Keresés

Részletes keresés

jégkirálynő Creative Commons License 2022.08.12 0 0 821

Új elemként került bele, hogy nemcsak a szerződést kell feltölteni, hanem alatta van még egy kötelező elem: "Ellenérték nélküli szerződés dokumentum csatolása" A kinyomtatott szerződésen lehúzod a vállalási árat, visszascan és ezt töltöd fel. Azért vezették be, hogy a műszaki ellenőr is lássa a szerződést, de ár nélkül (üzleti titok)

Előzmény: Jason011 (818)
Jason011 Creative Commons License 2022.08.10 0 0 820

Persze, a meghívás elfogadása az megtörtént.

Előzmény: sylvanus67 (819)
sylvanus67 Creative Commons License 2022.08.10 0 0 819

A kódot is visszaigazoltad? Régen csináltam már, de erre halványan emlékszem.

Előzmény: Jason011 (818)
Jason011 Creative Commons License 2022.08.10 0 0 818

Sziasztok!

Egy olyan kérdésben tudna esetleg valaki segíteni, hogy amennyiben az építtető meghatalmazottja, napló ,,tulajdonosa" ez esetben egy magánszemély, azonos a kivitelező - napi jelentésért felelős személlyel, mint alvállalkozó cég ügyvezetője, az meg tudja-e ugymond önmagát hívni naplón belül?

Elvileg eddig el tudtam jutni, mint meghívás, de a munkaterület átadás inaktív...

Az ehhez szükséges feltételeket pedig elvégeztem, úgy mint a szerződés feltöltés, szerződéses adatok kitöltése, felelősségbiztosítás adatainak kitöltése és kötvény feltöltése... 

qwer1234 Creative Commons License 2022.08.09 0 0 817

Én mennyit tipródtam ezen a naplózáson. Aztán az ablakok beépítése és a válaszfalak után semmi nem lett naplózva. Tehát festés, burkolás, villanyszerelés, vízszerelés, fűtés, hőszigetelés, beltéri ajtók nem lettek naplózva. Tulajdonképpen csak a szerkezet lett. Aztán simán átvették az ingatlant (használatbavételi) és a csokot is megkaptuk. Utólag nekem úgy tűnik, hogy akkor bukhat ki a dolog, ha időközben kijön az építési hatóság és ellenőriz. A használatbavételinél már nem nézik, a bank pedig ha nem veszel fel hitelt, csak mondjuk csokot, akkor csak az igény bejelentésekor nézi, utána nem. 

 

Hozzá kell tenni, hogy én mindent magam csináltam, kivéve a tetőt, a födémet, és a pince szintet. 6 évet vitt el az életemből az építkezés. Valahol ott engedtem el a naplózást, amikor egy általam felkért műszaki ellenőr 1/2 év után otthagyott azzal, hogy nem tud nekem miben a segítségemre lenni, mert mindent jól csinálok, betartom a technológiai előírásokat, viszont nagyon lassan haladok. Simán naplózni meg nem akar ennyi pénzért. Akkor csalódott voltam, de utólag igaza volt, mert még 3 évet építkeztem. :-) Viszont a fal függőleges, mindenhol 90.0 fok a derékszög, és a helységek mérete +-2mm hibahatáron belül van.

 

Egyébként meg néztem sok ótvaros szar építkezést a környékünkön amelyek naplózva is voltak, volt amelyet túl is építettek, láttam leszakadó darut 1t betonnal a szomszédban (jó, hogy nem halt meg senki), stb. Aztán ezek is kaptak lakhatásit. Szóval ha ők kaphattak akkor úgy voltam vele nekem is kell kapnom. 

Előzmény: Liza1987 (815)
sylvanus67 Creative Commons License 2022.08.09 0 0 816

Mi anno 2020-ban nem naplóztuk.

Előzmény: Liza1987 (815)
Liza1987 Creative Commons License 2022.08.09 0 0 815

Sziasztok!

 

Segítsetek légyszi! E-naplós építkezésnél korábban azt az infót kaptam, hogy a burkolást és festést már nem kell e-naplózzuk. Ennek megfelelően egy ismerős burkolt le és mi magunk festünk. Viszont a műszaki ellenőr azt mondja ezeket is le kell naplóztassuk. Van ismerős aki le FMV-zné. Első körben azt gondoltuk, beír minket a műszaki ellenőr, FMV leigazolja hogy szakszerű és kész. De azt mondja a műszaki ellenőr, hogy kell hozzá a végzettség... Oké, unokatestvérem burkoló végzettséggel rendelkezik, de az se jó a műszaki ellenőrnek mert nem egyenes ági rokon...

 

Szóval ki hogyan csinálta, csinálná? Ne naplózzuk le mert úgyse nézi a hatóság, vagy keressek valami vállalkozót aki egy rakás pénzért lenaplóz? Vagy keressek egy vállalkozót akivel kötök egy kivitelezői szerződést, és effektíve szaktudás nélkül az Ő felügyelete mellett megcsinálhatom magamnak?

 

 

jégkirálynő Creative Commons License 2021.07.05 0 0 814

Nem kell túltolni, ez csak egy lehetőség, mármint a feltöltés.

Általában sosem szoktuk feltölteni, egyszerűen átadjuk a Megrendelő részére papíron a műbizonylatokat, tehát ez nem a műszaki átadás feltétele.

Gondolom építtető vagy. Műszaki Ellenőr nincs Melletted, aki végezné a dolgát?

Előzmény: Dehogyne (812)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.07.02 0 0 813

Én nem töltöttem fel, de van valamilyen Mappa vagy Mellékletek nevű "kartoték"

Előzmény: Dehogyne (812)
Dehogyne Creative Commons License 2021.07.02 0 0 812

Hol lehet feltölteni a naplóba pl. egy anyag megfelelőségét?

Előzmény: jégkirálynő (811)
jégkirálynő Creative Commons License 2021.07.01 0 0 811

Javítás:)

 

1a. FMV-nyilatkozat KItöltése a "Nyilatkozatok) gombnál

1b. Kivitelezői nyilatkozat KItöltése a "Nyilatkozatok) gombnál

Azért hangsúlyozom a KItöltést, mert az egy dolog, hogy a mellékletekbe feltöltésre kerül az aláírt FMV nyilatkozat, de csak a kitöltés után lehet csak visszaadni a munkaterületet

Előzmény: sylvanus67 (810)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.07.01 0 0 810

Ja, hogy így.

 

 

Tehát akkor

1. FMV-nyilatkozat feltöltése

2. Munkaterület visszaadás (hajtsd ki a vállalkozóból, mert nem lehet lezárni az alnaplót)

3. alnapló lezárás

4. Főnapló lezárás (de ezt csak a használatbavételi után érdemes)

 

 

(azért csak összeszedjük, de szerintem le van írva a helpben)

Előzmény: Aszi01 (809)
Aszi01 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 809

Köszönöm válaszodat!

FMV nyilatkozat még korábban fel lett töltve, aztán az átadás-átvételi dokumentációk is. Viszont a munkaterületet nem vették vissza, így nem tudjuk zárni sem. Ebben az esetben szerinted mi a teendő?

Lehet én akarom túlságosan megérteni ennek a menetét, hogy mégis mi hogyan működik az építési napló során :D de valahogy nem sok információt találok. 

Előzmény: sylvanus67 (808)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 808

Ha elkészült a ház (legalábbis a komoly dolgok (festés, burkolás hasomlók nem nagyon számítanak), akkor le kell zárni minden alnaplót, előtte feltölteni az FMV-nyilatkozatokat és akkor lezárható a főnapló.

Ha jól emlékszem.

Előzmény: Aszi01 (807)
Aszi01 Creative Commons License 2021.06.30 0 0 807

Sziasztok! 

A segítségeteket szeretném kérni. Még kezdő vagyok az elektronikus építési napló vezetésében, de igyekszem a lehető leggyorsabban megtanulni a dolgokat. 

A kérdésem a következő lenne. 
Valaki le tudná írni nekem, hogy mik a feltételei az elektronikus építési napló lezárásának? 
Meg kell előznie egy helyszíni bejárásnak, hibalista felvételének, a határidők és a felelősök kijelölésének mind a két fél jelenlétében? 
Esetleg ez a munkaterület visszaadásánál is érvényes? 

Elnézést, ha butaságot kérdeztem, de kicsit zavaros még ez az egész. 

 

Köszönöm szépen előre is a válaszotokat! 

 

Szép napot!

hatton Creative Commons License 2021.05.04 0 0 806

Lechner nekem sem.Már nem zárnak naplót.

Nekem sem az fmv,sem a generálos nem adja át a munkaterületet.Egy brigád voltak.Illetékért meg kopogtat a nav.

Az a baj h az ügyintézés hivatalonként eltér.Nálunk elvileg kell vagy a generál,vagy az fmv nyilatkozata ha élnek.Márpedig élnek.

 

Előzmény: jégkirálynő (804)
jégkirálynő Creative Commons License 2021.05.04 0 0 805

Ha önerőből építkeztek, akkor szerintem nem kell. Ha bármi kölcsön/támogatás van rajta, akkor szerintem nem árt, ha van napló. (Bank kérni szokta)

Előzmény: Eniko Sz (800)
jégkirálynő Creative Commons License 2021.05.04 0 0 804

Volt/van egy ugyanilyen esetem. Felhívtam az ügyintézőt (aki annakidején kiadta az építési engedélyt), Ő azt mondta, hogy a használatbavételinél nem vizsgálja sem az alvállalkozókat, sem azt, hogy le van-e zárva a főnapló (azért egyeztess az ügyintéződdel, hogy Ő is így gondolja-e). Neki csak az a lényeg, hogy a generál naplóban az FMV nyilatkozat ki legyen töltve. Remélem nem a  generálkivitelező lépett le, mert akkor fogalmam nincs, hogy mit lehet tenni.

 

 

 

Lechner nem tudott érdemben segíteni.

Előzmény: hatton (803)
hatton Creative Commons License 2021.05.04 0 0 803

Sziasztok!

 

Tőlem lelépett a kivitelező 80%-os készenléti fokon úgy,hogy a teljes kivitelezési költség meg lett fizetve(balek voltam).

A per még tart,viszont be akarjuk fejezni a házat,használatbavételi engedélyt akarunk szerezni.Sem a kivitelező,sem az fmv nem zárta le a naplót.Mit lehet tenni?Köszönöm.

Thomasito88 Creative Commons License 2020.11.04 0 0 802

https://www.e-epites.hu/hirek/felhivas-az-egyszeru-bejelentes-2019-oktober-24-i-valtozasairol?fbclid=IwAR1CiBbdcGrmaeN5DdpIUDIHS8WWXChlqrlRlRa7SKt1FUpgsbbflHQK704

Ez a hivatalos oldal szerintem, és itt azt írják, hogy nem kell, bár ez egy éve volt, és pl. ezen az oldalon lévő használatbavételi részhez csatolt PDF 2014-es.

Előzmény: Eniko Sz (800)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.11.04 0 0 801

szerintem meg se kell nyitni, de google a barátod, biztos fenn van

Előzmény: Eniko Sz (800)
Eniko Sz Creative Commons License 2020.11.01 0 0 800

Sziasztok!

 

Biztos volt már ez a kérdés, de azért probálkozom...

 

Elektronikus epitesi naplót nem akartunk vezetni egyszerű bejelentes nyomán lakóépület építése A tárgya. A tervezonk azt mondja, meg se kell nyitni, mert akkor vezetni kell.

a Kőműves azt mondja, szerinte meg kell nyitni, de nem

kell vezetni...

 

Ugyan találtam egy rendeletrészt, ami alapján ha megnyitották és nem vezetik, akkor be

kell zárni, tehát a tervezőnek lenne igaza, mert nincs értelme megnyitni, de bizonytalanok vagyunk.

 

volt már valaki hasonló helyzetben?

 

koszonetteL,

 

Eniko

 

 

jégkirálynő Creative Commons License 2020.06.30 0 0 799

próbáld meg engedélyezni

Előzmény: Gyula Kasznár (798)
Gyula Kasznár Creative Commons License 2020.06.29 0 0 798

Üdv. Lehet már volt ez a kérdés akkor bocsánat érte.

Offline napi jelentést sehogy nem tudom letölteni,  a letöltés mappában benne van xml illetve enyk fájlként de nem nyílik meg.

Telepítettem a javat,és az anyk-t is.

Köszi a segítséget.

Gy.

TChriss80 Creative Commons License 2020.04.29 0 0 794

Akkor így teszünk!

 

Köszönöm.

Előzmény: sylvanus67 (793)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.04.29 0 0 793

"Nem hivatalosan a burkolást és festést csinálhatod magad, mivel ezek esztétikai befejező munkák, ezek hiánya miatt nem szólnak a legtöbb helyen. Kerités, térkövezés is mehet."

 

 

Ha nem hivatalos, akkor kár naplózni.

 

Ha meg hivatalos, akkor kell FMV stb. stb. a naplózáshoz.

Előzmény: TChriss80 (792)
TChriss80 Creative Commons License 2020.04.28 0 0 792

Tiszteletem!

 

 

Azt szeretném még megkérdezni, ha én hivatalosan nem csinálhatok, festést, burkolást, akkor ezeket be sem kell vezetni a naplóba?

 

Be van írva minden olyan fontos dolog amit nem lehet "kokányolni" víz, villany, teljes kőműves munkák, szigetelés, de a "csináld magad mozgalom"?

 

ha minden kész csak lezárom a naplót, "hiányosan" és ennyi?

 

Mindenki mást mond.

 

 

Illetve ha valamiről még mégis kéne "hivatalos" munka de nincs akkor mi van? nem adnak lakhatásit sose a házra?

 

 

Válaszát előre is köszönöm.

Előzmény: KömKel (785)
Patrix Creative Commons License 2020.04.28 0 0 791

Nemrudom miért nem folytatja nem lehet elérni semmilyen módon,sajna már kiis lett fizetve úgyhogy pénzt se tudok visszatartani. 

Előzmény: sylvanus67 (790)
sylvanus67 Creative Commons License 2020.04.27 0 0 790

Akkor azt kellene csinálni, amit irtam

 

Amúgy mért nem folytatja a naplozast? 

Előzmény: Patrix (789)
Patrix Creative Commons License 2020.04.27 0 0 789

Hát szerkezetkészre szerződtunk le koszorúig naplózta de a tetőt már nem és az fmv se tett nyilatkozatot a naplóba. 

Előzmény: sylvanus67 (788)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!