy egy ingyenes családfakutató oldalra miért ne akarna bárki bejelentkezni, akit kicsit is érdekel a dolog.

Előzmény: Prelleg (1731)
Prelleg Creative Commons License 2022.03.24 0 0 1731

Úgy tűnik foglalkoznak a témával, és időközben rájöttek, hogy kétféle hibatípus is létezik, szerencsére a "Hungary, Jewish Vital Records Index, 1800-1945"-nél mindkettő tapasztalható.

https://community.familysearch.org/en/discussion/116253/existing-historical-records-issues#latest

 

A Familysearch anyakönyveknél mi értelme a "Discovery page"-nek? 100-ból 1 személynek készül ilyen adatlapja, de hogy annak miért lett és a többinek miért nem, fogalmam sincsen. Így teljesen feleslegesnek érzem. (Persze ha mindegyiknek lenne, akkor is annak érezném.) + a 'World Events'-ben is előfordulnak pontatlanságok.

Előzmény: Prelleg (1730)
Prelleg Creative Commons License 2022.03.12 0 0 1730

Uganda és Szváziföld után, hogy Európa se maradjon ki, Finnország ugyanabban az adatbázisban: https://www.familysearch.org/search/record/results?count=100&q.anyPlace=Kr%C3%A4k%C3%B6%2C%20Uusimaa%2C%20Finland%20&f.collectionId=1787825

+ néhány találat, ahol Balassagyarmatból Magyarországot kreáltak: https://www.familysearch.org/search/record/results?count=100&q.anyPlace=hungary&f.collectionId=1787825

Előzmény: Prelleg (1728)
Némedi László __ Creative Commons License 2022.03.12 0 0 1729

legalább a válasz gyorsan jött:

Hopefully, corrections won't be piecemeal. That's why these samples need to be escalated to the engineering team.

 

 

 

Előzmény: JPmiaou (1727)
Prelleg Creative Commons License 2022.03.12 0 0 1728

Köszönöm. Igen, én is tudom, hogy a javításokat nem szokták elsietni. Azóta kiderült számomra, hogy ugyanebben az adatbázisban az "Sz." betűs rövidítések egy részét Szváziföldnek (Swaziland) alakítja át a Familysearch.

https://www.familysearch.org/search/record/results?count=100&q.anyPlace=Swaziland&f.collectionId=1787825

Előzmény: JPmiaou (1727)
JPmiaou Creative Commons License 2022.03.12 0 0 1727

Jelentettem: https://community.familysearch.org/en/discussion/118984/auto-standardization-error-hungary-to-uganda/p1?new=1

 

Nem hiszem, hogy egyhamar javítják, mert az automata folyamat ezresével kreálta ezeket a hibákat, és az FS még mindig egyesével várja a hibajelentéseket. Eddig még nem mutatták annak semmi jelét, hogy egyáltalán felfogták a baj méretét.

Előzmény: Prelleg (1726)
Prelleg Creative Commons License 2022.03.10 0 0 1726

A "Hungary, Jewish Vital Records Index, 1800-1945"-ben valamiért "B, Wakiso, Eastern, Uganda"-ra javítja Balassagyarmatot, pontosabban egy részét az indexelt adatoknál. Példák: ITT

rferi Creative Commons License 2022.02.03 -2 0 1725

A születésiek nem lesznek elérhetőek szerintem, mégpedig a GDPR miatt.

Az elmúlt 100-110 év közötti időszakra visszamenőleg nem teszik közzé, mert esetleg még élhetnek emberek, akiknek a jogait sértené. Az ilyeneket személyesen kell intézni a helyi anyakönyvi hivatalban (elvileg lehetne bármelyikben, de tapasztalatom szerint a nem saját adatok között nem igazán szeretnek kutatni), de ahhoz tudni kell az alapadatokat a keresett személyről.

Előzmény: Orsi10 (1724)
Orsi10 Creative Commons License 2022.02.03 0 0 1724

Sziasztok! Nagyjából másfél éve használom a Familysearch oldalát családfakutatásra, viszont sajnos a Nyíregyházi vonalam kissé hiányos, mivel 1908-ig vannak fent az anyakönyvek, nekem meg egy 1910-es születésre lenne szükségem.

Szerintetek várható, hogy hamarosan bővítik az adatbázist, vagy esetleg máshol megtalálhatóak ezek az anyakönyvek? A Familyseachnek tudok írni ezzel kapcsolatban valahol?

Laci0802 Creative Commons License 2022.01.20 0 0 1723

Köszönöm szépen a részletes leírást, rengeteg újdonsággal bővült a tudásom. A MACSE oldalt még nem ismertem, itt is rengeteg hasznos információra leltem. 

 

További szép napot kívánok!

 

Üdv.:

Laci

Előzmény: JPmiaou (1722)
JPmiaou Creative Commons License 2022.01.19 0 0 1722

Nagyjából összefoglaló leírás: https://macse.hu/society/kezdoknek.php

 

Az internetes elérhetőségek olyan gyakran változnak, hogy azokról a MACSE azt hiszem, meg sem próbál összefoglalót írni, de nagyjából: egyházi anyakönyvek a mai Szlovákia és Magyarország területéről a FamilySearch-ön (Magyarországon 1895 szept. 30-ig, Szlovákiában néha tovább, néha még addig sem), burgenlandi másodpéldányok szintén az FS-en 1895-ig, Ukrajna, Románia, és Délvidék gyakran sehol, de előfordul néha FS-en, ezenkívül van erdélyi anyag az Ancestry-n és az Erdélyi Genealógiai Társaságnál. Osztrák anyakönyvek kereshetők a genteam-en, böngészhetők a matricula-online-on. Ezenkívül burgenlandi katolikus anyakönyvek vannak a matriken.at-n, de igen lassan haladnak a digitálizálással. Magyarországi evangélikus anyakönyvek az őskeresőn, katolikusok az egyházmegyétől függően, mind fizetősen. Feldolgozva (tehát névre kereshetően) majdnem kizárólag csak keresztelések vannak az FS-en, a mai határokon belül katolikus és református, Szlovákiában egyéb felekezetek is -- de érdemes mindig helységnévtárral és utána FS katalógussal kezdeni, mert hézagok mindig akadnak.

 

Polgári anyakönyvek böngészhetően az FS-en vannak, helységtől függően. (Pest megye  például nincs, mert nem vett részt az adatmegőrzési szerződésben.) Burgenlandi polgárik is ugyanott, 1920-ig. Elvétve vannak délvidékről is. A többi (Erdély, Felvidék, Kárpátalja) úgy tudom, nincs interneten sehol. Az FS-en elérhető képanyag alapján vannak feldolgozott (névre kereshető, azaz indexelt) polgárik az FS-en, nagyobb részben (de fizetősen) a MACSE-n.

 

Kezdőként számomra a leghasznosabb tanács az volt, hogy az ismertből kiindulva keressem az ismeretlent, tehát ha például tudom, hogy a dédinek volt egy öccse, de nem tudom a nevét, megtalálhatom az alapján, amit a dédiről tudok (szülőhelye, szülei neve). A másik emlékezetes tanács, hogy a családfakutatás olyan, mint az ingatlan: a három legfontosabb részlet, hogy hol, hol, és hol.

Előzmény: Laci0802 (1719)
Laci0802 Creative Commons License 2022.01.18 0 0 1721

Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Sajnos a felmenőim Felvidékről, Lengyelországból, Szerbiából, Amerikából származik, gondolom ez egy kicsit bonyolítja a helyzetet. De nem adom fel, már sikerült egy lengyel nemesi vonalat is találnom.

 

Üdv.:

Laci

Előzmény: killbill1980 (1720)
killbill1980 Creative Commons License 2022.01.14 0 0 1720

Kezd el a legközelebbi felmenőkkel ezek általában a nagyszülők

opciók online kereséshez:

1922 előtti születés

1980 előtt haltak meg

későbbi születés/halál esetén a meglévő anyakönyvek támpontok

-és innen indulsz visszafelé az fs-n

az oldalágakat pedig megkérdezed a rokonokat,

amikor már megvannak a 1800-s évek déd/ük szülők akkor már úgyis látni fogod az oldalágakat

haláleset bejegyzés adatainak jegyzése és innen keresni a születést, amikor megvan akkor +15 évtől keresed a házasságit -hacsak nincs lábjegyzet pl halál/házasság

Amikor semmit se találsz már meg az interneten ez kb 1% akkor anyakönyvi hivatal felkeresése.

Vannak esetek amikor pl megsemmisült anyakönyvek miatt elakadsz.

Vannak itt akik segítenek, persze ne várd el hogy mindent kikutatnak helyetted, vagy megfizetsz valakit aki segít neked ha elakadsz és itt se találsz választ.

Előzmény: Laci0802 (1719)
Laci0802 Creative Commons License 2022.01.11 0 0 1719

Köszönöm a választ, igen ezt írták a levélben is (már amennyire sikerült lefordítanom), hogy el tudnak pár oldalt küldeni pdf formátumban. Viszont azt nem tudom, hogy a képkocka számát hogyan tudom pontosan behatárolni. Bocsánat a tudatlanságomért, most kezdtem még csak a családfám kutatását :). Esetleg ha fellelhető valahol az interneten egy összefoglaló leírás, hogyan érdemes a családfakutatást elkezdeni azt megköszönöm :).

 

További szép napot kívánok!

 

Előzmény: JPmiaou (1717)
Laci0802 Creative Commons License 2022.01.11 0 0 1718

Köszönöm a választ.

Előzmény: rferi (1716)
JPmiaou Creative Commons License 2022.01.10 0 0 1717

Lehet, hogy a Családtörténeti Levéltár Salt Lake City-ben hajlandó elküldeni egy-két képet, ha megvan a képkocka száma: https://www.familysearch.org/en/family-history-library/family-history-library-records-look-up-service.

 

A kérdéses film valószinűleg azért nem elérhető interneten, mert az ötödik részben (item 5) 1931-es bérmálások is vannak, amik Szlovákia százéves adatvédelmi határán belül esnek. Sajnos az FS az adatvédelmi és egyéb törvényeket "vagy mind vagy semmi" alapon tartja be, vagyis elég egyetlen egy védett képkocka, és az egész film védetté válik.

 

A kapott sablonszöveges válasz pedig teljesen helytelen: a mikrofilmek digitálizása befejeződött ugyan, de ez közel sem jelenti azt, hogy minden az interneten hozzáférhetővé vált. Az internetes közzététel nem csak a digitálizálástól függ, hanem az adatgazda beleegyezésétől, és a vonatkozó adatvédelmi szabályoktól is.

Előzmény: Laci0802 (1715)
rferi Creative Commons License 2022.01.10 -1 0 1716

Ez azt jelenti, hogy (nekik) megvan filmen, de még nem digitalizálták, hanem a konkrét mikrofilmet lehet nézegetni náluk. Vagyis az usában, Utah államban. 

 

Gyakorlatilag ezt mi nem tudjuk megnézni.

Előzmény: Laci0802 (1715)
Laci0802 Creative Commons License 2022.01.10 0 0 1715

Sziasztok!

 

Segítségeteket szeretném kérni, kezdő vagyok még a családfakutatásbán. Katalógusban szerettem volna keresni, de van ahol a kamera ikon helyett filmtekercs van, amiben nem tudok keresni (csatoltam fotót). Írtam a Family Search-nek, de nem kaptam érdemleges információt. "Minden kép elérhető online a FamilySearch katalóguson keresztül. Erre a linkre kattintva érheti el őket:(link nincs). Ha a kamera nem jelenik meg, vagy van egy gomb a kamera felett, előfordulhat, hogy fel kell keresnie egy Családtörténeti Központot vagy a Társult Könyvtárat..." 

Ebben az esetben mi a teendő, hogyan tudom elérni a kívánt jegyzetet?

 

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Üdvözlettel:

Szekeres László

 

JPmiaou Creative Commons License 2022.01.08 0 0 1714

Külső programmal mostanában már semmi sem elérhető az FS-en. (Alaposan lelakatoltak minden hátsó ajtót.) De viszont lehet, hogy a családtörténeti könyvtár Salt Lake City-ben hajlandó egy-két képet elküldeni emailben: https://www.familysearch.org/en/family-history-library/family-history-library-records-look-up-service

A filmszámot és a képkocka számát a részletes találati oldalon (https://www.familysearch.org/ark:/61903/1:1:V1DN-MSQ) a "Document Information" lenyitásával lehet megnézni (1792397-es film 387-ik kockája).

Előzmény: szigiri (1711)
Erzsi42 Creative Commons License 2022.01.04 0 0 1713

Sziasztok. Meg tudná valaki mondani, hogy a XVI kerületben az Allami anyakönyvekben Mátyásföldet hol talalom.Csak Cinkota, Sashalom, Ŕákosszentmihály van fenn? Esetleg néhány Arpádföld. Mátyásföld 1933 óta önállo

község volt.1952-ig.

killbill1980 Creative Commons License 2021.12.11 0 0 1712

Az adott ?tekercsen? hanyadik helyen van (item1, item 2, stb)

pl

 

 

 

Nem nem elérhető, de már indexelték, és digitalizálták majd valamikor a digi képek is elérhetők lesznek.

Persze bizonyos csoportnak (nem sima user-nek) magasabb joggal rendelkezőknek biztos elérhető.

Előzmény: szigiri (1711)
szigiri Creative Commons License 2021.12.10 0 0 1711

Úúú, köszi. Az ukránok eléggé szenvednek ezzel, bár most sok beregi falu anyakönyve megjelent. Sajnos sok 1895-1945 közötti Magyarországon maradt beregi  falu anyakönyve is odamaradt Ungváron és részben teszik fel.   

Még azt kérdezném, hogy a szám utána mit jelent a zárójelben? (2) (4) stb? Annyi tétel lesz fenn?

 

És ez a lasztoméri anyakönyv akkor elérhető a progival? 

 

https://www.familysearch.org/search/record/results?count=20&m.defaultFacets=on&m.facetNestCollectionInCategory=on&m.queryRequireDefault=on&q.filmNumber=4406737&q.givenName=Istv%C3%A1n%20&q.surname=Liba

Előzmény: killbill1980 (1710)
killbill1980 Creative Commons License 2021.12.09 0 0 1710

Filmre vették és digitalizálták de nem elérhető még.

Várni kell vele még és talán valamikor elérhető lesz. :)

Előzmény: szigiri (1708)
rferi Creative Commons License 2021.12.08 -1 0 1709

Ez a film nincs fenn az FS-en, ez csak a katalógusbejegyzés róla, hgy van ilyen, és megtalálható a megadott helyszínen, Utah államban.

Előzmény: szigiri (1708)
szigiri Creative Commons License 2021.12.08 0 0 1708

"van egy prortugál program ami részben műkszik csak nagyon lassú a letöltés, kb 20kép/2-3h"

 

megtudhatnám ennek a programnak a nevét? Sehol sem találom...Ezt szeretném leszedni:

https://www.familysearch.org/search/catalog/1449885?availability=Family%20History%20Library

 

köszi szépen 

Előzmény: killbill1980 (1707)
killbill1980 Creative Commons License 2021.12.03 0 0 1707

Igen

 

 

"

muza02

Sziasztok! Létezik még használható FS-Tools? Nekem nem működik egyik sem."

 

Nincs, van egy prortugál program ami részben műkszik csak nagyon lassú a letöltés, kb 20kép/2-3h

ezzel gyűjtöttem össze a képlinkeket és írtunk rá phytonba progit, az szedi napi 20-30GB-t, valamint a FN/DGS-t is most kezdtük listázni az ID alapján kb 200E ID-nél tartunk, ez ~800E DGS

sajna csináld magad akció van, -tudom nem mindenki programozó, de amint valaki publikál egy programot ami működik is, nemsokára rá az fs lecsap rá és változtat

-régen volt az fs down. de már az is kakukk, bár ígérték hogy javítják, szét kell nézni a fórumán.

Előzmény: firmin (1695)
Dámalovag Creative Commons License 2021.09.25 0 0 1706

Miért adja vissza sorra van hogy 4 szer is az indexelést? Van úgy hogy azt sem tudom már hányadszor iratja újra és egyszer csak beveszi. Végre megtanultam az indexelést, de ez miatt elmegy az ember kedve. Normál esetben 15-20 perc az adatok beírása, de volt már hogy 2 órát ott ültem a gépnél egy 4 oldalas indexelésnél. Elmegy az embernek a kedve tőle főleg, hogy nincs ennyi ideje ott irogatni. Ja és persze nincsen benne hiba. Mire jó ez?

muza02 Creative Commons License 2021.09.10 0 0 1705

Sziasztok! Létezik még használható FS-Tools? Nekem nem működik egyik sem.

firmin Creative Commons License 2021.09.01 0 0 1704

... köszönön a segítséget !

Előzmény: lamatra (1696)
Prelleg Creative Commons License 2021.08.29 0 0 1703

Most látom, hogy lehet több generációs családfát is készíteni. Kiválasztod egy személy adatlapját. Rákattintasz a "Családfa megtekintése"-re. A bal felső sarokban kiválasztod a "Leszármazotti táblázat"-ot és az kilistázza a leszármazottakat.

Itt egy (angol nyelvű) magyarázat hozzá: https://www.youtube.com/watch?v=eRHmplbcT6A 

Előzmény: Prelleg (1702)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!