Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

simi964 Creative Commons License 2024.01.25 0 0 117

Sziasztok! Új vagyok az oldalon,  lett egy 1996-os 1.3-as swiftem. 2000-es fordulat környékén rángat, oda-vissza gázt ad, és elveszi, gáz és motorfék, oda vissza! Mit cseréljek benne? Előre is köszönöm!!!

yvaan7 Creative Commons License 2023.10.24 0 0 116

Sziasztok ! Emelkedőn felfelé Suzuki 1,3 Swift rángat majd nem veszi fel a fordulatot le is áll 10 perc mögé és után ujra jó . Milyen hiba lehet ? Tudtok segíteni ? Tippem van csak megerősítésre várok. köszi 

balukapita Creative Commons License 2023.10.04 0 0 115

Sziasztok

 

2006 körüli swiftet szeretnék venni.

400 km pályázásra,milyen motorral ajánljátok?

Aztomata váltóval meg szabad venni?

Mennyire bevált?

Köszönöm

Danix81 Creative Commons License 2023.09.03 0 0 114

Sziasztok! 1997-es Swift Sedan vízelvezető csöve a műszerfal alatt, bal oldalt a biztosítékok mellett lóg, emiatt a küszöbbe folyik a víz. Nem találom honnan csúszott le. Tud valaki segíteni?

Danix81 Creative Commons License 2023.08.26 0 0 113

Üdvözlöm! Sikerült megtalálni, hogy hol ázik be? Nekem is ugyan ez a problémám. Köszönöm a segítségét! :)

Előzmény: zamar_ (90)
Balbelboka Creative Commons License 2023.02.18 0 0 112

Sziasztok, Segítségetek szeretném kérni, bocsánat kicsit sűrű lesz. 2007-es benzines 1,3-as Swift -M13A-val kezdődik a motorkód- másfél hete elkezdett vacakolni -155e km van a gépben- mostanra indításképtelenné vált. Feleségem kicsit rosszul tudja átadni az infókat: első jel az volt hogy csak forgatott indításkor, de nem indult be. Betoláskor viszont hamar beindult, hazajött, akksit feltöltöttük. 3 nap után majdnem ugyanez, forgatott de nem indult, bebikázták. Új akksi vesz/betesz -3 vagy 4 éves volt a régi-, 3 nap után lámpánál kocsi lefulladt. Indítózáskor forgatott, nem indult, egy taxis kolléga -áldom hogy segített- zsebbikával simán beindította. Mivel új volt az akksi autó elvisz autóvillamosságishoz, aki kicserélte a két ékszíjat, mert ramatyok voltak, elvben csúsztak hangjuk mondjuk nem volt, az volt a vélemény hogy nem forgatta rendesen a generátort. Nejem hazajött, biztonság kedvéért akksi feltölt. Ma boltból kijövet után autó nem indul csak forgat, feltöltött akksival is. Forgat stabilan, de nem indul be. Volt pár eset amikor 1-2 másodpercig volt egy nagyon alacsony alapjárat, de utána leállt, gázadásra nem reagált. Felelségem elmondása szerint amióta elkezdte a rakoncátlankodást azóta az alapjárat ingadozott, néha nagyon alacsonyra ment le. Sajnos akihez szervizre hordjuk az autót nem foglalkozik elektromos dolgokkal és most nem tudjuk hogy mi lehet, hozzá vigyük-e vagy vissza villamosságihoz. Minden ötletet/tanácsot megköszönök. Üdv: Csaba

balint730 Creative Commons License 2023.01.26 0 0 111

Sziasztok. 

A jobb oldali lámpa reflektor része nem működik és sajnos jön a műszaki. A kérdésem, hogy merre megy a reflektor kábelkorbács és hol van kétfele osztva a vezeték?

A jobb oldali refi izzónál nincs fesz, bal oldali refi és a tompított fény tökéletes.

Az auto: Suzuki Swift 1999 csapott hátú 5ajtós.

cobra46 Creative Commons License 2021.12.23 0 0 110

Sziasztok!

Tudnátok segiteni??? Sürgös volna!!

Suzuki Swift 1999 .Utólagos távvezérlés bekötésére volna szúkségem. Vezérlés tipusa., Záro és Nyitó vezeték helye, kábelszin.

Köszi minden segitséget

zoltan nick Creative Commons License 2021.12.12 0 0 109

Sziasztok!

Van 2002-es Suzuki Swiftem (1,3 benzin ferdehátú), és most a fékkel kicsit elakadtam. Eddig szorult az első fékem, de azt felújítottam. Az már jó. Viszont először fékezésnél még tudtam állóra fékezni a kerekeket, de a harmadik negyedig fékpróba után már kemény lett, és a fékhatás is karcsú. Mintha nem menne a szervó. Nagyon megnőtt a fékút, és ne tudom állóra fékezni. Amit nézegettem, hogy vagy vákuumcső, vagy vákuumos fékrásegítő, esetleg főfékhenger. Sehol sem találok szervíz leírást hozzá, vagy videót. Esetleg valaki tud, hol lehet rálelni? Vagy valakinek volt már pont ilyen hibája?

Köszönöm.  

Conti73 Creative Commons License 2021.03.08 0 0 108

Sziasztok,segítséget szertenék kérni vettem nemrégiben egy suzuki swiftet 1.0 ,3 ajtos első lámpa problémám van ha fel kapcsolom tompítottra a jobb oldal gyengében világít és megy a reflektor szál is ugyszint a baloldalt is kétszál villágít de erősebben tudtok meg oldást a problémámra? probáltam testet rakni az égőhőz de akkor kapcsoláls nélkül világítanak a lámpák.valami ötlet hogy mi lehet a baj?

szigi02 Creative Commons License 2020.04.07 0 0 107

Sziasztok! Tud valaki esetleg eladó Enkei 14-es alufelni szettet? Köszi

gaboba73 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 106

sziasztok tudnátok ajánlani zugló környékén egy jó szerelőt?(swift2013)

kösz mindenkinek.

Szabi84114 Creative Commons License 2020.02.13 0 0 105

Sziasztok!

Segítséget kérnék!

Olyan problémám lenne hogy van egy 1999-es 1.3-as bosch rendszerű suzuki swiftem,amibe valaha építettek egy Lovato LPG rendszert,amivel "rábarkácsoltak egy régi Swift Denso injektort,szeretném visszaalakítani az eredeti bosch injektorra,viszont ha visszarakom a bosch injektort az autó nem hajlandó indulni,a motortérben minden más bosch rendszerű maradt.Mit kéne kicserélnem hogy induljon az eredetileg hozzávaló injektorral?

bolisz57 Creative Commons License 2019.10.28 0 0 104

Heló mindenkinek.  2006-os Swift  3 ajtos...a jobb oldali ajtót nem lehet nyitni se kívülről,se belülről !!!  Megoldás ???  Előre is köszi !!

fullazz Creative Commons License 2019.10.21 0 0 103
Sziasztok.

2003as Suzukihoz keresek üléshuzatot (hátul középen osztott).
Tud valaki linket adni hol találhatok?

Köszönöm
ZalaiBetyár Creative Commons License 2019.10.09 0 0 101

Üdv!

Érdeklődnék, tudna e valaki segíten, hogy a 2007 es swiftembe a gyári rádiónál, hogyan tudom beállítani, hogy ne keressen magától új csatornát? 

Transmitteremhez be kell állítani fm108 ra, de pár násodperc után automatikusan újat keres a rádió ....

Előre is köszi!

Suzuki Sedan Creative Commons License 2019.09.03 0 0 101

Sziasztok!
2003-as swift sedanom van, kevés km-rel. Bal elölről, időnként (!) irgalmatlan zörgés jön, amit a kormányig érezni. Ha megpihen az autó, nincs ez a hang, ha rendkívül rossz úton megyek, akkor sem jön elő. De, ha apró (kamion felgyűrte aszfalt, vasúti átjáró stb..) úthibák vannak, "kilazulhat" valami, és kezdi azt az idegtépő hangot. 
Vittem már Suzuki márkaszervizbe, ezzel a problémával, ahol semmit sem találtak, sőt, így ment át műszakin is ugyan ott. Volt már rázó meg húzó meg mittomén milyen padon is, sehol semmit nem talál senki. Engem meg az ideg szétvág. Sokszor a legegyenletesebb útfelületen kezdi el ezt a hangot adni, és zörög, mint annak a bizonyos etnikumnak az autói.
A jobb oldalon már cseréltek féknyereg akármit, ami ha kilazul, adhat ilyen hangot, de a bal oldaliról azt mondták, rendben van, elég bele a rézpaszta. Ja,és akkor sem múlik el a hang, ha a fékre  lépek finoman (ezt is tanácsolták már, hogy próbáljam ki)

 

A kérdésem: van-e valakinek bármilyen ötlete, mi a jó büdös franc zöröghet, csörömpölhet?

Előre is köszönöm a válaszokat!

bastyaiakos Creative Commons License 2019.08.18 0 0 100

Sziasztok!

Van valakinek ezzel a kompressziómérővel kapcsolatban valami tapasztalata, véleménye?

https://www.bardiauto.hu/webshop/felszerelesi-cikkek/garazs-felszereles/meromuszerek-teszterek/kompresszio-mero/-YT7300

Suzuki swift 1998-as évjáratú 1.3 glx-en szeretném megmérni a sűrítési végnyomást. Ezt ti ajánljátok ezt a műszert vagy nézzek valami mást?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv.

 

VALINT CZEMMEL BÁLINT Creative Commons License 2019.07.11 0 0 99
Joci Győző Creative Commons License 2019.07.10 0 0 98

Szép jó napot lenne egy olyan kérdésem hogy ebbe a melegben volt e valakinek olyan problémája hogy különösen kanyarodásnáll nyikorgot a fékje. Nem lassítja, és nem is húz sehova, de valami hozzáér mi lehet a baj? 

VALINT CZEMMEL BÁLINT Creative Commons License 2019.07.09 0 0 97
svgyula Creative Commons License 2019.06.16 0 0 96

Üdvözletem mindenkinek! Szeretnék segítséget kérni a következőkben. Adott egy 2006 sizuki swift 1,3

teljesen mezítlábas. Nem az enyém és nem akarok semmit szétbarmolni. Most van bent egy 1din-es rádió. A bátyám kitalálta, hogy neki kell egy olyan mint az enyém amiben van GPS. Az autóban adott a 2din-es hely ezzel nincs is gond. A bekötéssel sem. Amivel gondom van az a rádió alatti alsó rész ahol jelenleg jegyzettároló van! Mivel ezt ki kell venni, ehhez kérnék segítséget. Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!

E9Matyi Creative Commons License 2019.05.22 0 0 95

Kedves veterán Swift tulajdonosok!

 

Idén is megrendezésre kerül a Japtimers közösség nagy sikerű Tavaszi Találkozója. 
Egy tökéletes lehetőség a főként veterán korú japán járművek tulajdonosainak, hogy a mai "online" világban személyesen is megcsodálhassák egymás járművét, megnézzék az apró részleteket, megszagolhassák az adott évtizedek jellegezetes illatait, hallgassák a különféle motorok muzsikáját vagy éppen érezzék a különféle járművek időutazásokat idéző rezdüléseit. 
A barátias elhivatott légkör természetesen lehetőséget ad akár mélyre nyúló szakmai vagy éppen könnyed humoros eszmecserékre is.

 

Amennyiben jelen közösség értékes találkozóinak, eseményeinek időpontjával nem ütközik, sok szeretettel várjuk minden kedves "veterán" - Japtimer, illetve klasszikus - JapClassic járművet és tulajdonosát!

Időpont: május 25., Szombat

Gyülekező, útvonal, program, eddigi résztvevők: https://japtimers.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=384

Kérjük a jelentkezéseiteket az előbbi linken adjátok le a jármű típusával és az ételválasztásotokkal egyetemben.

 

motoni Creative Commons License 2019.02.18 0 0 94

Sziasztok !

Suzuki swift sportból garmin fejegységet szereltünk 1.3 swiftbe .

Antenna csatlakozóhoz fordítót keresek.  Sporté szögletes,  soma swifté normál kerek csati. 

Tudja valaki , hogy fordítót hol vásárolhatok ?

chase23 Creative Commons License 2019.01.22 0 0 93

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!  Asszonypajtás 2001-es 1.3-as 8 szelepes swiftje, tavaly ősz óta olyan hibát produkál, hogy menet közben, tartott gázon leáll a motorja. Hiába kuplungolok, váltok vissza, nem röffen be. Félreállok, leveszem a gyújtást, indítok és megyek tovább. Az internet bugyrait fürkészve, az injektor hibájára gyanakodtam. Kicseréltem az injektort, egy utángyártott típus azonos Bosch injektorra (30.000.-HUF) a hiba nem szűnt meg. Kb. 30 Km után a motor leáll, aztán újraindítva azonnal elindul. Egyébként mindig pöccre indul, veszi a fordulatot, húz rendesen, semmi motorhiba nem tapasztalható. Az autóban utólagosan beszerelt riasztó van. Ha valaki találkozott már ilyen hibával, legyen szíves segítsen!

Köszönöm!

dejoz Creative Commons License 2019.01.04 0 0 92

Üdv!

Érdeklődnék, hogy sikerült-e megoldást találni arra a problémádra, hogy a központi zár állandóan bezárt? Nekem is ez a problémám, csak nekem állandóan nyitásra kapcsol.

Előzmény: Iván Ivett (75)
Polip75 Creative Commons License 2018.12.27 0 0 91

Az kimaradt, hogy 2007-es... 😅

Előzmény: Polip75 (89)
zamar_ Creative Commons License 2018.12.27 0 0 90

Sziasztok!

 

Az lenne a problémám, hogy az 1998-as 5 ajtós ezres swift beázik. Eső után áll a víz elöl a küszöb belső felénél a küszöb és az ülés sínje között. Szélvédős megnézte a szélvédőt, azzal elviekben nincs gond. Sárvédők le lettek szerelve amennyire lehetett benéztünk, ott nincs gond. A szélvdő alatti takaró levétele után sem látszik semmi rendellenes. A műszerfal belül még nem lett kibontva, előtte esetleg ha valakinek van valami ötlete szívesen. A belső szigetelés miatt nem látszik rendesen de mintha a dobbetéten folyna le belül a víz. Nemrég lett az autó hegesztve, mert ebből a problémából kifolyólag elég sokminden elrohadt benne kedzve a taposólemeztől, így alaposan szét lett szedve de sehol nem látszik lyuk vagy hiba a szigetelésben ahol bejuthatna.

 

Ha esetleg valakinek van ötlete szívesen fogadom.

 

Köszönöm előre is!

Polip75 Creative Commons License 2018.12.26 0 0 89

Sziasztok! 

Van valakinek ötlete, ne dobálja le a gyári rádió az FM transzmittert?

Kuci01 Creative Commons License 2018.12.25 0 0 88

Sziasztok!

Eladó egy új vezérműszíj szett(vezérműszíj+feszítőgörgő) 2003 előtti 8 szelepes 1,3-as Swifthez. Itt vettem, ilyen: https://autoalkatreszekwebaruhaz.hu/termek/suzuki-swift-vezerles-szett-gates-vezermuszij-szett-1-3-g13a-motorszam-8v-1996-tol-5393xs-12810-71c02/

Irányár:5000Ft

 

Eladó még egy jobb oldali bemattult Suzuki Swift fényszóró jobbos, 1996.09-tól motoros, motor nélkül.

Irányár:5000Ft

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!