Keresés

Részletes keresés

riminyák Creative Commons License 2015.03.06 0 0 34

Ez az egyik ok amiért évekig altatták a beruházást, igaz a lóvét amit beszedtek kezelgették! Mekkora kárt okoztak? Nem számít!

A végén felemelték 25 e.-ről 400 eFt-ra a hozzájárulást! A pofám leszakad, de ezeknek?

 

Má mé? Osztannyi!

 

 

Arról lehetne beszélni milyen szedett-vedett brigádok dolgoztak éhbérért, végeztek csapnivaló munkát!!! Aszonta az Zorbán ez a Simicska egy lángész...vót, most a felcsúti az osztó..meg ki tudja...

 

 

Előzmény: XANTIi (33)
XANTIi Creative Commons License 2015.03.06 0 0 33

Elég sok pampogásom témája volt ez. Miért egy idegen seftes keres az érdi polgárokon?

Az építést konkrétan alkalmi szerződések alapján vállalkozások tucatja csinálta. Szaré-hugyé ahogy felénk mondják.

Ha tökös legények volnának az érdi vezetőink, csináltak volna egy nonprofit céget konkrétan erre az építkezésre. Ugyan azok fogták volna a lapát nyelét, de 3-4 közvetítő kiiktatásával!

Így az EU-s pénzek helyben maradtak volna, nekünk meg töredékébe került volna az egész vircsaft.

Csak akkor a hatalom csőkosai kimaradtak volna a zsíros üzletből. Ami a hazai munkabérek és az EU-nak elszámolt bérek közti "icipici" árrés!

Előzmény: ÖregMackó (32)
ÖregMackó Creative Commons License 2015.03.06 0 0 32

Akkor nem is tünt fel a kivitelező cég neve csak most "régi" képek között nézegetve került elém. 

 

 

A cégnév milyen ismerős.

ÖregMackó Creative Commons License 2014.12.08 0 0 31

10% a levonás mellékmérő nélkül locsolási időszakban tavasztól őszig

Előzmény: Diótörő (30)
Diótörő Creative Commons License 2014.11.23 0 0 30

Sziasztok!

Már régóta meg akartam kérdezni, de most megjött a csat számla, hát eszembe jutott.

Mintha azt mondták volna, hogy a víz mennyiségből levonnak 20 %-ot az öntözésre,kocsimosásra. De ezt nem látom sehol sem a számlában, hogy megjelenne. Most akkor mégse vonják le?

 A másik:  mi az a számlában, hogy " áthárított vízterhelési díj " ?

Igaz, hogy csak 13 ft/m3, nem egy tétel, csak hogy értsem.

kilátóbelátó Creative Commons License 2014.11.16 0 0 29

No mi lett a számolás végeredménye?!...

Előzmény: NaLáÉ (24)
Diótörő Creative Commons License 2014.08.30 0 0 28

Kicsit off, mert nem csatorna, hanem birkák.

Nem az a paraszt ember nyerte meg legelőket, aki 20 éve birka tenyésztéssel foglalkozik, hanem aki még csak a kezével sem érintett birkát, sem más állatot.

 Nem is azzal van bajom, hogy ez így van ( bár belegondolni sem érdemes ), hanem hogy a híradókban azt sugallják nekünk, hogy ez forradalom, meg MO jól teljesít, meg az szocik szétlopták az országot stb. Na ettől fordul ki a gyomrom.

riminyák Creative Commons License 2014.08.30 0 0 27

Nem ez a lényeg...a lényegét nem látod...tudom mert olvastam amit írsz!

Egy munkát verseny nélkül horibilis összegért összegányolják oszt nesze birka fizess! A lényeg nem gondolod hogy ez?

Egy vállalkozó, akár ezeknek a rabló uraknak az alvállalkozója bagót kap..tetszik tudni? Ha kifizetik!

 

Szerinted mennyit kellene ledellázni hogy milliárdocskák tovább hizzanak? Munka alapú társadalom...röhögni kell amikor olyanok beszélik akik munkát festményen sem láttak! (kivéve a gázszerelőt de az régen lehetett és nem diktált árakon)

 

 

Na ez a gond ezzel a katyvasszal! Oszt el 640 ezer ebből 240 eFt kb 10-12 méter bekötő (nem fővezeték) éves szinten pár köbméter szennyvízzel, mennyi?

 

Mennyit lehet odalökni persze "törvényesen" belőle?

Előzmény: kilátóbelátó (26)
kilátóbelátó Creative Commons License 2014.08.29 0 0 26

Erről van szó:

 

Soós Gábor ismerősét azzal keresték meg, hogy 201 méter hosszan kellene egy 63 mm-es műanyag csövet lefektetnie két akna és egy szivattyú beiktatásával, amire összesen 600 ezer forint van.

A munkát korábban egy meghívásos pályázaton 4,35 millió forintért az N2G Montage Kft. nyerte el az év elején. Amikor ezt megtudták, Soós Gábor feljelentést tett és noha a rendőrség elutasította a feljelentést, az ügyészség felülbírálta a határozatot, és hűtlen kezelés gyanújával elrendelte a nyomozást ismeretlen tettes ellen

 

Nem az Érden is csatornázó, felcsúti Mészáros-cégről van szó...

Előzmény: riminyák (25)
riminyák Creative Commons License 2014.08.11 0 0 25

http://propeller.hu/szorakozas/2969070-3-millioert-epitettek-meg-600 nem érdekes árak? Igaz? Jut eszembe az állítolagos 10 méteres szasz 240 eFt-ért reális? Bameg! Bocs!

 

Ez Érd csatorna egy csepp....

NaLáÉ Creative Commons License 2014.07.19 0 0 24

Van aki így számol.

És van aki meg úgy, h épült kb 40km új -olyan amilyen- út, ami mellet 20 méterenként mind a két oldalon van egy ház, átlag 2,5 lakó/választóval...

Most akkor essen, v. ne essen?!...

Előzmény: csekmet (23)
csekmet Creative Commons License 2014.05.17 0 0 23

Már most az első komoly esőzést követően megsüllyedt  a lefektetett csatorna felett a föld. Mi lesz itt évek múlva. 

NaLáÉ Creative Commons License 2014.04.22 0 0 22

...Mert vették az ügyeket, vitték a zászlót, aztán hátra néztek és nem volt mögöttük senki!

(Amúgy pedig taktikai/ügyrendi/eljárásjogi hibákat is elkövettek)

Előzmény: riminyák (21)
riminyák Creative Commons License 2014.04.21 0 0 21

Nézd én nem haragszom rád! Miért tenném? Olvastam sokak ezt teszik, okát nem ismerem az ő dolguk!

Érdekel az anyag elküldöm. Engem a dolog és a telekszomszédom aki jogászhoz is fordult már nem érdekel!

Ha kell a csatorna megoldom egy helyi tisztítóval. Ha kell!

Ha Törökbálint biankón fizetett 30 millát Érdnek az legyen az ő dolguk. Kidobott pénz, az!

Nézd érdi vagyok és többen is akit érint hiszen a kert miatt van az egész, hobbi.

Sokminden nem tetszik. A csatorna dologban is leírtam az Ürmös u.esetet. Nem lesz folytatása hiszen a tulaj kifizati a munkásoknak az elrontott fővezetéki leágazást is.

Ezek a cégek hol lesznek amikor a lefektetett csövek megrogynak, amikor a nem megfelelő csatornaszem betörik...sehol!

Ki veszi a fáradságot, melyik átvevő aki szólni sem mer, lehet csak trehány a vizelvezetési hibákra, a parlagföld útszélekkel.

 

Nézd örülök az új utaknak, nem mindnek de némelyik már útféle. A többi eset amelyet feltártak a régiek elmaszatolva..vannak doksik több embernél, felelőse nincs semminek? Kérdezd meg azokat akik mindennek utánajártak, elbuktak, semmit el nem értek mert nem érhettek el valami más érdekek miatt.

 

 

 

Előzmény: NaLáÉ (20)
NaLáÉ Creative Commons License 2014.04.21 0 0 20

Engem nem kell meggyőzni, hogy nincs minden rendben a csatorna körül, ill, hogy nem minden EU-s, ill. lakossági pénz hasznosult jó gazda módjára...

Én csak azt állítom, hogy akiknek ezt szóvátenni joga, sőt kötelessége, ezzel nem éltek.

S azt is állítom: könnyebb itt (is) kiírni a felháborodást, szídni/vádolni segédmunkást, főmérnököt, mindenkit, mint -akár a saját ügyben is- konkrét lépéseket tenni, bizonyítékokat felsorakoztatni. Akár arra is, hogy pl. ekkor és ekkor, ennek bejelentettem és ő nem is válaszolt, azaz hivatali mulasztás tövetett el, hülye, vagy korrupt volt, stb...

A lehetett volna és főleg utólag kezelhetetlen szószaporítás. Akkor is ha tényleg lehettt volna másképp is.

Sőt azt is feltételezem, hogy valaki ezt meg is ígérte. De erre sincs bizonyíték.

Úgy, hogy marad a tanulság....

És ezért nem rám kell haragudni!

Bár ha ettől könnyebb, ez is belefér...  

Előzmény: riminyák (19)
riminyák Creative Commons License 2014.04.21 0 0 19

Egy kis szemelvény erről a csatornaárakról.

Tudod nem vagyok benne Érd akárkijeinek az ismeretségi  körébe, nem is igénylem!

Erre a csatorna árra amely már több mint két éve ismert és felháborodást váltott ki irta egy benfenktes nem tudomm ki mit höbölgök ha ez az ár Törökbálint önkormányzatának megéri?

Az fel sem vetődött miért intézték úgy hogy semmit nem intéztek időben, miért kapkodtak amikor a munkák már ott készültek az utcában és miért akartak önkényesen ekkora árat kifizetni a telektulajdonos kontójára?

Szóval ha Törökbálintnak megéri? Ez jellemző ma kis hazánkban döntés kizárva az érintett lakosságot!

Persze a legtöbben leálltak a bekötéstől. Érd azonban megkapta az összes lóvét (jegyzökönyv ha érdekel)

 

Ilyen ez...

 

Utána néztem egy másik kedvenc kifogásukra amely kizárta hogy pályázzanak a perifériák az Eu-s dologra mert országosan példák az ellenkezőjéről mesélnek. De itt egyéb dolgok is felmerülnek nem publikus!

riminyák Creative Commons License 2014.04.21 0 0 18

Add meg az Email cimed elküldőm az anyagokat! 

A panasz egyébként már leírtam 400eFt  hozzájárulás és a 240 ezer forint bekötési díj kb? 10 méter" Ez a valós hossz. Egy olyan árkalkuláció amely kamú tételekből áll:zsalú, vízszivattyúzás, útelterelés stb.

Nézd 640 eFt-t nem fizet az ember. Vannak más dolgok is nagy telkeseknél a Felsővölgyi felső felén.

 

A lényeg újból, ez egy abnormális ár! Add hozzá a belső sápot mert ott is kaszálnak "terv" engedély stb.

Összeségében kb: 800 eFt ugye vicc? Ez a lényeg! Egy önkényes ár, önkényes tételekkel....

 

 

 

 

Előzmény: NaLáÉ (17)
NaLáÉ Creative Commons License 2014.04.21 0 0 17

Mi a panasz?

Mi az (ellen)javaslat, amit elutasítottak/figyekmen kívül hagytak?

Ki? Hol? Mikor?...

 

Konkrétumokat!!!!

(Csak jelzem, az hogy "Simó Karcsi mondott valamit", ill. "az önkori tudott róla", meg

"szerintem logikátlan", nem kezelhető/értékelhető, bíróság előtt figyelembe veendő információ.

Arról nem is szólva, hogy -még ha valami csoda folytán valami bíróság évek múlva döntene is- kész helyzet teremtődött. Ami persze lehet nem jó, de ez van/lesz...

riminyák Creative Commons License 2014.04.20 0 0 16

Ár, ki tud róla...

Simó Karcsi, TMA, Törökbálinti önkormányzat. ...vannak árkalkulációk, levelek, határozatok stb.

Előzmény: riminyák (15)
riminyák Creative Commons License 2014.04.20 0 0 15

Röviden.

Volt nálam még a csatorna beindulása előtt Simó Karcsi. Beszélgettünk szóbakerült a csatorna. Én Érden lakom, itt 30 éve van. Törökbálinton van egy kisház. 

Mondja hogy 400 eFt az új ár. Nem kevés, de úgy voltam legyen.

Itt Érden is a telekhatárig ennyi az ára. A meglepetés akkor történt amikor először a 400 eFt mint hozzájárulásként lett feltüntetve külön "csatorna" hálózattal ami kb 10 méteres bekötést jelent a telekhatárig. Mint az Érden is van. Sőt az érdi oldalon ez hosszabb, de nem lényeges a különbség.

Ez igy azonban nem volt becsületes mert a kb. 10 méter amely árkalkulációját olvastam nevetséges.

Ezért mint írtam léptünk Törökbálint felé hiába. Simó Karcsival is beszéltem de ő kicsit félrebeszélt!

Nem haragszom rá nem ő dönt!

Mondtam mi a jobb ha fizetnénk a 400eFt-ot vagy a semmit? Irtam hogy ez egy nem lakás esetén is gáláns megoldás hiszen gyakolatilag nincs vízfogyasztás. Nem gondolta végig, így nem lett bekötve bár nem kértem a cső ott van.

Komolyan gondolom ezek után más megoldást fogok választani ha szükség lesz egyáltalán.

Gondold végig akinek zártrendszerü tartálya van szippant. Így is egy minimális fogyasztásnál ki jár jobban?

 

 

Előzmény: NaLáÉ (14)
NaLáÉ Creative Commons License 2014.04.20 0 0 14

Ezzel a 2/3-ad árral kapcsolatban mi történt?

Mennyire konkrét?

Milyen választ adtak a hivatalosok?

Egyáltalán ki, mit tudhat róla? És mikor? Mert utólag ugye...

Előzmény: riminyák (11)
ilona45 Creative Commons License 2014.01.15 0 0 13

Tisztelt Fórumozók!

 

Tudna-e valaki egy becsületes, jól dolgozó kivitelezőt ajánlani a telken belüli bekötéshez? / Esetleg olyan, aki már túlvan ezen  a"műveleten, és jó tapasztalatai vannak az illtő vállalkozással kapcsolatban. /

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

/ Még annyit, hogy  Felső-Parkvárosról lenne szó, ahol a talaj -sajnos- köves, tehát valószínű, az ásást  géppel kellene elvégezni. /

ügyefogyottérdi Creative Commons License 2014.01.04 0 0 12

kedves fórumozók hallom, hogy nyakra-főre hordják ki nem egészen postai hivatalos előírásos úton a postások a rákötési hozzájárulási nyomtatványokat.

 

Érdekes módon halottam legalább 20 embertől, hogy egy nap december 11.-én keltezett dátumú levelet kaptak.

Ami még érdekesebb a dologban, hogy a csatornatársulás fejléces papírján az engedélyező a polgármester és az a bizonyos a társulás(vagy társulat mindegy) alelnöke.

 

Kérdezném okosabb embertől ha egy társulás(lat) adja ki az engedélyt mi köze ahhoz a polgármesternek? És minek van a társulásnak elnöke,ha az nem írja alá?

 

Benne két dolog merült fel a hír hallatná:

 

1, készülve a választásokra nem véletlen,hogy tma neve a papírra került,hisz így a lakosságnak az agyában? neki a neve rögzűl a csatornával kapcsolatban és majd ha szavazni kell rája akkor ez könyebben fog majd menni.

 

2, ki az a helyetttes aki saját hatáskörben intézkedik. Tudomásom szerint ha van elnök,akkor annak a nevében járhat el a helyettes max. vagy egy okiratnál nem így kell helyesen tartalmaznia az aláírási formációt? Vagy tán itt csak azért vagyon egy szabóbéla elnökké avanzsálva,hogy legyen havonta sokszázezer amit zsebrevág a ti befizetett forintjaitokból?

 

Lám-lám minő érdekes,egy egyszerű lakossági problémamegoldásból hogyan is lehet kampányt szervezni a más pénzén a saját malmomra hajtva a vizet.

 

Tudom, hogy most majd megkapom, hogy mi közöm hozzá, meg nem mindegy hogy ki írta alá, ha be lehet kötni,mert már a nép úgy is alig várja a bekötést 2007 óta. Nos felhívnám a figyelmet, hogy a társulás(lat)-nak csak tagja az önk. és ebből eredően nem lehet határozati joggal bíró irat engedélyező aláírója és ha van elnök,akkor a helyettes, csak mint annak nevében helyette aláíró lehet, így aztán amennyiben a későbbiek során bárki jogi aggályokat akarna keresni egy szerződéskötés után,akár az egész településen törvénytelenné nyílvánathatja a rákötéseket egy ilyen formai hibár okirat alapján. Szóval igazán érdemes lenne a társulás(lat) jogászainak kissé jobban arra a papírra ránézni és nem engedni ekkora szervas hibát elkövetni,mert a lakosság fogja a levét egyszercsak meginni.

 

Továbbá a csatorna kérdését korrekt módon nem igazán tartom etikusnak politikai kampányolás céljából felhasználni.

riminyák Creative Commons License 2013.12.30 0 0 11

Jól figyeljenek ide aazok akik rablással foglalkoznak!

 

A Felsővölgyin 640 eFT-ért kívántak csatornát a telekhatárig és mindehhez egy "tervezéssel", "kivitelezéssel" terhelt belső bekötést!

 

Ennek az összegnek a 2/3 -ért már lehet szennyviztisztítót létesíteni! Ez a vizet öntözésre is alkalmassá teszi, nem kerül évente külön nem kevés költségbe!

 

Azonban ez csak fizikai oldala, erról ideje lenne beszélni milyen rablók garázdálkodnak hazánkban ahol a saját zsebük megtömése a legfontosabb szempont!

 

Ideje elhúzni Kövér úr stilusában mondva!

 

 

Égne a pofám pestesen ha valaha ilyen vállakozó lettem volna!

 

 

riminyák Creative Commons License 2013.11.21 0 0 10

Most rövidebben...

 

Reggel vastag sár borította el a garázsbejáromat. Az eső az amely esőcske volt behordta az összes sarat

amelyet odahánytak az útszélét javítók.

Az Ászok utcán a viz úgy tört át a Bikavérre hogy az aszfaltbekötő részt megkerülte, sárral terítette be az utat. Nos miért? Miért nem lehetett átvezetéseket csinálni?

 

Pedig megkérdeztük! A lekezelő gögös fölény, az így tervezte az akárki nem maradt el!

Szolga sors, egy gazdaság halála az amikor a félelem igazgat a döntés képtelenség..jajj csak

a munkám megmaradjon! Elherdált milliárdok...

 

Igaz Orbán úr?

riminyák Creative Commons License 2013.11.21 0 0 9

Azzal kezdem, igen egy valódi jó út épült itt a Bikavéren.

 

A folytatás már nem ilyen...

 

Már a kivitelezéss alatt többen felvetettük a vizelvezetés amely nem lett jól megoldva.

A Bikavér aldó részén nem készült gyüjtücsatorna létezik ugyanis az egyik oldalon árok.

Az elgondolás az hogy lejtetéssel ez mind oda is kerül. Igen.

A gond az nem megfelelő módon, ott ahol a viz kénye-kedve adja, szétszabdalva az oda hányt

földet. (pázsit?helye.

 

A másik nagy gond lévén egy folyó gyüjtőmeder az utca, a mellékutcákról lezuduló víz.

Nos ez aztán amerre lát úgy olyik, sarat terit rá az utra, folyik a kertekbe!

Nem tudni miért nem lett átvezetve az árok felé?

Nem tudni azt sem mi lesz az árok nélküli vizzel, azaz tudni az bizony sáros hordalékát lerakja oda ahová a kénye adja.

Szilágyi.István Creative Commons License 2013.11.17 0 0 8

Üdvözlet Fórumozók!

 

Tudjuk, nem a témához kapcsolódik, de sajnos sokunkat, vagy sokunk családját, rokonait, ismerőseit érinti a devizahitel.
Kérem, akinek környezetében devizahitel csapdahelyzetben levő ember van, szóljon neki, hogy keressen meg minket, az Érdi Fogyasztóvédelmi Egyesület-et.
Bővebb információ itt:
www.erdifogyved.lapunk.hu 

Szilágyi István
titkár
Érdi Fogyasztóvédelmi Egyesület
+36 70 703 4115 (számkijelzős telefonról történő hívás esetén mindenkit visszahívunk)

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.01 0 0 7

Kell sietni, november végéig végezni kell, különben bukta az EU-s pénz.

DÖNCI09 Creative Commons License 2013.11.01 0 0 6

Tegnap végre elérkezett az útépítés az Erzsébet utcába is, mivel iskola szünet van, az egyszerű halandó az hinné, hogy a Bolyai iskola elött aszfaltoznak, de NEM egy alsobb szakaszt aszfaltoztak és még a gépeket is délben elvitték, igy már biztos, hogy az iskola szünet után fognak majd valamikor aszfaltozni a sulinál.

borobogyo Creative Commons License 2013.11.01 0 0 5

Rákapcsoltak, hogy mielőbb befejezzék az útépítést, ilyen apróságokkal nem foglalkoznak, hogy szemétszállítás:((

Előzmény: Makkoscipo (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!