Keresés

Részletes keresés

Rézel Creative Commons License 2021.07.22 0 0 3596

Sziasztok! Érdeklődnék a tisztelt tagoktól, hogy RÁBA-15-ös trakihoz honnan tudnék rendelni olajszűrőt, gázolajszűrőt? Ha válaszoltok, nagyon megköszönöm!

LVDH Creative Commons License 2021.06.25 0 0 3595

Ha előre tolom akkor nem csinál semmit, akkor kellene gyorsan leeresztenie. Olyan mintha megakadna a végpont előtt.

Ez a bajom.

A hátrahúzott eresztés olyan nehezen végezhető, hogy véletlen még sohasem történt meg. Szánt szándékkal is nagyon nehezen

lehet eltalálni azt a pontot ahol nagyon lassan leengedi. Egy mm-t túlhúzom és már elkezdi azonnal emelni. Ezzel szenvedtem a múltkor, mert így nagyon lassan haladtam.

Előzmény: Gyöször (3594)
Gyöször Creative Commons License 2021.06.23 0 0 3594

De ha most is bevágnád a kart elöre úszóba akkor most is földhöz b@szná a munkaeszközt? Ha igen akkor tökéletes, pont az a hiba, hogy hátrafele húzáskor találsz egy olyan pontot ahol ereszt. Megcsókolnám az olajos kezét annak aki ezt a hibát megszüntetné a T16 markolómban amit te kihasználsz süllyesztésre. Gondolj bele milyen rossz mikor finoman fel kéne emelni valamit de ha lassan húzom a nagygém karját akkor lezuhan a földig ês összetör mindent

Ami neked meg nekem is kell az egy zuhanásgátló kis baromi egyszerű közcsavar. Van benne egy kb 2es furatú lemezke amit jó irányba kell közbeiktatni a hidraulika csőbe.

Csak mindig elfelejtek venni. Meg 20asban van itthon, szintén a T16 gallygarálóba kellett, hogy ne verje földhöz.

Előzmény: LVDH (3593)
LVDH Creative Commons License 2021.06.23 0 0 3593

Nálam úgy működik, hogy ha magam felé húzom akkor emel, ha betolom ütközésig, akkor leenged. Illetve magam felé húzáskor van egy nagyon pici rész ahol szép lassan leengedi a munkaeszközt, nem pedig levágja mintha betolnám. De ezt a pici részt nagyon nehéz eltalálni, mert ha egy mm-t túlhúzom akkor elkezd emelni.

Kicsit könnyebb eltalálni, ha közben leveszem a fordulatot, gondolom, akkor a szivattyú is kisebb nyomást csinál.

Szóval ezzel tudtam leengedni, mert már kinn voltam a telken és nem akartam emiatt hazamenni, de gyötrelmes volt így dolgozni.

Egyszer két éve volt már ilyen akkor szétszedtem, kitisztítottam, hibát nem találva összeraktam és jó volt mostanáig.

A húzótengelyen van o gyűrű azt cseréltem benne akkor, mert csöpögött is az olaj.

Előzmény: Gyöször (3592)
Gyöször Creative Commons License 2021.06.23 0 0 3592

Még nem szedtem szét a vezérlő"tömböt" de nekem is szét kéne, mert mindig kap egy kis sikosítóanyagot onnan a gatyaszára. Nem folyik, csak úgy impregnálja magát kivülről.

Járó motornál hidegen egyébkén az üres húzó nem megy le ha úszóba teszem a kart. Csak ha ráállok vagy van rajta valami nehéz.

Újkora óta ilyen, de ha jól veszem ki a szavaidból nálad leállított motornál a kart emelő pozícióba húzgálva sikerült leereszteni. Szoktam olyat csinálni én is, ha valami nehéz van rajta és nem akarom, hogy lezuhanjon. Vagy ha csak kicsiket kell ereszteni. Pld felvenni valamit ami nem akarja.

Szóval ebbe nem tudom mit kell nézni belül.

Előzmény: LVDH (3591)
LVDH Creative Commons License 2021.06.23 0 0 3591

A szimering és bronzpersely csere úgy tűnik sikeres volt, azóta nem csepeg.

Köszönöm segítségedet.

A próba során viszont a hidr emelő rész szórakozott. Emel, de nem eresztett le. Picit emelő irányba kimozdított karral sikerült csak nagyon lassan lassan leengednem.

Szedhetem szét a hidr vezérlőtömböt. Gondolom ott lehet valami gond...

Előzmény: Gyöször (3578)
Gyöször Creative Commons License 2021.06.23 0 0 3590

Van amit horror áron adnak Csabán. Nem tudtam én se, hogy van webshopjuk, csak telefonon szoktam érdeklődni.

Előzmény: Dragon22 (3589)
Dragon22 Creative Commons License 2021.06.21 0 0 3589

Órákig bújtam a google-t, de erre a webshopra nem találtam rá.

Mondjuk most már kezdem sejteni, hogy miért nem fogom megkapni ezt a rendelésemet sem:

Ezt rendeltem: http://tz4k.unas.hu/spd/07529/Ricnis-Kocka

Ennyibe kerül a békéscsabai boltban: http://mgaruhazbcs.unas.hu/spd/67032-1/Negyszog-a-csuklovillahoz

Előzmény: Gyöször (3588)
Gyöször Creative Commons License 2021.06.21 0 0 3588

Kocsis fivérek Sülysáp, Matuska Zsolti bácsi Békéscsaba Kun u 6. Postán szoktam. Ha olyan dolog kell amit jó lenne látni akkor Matuskához elmegyek, mert nekem csak 70 km. De mindig kérek árajánlatot mindkét helyről, elég durva külömbségek vannak ugyan arra a cikkszámra.

Volt olyan, hogy több minden kellett és bőven megérte 2 külön helyről külön postaköltséggel megrendelni vegyesen a cuccokat mert nálam maradt egy ötezres.

Előzmény: Dragon22 (3586)
Gyöször Creative Commons License 2021.06.21 0 0 3587

Most nem lényeges, régen mikor cserélni kellett akkor voltam hülye, hogy nem írtam be a könyvbe melyik méret lett jó. Második nekifutásra sikerült.

Előzmény: tompai (3585)
Dragon22 Creative Commons License 2021.06.21 0 0 3586

Tz4k-hoz ki, honnan szokott alkatrészt beszerezni?

http://tz4k.unas.hu/

Én innen rendeltem 1-2 apróságot (üléspárna, tanksapkák, váltóbőr), amik meg is jöttek, de kellett nagyobb tétel is (olajcső, hidraulikacsövek, bowdenek, ricznis kocka, szűrők, kormányműbe csigatengely stb...). Utóbbit március 26-án rendeltem, május 4-én írtam emailt, hogy mikor kapom meg, ha egyáltalán megkapom. Arra nem jött válasz, telefonon nem értem el, vissza nem hívott. Május 7-én lemondtam emailben a rendelést. Válasz arra sem jött. 17-én leadtam megint egy rendelést egy kisebb csomagra, 18-án "visszaigazolva", majd tegnap "beszerzés alatt"-ra állították a státuszt, szóval ugyan ott tartunk, ahol az előző rendelésemnél. Kíváncsi vagyok, hogy ezúttal megkapom-e.

Ha nem, akkor kell egy megbízható "B" terv.

tompai Creative Commons License 2021.06.17 0 0 3585

Üdv!

A gépkönyvben  csak ékszíjnak nevezi méretett nem ad meg . Sajnálom hogy nem tudtam segíteni . Ékszíj méretezéssel esetleg? 

Előzmény: Gyöször (3583)
triplaharom Creative Commons License 2021.06.16 0 0 3584

Köszönöm mindönkinek, közben Kavicsostól is ezt az infóf kaptam.

Gyöször Creative Commons License 2021.06.16 0 0 3583

Kyr 100ra neked ír méretet a könyv???

Előzmény: tompai (3581)
Gyöször Creative Commons License 2021.06.16 0 0 3582

Írja a méretet? Nem hiszem el... Az egyébként jónak tűnik, elég széles szíj rövid és 3 db.

Előzmény: tompai (3581)
tompai Creative Commons License 2021.06.16 0 0 3581

Üdvözletem!

A gépkönyvben 17x950-es méret van és 3db-ot ír.

tisztelettel: Tompai

Előzmény: triplaharom (3579)
Gyöször Creative Commons License 2021.06.15 0 0 3580

Hali! A zt úgy be van pakolva meg nem tudom nézni. Talán 2 hét múlva kibontom. Le kéne vágni a bürököt a tanyán. Jobban halad alternatív megoldással mint a 80 centis rzvel :-)

Van könyvem, de meg se nézem, mert mikor a kyr100ra kellett volna ékszíj megnéztem, bele van írva, hogy ékszíj, meg a súlya grammban. :-)))

Boltos mit szólna kérek 410x4 azaz 1640 gr ékszíjat. 1800 lett maradhat? :-)))))

Előzmény: triplaharom (3579)
triplaharom Creative Commons License 2021.06.15 -1 0 3579

Szevasztok Szakik !

Nem tudja véletlen valaki, milyen ékszíj való a ZT 152 tip. fűkaszára ?

Előzmény: Gyöször (3578)
Gyöször Creative Commons License 2021.05.28 0 0 3578

Azokat nem tudom nem hiszem, hogy sokat logikáztam vele. Meg most a T-16M nek csinálom ugyan azt a részét így az van fejben előttem.

Előzmény: LVDH (3577)
LVDH Creative Commons License 2021.05.27 0 0 3577

Igazándiból a tengely (amin a bronzpersely van) a másik végén lévő kis csapágyra gondoltam, aminek a fészke a féket tartó fedélben van belül.

Illetve azóta már a fékdob alatti tengelyt is összeraktam, azon is mértem kb 1 mm hézagot.

Előzmény: Gyöször (3576)
Gyöször Creative Commons License 2021.05.27 0 0 3576

Ú most vettem észre, hogy írtál. Úgy elveszett a kedvencek közt bocsi!

A nagy 6022es difi csapágyra gondolsz? Ha igen azt már leírtam, úgy hézagold ki, hogy ne szoruljon, ne kottyanjon. Ha kívül marad hely, kitolja a difit és nagy lesz a foghézag.

Erre mondtam, nem egyszerű, mert nem tudod mérni.

Előzmény: LVDH (3575)
LVDH Creative Commons License 2021.05.22 0 0 3575

Megjöttek az alkatrészek elkezdtem összerakni. Mennyire szorosra hézagoljam ki a bronzperselynél lévő csapágyat a fészekben axiálisan? Mekkora hézagot hagyjak?

Ahogy látom a a többi csapágyak is elég lazán illeszkednek, gondolom a szétszedhetőség miatt. Illetve melegedni is fog nem akarom szorosra hagyni.

Előzmény: Gyöször (3571)
Gyöször Creative Commons License 2021.05.17 0 0 3574

Erre a képre gondoltam Kavicsos olvtárs. Amit most raktam ne zavarjon meg. Mert azon a baloldali szimi tartó van a kezemben, a földön a difi arra meg rá van dobva a jobb szimi tartó.

De ha erre a képre mondod, hogy jobb oldal, akkor ez csak akkor lesz jobb oldalon, ha légcsavart szerelek a kurbli helyére és háthelyzetben repülök vele brahiból :-)

Előzmény: Gyöször (3540)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.05.17 0 0 3573

A két oldal nem egyforma felépítésű !

Előzmény: kavicsos64 (3572)
kavicsos64 Creative Commons License 2021.05.17 0 0 3572

De amit te képet ide tettél az a jobb oldala !

Előzmény: Gyöször (3567)
Gyöször Creative Commons License 2021.05.17 0 0 3571

Ezt én sem értem azóta se, de elől hátul ugyan ez volt a szitu.

Nem akarlak hülyeségre buzdítani👽de ha be van ragadva a szimmering tartó lemez a véglehajtásba, akkor vedd ki és ragaszd be újra a megfelelő mennyiségű távtartó karikával, mert lehet, hogy felül fogja az a sziló amivel már valaki becsumiszolta, de alul biztos nem és ott újra le fogja ereszteni a váltó olajad. Szerintem.

Az imbuszokat már nyilván én raktam bele, szerintem gyárilag lapos csavarhúzós fejű volt.

Előzmény: LVDH (3570)
LVDH Creative Commons License 2021.05.17 0 0 3570

Nekem ez a szimering tartó be van ragasztva fixen. Az nem forog el.

Mondjuk érdekes, hogy miért az a nagy fém fedél forgott, a szimeringnek benne könnyebb dolga lett volna.

Előzmény: Gyöször (3567)
LVDH Creative Commons License 2021.05.17 0 0 3569

Úgy már értem.

Előzmény: Gyöször (3566)
LVDH Creative Commons License 2021.05.17 0 0 3568

Ugyanolyan imbuszfejű csavarok vannak nálam is, mint Gyöször képén, csak én a csavarok nélkül fotózam, amikor megpróbáltam kivenni a fedelet.

Előzmény: kavicsos64 (3564)
Gyöször Creative Commons License 2021.05.17 0 0 3567

nemtom ezen látszik-e, nekem itt folyt le az olaj. Ahogy forgott a szimmering tartó, kb az anyag egyharmadát lekoptatta.

Előzmény: LVDH (3563)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!