Keresés

Részletes keresés

alt_ Creative Commons License 2023.10.21 0 0 1811

Sziasztok !

Rég írtam. Missor: felejtsétek el, vicceltem, én sem vettem, és már sehol sincs :)

A mai témánk: not random seed phrases

Az emberben felvetődik a gondolat ahogy a BIP39-es listát megnézi, hogy mi van ezekkel a pénztárcákkal,
vagyis ezekkel a 12 szavas seed phrase-ekkel:

abandon abandon abandon abandon abandon abandon abandon abandon abandon abandon abandon abandon

vagy például vegyük a BIP39 utolsó tagját 12-szer:

zoo zoo zoo zoo zoo zoo zoo zoo zoo zoo zoo zoo

Tapasztaljuk hogy ezeket nem fogadják el a hardver/szoftver wallet-ek. Azért nem, mert a 12 szó
ami valójában 12 * 11 bit = 132 bit egy checksum-ot tartalmaz az utolsó 4 biten.
A checksum generálása megtalálható a neten (de leírom ha érdekel). Így tehát ennek tudatában
eljutunk egy valós 12 szavas seed phrase-hez, melyben az utolsó szót "about"-ra kellett cserélnem:

abandon abandon abandon abandon abandon abandon abandon abandon abandon abandon abandon about

Ha telepíttek egy szoftver walletet, mondjuk a "Trust wallet" programot, és a "recovery"-t
választjátok, vagyis visszaállítjuk a pénztárcát ezen 12 szavas seed phrase segítségével,
akkor ebben a pénztárcában 1.5 millió Ft értékű ripple + ontology + egyéb kriptó LÁTSZIK.  

Persze el lehet játszani sok más ilyen seed phrase-zel, maradjunk az állatkert példájánál, ez így helyes:

zoo zoo zoo zoo zoo zoo zoo zoo zoo zoo zoo wrong

A 11 "zoo" után nemcsak a "wrong" lehet, ez a checksum-ból kikövetkeztethető.

Apropó, gondolatébresztőnek: Bruce Willis "12 majom", láttátok ? A "monkey" pont eleme a BIP39-nek :)
Mára ennyi, így is túltoltam az írást...

W_B Creative Commons License 2023.10.19 0 0 1810

Devita: ERSTE Netbroker (befektetési számla)

Valuta: holvaltsak.hu

Előzmény: Passzív befektető (1809)
Passzív befektető Creative Commons License 2023.10.19 0 0 1809

Tudom nem a témához tartozik, viszont hol érdemes devizát váltani, Wise Revolut v melyik banknál esetleg befektetési szolgáltatónál? Akár hazai tranzakcióra is lehet használni hiszen ha a másik fél elfogadja használt autó vásárláskor akkor működhet, hiszen ez egyedi megállapodás, egyedi alku függvénye.  Ti hol váltotok devizát, valutát, milyen tapasztalataitok vannak ezen a téren?

 € és $

W_B Creative Commons License 2023.10.18 0 0 1808

Na mi van a Missor-ral, visszament..?

Előzmény: alt_ (1799)
W_B Creative Commons License 2023.07.13 0 0 1804

<$0.000000000001

Előzmény: Herold (1802)
pajesz66 Creative Commons License 2023.07.13 0 0 1803

Sziasztok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek lenne-e létjogosulsága annak, hogy egy bányász "szervertermet" üzemeltessek? Biztosítanám a klímás teret, és az olcsó villanyt és internetet. Mennyire lehet ez életképes gondolat?

Herold Creative Commons License 2023.06.30 0 0 1802

Egy újabb shitcoin a sokezerből.

Előzmény: W_B (1801)
W_B Creative Commons License 2023.06.30 0 0 1801

Most 0.000056.

Előzmény: W_B (1800)
W_B Creative Commons License 2023.06.29 0 0 1800

Mennyi most az a MISSOR?

Úgy látom, hogy $0.0034.

 

Szóval ha 1 millióért vettél, most ér 180 ezret.

Előzmény: alt_ (1799)
alt_ Creative Commons License 2023.06.01 0 0 1799

Csak úgy írogatok, ahogy mondtátok, de térjünk vissza a Missor-ra:

Már május 15-én felhívtam rá a figyelmeteket:

https://coinmarketcap.com/hu/currencies/the-missor/

Tehát tegnap, vagyis május 31-én esett egy nagyot, 0.019-re ment le.
Vissza fog menni a 0.5 - 1.0 tartományba.

Ezért ha most 1 millió Ft-ért Missor-t veszel, akkor lesz belőle 25 - 50 millió Ft.
Tudom hogy ez egy BTC fórum, de ilyen fura ALT-okkal (mint én is :)
lehet gyorsan 10-szerezni a pénzünket.

És ne mondjátok, hogy nem szóltam időben! 

RangelA87 Creative Commons License 2023.05.22 0 0 1798

Szerintem biztos hogy loggolják a felhasználók IP címét, viszont ha VPN-t használtok akkor szinte teljes anonimitást biztosít...

Előzmény: RangelA87 (1797)
RangelA87 Creative Commons License 2023.05.17 0 0 1797

Sziasztok,

 

Próbálta már valaki a https://www.pannonswap.hu/ váltót?

Mi a véleményetek? Nekem picit gyanús hogy nincs KYC.

 

Üdv

      Bandi

alt_ Creative Commons License 2023.05.15 0 0 1796
alt_ Creative Commons License 2023.04.01 0 0 1795

De egy fontos: Quadriga

A főguru él és virul, ebben biztos vagyok, semmi kétség.

Mekkora mese, hogy meghalt Indiában, mekkora brutális átverés, nem hiszem hogy valaki ezt elhiszi...

alt_ Creative Commons License 2023.04.01 0 0 1794

Na megint irogatok csak úgy, mivel jólesik így hajnalban, amikor mindenki alszik, én nem szoktam :)

Szóval megirigyeltem egyes szoftvereket (Ledger Live, és hasonlók) hogy ha feltelepíted akkor mindig látod pontosan mennyit érnek a kriptovalutáid.

Na jó, de mi van ha nem akarsz ledger live-ot, meg egyáltalán ledger-t ?

 

Inkább írtam magamnak egy ilyen szoftvert.

A lényeg hogy json-ben definiálod milyen valutából mennyi van, mikor szeretnél venni eladni stb.

A program sima java 17 + spring boot + thymeleaf technológián alapul, jar-ként fut a saját VPS szerveremen.

A CoinMarketCap-nek van rest-api-ja (én inkább rest service-nek mondom), amiket lehet hívogatni, hogy lekérdezd

a json-öd alapján milyen kripto épp most mennyit ér. Szépen összesítget, kiírja mi hogy áll, mennyi az összérték stb.

Csináltam neki mobiltelefonos verziót, hogy az utcán is bármikor lássam a mobilomon, és felkészítettem hogy N darab embernek

is jó legyen, vagyis N darab json (portfólió) állítható be. Családilag használjuk, nem igazán publikáltam kifelé.

 

Amúgy mindenkinek ajánlom a saját VPS szervert, azt csináltok vele amit akartok, én Debian 11-es oprendszert raktam rá, nagyon tuti :)

Bocs ha valakit untattam...

 

 

alt_ Creative Commons License 2023.03.18 0 0 1793

Na még1 mondat: az itteni adminisztrátorral eddig meg vagyok elégedve, mert még nem tiltott le.

A többi kripto-s helyeken sajnos hamar letiltottak, az emberek túl komolyak, már viccelni sem lehet velük.

Lehet hogy bennem van a hiba, általában ilyen mondatokkal kezdek: "Mi az a bitcoin, a lidliben árulják ?"

Úgyhogy köszönöm a türelmeteket, és hogy meghallgattok.

alt_ Creative Commons License 2023.03.18 0 1 1792

Akkor csak úgy irogatok...

Satoshi Nakamoto-val találkoztatok már ?

Egyszer voltunk nála a feleségemmel együtt.

Vendégül látott minket, még fotóink is vannak róla. Bocs ha nem csatolom.

alt_ Creative Commons License 2023.03.18 0 0 1791

:)

Előzmény: uwu_the_great (1790)
uwu_the_great Creative Commons License 2023.03.13 0 1 1790

Õ csak úgy ír, vannak ilyenek.

Előzmény: iamtwo (1789)
iamtwo Creative Commons License 2023.03.13 0 0 1789

Hát ebből jól nem tudtunk meg semmit :)

 

Előzmény: alt_ (1786)
uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.27 0 1 1788

Az SEC csak  munkáját végzi, álláspontja szerint az altcoinok értékpapirok, és amúgy bõven van mit rendbe tenni. A kriptók szempontjából az a fontos, hogy a jogalkotók milyen terepet biztosítanak pl. a SEC-nek. Nyilatkozatok sora arról árulkodik, hogy nem a tiltás, hanem az innováció biztonságos integrálása a cél, az EU-ban is hasonló a helyzet, kínában meg fordulat jöhet, Sanghai-ban változások indultak. Én ezek miatt úgy látom, a kriptóknak lesz még felfutása, és amúgy meg hajrá SEC, had hulljon a férgese!

Előzmény: W_B (1785)
alt_ Creative Commons License 2023.02.26 0 0 1787

Hogy jobban érthető legyen, illetve ami a magyarázatból kimaradt:

 

Az ERŐSEN titkosított fájl feltörésekor juthat el a hacker a seed phrase mátrix-hoz, ekkor látja, szembesül vele.

Tehát a következő feltörendő védelmi vonal a hamisított mátrix megfejtése.

Ekkor jöttem rá miért nem elég a 12 szavas seed phrase, a mátrixom megköveteli a 24 szót. 

alt_ Creative Commons License 2023.02.26 0 0 1786

Sziasztok !

Ami még érdekes téma, de ez sem a BTC-hez kötődik, a seed phrase (SP) őrzése.

Sajnos ezen a fórumon nem tudok (szabad) lényeges információkat megosztani idegenekkel de:

Először én is 12 szavas SP-t alkalmaztam, aztán rájöttem hogy nekem csak a 24 szavas a megfelelően biztonságos.

Ezt csak hardver wallet tartalmazhatja, régen én is használtam szoftver wallet-et a 12 szavasnál, de ez rég volt.

Volt Ledger-em, de az nagyon szar, elajándékoztam. Ami viszont nagyon bevált: SecuX V20

Na de a lényeg: hol tárolod a SP24-et a wallet-en kívül?
Nagyon sok megoldást néztem, mindenféle fémbe gravírozható dolgokról, ami kibír 2000 fokot tűzesetnél stb, de nem tetszettek.
Lehet fejben tartani, papírra írni, megosztani a 24 szót többfelé stb, rengeteget olvastam erről...

Nekem saját módszerem van, igenis lehet számítógépen tartani fájlban, felhőbe tárolni stb.
Így ezt a fájlt 8 szerverre is felteheted, nem fog elveszni.
De úgy kell csinálni, hogy a fájl ERŐSEN titkosított, és ha a titkosítást feltörik az se legyen elég a hackernek.

Erre találtam ki egy módszert, melynek neve: "seed phrase mátrix", sajnálom hogy mondhatok róla többet :(
Ezt a mátrix módszert még nem szabadalmaztattam :)

A másik: a mátrix ne legyen teljes, félre kell vezetnie az olvasóját, hazudjon, hiányozzanak belőle
információk, én úgy hívom: "hiba a mátrixban" (mint a Mátrix című filmben, onnan van a kifejezés).

A mátrixból hiányzó információk elrejtése, erre egy javaslat:
Ne ott legyen ahol laktok, gondolatébresztőnek egy példa:
46.8434 17.4460

Na de BTC: én minden nap boldog vagyok azért mert a BTC-t most csak 8M körül meg lehet venni, baromi olcsó ahhoz képest
amikor majd 500M fölött lesz. Brutális lehetőség, nem szabad kihagyni ...

W_B Creative Commons License 2023.02.21 0 0 1785
Herold Creative Commons License 2023.02.20 0 0 1784

És ha egy humán beállítottságú hajléktalan tanár az? Legyen egy mentő kérdésed mondjuk a magyar irodalomról.

Előzmény: alt_ (1782)
alt_ Creative Commons License 2023.02.20 0 0 1783

Egy apróság: azon viszont azóta gondolkodtam hogy a 10.000 Ft-ot inkább 50.000 Ft-ra emelem.

alt_ Creative Commons License 2023.02.20 -3 0 1782

Nem a témához tartozik, de egy történet nektek:

Állított már meg titeket koldus ? Engem igen. Elgondolkoztam rajta hogy adjak-e neki pénzt vagy sem, aztán pár éve jött az ötlet, hogy kezeljem le a dolgot, én így csinálom:

Vagy 0 vagy 10000 Ft-ot kap, nincs más lehetőség.

10000 Ft annak a koldusnak jár aki válaszol a kérdésemre: "Mi az a PARSEC" ? Eddig még egy sem tudta. A tudás óriási hatalom.

És ha igazán okos, nemcsak a PARSEC fogalmát tudja fejből, hanem a 10000-t kriptovalutába fekteti, hogy legyen belőle a jövőben 1 millió Ft-ja.

Ti hogy kezelitek a koldusokat ?

alt_ Creative Commons License 2023.02.19 0 0 1781

Igazából tényleg szar ez a fórum, mert a BTC csak 1 a nagy halmazból. SOKKAL értelmesebb lett volna KRIPTOVALUTA címmel nyitni topikot.

1 BTC viszont biztos eléri a 400 millió Ft-ot (1 millió dollárt), de nem fog ott megállni, tovább fog menetelni felfelé.

Ha majd visszaemlékeztek erre: én megmondtam még 2023-ban.

Ha stabil coinról beszélünk akkor én egyértelműen az USDC-re szavazok.

uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.16 0 0 1780

Néhány elemzõ szerint a legutóbbi emelkedés manipuláció eredménye, és adusd megzzūnése áll a háttérben, tehát köze sincs egy bikapiachoz, csak a válnák okosan jönnek ki a dusd-bõl.

uwu_the_great Creative Commons License 2023.02.15 0 0 1779

Gyorsan változnak a dolgok, lehet hogy majd megbánom, de mégis gyarapítottam a btc-met. Az előző hsz-ekben írt dolgok úgy látszik nem érdeklik az árfolyamot. Az inflációs jelentés nem lett túl jó, mégis kilőtt a btc újra. Végül is a btc-t tényleg nem érinti, hogy a sec éppen kikkel foglalkozik, kiket büntet, és a gazdaság állapotáról is egyre gyakrabban hallani, hogy elkerüli a világot a recesszió, csak az inflációval kell megküzdeni, az meg jól áll. Most már kénytelen vagyok a bikáknak szurkolni, úgy hogy hajrá, ha meg most mégse indol be, veszek megint :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!