Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2015.07.19 0 0 13

Gambas3.x.x  gb.qt  alapkomponensek színbeállítási problémája (pl.: nem lehet átváltani egy gomb háttér színét)

 

Alapvetően Qt4-es probléma , nem Gmabas oldali .

Megoldás pl. mi RaspberryPi 2-esre telepített Ubuntu 14.04LTS-en LXDE.vel kínlódtuk ezt ki :

 

 

Raspberry Pi 2  , Qt-Config to Gambas3.x.x color theme variation
----------------------------------------------------------------
1. Download the Ubuntu 14.04 LTS for Arm
   https://wiki.ubuntu.com/ARM/RaspberryPi
2. Install the LXDE desktop (lubuntu 14.04)
   $ sudo apt-get install lubuntu-desktop
3. Install the Qt-Config utility on Lubuntu 14.04 for Arm
   $ sudo apt-get install lxde-core lxappearance obmenu qt4-qtconfig xcompmgr
4. Set the Qt-Config utility the GUI style to correct Qt4 compatibility
   Start -> Preferences -> Qt4 Configuration
   Select GUI style : Cleanlooks

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.04 0 0 12

Akit érdekel , a figyelmébe ajánlanám , egy új "cross-platforms" BASIC-et , hétvége körül talán többet tudunk meg róla :)

http://forums.pcbsd.org/showpost.php?p=111492&postcount=5

vmarci21 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 11

Sikerült!

Így működik:

sCommand = "shutdown -h " & Val(perc) & "" 

;) Köszi a segítésget 

Előzmény: nyugivanna (10)
nyugivanna Creative Commons License 2013.11.16 0 0 10

Az időt alakítsd szöveggé és úgy add hozzá.

Valahogy így:

sCommand = "shutdown -h" & Chr$(perc) & ""

 

(Nem próbáltam ki, csak egy ötlet!)

vmarci21 Creative Commons License 2013.11.16 0 0 9

Egy egyszerű időzített kikapcsolást szeretnék csinálni, de nem megy valamiért. 

Ha a sCommand = "shutdown -h" & perc & "" sort cserélem sCommand = "shutdown -h 1" -re, akkor viszont megy... Mi lehet a hiba??

 

Kép:

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.16 0 0 8

:-)

Szívesen .

 

Nem tudom Te mióta Linuxozol ? Én annó mikor kb. 4éve átnyergeletem Windows-ról , háááát eléggé meg tudtak bolondítani ezek a mindent lekorlátozó jogosultságok ! Bármi fontosat akarsz "sudo"-zhatsz , hiába léptél be a rendszerbe és vannak rendszergazdai jogaid . Itt is pl. ebbe a '/usr/...' akármibe természetesen alapból nincsenek írási jogai a halandó felhasználónak , ezért a Gambas sem tud oda írni (mondjuk a hibaüzenet ílymódon hibás amúgy!) .... szóval meg kell szokni a Linux rendszert . Sok-sok ismerősömnek tetszik pl. az Ubuntu , de mihelyt "faragni" kell egy francos install miatt parancssorban .... hát "nehogy máááá..." , aztán Windows install lesz a vége . Pedig nem kellene . Pontosabban a Linuxnak kellene jobbnál-jobb telepítési csomagkezelőket alkalmaznia . Azért valljuk meg őszintén , a Windows Setup.exe-s wizardok messze egyszerűbbek és egyértelműek .

Linuxon meg ha más nincs igaz mindent meg lehet oldani , de marad a terminálban sudo-zgatásos , kívülállónak kicsit misztikus bűvőlés . No ez amit nem szeretne 1 winről áttért felhasználó sem megérni .

 

Gambas:

Alapjaiban nagyon jó fejlesztőeszköz . Szinte az egyetlen a Linux világban amiben ilyen fejlett IDE-RAID tervezővel tudsz fejleszteni/programozni . Tán még a Lazarus-t (Delphi párja) érdemes nyaggatni , nekem kicsit el vette a kedvem a sok-sok hiba a Lazarusban , pedig előtte kizárólag csak Delphi-ztem . A Gambas viszont annyira bejött , hogy megtanultam BASIC-ül is :)

Jó a doksija is , ha odafigyelsz minden megy bent szépen . Én már rentgeteg programot írtam benne és stabilak , ügyfeleknél Ubuntun mennek rendesen . Oktatási célra is kiválló , hiszen nincs licenszdíja , tud annyit mint a MicroSoft-VB , és bárki otthon totál ingyenesen használhatja , fejleszthet benne akár üzleti célra is .

Ja és meg UNIX-on is , pl. PC-BSD-n is nyaggatom ....

 

Úgyhogy HAJRÁ !

Ha elakadsz kérdezz bátran ! Hátha tudok(unk) segíteni .

 

Előzmény: nyugivanna (7)
nyugivanna Creative Commons License 2013.11.16 0 0 7

Köszönöm, így már valóban működik!

Több, mint 1 éve "ugrottam neki" a gambas2-nek, de igencsak kedvemszegte, hogy még a példafájlokat sem sikerült futtatni. Ez egy elég durva hiba. Biztos akadnak még jópáran (kezdők, ismerkedők) akiket ez tántorított el tőle!

Jó, hogy létrehoztad ezt a helyet! Mégegyszer megpróbálkozom a Gambas2-vel való ismerkedéssel!

Ez egy - nem sok reménnyel kecsegtető - utolsó kisérlet volt részemről a probléma megoldására.

Nagyon köszönöm mégegyszer a segítséget!

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.15 0 0 6

No , már meg is vagyon :))

Az Examples-ek alapban read-only -ra vannak állítva és ide vannak bemásolva :

/usr/share/gambas2/examples/Games

nomármost átmásolod szépen a saját home alkönyvtáradba egy tetszőleges helyre , onnét megnyitod (itt saját magadnak lesz már minden jogod) , és KÉSZ .

Le is fordíthatod , és parancsikont is csinálhatsz rá az asztalra , vagy Gambas-ban is futtathatod .

Előzmény: Törölt nick (5)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.15 0 0 5

Hanyas verziójú a Gambas , amit feraktál ? 2-es vagy már 3-as ?

 

Próbáltam ezt a Solitare-t , tényleg leakad ezzel a hibával , pedig ott van a class file !

És nekem fullban fent van a Gambas2 meg 3 is , minden .gb packkal .

Utánanézet , holnap 'kikukázom' mi lehet .....

Előzmény: nyugivanna (4)
nyugivanna Creative Commons License 2013.11.15 0 0 4

Köszönöm a tippet, bár nem igazán értem (még nem néztem ezeket a gb fájlokat, nem tudom hol is lehetnek, majd nézelődöm)!

Egy egyszerübb kérdésem lenne.

(Egy formon néhány vezérlőt elhelyeztem, ezt le tudtam fordítani, tudtam futtatni.)

Ha futtatni akarom a példaprogramokat a szerkesztőből (pl. solitaire), akkor ezt az üzenetet kapom:

Cannot load class 'FGameArea': Unable to load class file

 

Értem, hogy nem tudta betölteni, de

hol kellene lennie ennek az FGameArea class fájlnak? Honnan lehet beszerezni?

 

Előzmény: Törölt nick (3)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.12 0 0 3

Szia

 

Lehet hogy hiányzik valamelyik '.gb' package . Nekem rendszeresen a net.gb csomag szokott hiányozni ha az Ubuntu Szoftverközponttal telepíttetem . Az szokott lenni a megoldás , hogy parancssorból is felrakom/telepítem utána a Gambas-t:

$sudo apt-get install gambas2

így leszed minden Gambas csomagot , és már minden OK !

Remélem Neked is csak ilyen gondod van :)

Előzmény: nyugivanna (2)
nyugivanna Creative Commons License 2013.11.10 0 0 2

Üdv!

Én feltelepítettem ubuntu alá, de valahogy nem megfelelően fordít!

Tudnátok segíteni a beállításában? (nem találtam erről infót a NET-en!)

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.06 0 0 1

Nem , nem ....

A GAMBAS-ban a 0-át így írjuk :

 

DIM VALTOZO AS Integer

 VALTOZO=0

 PRINT VALTOZO

END

vagy csak szimplán PRINT "0"

:-))))

Előzmény: Csucsu.007 (0)
Csucsu.007 Creative Commons License 2013.09.06 0 0 0

ide szoktak 0-át irni?

 

):

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.06 0 0 topiknyitó

Üdv Mindenkinek !

 

Ezt a topikot azért nyitottam , mert öszintén szólva ilyet nem találtam . Én személy szerint 4 éve "nyomom" a Gambas-t , és sok-sok google-zás áll már mögöttem :)

Szeretném , ha magyarul is tudnánk egymásnak segíteni / tapasztalatokat cserélni , segítve azokat is akik esetleg nem nagyon vannak otthon az angol-ban .

 

Remélem beindul a fórum és népszerüsíteni tudjuk a Linux Visula BASIC-et :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!