Keresés

Részletes keresés

martinaxe7 Creative Commons License 2016.08.28 0 0 229
Ariel_500 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 228

Az én fiatalkorom ugyanigy alakult és akkor még nem voltunk/volt eladósodva a Kádár-rendszer

Mondok egy évszámot 1968

és

"'79 körül nőtt a kommunista vezetés bizonytalanság-érzése, mert az 56-os forradalom nagy tanulságának azt tartották, hogy nem szabad az életszínvonalat csökkenteni."

 

Ma meg az hogy nem szabad növelni. Bár jórészt kapitalista magán/multi vállalkozások vannak,de ami az államra tartozik az le van robbanva, miközben kettesek és még sokan mások milliárdossá váltak hirtelenében

Előzmény: Hírmérnök (225)
martinaxe7 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 227

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.26 0 0 226
Hírmérnök Creative Commons License 2013.12.10 0 0 225

Írod 31 évesen:

"Az én gyerekkorom úgy telt, hogy pl. szombaton családostól uszodába mentünk reggel, majd egy étteremben ebédeltünk, délután és kora este 1-2 baráti családdal nagyot sétáltunk, fagyiztunk, majd közösen ( vagy csak a felnőttek) szinházba mentek."

Mikor tudná ezt megtenni ma egy 4 tagú család minden héten, vagy akár 2 hetente?

Jelzem, hogy amikor Te megszülettél, országunk már nagyon eladósodott.

Nem tartom kizártnak, hogy felhőtlenül derűs gyemekkorodat külföldi hitelezőknek köszönheted.

Előzmény: Boldogságkutató (220)
1 óra mulva itt vagyok Creative Commons License 2013.12.10 0 0 224

Majd Viktor hazahozatja és felállítatja.:)

Előzmény: Törölt nick (223)
Törölt nick Creative Commons License 2013.12.08 0 0 223

Ledöntöttek egy Lenin-szobrot Kijev központjában

ooloo2 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 222

 

Viktor, a pufajka meg a komcsik

ÉdesViktor tegnap igazán kitett magáért. Odaállt és megmondta a frankót a komcsik ruházkodási szokásairól és felvázolta a megfigyelésen alapuló Nagy Elméletét : Nemzeti Darwinunk saját tapasztalatain alapuló tanításai nem merültek ki ennyivel, részletesen ismertette[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

Becses Bryganti Creative Commons License 2013.09.28 0 0 221

Nem írtad el a kiorodat?:))) A tudomány mai éllása szerint 31 éve 1982-t írtunk

Előzmény: Boldogságkutató (220)
Boldogságkutató Creative Commons License 2013.09.28 0 0 220

Aki meg azt állítja, hogy akkor ugyanezért a fideszt is el lehet majd ítélni (tehát ők is gyilkolták a politikai ellenfeleiket, tehát ők is százezer számra fosztottak ki kis és közepes egzisztenciákat) az lelke mélyéig vérvörös, ha hazudik is valami mást, mert azért érzi, hogy az nem valami nagy dicsőség ma.

 

Figyúzz, én idén töltöm be a 31. életévem. Ugye nem gondolod komolyan, hogy nekem dehonesztáló, ha azt mondod, hgy vörös vagyok?

Kb olyan szintű sértés ez, mintha valaki téged labancnak nevezne.

 

Az  én véleményem a Kádár korról az, hogy az emberek kevesebb lehetőséggel, de biztonságban és viszonylagos jól létben éltek. A jól lét nem a pénzre vonatkozik, hanem a kultúráltságra, az emberi kapcsolatokra, a társadalmi viszonyrendszerekre. 

Az én gyerekkorom úgy telt, hogy pl. szombaton családostól uszodába mentünk reggel, majd egy étteremben ebédeltünk, délután és kora este 1-2 baráti családdal nagyot sétáltunk, fagyiztunk, majd közösen ( vagy csak a felnőttek) szinházba mentek.

Mikor tudná ezt megtenni ma egy 4 tagú család minden héten, vagy akár 2 hetente?

 

 

 

 

Előzmény: boonboon (208)
Boldogságkutató Creative Commons License 2013.09.28 0 0 219

Ha te kétled, hogy lehetnek egyéni sérelmek, akkor olyan mértékben vagy analfabéta az ügyben, hogy az rád nézve siralmas.

 

Dehogy kétlem!

Egyéni sérelmek lehetnek, mert nincs olyan társadalmi berendezkedés amiben ne lennének.

Én azt kétlem, hogy az egyéni sérelmek miatt ki lehetne zárni a közéletből, felelősségre lehetne vonni azokat, akik az egyéni sérelmeket  közvetve okozták.

Mert ha lehetne, akkor jogosan vonnánk felelősségre az Antall kormány vezetőit az 1,5 millió munkanélküli ( ezáltal tönkrement) emberi sors miatt. Vagy akár a mostani vezetőket az elvett rokkkant ellátás, az elvett trafikok, az elvett föld, vagy a devizakárosultak elvett lakása miatt.  

Az meg végképp nonszensz, hogy ne csak a vezetőket, hanem az MDF, Fidesz párttagokat is jól megbüntessük az egyéni sérelmek miatt.

Gondolom azt belátod te is, hogy nem kapnád vissza nagyapád földjeit attól, ha ma a " komcsikat" jól megbüntetnék.

De akkor mit várnál egy ilyen büntetéstől?

Persze azon kívül, hogy nem kéne a hatalomért küzdeni a Fidesznek.

Előzmény: boonboon (208)
Boldogságkutató Creative Commons License 2013.09.28 0 0 218

Mert te nem személyeskedhetsz? Csak amit te írtál, azt írtam vissza neked. Azért az idézőjel.

Azonosulsz a topiknyitóval? Vagy te nyitottad a topikot?

De teljesen mindegy, mert végtelenül ostobának tartom azokat, akik szerint a "komcsik" kizárása a közéletből, a cigányok. a zsidók, a szegények, az öregek stb. stb. kizárása bárhonnan megoldást jelent. 

Aki meg kérdezi, hogy mi volt a kommunisták bűne, akik embereket öltek bizonyítottan, ezerszám politikai okból, családok százezreit fosztották ki.......

 

Ugyan, ugyan! A Horthy korszakban bárki felpofozhatta a sofőrjét vagy a cseledjét, aztán kirekesztettek 500 ezer magyar zsidót, később deportálták őket. Pedig közülük senki nem akarta megváltoztatni a rendszert.

 

1956 utáni Kádár érában 300 embert végeztek ki 56 miatt, és 3 ezren ültek börtönben. Ha az alkotmányos berendezkedés ellen lázadnak azt ma is börtönnel büntetik, 60 évvel ezelőtt pedig SAJNOS nem volt ilyen felvilágosult a világ és politikai bűnökért is akasztottak. 

 

1990 után viszont nem 300 hanem átlagban 1500 ember fagyott meg évente télen, nekik még politikai bűnük sem volt. 

 

Előzmény: boonboon (208)
Becses Bryganti Creative Commons License 2013.09.28 0 0 217

Nem 19-ről szól a topik, hanem 1919. 03-21-től 1945-89. Népellenes, emberiségellenes, emberiesség ellenes és gazdasági bűncselekmények halmaza. Az  1944. 03-19 -1945 tavasza mellett a 20. sz-i magyar történelem legtragikusabb időszakai, a legnagyobb tragédia, hogy 40x több évig.

A szabad költözés joga még a jhoggágyoknak is megadatot az év 1 napján,a kommunizmusban nem. A kapitalizmus nint gazdasági rendszer kiket vitt háborúba és kik ellen?:)

Kelet-Európában sokan jól vették a lapot,sokan kevésbé. Magyarország 2002 óta az utóbbi kategóriába tartozik. A kelet-európai szavazók annyira vágynak vissza a kommunizmusba, mint a nyugat-európaiak, ők nem vuissza, hanem befelé:)

Előzmény: Regin__a (215)
1 óra mulva itt vagyok Creative Commons License 2013.09.28 0 0 216

Csak a színtiszta igazságot írtam le.

Előzmény: robbie.taylor (213)
Regin__a Creative Commons License 2013.09.27 0 0 215

Aki meg kérdezi, hogy mi volt a kommunisták bűne,"

 

Jahogy '19-röl szól a topik?

A mindenkori kapitalizmus ugyan nem ölt közvetlenül embereket, csak kitántorgott másfélmillió és tántorog ma is + a haza nevében minima 2 háborúba vitte az embereket, a keleti blokk országaiban az igért jólét helyett munkanélküliséget és létbizonytalanságot hozott pár millió szegénnyel

Nincs mire büszkének lennie.

Előzmény: boonboon (208)
boonboon Creative Commons License 2013.09.27 0 0 214

Én még az Intenettóban kezdtem. Azért kösz!

Előzmény: robbie.taylor (213)
robbie.taylor Creative Commons License 2013.09.27 0 0 213

Ne foglalkozz vele,ő egy troll! Nem érdekli a topic témája, csak "fideszesezik".

Előzmény: boonboon (212)
boonboon Creative Commons License 2013.09.27 0 0 212

.......

Előzmény: 1 óra mulva itt vagyok (211)
1 óra mulva itt vagyok Creative Commons License 2013.09.27 0 0 211

Mert jelenleg a legnagyobb kommunista párt a fidesz.

Előzmény: boonboon (210)
boonboon Creative Commons License 2013.09.27 0 0 210

Ennyi? Ezt minek?

Előzmény: 1 óra mulva itt vagyok (209)
1 óra mulva itt vagyok Creative Commons License 2013.09.27 0 0 209

"Én a vörösök ellen vagyok"

 

Nagyon utálhatod a fideszeseket.

Előzmény: boonboon (208)
boonboon Creative Commons License 2013.09.27 0 0 208

Mert te nem személyeskedhetsz? Csak amit te írtál, azt írtam vissza neked. Azért az idézőjel.


Aki meg kérdezi, hogy mi volt a kommunisták bűne, akik embereket öltek bizonyítottan, ezerszám politikai okból, családok százezreit fosztották ki csak mert kicsit többet gyűjtöttek mondjuk a szorgalmas munkájuk miatt, mint a vörös prolik és így azok irigységének áldozatai lettek, noha semmi bűnük nem volt, az bizony már a kérdésében is hazug.

 

Ha te kétled, hogy lehetnek egyéni sérelmek, akkor olyan mértékben vagy analfabéta az ügyben, hogy az rád nézve siralmas. (Van párszáz írás erről, de lehet, pár ezer is. Miért tagadod?) Az én családomtól is elvettek mindent, csak mert a nagyfater összehozott pár hold földből, pár százat. Igaz dolgoztak reggeltől estig, cselédet, napszámost csak idényben fogadtak, mikor egyedül sehogy nem győzték volna. Ma is azok gyerekei vannak a birtokban (amit mi nem kaphattunk vissza, helyette semmit nem érő jegyeket kaptunk), akiknek apjai elvették azt. És ilyen sérelmek százezer szám vannak, akár rögtön a másik nagyapám budai villájáról is beszélhetnék.

 

Aki meg azt állítja, hogy akkor ugyanezért a fideszt is el lehet majd ítélni (tehát ők is gyilkolták a politikai ellenfeleiket, tehát ők is százezer számra fosztottak ki kis és közepes egzisztenciákat) az lelke mélyéig vérvörös, ha hazudik is valami mást, mert azért érzi, hogy az nem valami nagy dicsőség ma.

 

Ha meg azt hiszed, hogy én fideszes vagyok, akkor buta is vagy. Én a vörösök ellen vagyok, azokkal a százezrekkel-milliókkal együtt, akiket kifosztottak, akiknek egyéni sérelmük van. Sőt azokkal együtt, akiket csak nyomorban tartottak, de van 80-nál magasabb IQ-juk. Mert ez olasz proli 1938-ban kevesebbet keresett mint a magyar. http://lazarus.elte.hu/hun/dolgozo/jesus/otka0810/peldak.htm 1989-ben meg négyszer annyit. Pedig ott kizsákmányolták őket a buta vörös propaganda szerint amit te is bevettél. Biztos te is jobban örülsz, hogy százezer a nyugdíjad mintha háromszázötven.-négyszáz lenne, mint annak az olasz prolinak, aki ugyanannyit keccsölt az életében, mint te. Biztos, jobb  ez így neked, hiszen a vörösök azt állítják.

Előzmény: Boldogságkutató (197)
boonboon Creative Commons License 2013.09.27 0 0 207

Ha vannak írd le! Ne fogd vissza magad! De ezek messze nem mind fideszesek. Van aki nem is volt MSZMP tag, hiába hazudtok róla, mint Kövér. Ennyi az összes jobbos pártból? De még az semmi igaz, nem is mind párttagok jobbos pártokban. és egy kivételével senki nem azért kapta a fizetését, mert párttag. A jogutódpárban ezerszer ennyi csak az olyanból, aki a párttól kapták a fizetésüket, akik hivatásszerűen nyomorgatták a népet. 

 

Még egy rendes listát is képtelenek vagytok csinálni. A nép nyomorbantartása sokkal jobban ment, 1989-ig meg 202-2010 közt. Impotens, erkölcstelen banda!

Előzmény: devil's tongue (205)
Boldogságkutató Creative Commons License 2013.09.26 0 0 206

24 vvel ezelőtt, súlyos hatalommal való visszaéléssel, amit nem a nép, hanem orosz tankok adtak nekik, filléres privatizációkkal, csődbüntettekkel elkezdték belső embereikfeltőkésítését, akik ezért azt a 90-ben a választók által politikai szemétdombra dobott pártot tőkésítették fel.

 

Ma nem így van? ( az orosz tankok kivételével)

Előzmény: Becses Bryganti (198)
devil's tongue Creative Commons License 2013.09.26 0 0 205

Ja, és ugye:

 

Kövér László – MSZMP tag, a Központi Bizottsághoz tartozó társadalompolitikai intézet munkatársa, és a Magyarországi Ifjúsági Szervezetek Országos Tanácsa (MISZOT) alelnöke (a másik alelnök Gyurcsány Ferenc volt)
Járai Zsigmond – MSZMP-tag
Matolcsy György – MSZMP-tag
Martonyi János – MSZMP-tag
Pintér Sándor – MSZMP-titkár
Schmitt Pál - az Országos Testnevelési és Sporthivatalnak (OTSH) alelnökeként miniszterhelyettes a Lázár-, majd a Grósz kormányban
Hoffmann Rózsa – MSZMP-tag
Mikola István – MSZMP-tag, a Hazafias Népfront alelnöke
Stumpf István – MSZMP tag, a Hazafias Népfront alelnöke
Fónagy János – MSZMP-tag
Vonza András – MSZMP-tag
Ligetvári Ferenc – MSZMP-tag
Chikán Attila – MSZMP-tag
Boros Imre – MSZMP-titkár
Turi-Kovács Béla – MSZMP-tag
Harrach Péter – MSZMP-tag
Kerényi Imre – MSZMP alapszervezeti titkár
Pozsgay Imre – MSZMP PB-tag
Szűrös Mátyás – MSZMP KB-titkár
Boross Péter – MSZMP-tag
Balogh Gyula – MSZMP-tag

 

Mondjuk a lsita szerintem nem teljes, szerintem vagy 10x ennyien lehetnek, de ízelítőnek szerintem megteszi.

devil's tongue Creative Commons License 2013.09.26 0 0 204

Jaj, hagyjuk már! Akkor mit csinálnánk a Fideszben ülő rengeteg ex-elftárssal? Jó, tudom, ők "jó kommunisták", meg "belülről bomlasztottak"!

Előzmény: cotiek (-)
szamárium Creative Commons License 2013.09.26 0 0 203

Nem volt, van, tele van velük a fidesz.

Előzmény: tipcsibácsi (201)
Fernando1 Hierro Creative Commons License 2013.09.26 0 0 202

Akkor miért nem jutott be az újjáalakult MSZMP (a későbbi Munkáspárt, az egykori állampárt eszmei utóda)? Rájuk még inkább megállná a helyét a "szemétdombra" kerülés, bár a költségvetési támogatáshoz való 1% 2002-ig még rendre összejött nekik. Azóta viszont ettől is távolodnak.

Előzmény: tipcsibácsi (201)
tipcsibácsi Creative Commons License 2013.09.26 0 0 201

Sok volt a komcsi meg bolsi magyarországon, főleg Budapesten.

Előzmény: Fernando1 Hierro (199)
Becses Bryganti Creative Commons License 2013.09.26 0 0 200

Sajnos be. Egy volt teljhatalmú állampárt, a negxeddikként az  MDFm az SZDSZ és az FKGP mögött. Alig több mint 1 %_kal kaptak többet? mint az akkor még ifjúsági fidesz:

Előzmény: Fernando1 Hierro (199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!