Keresés

Részletes keresés

dol-inka Creative Commons License 2015.09.30 0 0 52

 hát igen

Előzmény: Tör-ölnek ! (51)
Tör-ölnek ! Creative Commons License 2015.03.29 0 0 51

érdekes

Előzmény: Qqberci (50)
Qqberci Creative Commons License 2013.10.28 0 0 50

A manyup beindítására vissza nem térítendő támogatást kaptunk. Azért kell mégis visszafizetni, mert einstandolták a kasszát...

Előzmény: Ollie a Réhm (42)
kupony Creative Commons License 2013.10.03 0 0 49

---es mit kaptak cserebe?--

..cserebere...be...

 

--jegyezhető az euró alapú, az euró inflációs rátájához kötött kamatozású magyar prémium államkötvény, rövid nevén a PEMÁK (Prémium eurós magyar államkötvény)Az államkötvény megvásárlása csak azután lehetséges, hogy a vásárlás fedezete a Kincstárnál euro devizanemben az ügyfélszámlán rendelkezésre áll.

 

Többen kérdeztétek, megéri-e és szabad-e venni ebből az állampapírból.

Nos, semmivel nem rosszabb, mint bármelyik magyar államkötvény, a kamata euróban kifejezetten vonzó. (Ennek mint befektető örülök, mint adófizető állampolgár, már sokkal kevésbé.) Összehasonlításul, jelenleg a legjobb egyéves eurós bankbetét kamata 4,3%, lista itt.

Ha van euród és hosszabb távra nincs rá szükséged, jó döntés lehet ide is befektetni belőle.

Azonban ha pont a forinttól félsz és azért tartod euróban a pénzed, akkor az nem diverzifikáció, ha a magyar államtól veszel eurós kötvényt.

Ha a forint bajba kerül, akkor a magyar állam is, így ez nem ad neked plusz védelmet a forinttal szemben.

Előzmény: Törölt nick (47)
lekváros abrosz Creative Commons License 2013.10.02 0 0 48

Pl A manyup miatt évente felvett kölcsönt fizessék vissza azok akik kötelezővé tették a mnyup belépést .

 

és kárpótolni kell a betörőket is, hiszen amíg a sitten ülnek addig valszeg kölcsönből kell éljenek

Előzmény: Ollie a Réhm (42)
nyugga Creative Commons License 2013.10.02 0 0 45

Az ötlet jó, de ki kéne egészíteni azzal, hogy ugrik a szavazójoga annak, aki nem fizet. 

Képzeld el, kicsengeted a rád eső részt. Utána semmi perc alatt ez a hereréteg újra összehozna egy nagy államadósságot.

 

Előzmény: nyuggerjeti (-)
Ollie a Réhm Creative Commons License 2013.08.16 0 0 44

 Nyugdíjasszavazatokon vásárolt képviselőség, bizottsági elnökség, másik oldalon ingyen gyógyszer, ingyen közlekedés, etc. ...

 

Szegény beteg embernek ,még önálló ötlete sincs. Kár az ilyenért.

:-))))

Előzmény: morbiczer (43)
morbiczer Creative Commons License 2013.08.16 0 0 43

Pl. a folyamatos fedezetnélküli nyugdíjemelésekért felvett kölcsönt fizessék vissza azok, akik megszavazták és felvették ezeket a nyugdíjakat. Nyugdíjasszavazatokon vásárolt képviselőség, bizottsági elnökség, másik oldalon ingyen gyógyszer, ingyen közlekedés, etc. ...

Előzmény: Ollie a Réhm (42)
Ollie a Réhm Creative Commons License 2013.08.16 0 0 42

Tehát mégis, hogyan képzelitek el az államadósság visszafizetését ?

 

Pl A manyup miatt évente felvett kölcsönt fizessék vissza azok akik kötelezővé tették a mnyup belépést . Majd megválasztották őket a mnyup Felügyelőbizottságba , Igazgatótanácsba jó pénzekért ,ingyen  telefon , autó etc......

Előzmény: nyuggerjeti (38)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2013.08.10 0 0 41

Előzmény: helpyourself (40)
helpyourself Creative Commons License 2013.08.10 0 0 40

Dehogy kell visszafizetni.

 

Azzal a részével simán lehet egyszerűsíteni amivel a külföldnek tartozunk.

 

- nemzetközi hitelszerződések (állami és magánbanki, úniós, világbank, imf /ez épp nincs/, fejlesztési, külföldiek saját exportjának támogatására szolgáló, stb hitelek)

- devizakötvények (az a része - 95% - ami külföldiek kezében van)

- forintkötvények (külföldi kézben lévő 30-45%)

 

Miért sanyargatnánk saját népünket volt kommunista és/vagy zsidó kormányok által felvett, a mi jólétünket, előrehaladásunkat sohasem szolgáló hitelek visszafizetésével? Nem mi döntöttünk, nem mi kértük, nem ránk költötték.

 

Engem pl annó nem kérdeztek meg, kell -e az imftől hitel, nem is írtam alá ilyen papírt adósként.

cc.freiheit Creative Commons License 2013.08.09 0 0 39

 

....vissza kell fizetni, minél előbb annál jobb.

 

Nicolae Ceaușescu ezt tette a román adóssággal a dühöngő komcsizmus idején.

Jártál akkoriban náluk? Mert ez lenne itt is, az ilyen őrült ötlettől.

Kezelni kell, és erre való a szakember. Az most nincs. Kár.

Előzmény: nyuggerjeti (38)
nyuggerjeti Creative Commons License 2013.08.07 0 0 38

Tehát mégis, hogyan képzelitek el az államadósság visszafizetését ?

Mert azt vissza kell fizetni, minél előbb annál jobb.

lajafix1 Creative Commons License 2013.08.06 0 0 37

komoly dologba sose fogjál. nem neked való a valóság.

Előzmény: Földvárszki Tamás (31)
Földvárszki Tamás Creative Commons License 2013.08.05 0 0 36

Igaz, de ebben a topicban egy kisnyugdíjas sem irt a 3 millió közül:).  

Előzmény: Törölt nick (34)
Földvárszki Tamás Creative Commons License 2013.08.05 0 0 35

... adminisztrátor úr ha filmet készítenének akkor ön lenne annak forgatókönyv írója, rendezője és kádár főszereplője az okos hozzászólásainak számát és tartalmát látva a többi topicban.

Én a hordókészítéshez nem értek és semmi pénzért nem vállalnék filmszerepet, de szerintem ha valaki iparos mester attól még nem "egyszerű, irigy kádári kisemberrōl" (bár teljesen nem érthető ezen megjegyzése).

Ez nem személyeskedő vagy statiszta kereső topic én pedig nem most jöttem le a falvédőről, ha ezt magadból kiindúlva bevetted az a te sz...... bizonyítványod.

Új nick név vagyok a régi Gassan helyett, naivnak látszani meg nem hiba csak etetése a bunkóknak.

Előzmény: anticonstitutionelle (32)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 34

Fizessenek mások, gazdag akinek több a jövedelme mint nekem, mindenki ezeket sorolja és fársztó. Nyugdíjas 3 millió van, kőgazdag adócsaló a népszerű elképzeléssel szemben ehhez képest nulla, ebből adódik a valós és maximálisan népszerűtlen megoldás.

Előzmény: Földvárszki Tamás (31)
Földvárszki Tamás Creative Commons License 2013.08.05 0 0 33

A személyeskedő és bunkó okostojásoknak nem hiszek mert mem szakértő az írásuk, megjegyzem a politikusoknak soha nem hittem a komunizmus pedig utópia.

Előzmény: gyávákon nevető (30)
anticonstitutionelle Creative Commons License 2013.08.05 0 0 32
Ha az egyszerű, irigy kádári kisemberrōl filmet készítenek egyszer, abban te lennél a főszereplő.
Előzmény: Földvárszki Tamás (31)
Földvárszki Tamás Creative Commons License 2013.08.05 0 0 31

Bocs nem értem ezt a megjegyzés, az igaz nem vagyok tájékozott a számszerű adatokban és ezért is kérdeztem.  

Tisztában vagyok azzal, hogy egyszerübb az állami nyugdíj kiadásokat csökkenteni mint jobban megadóztatni azokat akik milliomosok ráadásul ellenőrizhetetlen esetleg tiszteségtelenül szerzett vagyonnal (és ez nem is lenne akora összeg mint a nyugdíjcsökkentés). 

A rendszerváltás óta egyre több újgazdagról beszéltek akik nemcsak szerintem lettek emberileg elítélendő módon milliomosok vagy juttatták csödbe igazgatásuk alatt álló vállalatot amit aztán olcsón megvettek és tulajdonuk lett.

Valamint az "elfogult" véleményemet befolyásolja, hogy mind a családom mind pedig a rokonaim és lakótelepi környezetemben élők megélhetési szintű jövedelműek vagy zömmel nyugdíjasok.

Előzmény: lajafix1 (29)
gyávákon nevető Creative Commons License 2013.08.05 0 0 30

Biztos komunista vagy ezért fáj neked ha valaki gazdag vagy lehetősége volt bármi modon sok pénzt szerezni, az mások saját baja ha nem volt lehetöségük erre nem pedig menteség. Mint magyar állampolgároknak kötelességük az államadoság viselése egészségre és korra tekintet nélkül a nugereknek és a szegény örökösöknek.

Előzmény: Földvárszki Tamás (28)
lajafix1 Creative Commons License 2013.08.05 0 0 29

Te most jöttél a falvédőről.

Előzmény: Földvárszki Tamás (28)
Földvárszki Tamás Creative Commons License 2013.08.05 0 0 28

Lehet, hogy a legtöbbet nyugdíjra költi az állam de sok másra is költenek a kormányok túlzott mértékben vagy feleslegesen igy ennek ne a magyar megélhetési szinten élő állampolgárok igyák meg a levét. A nyugdíjast mért kell azért adóztatni mert tisztességes munkás évtizedek után korára és egészségére tekintettel nyugdíjba mehetett, adózott ö éppen eleget a rendszerváltás utáni aktiv kereső ideje alatt.

Ne a kis nyugdijasok pénzéből fizessék az eladósodás csökkentését, azaz legyen egy összeghatár ami felett vonnának %-ot (tudok olyan nyugdíjast akinek vonják a 16% adót), fizessenek többet azok az aktiv keresők akik tényleges fizikai-szellemi munka nélkül milliomosok - milliárdosok  és csak 16% adót fizetnek. Könnyü azoknak akik évi százmillios jövedelemből élnek és még unokáiknak sem kell dolgozniuk annyi vagyon marad utánuk (pláne ha a tényleges jövedelmüket el tudják titkolni).

A rendszerváltás utáni elrontott magyar gazdasági csöd és államadóság növekedése miatti felelösöket sem sem vonja kérdőre igérete ellenére a kormány sem pedig a tiszteségtelen üzleti haszonszerző vagy politikai kapcsolatokkal rendelkező újgazdagokat.

Előzmény: Törölt nick (25)
Alex Raps Creative Commons License 2013.08.05 0 0 27

Euróban 4 milliárd.

Előzmény: Gipsz Jakab (21)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 26

Az államadóssághoz képest ez 0%, persze nem jó, de nem itt kell a megoldást keresni.

Előzmény: Pistoia (24)
Törölt nick Creative Commons License 2013.08.05 0 0 25

Aktuális államadósság http://akk.hu/ ebben a lakosság eladósodottsága nincs benne.

Az eladósodott állam messze a legtöbbet nyugdíjakra költi, tehát abból lehetne a legtöbbet megtakarítani.

Előzmény: Földvárszki Tamás (23)
Pistoia Creative Commons License 2013.08.05 0 0 24

Mongyuk mi lenne ha nem lófasz stadionokat építenénk

 

 

hanem inkább adósságot fizetnénk.

 

 

Előzmény: nyuggerjeti (-)
Földvárszki Tamás Creative Commons License 2013.08.05 0 0 23

Lehet az Adminisztrátor tudja de kérdem mennyi most pontosan a valós államadóság és GDP mert tudom, hogy az orbáni közzétett valotlan infláció 10 - 12-szerese a napi megélhetéshez szükséges termékek (élelem) árának növekedése ebben az évben.

Azt elhiszem, hogy a munkanélküliség csökkent az elöző kormányéhoz képest hiszen a fidesz nagy részüket külföldre üldözte (anyám az egészségügy tönkretétele leépítése miatt lett munkanélküli) gazdaságpolitikájával.

 

Miért kellene a szerencsétlen idös vagy beteg kisnyugdíjasoknak valamint a kis öröklőknek is "beszállniuk" (ugyis van elég bajuk), fizessenek a milliárdosok pártállástól függetlenül és a milliós nyugdíjjal rendelkezőK valamint a száz milliókat - milliárdokat öröklők.

Akinek más a véleménye az vagy gazdag milliomos vagy pedig nem gondol arra, hogy milyen helyzetbe kerülhetne ha ö is nyugdijas vagy öröklö lenne (öröm neki ha meghallnának azok akiktől örököl).

Előzmény: nyuggerjeti (4)
gyávákon nevető Creative Commons License 2013.08.05 0 0 22

A fidesz bérenceket itt is jelen vannak?? 

Gipsz Jakab Creative Commons License 2013.08.05 0 0 21

4? Még a 40 is óvatos becslésnek tűnik...

Előzmény: Alex Raps (13)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!