Keresés

Részletes keresés

Peter Altenberg Creative Commons License 2013.12.03 0 0 13

Igen, épp rögtön utána a 28-as szám. Nekem rejtély a 30 v. 32-es is, a Császárkert. Lerobbant egyemeletes épület. Van bent egy vendéglő, ahol ráadásul boxmeccseket is szerveznek???

Előzmény: H_G (12)
H_G Creative Commons License 2013.12.03 0 0 12

Nem, a Tímár u. másik sarkára, ahol éjjel-nappali, "Faló" ételbár, ószeres vannak.

 

Előzmény: Peter Altenberg (11)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.12.02 0 0 11

A nagy házra gondolsz, melynek augusztusban gázrobbanás lett a felső emeletén, és leomlott az emelet?

H_G Creative Commons License 2013.12.02 0 0 10

Lehetne önmagában jó, de SZVSZ túl közel van a Tímár sarkon álló nagy és züllött hangulatú bérházhoz.

 

Előzmény: Peter Altenberg (9)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.12.01 0 0 9

Vissza a Pacsirtamező u. 28-hoz. A Pacsirta Söröző háza. Az udvarban körben földszinti lakások. A ház, az udvar nincs még teljesen felújítva. Az egyik lakás vonző gyönyörűen, ízlésesen megoldva, hangulatos kis lakás, (29nm,) de magas állógalériával. A szobának szép, nagy ablaka nyílik egy hátsó zöld kertre. Fiatal nő adná el, nekem drága lett volna.

Előzmény: H_G (4)
H_G Creative Commons License 2013.12.01 0 0 8

Fogalmam sincs, én kerülöm. Teljesen azt hittem a híres eset után. hogy na ezek bezárhatnak, de úgy látszik, működik a "következmények nélküli ország" effektus.

Előzmény: Peter Altenberg (7)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.30 0 0 7

Hallottam arról a régi mérgezésről. Több év eltelt, gondolom a séf és mások kicserélődtek. Vagy mégsem?

Előzmény: H_G (6)
H_G Creative Commons License 2013.11.30 0 0 6

Ott nincs semmi gáz -- a kaján kívül, hiszen ez a híres mérgező csülkös étterem.

 

Előzmény: Peter Altenberg (5)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.29 0 0 5

Zöldkapu Kisvendéglő, Szőlő utca? 

H_G Creative Commons License 2013.11.28 0 0 4

Oda biztosan nem költöznék.

 

Előzmény: Peter Altenberg (3)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.28 0 0 3

Köszönöm, ilyen értő válaszra gondoltam. (Pacsirtamező-Timár utca sarok, Pacsirta söröző (28-as szám, kétemeletes, nem felújított ház,  "Császárkert" (Pacsirtamező u. 30, 32)

H_G Creative Commons License 2013.11.28 0 0 2

Minek erre új topik, az Óbuda-Bmegyerben nyugodtan megkérdezhetted volna.

 

"Pacsirtamező utcától a Szőlő utcán át a Bécsi útig."

 

Így K-Ny irányban nem nagyon értelmezhető a kérdés, mert az egész nyugodt és békés belső-óbudai negyedben pont maga a Pacsirtamező u. a balhésabb zárvány, nem véletlenül van itt a rendőrség. De a zűrösség már a Szőlő utcára sem jut el igazán, azon túl végképp nem. É-D irányban egyszerűbb megmondani, az Amfiteátrumtól délre minden OK és a hegy felőli oldalon a Selmeci u. torkolatától, a Duna felőli oldalom pedig a "Perc" komplexumtól (ahol Spar közért, gyógyszertár, Rossmann stb. találhatók) északra már megint biztonságos bármelyik napszakban. A kettő közé eső Pacsirtamező szakasz a sötétebb (itt vannak ui. a viszonylag ócska önkormányzati lakások), bár a főváros más kerületeihez képest még mindig tűrhető a helyzet.

  

Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.13 0 0 1

Kösz: amire én gondolok, az a Pacsirtamező utcához van közel, tehát nem egészen az.

Előzmény: vörösvári (0)
vörösvári Creative Commons License 2013.11.13 0 0 0

Ott lakom közel, a Vörösvári úton. Nekem szerencsére még nem volt gondom, max a hajléktalanok szoktak kéregetni nappal.

Előzmény: Peter Altenberg (-)
Peter Altenberg Creative Commons License 2013.11.12 0 0 topiknyitó

Tímár utca és környéke, Pacsirtamező utcától a Szőlő utcán át a Bécsi útig. Biztonság este és éjjel.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!