Keresés

Részletes keresés

ktm950sm Creative Commons License 2020.05.03 0 0 11

Üdvötlet mindenkinek!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Sportlövészet céljából szeretnék fegyvertartáshoz jutni. 

Érdeklődni szeretnék az engedély megszerzése mostanában milyen intézkedésekkel jár és kb mennyi lehet az anyagi vonzata. 

 

Válaszotok előre is köszönöm. 

 


 

speeddo Creative Commons License 2020.04.30 0 2 10

Hátha egyszer jól jön valakinek. Remekül megszerkesztett felkészülési segédlet.

 

https://mdlsz.com/old/download/2016/fegyv_ism.pdf

Törölt nick Creative Commons License 2019.01.16 0 0 9

Az egy csoda, ahogy pörög ez a topik...  :)

Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.17 0 0 8

Üdvözletem !

 

Tudja esetleg valaki, hogy Veszprém megyében hol-mikor lesz fegyverismereti tanfolyam illetve vizsga ?

Taz144 Creative Commons License 2013.12.19 0 1 7
Előzmény: Taz144 (6)
Taz144 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 6
Előzmény: Tomsawier (-)
Tomsawier Creative Commons License 2013.09.27 0 0 5

Habár több helyről is tanultam, de az innen-onnan összeszedett információkat tartalmazza az előző hozzászólásom linkje. Minden fontos dolgot megmagyaráz, teljesen felkészít az írásbeli vizsgára.

 

Azért van már csak 3 havonta (ill. a létszámtól is függ) mert 3-4 ember jelent meg minden hónapban. Így legalább összegyűlnek annyian, hogy legyen értelme termet kérni, és lemenni a lőtérre.

Előzmény: F. István (4)
F. István Creative Commons License 2013.09.25 0 0 4

Szia! Köszönjük a részletes beszámolót! Nagyon tanúlságos!

Gratula a sikeres vizsgádhoz!

A link a felkészüléshez tényleg jó, de azért a felkészülő szedjen még hozzá anyagokat. Akkor nyugodtabban mehet a jelentkező vizsgázni. 

Csökkenne a jelentkezők létszáma, hogy már csak 3 havonta lesz ott vizsga? Érdekes infó!

Előzmény: Tomsawier (3)
Tomsawier Creative Commons License 2013.09.24 0 0 3

Sziasztok!

 

Ma volt a fegyverismereti vizsga. Leírom, hogy pontosan hogyan zajlott:

 

Reggel 9-órakor megjelentünk a Kaposvári Somogy megyei Rendőr főkapitányságon. Felkísértek minket, elmondták, hogy kik a vizsgabizottság tagjai majd odaadtuk a jelentkezési lapokat, a befizetett csekk feladóvevényét, személyi igazolványt és a lakcímkártyát. Ezek után kiosztották a vizsgalapokat és egy külön lapot, ahova be kellett X-elni a helyesnek ítélt választ.

21 főből 16 jelent meg vizsgán, abból 12-nek sikerült. Lekísértek minket e földszintre. 2012. decemberétől legalább 90%-ot el kell érni a sikeres írásbeli vizsgához. Továbbá most már akinek nem sikerül az írásbeli rész az nem mehet szóbelizni, és lőni. Ha nem sikerül a szóbeli, vagy a lövészet az részvizsgát tehet. Azt mondták, hogy aki átmegy az írásbelin, annak majdnem biztosan meglesz a szóbelije, és a lövészete. Így is volt... Először azokat hívták fel akiknek nem sikerült az első része a vizsgának, azoktól elköszöntek. Majd a fele a csoportnak újra felment, kihúzott mindenki egy általános kérdést és egy másik kérdést abból a lőfegyverből amelyből vizsgát akart tenni. 11-en csak maroklőfegyverből, és egyedül én kombinált kategóriából (marok, sörétes, golyós) vizsgáztam.

Először mikor még a teljes létszám megvolt, és kérdezték, hogy ki akar mindháromból elég furcsán jött ki, hogy egyedül kalimpálok a kezemmel. Az a baj, hogy mivel kombinált, így egy vizsgalapot (7 oldalt) töltöttem csak ki, abból mindhárom kategória fontosabb kérdései szerepeltek. Összes 25 kérdésre kellett választ adni. És itt jön a lényeg: Mivel egy vizsgalap van és nemsikerül az írásbeli, úgy újra kell vizsgázni az összes (marok, sörétes, golyós) kategóriákból. Az újravizsgázás csupán egy újabb kombinált vizsgalapról szól...

Amit ki akarok ebből hozni: azért ne próbálkozzon meg vele senki, hogy "jó lesz még valamikor", mert így ha mondjuk csak maroklőfegyverből akar a munkája miatt papírt szerezni, könnyebben elbukhatja és feltehetően úgysem fog neki kelleni a többi kategória. 2012 előtt ilyen gond nem volt, mert külön vizsgalap volt mindháromra és külön is értékelték a kategóriákat.

Szóval 1 általános kérdést húztam, és 1-1-1-et a marok, sörétes, és golyósból.

Marok: Hogyan kell tárolnia a maroklőfegyverét?

Sörétes: A sörétes lőszer részei és azok rendeltetése. Mi a gyöngygolyó és mire használható?

Golyós: Sorolja fel a golyós lőfegyverek tárrendszereit, és jellemezze azokat.

 

Ezek után lementünk a lőtérre, bemutatták a töltést ürítést, majd mindenkinek meg kellett ismételnie a következőt:

- Kibiztosítunk (tűz kész állapotba kerül a fegyver)

- Tár kivétele

- Töltetlenség ellenőrzése (Szán hátrahúzása, belenézni a töltényűrbe, majd a szán elengedése, hogy a helyretoló rugó maga igazítsa vissza a helyére)

- Semleges irányban fesztelenítés (elsütőbillentyű meghúzása)

- Fegyver asztalra helyezése

- 1db lőszert kapsz, betárazod, tárat visszarakod, csőre töltöd, célzol és tüzelsz (a szemközti bokorra...)

- Szán hátul marad, egy kicsit hátrahúzod, míg nem kattan és elengeded

- Fesztelenítés egy semleges irányba

- Fegyver bebiztosítása majd a következő ugyan ezt végigcsinálja

 

Golyósból (0.22-es megymagköpködő) szintén kaptam egy lőszert, és a szemközti bokrot célozva tüzeltem

Sörétes fegyvert összeraktam (segítséggel) és két lövést leadtam

 

Legvégül vissza mentünk a kapitányságra és vártunk 15 percet míg megírták és kiosztották a vizsgabizonyítványokat.

Eddig úgy volt, hogy minden hónap végén volt egy vizsga, de mostantól 2-3 havonta kerül megrendezésre. Azt mondták, hogy esz még egy vizsga ebben az évben, ha minden igaz november végefele.

Ebből teljesen fel lehet készülni, tökéletes tananyagnak, tanfolyam felesleges! http://www.kapszli.hu/files/site/content/shooting/documents/hu/document-6.pdf

Sok sikert a leendő vizsgázóknak!

Tombolda Creative Commons License 2013.09.09 0 0 0

Pard0n.

Előzmény: Tomsawier (-)
Tomsawier Creative Commons License 2013.09.08 0 0 topiknyitó

Üdv mindenkinek!

 

Hosszas keresgélés után sem találtam megfelelő Topic-ot, ami részletes tájékoztatást nyújtana a mostani Fegyvervizsgákkal kapcsolatban.

A téma célja a jelenlegi vizsgák pontos menete (írásbeli, gyakorlati, szóbeli) a részletes tananyag megszerezhetősége (letölthetősége), legközelebbi vizsgák időpontjai, azok helyszíne, a jelentkezés pontos menete, stb. Nem lenne hátrány, ha a megmaradt jegyzeteket is feltöltenék a már vizsgázott személyek, hogy a jövőbeli vizsgázóknak könnyebb legyen.

 

Tudomásom szerint 2013.szeptember.26-án Kaposváron lesz a legközelebbi vizsga.

 

Hétfőn kapok jelentkezési lapot, amit fel is töltök majd a fórumba. Ha jól tudom 10.000Ft-ot kell csekken befizetnem. Tanfolyam nem indult, de a jelenlegi munkám miatt nem is lenne időm eljárni. Amikor tudok tanulok az alábbi jegyzetekből:

 

http://hu.scribd.com/doc/27603844/Fegyvervizsga-Marokl%C5%91fegyver

http://www.kapszli.hu/files/site/content/shooting/documents/hu/document-6.pdf

 

A fegyver szétszereléséről ha találok videót mindenképp feltöltöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!