Keresés

Részletes keresés

Érdi Ottó Creative Commons License 2023.01.21 0 0 140

Szerintem ez a legjobb módszer az őszi falevél összeszedésére!

 

https://youtu.be/Q-flWMs1RVw

Szabó Nándi Creative Commons License 2020.09.09 0 0 139

Ismét Ne égess, komposztálj! - őszi JÖN Alapítvány kampány:

 

Itt vannak a részletek: https://jonalapitvany.hu/ne-egess-komposztalj-oszi-kampany/

 

Szabó Nándi Creative Commons License 2019.10.05 0 0 138

Ha égeted az avart, akkor az egészségeddel játszol! - csak egy baj van ezzel, hogy sokan ezt nem akarják felfogni ...

 

https://hulladekvadasz.hu/2019/10/05/ha-egeted-avar-akkor-magadat-karositod/

Krammer András Creative Commons License 2015.04.20 0 0 137

Ez a szörnyű ebben az országban, hogy mindenre hoznak egy rakás életszerűtlen rendeletet, de senki semmit nem akar betartatni belőle. Nem az a megoldás, hogy a meglévő szabályokat betartatják, hanem hoznak egy még szigorúbbat, aztán lehet mutogatni, hogy milyen kemények vagyunk.

Valaki beüti a fejét, pár emberen keménykednek, aztán megint nincs semmi évekig.

Folyamatosan kellene a közterületeseknek komolyan büntetni az égetőket 10-20e forintra, és a szemetelők ellen is kellene valamit tenni, mert lassan egy nagy kukában kezdünk élni.

Törölt nick Creative Commons License 2015.04.19 0 0 136
-balu28- Creative Commons License 2014.12.12 0 0 135

Akkor azért bográcsoznak, mert a gázt kikötötték náluk. :DDD

Előzmény: velocitus (134)
velocitus Creative Commons License 2014.12.12 0 0 134

"Poén", hogy 2 éve albiba voltak itt...

Tulajnak volt fűnyírója- mondom: volt. Volt lakat a kerítésén- mikor kiadta- lánccal.Volt.Meg még pár dolog is csak volt.Nah pénzt is csak ígéretben kapott.Sőt a legjobban az tetszett, amikor kiderült a kaució t is úgy fizették, hogy odaadják a jövőhéten.2-3 hónapig a jövőhét maradt az is.

Meg is érdemelte a pénzsóvárja!

Előzmény: szálkaaszemben (133)
szálkaaszemben Creative Commons License 2014.11.15 0 0 133

Teljesen igazad van.

Szörnyű is lehet a krumpli, hagyma, zsír, szalonna meg egyéb ételek szaga,,,

Mennyivel jobb is lenne egy igazi,jó magyaros kábelégető szomszédság,,,:-(

Előzmény: velocitus (129)
velocitus Creative Commons License 2014.11.09 0 0 132

Köszi a tanácsokat, várok még, és tavasszal megemlítem.

 

Amúgy felénk megoldódik a kerti égetés.Az egyik telken egy háznyi méretű mélygarázs helye van.Elhagyatva áll pár éve.

A kedves utcába lakók látva egymáson és felbuzdulva- ha neki lehet nekem is- szépen hordják oda az ágat, levelet.Már negyedig van.

Lesz még ebből ügy...

CBNora Creative Commons License 2014.11.09 0 0 131

Szerintem érdemes lenne megmondani a szomszédnak, hogy zavar, hogy minden hétvégén jön a szag.

Sokszor előfordul, hogy az ember magában morog, bosszankodik valami miatt, de nem szól érte, mart jaj, Istenem, mit fog a másik szólni, meg jaj, csak a jó viszony el ne romoljon. Közben lehet, hogy egyszerűen eszébe sem jut a másiknak, hogy zavaró lehet, amit csinál, és ha szépen megkéred, nem csinálja olyan gyakran, vagy legalább szól előtte.

A mi szomszédunk is szokott bográcsozni, ha ilyenkor nyitva van a fürdőszoba ablak, megtelik a ház füsttel. Úgyhogy megkértük, hogy ha bográcsoznak, szóljanak, mielőtt meggyújtják a tüzet, hogy időben be tudjuk csukni az ablakot. Semmi sértődés nem volt, szólnak.

Előzmény: velocitus (129)
unartis: Creative Commons License 2014.11.08 0 0 130

Kedves Velocitus!

 

Erdélyben még él a szokás, hogy nyáron a szabadban szoktak főzni a kinti kemencénél, bográcsoznak, stb. Lehet, hogy csak a hagyományokat követi a szomszédod :-).

 

Egy ismerősöm mesélte, hogy az egyik szomszédja vasárnaponként kezdte bömböltetni a "lagzis" zenéjét, erre következő alkalommal az ismerősöm hasonló hangerővel komolyzenét hallgatott, ezután már nem volt zavaró lagzi zene sem, mert megszűnt...

 

Talán, Neked is egy óriási bográcsos-grilles partival kellene a szomszédod meggyőzni.

Előzmény: velocitus (129)
velocitus Creative Commons License 2014.11.08 0 0 129

" minden szombaton végighallgatod a Zámbó Jimmy összest..."

 

:)))

Jó ötlet!

 

Egyébként néha hallom, hogy az Ő szomszédja hallgatja :D

Neki ez jutott, nekem meg az Ő szalonnája.

 

Egyébként Ő építkezik, Én nem.Úgyhogy a zörgést nem is írom, de annak tudom, hogy egyszer csak vége lesz...

Viszont a füst és a szagok nagyon zavaróak.Szellőztetni sem lehet hétvégén.

Ez a legális égetés, szerintem.Lehet azért érződik ennyire a füst, mert nekem van egy érzésem, hogy nem csak a kaja miatt van minden hétvégén bogrács, hanem mert rengeteg kerti eltüzelni valójuk van.

 

Egy biztos, nem szólhatok neki a bogrács miatt, de nem tudom mi lenne, ha bármelyikünk szomszédja minden nap odakint főzne, akár ebédet, esetleg minden este tábortüzet rakna, gitározna, krumpli és szalonna sülne.Minden nap.

Nah pl ilyenkor mi van? legállis füstőlés.Pont megeggyező szagok mint az ágégetéskor- mert most is azzal főznek csak jön hozzá a zsír,hagyma, szalonna egyéb ételszag is.

Persze ehhez képes jó, ha "csak" szó szerint minden hétvégén főznek valamit.Mint az enyémek.

öreg_néne_b Creative Commons License 2014.11.08 0 0 128

Nem ismerlek, lehet, hogy a szomszédot meg az zavarja, hogy korán indulsz, későn érsz haza és nyikorog a kertkapu, vagy minden szombaton végighallgatod a Zámbó Jimmy összest... :)

Előzmény: velocitus (127)
velocitus Creative Commons License 2014.11.08 0 0 127

Hát igen, nem is szólta eddig neki, csak tudod, mikor 3. mosás után mindig más szagú a ruha...

Szerintem viszont ha így nézzük nekünk is járna bogrács, füst illetve szalonnaszag mentes hétvége.

Előzmény: öreg_néne_b (125)
CBNora Creative Commons License 2014.11.07 0 0 126

Bennem már komolyan megfordult a Pestre való visszaköltözés gondolata, ha nem is panelba, de egy régebbi tégla épületbe nagy erkéllyel. Most is Pestre járok dolgozni, így tudom, mi van ott. Bizony jobb a levegő, mint itt Máriabesnyőn.

Előzmény: öreg_néne_b (125)
öreg_néne_b Creative Commons License 2014.11.07 0 0 125

Most erre mit mondjak? Költözz panelba, a tizediken legfeljebb a lépcsőházat betöltő kelkáposzta főzelék szagot érzed. Vagy egy lakatlan szigetre, bár ott meg lehet, hogy a tenger zúgásával lenne bajod. Miért ne bográcsozhatna a szomszéd? Biztosan te is teszel olyant, ami meg neki nem tetszik. Ez van, ennél nagyobb bajod sose legyen...

Előzmény: velocitus (123)
unartis: Creative Commons License 2014.11.07 0 0 124

Szia!

 

Ez még  a jobbik eset, mert jó esetben nem nedves avarral sütnek-főznek(igaz bosszantó is tud lenni).

Szerencsére a városunkban jól működik a hulladék szállítás, az avart aki el szeretné vitetni az egy héten egyszer ki tudja tenni, így nem megyünk egymás idegeire a felesleges füstöléssel. Még én is gyűjtöm az avart amit a közvetlen szomszédaim tudnak és szólnak ha van. A kényesebb növényeimet azzal is védem a tél folyamán, ezért gyűjtöm.

Zöld hulladékot nem szoktam ki tenni soha, mert komposztálunk mindent, amit lehet, így nincs is annyi "szemét". Tavasszal hordtam ki a hátsó kertben a komposztot a prizmából, kérdezte is a szomszéd, hogy "honnan van ez a sok föld, amit hordok?" :-)...

Előzmény: velocitus (123)
velocitus Creative Commons License 2014.11.07 0 0 123

Kákán a csónak tűnhet elsőre, de az új szomszédaink minden hétvégén bográcsoznak.Jobb esetben csak szombaton.

Se teregetni se ablakot nyitni nem lehet, mert hol gulyás, hol szalonna illatú lesz minden.

Csak az tudja miről beszélek aki hasonló helyzetbe került.

Most hogy mondod meg, hogy ne haragudj, de unjuk már ezeket a szagokat.Főleg a frissen mosott ruhákon.

 

CBNora Creative Commons License 2014.11.04 0 0 122

Mi egyik évben kiszámoltuk, mennyi fával és gázzal, és nem jött ki fával sem kevesebbre, ha megvesszük. Ha akad ingyen raklap, akkor persze más a helyzet, de nekünk nincs ilyen forrásunk, és ha a raklapfűrészelésre fordított időt is figyelembe vesszük, az sem éri meg igazán.

A tiszta, száraz fa füstje sokkal kevesebb, mint a "vegyes tüzelésé", annyira messzire nem megy el a szaga. De kétségtelen, hogy nem jó ilyenkor ablakot nyitni.

Itt a környékünkön is szörnyű, mi jön időnként a kéményekből. Nem élvezet ilyenkor a kerti munka. Ráadásul ezek a mindennel fűtők képesek egész nap, szünet nélkül fűteni, nem spórolnak a tüzelővel.

Előzmény: -balu28- (119)
-balu28- Creative Commons License 2014.11.04 0 0 121

De neked írtam, mert ha nem is érint, a hozzászólásodból olybá tűnt, hogy nagyon is együttérzel a lakótelepiekkel a füst miatt. Ha félreértettem, akkor bocs. :)

Ha nem tiszta az idő, felhő-köd-bármi lenyomhatja a füstöt és ha az tűzifából ered, akkor is fullasztó.

Előzmény: nézek (120)
nézek Creative Commons License 2014.11.04 0 0 120

asszem ezt másnak akartad írni.     fuss neki mégegyszer..  engem nem érint, csak próbáltam megmoccantani a fórumot..

Csak a vak nem látja, hogy hol kezdenek el sötétedés után fűteni a nagymama összes kidobott kacatjával, autógumival, meg minden mással, ami egy lapszabászatból kihozható...

 

Ha a nagypapát sikerül rávenni, hogy ő fűtsön, akkor szinte ingyenbe van..    na jó, némi pálesz az öregnek, oszt annyi.  

Előzmény: -balu28- (119)
-balu28- Creative Commons License 2014.11.04 0 0 119

Az a helyzet, hogy a tiszta fa füstje is büdös annyira, hogy ne tudjál ablakot nyitni, főleg ha arról fúj a szél.

Eszerint mindenki fűtsön gázzal?

Tudod mennyivel olcsóbb fával? Még úgy is, hogy tűzifa-rezsicsökkentés előtt vetted meg? :)

Előzmény: nézek (115)
-balu28- Creative Commons License 2014.11.04 0 0 118

Autógumira gondoltam. Még egy nagyobb kazán is elindul tőle. :)

Előzmény: -balu28- (117)
-balu28- Creative Commons License 2014.11.04 0 0 117

Viszont gumival nagyon jól be lehet fűteni! :)

Előzmény: CBNora (116)
CBNora Creative Commons License 2014.11.04 0 0 116

A tél jobb valamivel, -20 fokban már nem lehet gumicsizmával kifűteni a lakást, nincs annyi. Kedvezőbb a fa/műanyag arány a tüzelőben.

Előzmény: nézek (115)
nézek Creative Commons License 2014.11.04 0 0 115

most olvasom egy kerületi fórumban, hogy lehetetlen a lakótelepi lakásokban szellőztetni, mert a szomszéd családi házak felől csak úgy dől a füst(ami nem csak tiszta tüzifa)

...és még nincs is tél...akkor mi lesz?

zlota Creative Commons License 2014.01.21 0 0 114

Nah én befejeztem a melózást. Kb 10 óráig tartott míg minden fát kívágtunk-ebbe volt egy veszélyes is amit lassan körültekintően kellett fentről lefelé szét.Kb 15-20 órát kellett melózni azzal, hogy leválogassuk és rakatba rakjuk a fát a "botot" és a rőzsét. Lett kb 1,5 erdei köbméter tűzifa, kb 2m3 bot és bitang sok rőzse és két nagy törzs még egyben van.

 

Ezt most azért írtam le, mert ez egy átlagos munkatempóban lelkiismeretesen osztályozott termés. Összesen majdnem 30 óra alatt ennyit lehet megtermelni 1 főnek.Érdemesnek nem volt az, de meg kellett csinálni.És szerencsével talán a kitermelt fa árát számolva kijött 1000-2000forint/óra díjjra is, bár nem tudom mennyi a „botnak” mázsája vagy m3 tere

Ráadásul ilyen "kis" mennyiség esetén még szállítási díj lett volna.

Az más tészta, hogy nekem nem érte meg, mert kamiontételbe szoktam venni, ott meg a szállítás is benne van az árba.

 

De igaza volt annak is aki úgy nézte, hogy addig sem a gép előtt ültem...

 

Evvan! ;)

Meg örüm, hogy vége...

-balu28- Creative Commons License 2014.01.08 0 0 113

"Ellen": már lentebb írtam, a vastagját hasznosítani, annyival is kevesebbet éget el. Első körben az egészet fel akarta gyújtani, tehát már egy kicsit nyert(ünk) a dolgon.

Előzmény: Laci/Zápolya (112)
Laci/Zápolya Creative Commons License 2014.01.08 0 0 112

Nézd, a fórumnak az a cime, hogy "Kerti ágak, lomb azaz avar égetés-ellen". Ennek szellemében milyen tanácsot adnál a kollégának?

Előzmény: -balu28- (108)
-balu28- Creative Commons License 2014.01.08 0 0 111

(Most már bevallhatom, hogy novemberben kivágtunk egy közel 20 éves elkanászodott olajfűzt a kert végében. A nagyja fel lett aprítva tüzelőnek, lett egy csomó "bot" is, bár utóbb az is fel lett darabolva, mert karónak bambuszt használunk - saját termést. És igen, a több m3-re rúgó gallyakat szomszéd bácsi elégette, mert azt a nagyon szúros francot kerülgesse meg pakolgassa akinek két anyja van. Életveszélyesek azok a - nem is tüskék - tőrök.)

Előzmény: -balu28- (110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!