Keresés

Részletes keresés

Volvo0727 Creative Commons License 2023.10.25 0 0 31

Kedves Tagok!

 

Meglévő XC 60-as kocsimnál a semmiből előjött egy olyan jelenség, hogy alapjáraton morgó mélyülő hangot ad, majd megszűnik és ez ismétlődik. Ha hideg a motor, ha meleg, a hang jelentkezik. Most szívósort cseréltettem, de ez sem oldotta meg. A szerelő azt mondta, ha lehúzza az egr-t, akkor nincs ez a hang. Hibakódnak csak a szívósort írta, azóta nincs hibakód. Eddig ezt a hangot nem adta ki a motor, esetleg van valakinek ötlete?

 

Köszönöm

Rmbsz Creative Commons License 2020.05.29 0 0 30

üdv!

 

Szintén uj vagyok itt...

6éve vagyok tulajdonosa egy 1.6D V50-esnek, amit imádok.

Viszont 1évvel ezelott, cserelnem kellett benne egy CEM modult, amit egy donor autobol vettem,a szukseges alkatreszekkel egyutt.

Viszont a gyari radioja, azaz a teljes fejegység azota is süket.

Volt e barkinek innen hasonlo problémája? 

Hol javitanak v programoznak CEM modult esetleg motorvezerlo egyseget?

Barmiféle ötlet jöhet,senki se tartsa magában :)

 

Misi 05 Creative Commons License 2019.11.30 0 0 29
Sziasztok! Van egy 1998as évjaratú volvo v40 esem 2.0 benzin turbo. Hengerfej lett cserélve rajta most es a vezérlés el lett állítva, ez nemis lenne gond mert cseréltem mar jopar vezérlést csakhogy itt nem egyértelmű hogy a fogasszij kerekeken lévő jelnek mivel kellene pászolni, a másik furcsaság pedig az hogy ha a főtengely jelét a blokkon lévő jelhez teszem akkor a dugattyuk mind egy pozicioban allnak fél uton a hengerben. Valakinek nincs véletlen egy rajz erről vagy egy szerelési utmutató vagy tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Attila Harmati Creative Commons License 2019.08.19 0 0 28

Sziasztok! 2002. V40 2.0 benzin turbo. Nem bírok vele, harmadik főtengely jeladót teszem bele. Bedobja hibának, korlátozott jel, beállítási hiba. Nem tudom mit követtek el előttem, világító motorkontrollal vettem, sajnos. Köszönöm!!!

Volvo V60 2000 D3 Creative Commons License 2019.06.05 0 0 27

Sziasztok! Segítségeteket kérném! Volvo V60 2000 D3. Az első ülések fűtését nem lehet kikapcsolni. Azonnal visszakapcsol.

zsolti1969 0709 Creative Commons License 2019.04.13 0 0 26

Üdv mindenkinek . Meg lett a hibája az autónak . Levegő szabájzó kar volt leesve . Most rögítettem , de kissé kpott már . Megínt húz mint a mozdony :) 

zsolti1969 0709 Creative Commons License 2019.04.12 0 0 25

(Szerkesztés)

Üdv mindenkinek ! Egy kis segítséget szeretnék kérni . Volvó s60 d5 136kw autóm van 2008 kiadás . hiba üzetenetben azt írja , Motr szerviz szükséges . Csak a sárga három szög világít vele , Motor jel a jobb oldali kijelzőn nem . Az autó jól meg , kb 3500fordulaton jön elő ez az üzenet, és megtorpan , nem pörög utána már . Igy idő után magától eltűnik. Mekkora a baj , és hol kellene kersni ? olajcsere után vagyok kb 2000 km-rel . több olyaj jött le , volt ben gázóllaj , téi uzem után . Olaj csere után nyomtam be DPF tisztítót , akkor még nem volt semmi gond , pörgött 4500- 5000 et is minden gond nélkül .
Tolató rederra is ilyet ír ki , ott mi lehet a gond Szeriz szükséges park . radar.
Eőre is köszönöm

Newgym Gyimesi Ferenc Creative Commons License 2019.04.08 0 0 24

Hello, van 1 v70em 2009 12. havi. Az én problemam a kovetkező. Néha mikor nyomom a gazt az auto nem csinal semmit de bekapcsolom a tempomatot és halad, kesob akar gombbal akar a gazpedallal tudok gazt adni és nyorsul mi csinalhat ilyen jellegu kihagyast? Szenzor? Elektromos valami? Aki tapasztalt mar ilyet kérem valaszoljon. Köszönöm előre is.

bodyp Creative Commons License 2019.03.01 0 0 23

Sziasztok!

 

Volvo 850 2.5 TDI 1996.

Az alábbi hiba jelentkezett:

Menet közben be-be dadog (torpan, böffen), és utána alapjáraton is be-be dadog, és a pillanatnyi fogyasztás visszajelző szerint kb. 1 literrel többet kér az autóm. Mi lehet a hiba, merre induljak el?

 

Nagyon hektikusan jön elő a hiba, legutóbb kb. 5-600 km ezelőtt. Akkor olyat is produkált, hogy indítás után felhúzta az alapjáratot kb. 1400 fordulatra, és nem reagált a gázpedálra egyáltalán. Majd 1-2 szeri leállítás és újraindítás után 

elmúlt.

 

Üdv

Viktor

nyüzü Creative Commons License 2019.01.08 0 0 22

Üdv mindenkinekˇ; Némi segítségre lenne szükségem . S40 2003 évjárat.okos kereket szeretnék cserélni .Mi az amire igazán oda kell figyelni az összeszerelést követően.Persze követve a gyári jelzéseket.Ami alapesetben nálam nem 100% ig egy értelmű az az okos kerék pozíciója.segítségeteket köszönöm előre is.

Mehaniker Creative Commons License 2019.01.02 0 0 21

Szoasztok ! vásároltam egy volvo S40 2001 ev 1.6 benzies  motorral s kicseréltem a légmennyiségméröt  lamdaszondát avezérmütengely mágnesszelepét  . A gondom hogy még mindig nem huz a motor. Mintha nem volna benne erő . Tudnátok segiteni megköszönném . Szép napot mindenkinek

atyámfia Creative Commons License 2018.12.01 0 0 20

Szia! Mellékletben megtalálod a képét. Addig keresd a motortérben míg meg nem találod.

Előzmény: stv_ (19)
stv_ Creative Commons License 2018.11.07 0 0 19

Helló!

 

Valaki meg tudná mondani, hogy van-e egr szelep az autómban , és hogy hol keressem, mert nem látom.

Szívó oldalon kerestem de csak a kartergáz visszavezetést találtam. Volvo s40 1.6 benzin 1999

 

köszi

Ghosen Creative Commons License 2018.09.30 0 0 18

Sziasztok!

 

A segítségeteket kérném egy kellemetlen problémában!

 

'99-es S70, 2.0 benzin, turbo/163LE

Full hidegen, indítás után elindult a hűtőventilátorom... 5-6 km megtétele után kicsit behintázott a hőfokjelzőm, de az üzeni hőfokot nem érte el, majd kivillant a motorhiba.

Leállít/újraindít, ugyan az a jelenség. Hiba világít, ventilátor megy, hőfok üzemi alatt, a szellőző meleget fúj.

Megtettem vele 170 km-t, a ventilátorom egyszer csak leállt, de az autó nem érte el az üzeni hőfokot, csak néhányszor, 5-10 percre.

Hűtővíz maximumon, tiszta a tartály, fűtés egész úton volt, hiba világított, de ezen kívül más rendellenes dolgot nem tapasztaltam...

Járt már így valaki?

Előre is köszi!

szuperkan Creative Commons License 2018.03.20 0 0 17

Sziasztok, egy gondom van S40-nen a hátsó féknyereg fékdugattyún a porvédő gumit ki lehet cserélni úgy hogy nem veszem ki a dugattyút? 

peter_78 Creative Commons License 2017.10.22 0 0 16

Sziasztok!

 

Volvo S40 (2004 előtti) Xenon világítás érzékelője, amivel a szintszabályozást automatikusan végzi, hol található meg az autóban?

 

Köszi

 

Péter

Csabaplusz Creative Commons License 2017.07.15 0 0 15

Sziasztok !

 

 Egy kis segítséget szeretnék kérni. Volvo s60 2003 szervó olaj és szervo csere volt. Szerintem túl sok olajat tett bele a szerelő. Mennyi olaj kell bele a benne lévő mérce szerint. 

 

Kettő jelölés van az ellenőrző pálcán. Hidegen gondolom a COLD max szinten kell lenni. Melegen meg a HOT max szinten. De most hidegen is a HOT max szinten van benne az olaj mennyisége. 

 

Fratermonster Creative Commons License 2017.07.03 0 0 14
Előzmény: Árpád Tamás (13)
Árpád Tamás Creative Commons License 2017.07.02 0 0 13

Segítséget szeretnék kérni, abban a témában, hogy a Volvo V 40 (2001) bal első ablakemelőnek a "gumigyűrűje" (kihajtásnál) szétmállott. Lehet-e külön beszerezni? Köszönöm a segítséget!

Auth Gábor Creative Commons License 2017.05.05 0 0 12

Sziasztok! Arra lennék kíváncsi mitől lehet,hogy egy s40-es 2000-res benzines motor hibakódot jelez. Mik az általános problémák ilyenkor?

Bence0102s40ii Creative Commons License 2017.03.04 0 0 11

Sziasztok! Sos s40 II 2.0D. évj.2004

 

Olyan problémám lenne hogy az auto inditáskor elkezd döcögni visza esik a fordulat és lefullad de megcsinálom ezt párszor és utána elindul valami ötlet mi lehet a hiba?

 

Előre is köszönöm!

 

szzsolti23 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 10

Sziasztok Márka társak !!!

Segítségeteket kérném.
Van egy Volvo S40 1.9 TD (F8Q) Renault motoros. Úgy jártam hogy haladás közben egyszer csak leállt az autó még egyszer újra tudtam indítani és utána megint leállt. Azóta nem indul olyan mintha valami letiltaná hogy induljon még az önindító sem  hajtat semmi, és a műszerfalon nem jelez se az izzítás sem az immobiliser sem. Kérdésem Mi lehet a hiba a szerelőm hol keresse a hibát mert egyenlőre ő is tanácstalan ezzel kapcsolatban.
 
Segítségeteket előre is köszönöm

Tardis93 Creative Commons License 2016.06.10 0 0 9

Sziasztok 1 volvo 460hoz keresek kartergáz lecsapót 1.9 td 90 le 1996os!

jack100044 Creative Commons License 2015.10.16 0 0 8

 

Üdv mindenkinek!

 

Lambdaszonda problémák!

 

Motorhiba jelzés lámpa kigyuladt, szervizbe azt mondták első lambda hiba. Semilyen utángyártottat nem fogadott el csak gyárit. Be is lett rakva és nem sokra rá azt irta a gép légtömegmérő is hibás. A lámpa persze hűségesen világít. Azt is kicseréltettem. Néhány nap múlva újra kigyuladt a lámpa de csak később tudtam visszavinni mert mülföldön voltam. Mikor visszavitem azt mondták a légtömegmérő rossz erre persze kultúráltan elküldtem őket melegebb éghajlatra mivel kb 1,5 hónapja ők cserélték. Azóta is többféle próbálkozás volt már csak aludjon el a lámpa. Sikertelenül!! Azt viszont nem tom hogy ez befolyásolja e azt, hogy az alapjárat néha túl alacsony és nagyon hamar le lehet fullasztani. Azt hiszem mindent leírtam. Segítséget kérnék mihez lehet még nyúlni??

Volvo s40 II 2.4

oroszlánkirály 2014 Creative Commons License 2015.08.31 0 0 7

Szevasztok! Segítségre lenne szűkségem!

1993-s évjáratú Volvo 460 Gl-em van.

Az a problémám,hogy ebben a nagy melegben kb.30-40 km megtétele után egyszerűen leáll a motor.

Várni kell vele pár percet újra indul majd nemsokára megint leáll!

Voltam egy szervízbe,90 %-ban arra a hibára gondoltak,hogy a főtengely érzékelőt kell kicserélni,mert ha az rossz,úgy érzékeli,hogy nem forog a főtengely és a kompjuter leállitja a motort!

Kicseréltem,sajnos ez a hiba továbbra is fenn áll !

Mit javasoltok,mi lehet a hiba!?

Hangya82 Creative Commons License 2015.02.17 0 0 6

Sziasztok!

 

Segítségre lenne szükségem.

 

Van egy 2002-es évjáratú S40-esem.

 

Néha nehezen indul és olyankor a égve marad a műszerfalon az ESP ikonja, mintha éppen ki akarna csúszni az autó egy kanyarban...  A fordulatszám hol nem megy fel, hogy össze-vissza ingadozik üresben is akár 4000-ig.

 

A hiba 30-40 indításonként jön csak elő és mindig pontosan ugyanezt produkálja. Számítógépes kiolvasáskor semmi hibát nem jelez... A szerelő sem tudott rá mit mondani.

 

Van valakinek valami tippje, hogy mi okozhatja?

 

Köszönöm!

 

Hangya82

wraath Creative Commons License 2015.01.21 0 0 5

Sziasztok! Van itt valaki, aki tudna segíteni? Egy 2000-es évjáratú Volvo S40-es ülés bőr kárpitját kellene lecserélnem. A kárpit már meg lett véve, de az ülések oldalán lévő állító gombokat (háttámla előre-hátra, és a deréktámasz) nem tudom, hogy hogy lehet kiszedni, hogy a kárpitot rendesen fel tudjam húzni. Köszi előre is az esetleges segítséget.

fannyvolvo Creative Commons License 2014.11.30 0 0 4

hello!

Sürgősen szükségem volna v40 1.6 1999 évjáratú motorhoz főtengely motorkód B4164S1. Aki tud az kérem

segítsen amit előre is köszönök!

Körösparti Viktor Creative Commons License 2014.08.30 0 0 3

Sziasztok!
 
Van egy 1999 V 70  2.5 TDI-im az befúvó 

ventillátor állandóan fullon megy  nem reagál semmire
pár témában olvastam hasonló esetekről idézem:
"

Nekem olyan volt, hogy a befúvó ventillátor állandóan fullon tekert, hiába tekergettem manuálisan, vagy bíztam az automata klímavezérlőre. Ha ráraktuk diagnosztikára, akkor a laptopról lehetett szabályozni. Órásbácsi megsúgta, hogy az "előtét ellenállás" a ludas. Egy egy egyszerű kis elektronika, amiben egy tranzisztor kilehelte a lelkét. Kicseréltem a tranzisztort és azóta jó. Megúsztam a 38 ezer Ft-os alkatrész cseréjét 1000 Ft-ból."

Ha tud valaki kérem segítsen!

Előre is Köszönöm


Viktor

 

sabac Creative Commons License 2014.06.26 0 0 2

Sziasztok!

 

Nem régen sikerült vásárolnom egy v40 r-design kivitelt aminek a motor kódja: D4192T3

Azzal a kéréssel fordulok hozzátok, hogy tudja-e valaki a motor olaj szükségletét szűrővel?

Eddig találtam különböző honlapokon 4.5-6.5 liter közötti mennyiségeket.

Márka szerviz is érdekesen nyilatkozott amiből csak az derült ki számomra, hogy nem akarnak segíteni.

Keresek még többek közt ehhez a motorhoz nívó pálcát.

Segítségeteket előre is köszönöm! Egyéb jótanácsokat is szívesen látok ha pazarolnátok rám pár percet.:))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!