Keresés

Részletes keresés

márne Creative Commons License 2017.09.17 0 0 19
etomcat Creative Commons License 2016.03.01 0 0 18

Tisztelt Uraim!

Egy vasút-történeti szaklap szerint a híres Kandó fázisváltós villamos mozdonyok legelső példánya, a V50.001 jelzésű prototípus, a második világháború után a nehéz gazdasági helyzet miatt szétszerelésre került.

A mozdonyból kivett egyik nagy, kb. kétméteres átmérőjű villanymotort (ami a mellékelt képhez hasonló kinézetű lehetett) a Ganz cég a Csepel Műveknek adta, hogy hengerművet hajtsanak vele. Ebben a szerepkörben állítólag az 1990-es évek elejéig üzemelt.

 


Azzal kapcsolatban érdeklődnék, hogy Önök tudnak-e ennek a 800le-s motornak a sorsáról? Sőt, esetleg megvan-e még? Közeleg Dr. Kandó Kálmán születésének 150. évfordulója és ennek az általa tervezett fontos magyar műszaki emléknek - ha még megmaradt - kiállításon lenne a méltó helye.

Köszönettel: Fehér Tamás.

márne Creative Commons License 2013.10.29 0 0 17

 Majd elötte szólok.

Az utcák nevéből nem nehéz kitalálni mi micsoda volt.

A kolléga azért tuti, mert targoncás volt, így bejárta az egész telepet nap mint nap.

De egy olyan idegenvezetőt, mint aki a "Rendeszerváltás" videón van biztos nem überel.

Előzmény: lolbalint (16)
lolbalint Creative Commons License 2013.10.28 0 0 16

irigyellek érte, én csak a neten talált infómorzsákat gyűjtögetem és amikor arra mászkálok, akkor próbálom kitalálni hogy mi micsoda:)

Előzmény: márne (15)
márne Creative Commons License 2013.10.27 0 0 15

 Van egy kollégám, 18 évig dologozott a csőgyárban. Megbeszéltem vele, hogy tavasszal bejárjuk a művek terültetét és jól megsztoriztatom. :-)

Már allig várom!

Előzmény: márne (14)
márne Creative Commons License 2013.10.27 0 0 14

:-)

 

Az az!

Előzmény: lolbalint (13)
lolbalint Creative Commons License 2013.10.27 0 0 13

szerintem pont azt az üzemet fényképeztem le:) még az utca túloldalán is érezni, hogy remeg a föld a nagy gépektől.

Előzmény: márne (12)
márne Creative Commons License 2013.10.27 0 0 12

:-)

A Színesfém és a Központi út sarkán van egy üzem, ahol az izzó vasat kovácsolják egy nagy préssel. 

Ott szoktam kukucskálni. :-)

Előzmény: lolbalint (11)
lolbalint Creative Commons License 2013.10.27 0 0 11

nem, a bejáraton kívül álltam, csak egy gyors lesifotó volt. mondjuk integettek, úgyhogy nem hiszem hogy megsértődtek :)

Előzmény: márne (10)
márne Creative Commons License 2013.10.27 0 0 10

 Értem!

 

A működő műhelybe bekéredzkedtél?

Előzmény: lolbalint (9)
lolbalint Creative Commons License 2013.10.27 0 0 9

volt sok amerikaiautós arc, valami filmet/klipet forgattak. volt üldözés, gumifüstölés, jól néztek ki.

Előzmény: márne (8)
márne Creative Commons License 2013.10.27 0 0 8

 Az a Camarro-s montage, micsoda?

Előzmény: lolbalint (6)
márne Creative Commons License 2013.10.27 0 0 7

 A vontatók az egyes kapunál nekem is tetszettek.

Az épületeknek is meg van a maga varázsa.

Nézelődtem a neten és láttam, hogy évente rendeznek egy rendhagyó "időutazást" térképpel, fülessel.

Magyarázat plusz régi hanganyag.

Ha lesz, jövőre elmegyek.

Előzmény: lolbalint (6)
lolbalint Creative Commons License 2013.10.27 0 0 6

mostanában csináltam pár képet a Csepel Művek területén.
http://lolbalint.tumblr.com/tagged/csepel-m%C5%B1vek ha érdekel valakit:)

papuka Creative Commons License 2013.10.26 0 0 5

Öreg bácsi utazik a Trabijában Pesten. Megáll egy lámpánál, mellette a másik sávban megáll egy szőke cicus nyitott sportkocsiban. A bácsi nem állja meg, és átszól:

- Mondja kislány, hogy lehet az, hogy én 40 évig dolgoztam Csepelen, és csak egy trabantot tudtam venni? Maga pedig ilyen fiatalon már milliós kocsiban ül?

- Elárulom a titkom Papa! Orális szex!

- Mond Kislányom, az a szopás??

- Nem Papa! 40 év csepelen, na az a szopás!!

 

:-))

márne Creative Commons License 2013.10.19 0 0 4

Előzmény: márne (3)
márne Creative Commons License 2013.10.16 0 0 3

bakibaby Creative Commons License 2013.10.12 0 0 2

Nem NULLA, ha valaki kétszer NULLÁzza magát! :-)

 

NULLA.

 

bb

Előzmény: márne (-)
márne Creative Commons License 2013.10.12 0 0 1

márne Creative Commons License 2013.10.11 0 0 0

  Elnézést a helyesírási hibákért! :-)

Még nem fejeztem be a hozzászólást, amikor sikerült valahogy elküldeni (ilyen bénán).

 

 

Előzmény: márne (-)
márne Creative Commons License 2013.10.11 0 0 topiknyitó

 Tisztelt Érdeklődők!

 

 Ezt a topikot azért indítottam, mert szeretném, ha a hasonló érdeklődésű embereket összehozhatnám itt.

Két web oldalt találtam, amik sajnos nem tudom miért már évek óta nem frissülnek. 

Ezek lennének azok:

 

http://www.csepelmuvek.hu/index.htm

 

http://www.szerszamgepgyartas.hu

 

 Magamról annyit, hogy még (épen hogy csak) a rendszerváltás elött töltöttem el egy nyári gyakorlatot a nevezett vállalatnál. Akkor persze még más szemmel látam a dolgokat. Azóta dolgoztam a Csepel Művek területén és némi borzongással töltött el a régi falak között stálni. Szívszorító a hajdan szebb apokat látott épületegyüttes mai valójával szembesülni.   00000

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!