Keresés

Részletes keresés

-HA7WDH - Creative Commons License 2019.10.12 0 0 338

Ez nekem  kinai.

Előzmény: Desert Rat (337)
Desert Rat Creative Commons License 2019.10.12 0 0 337

Előzmény: -HA7WDH - (335)
-HA7WDH - Creative Commons License 2019.10.12 0 0 336

A  reklámtilalom meg  a  kereskedelmi és  közszolgálati  médiára  vonatkozik.  Ez egyik sem az  a  kategória.

Előzmény: -HA7WDH - (335)
-HA7WDH - Creative Commons License 2019.10.12 0 0 335

Különben is  minden rádió  annyit  tud mint a  kezelője.

Előzmény: Desert Rat (333)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2019.10.11 0 0 334
Autóba keresek DMR mobilrádiót.
De olyant, aminek levehető a kijelzője, kezelője.
A rádió hátul lenne a csomagtartóban közel az antennához.
Új érdekelne. Tudtok ilyent?

Desert Rat Creative Commons License 2018.11.22 0 0 333

Én nem ismerek olyat, de attól még lehet, vagy megbuherálható, tekintve, hogy cserélhető firmware-ban van az egész.

Tulajdonképpen szükségtelen annak aki  rádiót nem a magyarnyelvű menü kedvéért vesz hanem rádiózni.

Előzmény: 580~Gábor (332)
580~Gábor Creative Commons License 2018.11.22 0 0 332

Kapható ezernyi kínai csodarádió a piacon.

Van köztük olyan, amelyiknek magyar nyelvűre állítható a menüje?

(nem az angol / kínai voice promptra gondoltam)

Hobbi-Fotós Creative Commons License 2018.11.17 0 0 331

Szerintem elég sokat tud.

https://www.wimo.com/download/AT-D868UV_Bericht_Funkamateur_4-18.pdf

 

Persze vannak sokkal többet tudók, de azok már 3× drágábbak. Hytera, beépített 4G, WiFi,...

Na de vannak, akik ezeket a drágákat is megveszik. Én nem.

 

Előzmény: 580~Gábor (329)
Desert Rat Creative Commons License 2018.11.17 0 0 330

Én szeretem a bigyókat, várok vele egy évet amíg kijön az újabb modell és a régit megveszem 80 dollárért, vagy piacon 25-ért, hogy legyen egy ilyen is játszani - egy év alatt sok firmware javítás is kijön, a DG-77-et sem bántam meg, pont arra jó amire vettem, holdexpedicióra nem viszem. 

Előzmény: 580~Gábor (329)
580~Gábor Creative Commons License 2018.11.16 0 0 329

Na itt a gond!

65-70e Ft-ért játék rádiót árulnak, amit 1-2 év után el lehet dobni.

Picivel többért már lehet kapni "igazit" is. (nem írok márkát, mert ez nem a reklám topic)

Előzmény: Hobbi-Fotós (328)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2018.11.16 0 0 328

Sajnos nem tudom meddig lesz rá támogatás.

Pár év, és úgyis lecseréljük egy újabbra.

Előzmény: 580~Gábor (327)
580~Gábor Creative Commons License 2018.11.16 0 0 327

Engem az érdekel, meddig lesz hozzá support!

Megszoktam, hogy az M-betűs márka rádióihoz hosszú-hosszú éveken át van.

 

Előzmény: Hobbi-Fotós (326)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2018.11.16 0 0 326

ver 1.07  
https://powerwerx.azureedge.net/asset/download/Anytone-878-CPS-v1.07.exe

Még nem jött meg a rádió, de már nagyon várom.

Előzmény: 580~Gábor (323)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2018.11.16 0 0 325

1.07-es verzió is van már.

Előzmény: 580~Gábor (323)
XANTIi Creative Commons License 2018.11.16 0 0 324

Ahol gyenge a térerő ott a DPMR sem megy. Vagy nagyobb teljesítményű ipari rádiót kell választani (fizetős) vagy a Zello. De az meg ott jó, ahol van rendes mobiltelefon elérés. Az sem ingyenes és elég drága a rádió. Ha nagyon nincs más, saját helyi átjátszót és ipari rádiót kell használni. Ez még több beruházás és még több havidíj az államnak.

Előzmény: Törölt nick (321)
580~Gábor Creative Commons License 2018.11.16 0 0 323

Az új FW-es verzió még nem kapható, de már FW 1.06 elérhető hozzá kb 2 napja, és le is tölthető (a rádió ennél régebbi FW-rel október 30 óta kapható), gondolom javították a korábbi hibáit.

 

Előzmény: Hobbi-Fotós (322)
Hobbi-Fotós Creative Commons License 2018.11.16 0 0 322

Sziasztok!

Ha minden igaz, holnaptól kapható:
T-D878UVAnytone D878UV Dualband DMR/FM Radio, 2100 mAh Battery

 

€199 +€14,30 posta

 

https://www.wimo.com/anytone-AT-D878VUV_DMR-APRS-handheld-radio_2_e.html

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2018.11.12 0 0 321

Szervusztok. Egy kis információra lenne szükségem.

 

Adott egy üzem, több gyártócsarnokkal. Jó lenne rádió több ember között. Próbáltunk motorola walki talkie rádiót de sokszor érthetetlen az adás. 

 

Dpmr rádióval jobb lenne a vétel? Több videóban láttam hogy jobban szűri a zajt.

 

Szóba került a Zello rádió is. 

 

Ha tudnátok valami tanácsot adni azt megköszönném.

dulitul Creative Commons License 2018.08.10 0 0 320

Szia Petya Laci vagyok remélem emléxel még rám! régebben sokat beszéltünk. ma érkeztem haza 3 év után újra az orszába ha lehetséges a régi emailomon írj már rám!

csupatka@gmail.com

Előzmény: Törölt nick (315)
Sikloernyos Creative Commons License 2018.04.23 0 1 319

Bocs, hogy beleugatok a kamionos fejemmel, de ez hasonlo, mint a parabela allitgatasa a fulken, hetvegenkent uniozva.

Amig meg analog muholdas adasok mentek, minden franko volt, valos idoben jott-ment a vetel, egy foglalt transzponderre kapcsolva, kb. 5 perc volt megtalalni a muholdat.

Most meg "digitalis kockatenger", mire a terero, es a minoseg is stimmel, mar tul is forditottad az antennat, mert annyira kesve reagal, hogy mire jo vetelt latni, hallani, addigra mar tulfordult az antenna rajta. Megallok az antennaval, de addigra mar szet is esik az egesz. Digit atjatszokat en is szoktam hallgatni, ott ugyanez. Bemegyek az alagutba, meg fel-1 masodpercig dumal, mert mire dekodolja az adatfolyamot, addigra mar reg kiertem a vetelkorzetbol. Nalam erdekes modon viszont az analogok jobban jonnek a magnestalpassal a teton, viszont a digitalis kezi antennaval jon jobban..! Van, amikor Becs masik oldalarol hallom a terminalbol a darusokat a gumirudival, a ketsavos magnestalpassal 3,5 m magasan meg jo, ha a szomszed utcaig hallani a 15 m magas darut...

Törölt nick Creative Commons License 2018.04.23 0 0 318

"a gyakorlatlanok viszont az analógot tudták jobban használni egyszerűen azért mert amikor már gyenge sistergős volt a vétel ösztönösen úgy tartották a gumiantennát ahogy a legtisztábban hallották az átjátszót"

 

Ezt hogy érted? Hiszen a gyakorlatlanok, nem tudják hogy kell helyezkedni. :)

DMR-ben nem is igazán tudod hova kell olyankor mozdulni, ha nem jó épp a vétel (mert a kis szignál mérő nem hiteles, vagy nem látni a pálcikákat).

 

Vitázni nem szeretnék, mert jól működik a DMR, viszont távolabb az átjátszótól menet közben nálam leszerepelt. Van ugye itt keleten a Kiskőháti DMR amatőr átjátszó.. Namost ez Debrecen környékén még elég jól vehető, de mobilban kézből kis antennával próbálta e már valaki hallgatni?

Én igen, de nem tudtam mert csak hebegett habogott a vétel..

 

Analógban nyilván füllel még jól összerakható.

Viszont ugyanezt meghallgattam C4FM -ben is(szintén kiskőhát), és ott sokkal folyamatosabb volt a vétel, jobban javította a hibákat nagyobb a puffer is benne. Lehet a vevő is érzékenyebb volt(0.18uV)..passz. 

De jobban jött.

 

Valószinű egy álltó helyben kb egyforma a kettő viselkedése.

 

http://www.petyamuvek.hu

Előzmény: Lajos88 (316)
Desert Rat Creative Commons License 2018.04.23 0 0 317

Én nem mértem (nincs mivel), de mellé tettem egy másik analóg rádiót hallgatni analógban a digitális jelet, megkeresni a pozíciót ahol a legkisebb a zaj.  Az kiderült, hogy olyan nagyon nem rossz ez a rádió, és ha nem határhelyzetben használom akkor tulajdonképpen mindegy a kisebb érzékenyége, amúgy sincs nagyon mire használni mert nincs miről beszéln. Esetleg még megoldás közelebb költözni egy átjátszóhoz.

 

Tulajdonképpen azért vettem csak GD77-et mert februárban még külföldről beszélgettem EchoLinken egy szintén budapesti szintén Lajossal, aki ajánlotta a DMR módot, hogy lehet vele külföldről rádiózni, ezért hát megért 89 dollárt az AliExpressről a próba, ennyit az átlagos magyar ember el is iszik egy hónapban.  Tegnap éppen azon sajnálkozott valaki, hogy a Brandmeisternek fizetni kéne valamilyen díjat ... vagy legalábbis ezt vettem ki a szavaiból. Hát igen, piacgazdaság ...

Előzmény: Lajos88 (316)
Lajos88 Creative Commons License 2018.04.23 0 0 316

Nekem sosem volt olyan érzetem az enyémmel hogy kevés az érzékenység, de most megmértem. UHF amatőrsávon 0,24uV/12dB sinad ami tényleg valamivel gyengébb a mai rádiók többségénél megszokott 0,1XuV értéknél de nem is különösebben rossz.

 

Ez a digitális mód egyébként azért elég átverős mert ha az ember éppen a vételi határon áll akkor kristálytiszta zajmentes vétele van (persze robothanggal) és a felhasználónak az a kényszerképzete támad hogy remekül eléri az átjátszót. Ami persze nem igaz mert amint picit elmozdítja a gumiantennát jönnek az ufók a hangszóróból vagy meg is szűnik a vétel. Arról nem is beszélve hogy ha válaszolni próbál a 10W-os átjátszónak a 4W-os kézijével akkor a többiek hiszik őt ufónak. Ilyenkor jönnek a panaszok hogy "nagyon irányérzékeny a gumiantenna" meg rossz a vevőérzékenység, meg nem jó semmire ez a DMR mód.

Míg ha ugyan ilyen körülmények között analógban próbálna rádiózni akkor rögtön észlelné hogy bizony nem elég a térerő.

 

Jópár éve amikor indult ez az egész DMR ügy kísérleteztünk azzal hogy egy átjátszót és néhány kézirádiót beprogramoztunk kétnormásra (analóg/DMR) és megnéztük melyik üzemmód a jobb azonos körülmények között  ugyanazokkal a berendezésekkel. A kísérletbe bevontunk rádiózásban járatlan felhasználókat is . A végeredmény az volt hogy  DMR módban egy picit (talán 5 százalékkal) nagyobb területen adott használható jelet a gyakorlott rádiósok számára, a gyakorlatlanok viszont az analógot tudták jobban használni egyszerűen azért mert amikor már gyenge sistergős volt a vétel ösztönösen úgy tartották a gumiantennát ahogy a legtisztábban hallották az átjátszót.

Előzmény: Törölt nick (315)
Törölt nick Creative Commons License 2018.04.21 0 0 315

Megerősítem az antenna telepítés lényegességét! Ugyanis az általad (is) használt készülék vételi érzékenysége finoman szólva a béka segge alatt van, a tesztek alapján.

 

Hi-hi. :)

 

Előzmény: Desert Rat (314)
Desert Rat Creative Commons License 2018.04.21 0 0 314

Már egy hónapja nyúzom a GD-77-et. A megrendelésre válaszul CsingCsangCsung úr azt írta emailban, hogy 12 nap múlva várható a kézbesítése, amihez képest másnap délelőtt érkezett a Royal Mail és átadta a küldeményt - minden bizonnyal van helyi raktáruk (ergo: no vámkezelés, no késés). Persze illedelmesen angol dugójú tápegységgel küldték, ami nem gond mert a világ sokszínűsége miatt a fontosabb típusú konnektorok mind fellelhetőek nálam, a 120V is, egyedül a 60Hz ami most hiánycikk, illetve csak 50.

 

A GD-77 tápegysége trükkösen 12.5V mert nehogymá' 12V legyen, de kipróbáltam és megy 12-ről is normálisan (tulajdonképpen a UV5-R  10V-os tápja is egy anomália - abba nem merek 12-őt dugni, de majd 3 diódát sorba vele és nem lesz gond. (utazáshoz nem lehet egy tucat tápegységet vinni)   Egy tipp a Motorola GP tulajdonosoknak, hogy a töltője kiválóan megy a laptop tápról (19V) ami meg úgyis van - talán cészerű is lenne egy 19/12V-os átalakító (7812 - hatásfok itt nem számít :-)), amivel az összes  többi bigyó tápegysége is kiváltható - ez majd a következő project lesz.  A kínai mérnökök sziszifuszi erőfeszitéseket tesznek a firmvare fejlesztésére, de egy vacak órát képtelenek belekonstruálni, ami nekem gyakran jól jönne. Ebben a GD-77-ben FM műsorvevő sincs, de ezt a jelen pozícióm szerint kifejezett előnyként könyvelem el.

 

 

Ami kifejezetten nem tetszik benne, az az akku, amely lehetne nagyobb is, 5-10mm plusz vastagság semmiben sem akadályozna, így egy kicsit hamar merül. A kínai szépérzék áldozata lett, hogy a rádiót a talpára letéve kissé előre dől és könnyen fel is borul, a töltőbe való behelyezése túl bonyolult, egy sínre kell betolni ahelyett, hogy csak beledobnánk a kávába oszt jónapot. Így viszont elölről nézve mintegy lebeg a töltőben, és a töltésjelző led is szépen világít egy teljesen fölöslegesen széles műanyag csíkon keresztül, teljesen fölöslegesen nagy fényerővel.  De legalább az Baofeng mikrofon belemegy és működik is vele, ami egy csoda.

 

 

Regisztráltam a DMR-úristennél, amire küldtek egy kódszámot, hogy az én vagyok ezentúl, és a brandmeisterre is regeltem. Ha megnyomom a PTT-t, akkor a weblapon látom, hogy megnyomtam a PTT-t és még S fokozatot is közöl.  Leginkább nem nyomom csak hallgatom mit beszélnek, reggel és este van rá esély, amihez a lakás vagy az udvar meghatározott pozíciójához kell állnom, mert egyébbként azt hallom, hogy blublahooorikdimusa..prutty...grrr, viszont jó pozícióban szép kristálytiszta robothang, jobb mint a mobil telefonomon. Azt hiszem fel kell raknom egy 70 centis antennát a 9RUE-ra irányítva. 

 

Nagy bukta nem lehet a rádió, mert analógban is megy, és 2 év múlva veszek egy másikat is negyedáron.  Addig is hallgassunk kínai operát: https://www.youtube.com/watch?v=zHPegoquV5I

 

 

 

Előzmény: Desert Rat (312)
balazsxd Creative Commons License 2018.04.08 0 0 313

Sziasztok. Szeretném kérdezni hogy hol lehet neten találni digitális "dpmr" átjátszók, papagályok forgalmasabb szimplex frekik és egyebek  paramétereit, elérhetőségét?? Köszönöm.

Desert Rat Creative Commons License 2018.03.06 0 0 312

Rendeltem is egyet, 59 angol fontért az UK-ba, legalább nem tökölnek a vámmal és áfaval.

Előzmény: Lajos88 (304)
ha8lsu Creative Commons License 2018.03.01 0 0 311

Köszi Neked és mindenki másnak is a segítő hozzászólásokat, de a baj az én "készülékemben" van, mert sokkal alapvetőbb hiányosságaim vannak: a kábelt nem, tudom a géppel összekötni, illetve nem tudom, mit kell látnia a gépnek, ha látja a programozó kábelt. Egyébiránt olvasgatok szorgosan, de lehet, hogy még lehetne ezt a szorgalmamat fokozni.

 

73!

Előzmény: Lajos88 (298)
Törölt nick Creative Commons License 2018.03.01 0 0 310

Azon a kiadott frekvencián analóg üzem nem lehetséges, úgy tudom!

Előzmény: Lajos88 (308)
580~Gábor Creative Commons License 2018.02.28 0 0 309

Irigylem őket.

Nálunk kemény volt a tanulópénz: Motorola SL-4000 rádiók voltak. Csak DMR-t tudtak, semmi analógot.

 

Kérdés: tekintettel  hazai felhasználók felkészültségére, létezik már magyar menüs kínai DMR-rádió ?

 

 

Előzmény: Lajos88 (308)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!