Keresés

Részletes keresés

Carina_S Creative Commons License 2021.06.03 0 0 22

Az egyik ismerősöm jó ideje uniform frizurát visel, de megunta benne hogy hátul a nyakszirtjére hullik a tarkóhaj alsó tincssora. Eddig így nézett ki, ill. határozottan erre hasonlított a női uniform frizurája: >>

 

 

 

 

Amióta azonban megunta a nyakszirtjére hulló alsó tarkóhajtincssort, azóta alul az alsó hajvonal feletti 5 centis sávban rendszeresen felgépeli a legalsó tarkótincssort! És most így, hogy a most frizurája alsó hajhatárát feltolja és felgépeli géppel 5 centivel, és így már nem hull olyan mélyen a nyakszirtjére a tarkóhaja alja.

 

Ezt a pirossal bekeretezett legalsó tincssort gépeli fel, de teljesen tövig, teljesen nullásra!!! :-O! : >>

 

 

Így most így néz ki a frizurája: >>

 

KÉRDÉS: Jól csinálja vajon ezt így??? (Vagy, más megoldás is van erre... ??)

phongthi Creative Commons License 2021.04.15 0 0 21

nem szeretem a rövid hajat, van hajhosszabbításom

 

Mrs. von Bernau Creative Commons License 2020.12.07 0 0 20

Imádom, ha ehhez, ezekhez hasonlóan szépen meg van "csinálva" a hajam. Hajlakk, wax, egyéb hajformázókkal, hogy ne lapuljon a fejemre, és elegánsabban is érezhessem magam ezáltal. Csakhogy van egy kis gond az ilyen frizurákkal is.

Teszem azt, ha valaki alacsony? Ugye itt a modelleknél nem láthatóak a testarányok. Sajnálatosan sok idősebb nőt lehet látni akiknek nem tűnik fel, hogy a fejméretük a frizurával együtt a testmagasságuk egynegyedét kiteszi.

Előzmény: Carina_S (15)
Carina_S Creative Commons License 2020.10.23 0 0 19

Szóval ez a sztereotípia azért fejlődhetett ki sokakban, mert manapság nagyon sok nőn azt látják, hogy a frizurájuk fel van stuccolva rövidre, sok esetben nyírógéppel és fiúsan rövidre. Nem mondom hogy nem, mert ezekből is lehet szép frizurákat készíteni -- de csak ha eléggé jól sikerült a vágás -- , de egyrészt mert nagyon sok nő ezt az egyenfrizurát viseli, ezzel eltűnik a frizurák változatossága, másrészt éppen azért nem is tudja a viselője nagyon variálni, mert a formázáshoz ezek túl rövidre vannak felnyírva.

 

Jól variálni csak akkor lehet egy rövid női frizurát, ha az egyes tincsek hossza legalább a 6-8 centis tincshosszat eléri, de az se baj, ha inkább 10-12 centis a tincshossz. Ettől ez még mind rövid frizura marad, viszont a viselője változatosan fogja tudni viselni, mivel egy 6-12 centis közötti tincshosszúságú frizura már aránylag sokféleképpen szárítható vagy süthető be más-más formákra, csak a besütésekhez nem árt mindig hővédő spray-eket használni, és így a besütéstől nem fog tönkremenni a hajállomány, és a frizura.

Előzmény: hiper fizikus (13)
Carina_S Creative Commons License 2020.10.23 0 0 18

Dehogynem! ;-) !!! De még mennyire! Ide nézzél: >>

Lásd a (15)-ös hsz-t.

Előzmény: hiper fizikus (13)
Carina_S Creative Commons License 2020.10.23 0 0 17

Hát, nem egészen... .. . Szóval az van hogy először az arcformát kell megnézni, és ahhoz kell kiválasztani és hozzá illeszteni a frizurát. Ha így csinálják, akkor nagyon sok nőnek fog jól állni a rövid frizura. (Szándékosan nem hajat írtam hanem frizurát, mert a haj az csak a kiinduló forma, azt még ha nem is kell tovább formára vágni mert már éppen jó, beszárítással még akkor is sokkal szebbre lehet "beidomítani".)

Előzmény: istvanMller (12)
Carina_S Creative Commons License 2020.10.23 0 0 16

Lásd: (15)-ös hsz-t.

Előzmény: Mrs. von Bernau (14)
Carina_S Creative Commons License 2020.10.23 0 0 15

Ez szerintem tévedés. Attól függ, milyen formára van vágva. Rövid frizura például a mélyen a nyakszirtre hulló tincses hajviselet, az amit be is lehet sütni meg körkefével be is lehet szárítani. Vagyis ez is rövid, mert nem ér nyakszirtnél lejjebb, de mégis nagyon nőies és csábos frizura, mert tincsesen beszárítható.

 

Hogy képeken is látható legyen, ilyenekre gondoltam: >>

 

 

 

Ezek mind rövid frizurák, és mégis mind nagyon nőiesek és csábítóan szépek! ;-) Van amelyiket babafejen mutattam be, és van amelyiket élő nőkön.

(Rövid frizura: max. váll felett 5-10 centire végződő női frizuraviselet. Lehet sima bubifrizura, frufrus bubi, tincsesen beszárítható és berakható, besüthető, vagy lágyan szellősre tépett frizura, bármi, csak ne érjen lejjebb váll felett 10 centire végződő bármilyen frizurától.)

(Félhosszú frizura: min. vállig, de max. lapockaközépig érő frizura.)

(Hosszú frizura: min. lapocka aljáig érő frizura.)

Előzmény: hiper fizikus (13)
Mrs. von Bernau Creative Commons License 2020.06.17 0 0 14

Mit értetek itt rövid hajon? Hány centiset? Az enyém 15-20 centis, és rövidnek kategorizálják, de számtalan frizura elkészíthető belőle, még konty, vagy fonat is, ha akarom. Mért lenne unalmas? Nekem a hosszú sokkal unalmasabb, mert mindig egyformán lóg.

hiper fizikus Creative Commons License 2020.06.09 0 0 13

A hoszú hajjal lehet fodrász-művészkedni, a röviddel nem igazán .

Előzmény: istvanMller (12)
istvanMller Creative Commons License 2020.06.08 0 1 12

A rövid haj nagyon kevés nőnek áll jól. Na de akinek jól áll, az nagyon dögös :)

OperatívAndromedaTörzs Creative Commons License 2020.06.04 0 0 11

A rovid haj nem olyan franko, a hosszu haj a szexibb, foleg, ha jol feltoltodik elektromossaggal:)

Mellesleg en maganyos hosszu haju not meg nem lattam...

SF CA USA Creative Commons License 2019.12.10 0 0 10

Kár hogy megnöveszted. :/ A jó rövid sokkal jobb. A hosszú haj inkább kislányos. 

Előzmény: AlmaPite (9)
AlmaPite Creative Commons License 2019.11.25 0 0 9

Mert meguntam a hosszú hajat. Meg sok probléma volt a hosszú hajjal. Ezért vágattam le rövidre. Évekig rövid hajam volt. Az a baj rövid hajjal, hogy sűrűn kell járni fodrászhoz. Már meg untam rövid hajat, ezért újra megnövesztem hajamat hosszúra.

SF CA USA Creative Commons License 2019.09.27 0 0 8

Szia! Na rövid már a hajad? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy most milyen. :) 

Előzmény: Ria7140 (4)
TheOwl12 Creative Commons License 2019.07.02 0 0 7

Ha valaki levágatná a haját, én szívesen vállalkozok rá baranya megyében :) nem vagyok fodrász, de az őrültségben benne vagyok :) 25F

Ria7140 Creative Commons License 2019.03.03 0 0 6

Akkor asszonyos ha nem is hosszú meg nem is rövid. 

hiper fizikus Creative Commons License 2019.03.02 0 0 5

coffot ajánlom, vagy a befonást

a rövid haj aszonyos

Előzmény: Ria7140 (4)
Ria7140 Creative Commons License 2019.03.02 0 0 4

Sziasztok!

Nekem most lesz rövid hajam. Jelenleg vállig erő barna egyenes de meguntam. Kipróbálok valami ujat. 😊

 

hiper fizikus Creative Commons License 2019.01.14 0 0 2

Sziasztok

Ne vágasátok le a hajatokat, legalább válig érjen, én pl. szeretem egy kicsit megcibálni a hosszú női hajat . 

Csillag 2000 Creative Commons License 2017.05.22 0 0 1

Sziasztok!

Ha hosszabb részt 30 centit minimum vágatnátok a hajatokból vagy még hosszabbat, itt korrekt árat kaptok érte!

http://hajvasarlas.com/

Delonis Creative Commons License 2013.09.08 0 0 0

0 vágatás

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.08 0 0 topiknyitó

Ez a topic azért jött létre, hogy megosszátok tapasztalataitokat a rövid hajjal kapcsolatban. Miért vágattátok le? Rövid után lesz-e még hosszú?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!