Keresés

Részletes keresés

püfffneki Creative Commons License 2013.07.21 0 0 11

Én minden héten  keverek a kajájába 1 nyerstojást, amitől szép fényes  szőre, alkalmanként nedves ronggyal letörölom, amitól felfrissül és nem nyalakszik annyit, és a nyakában bolhanyakörv van, mert eccer kiderült hogy bolhaallergiás, azért nyalja magát folyton.

 

És még a csirkehúsra is.

Lédiell Creative Commons License 2013.07.20 0 0 10

Arra gondolok, hogy a nagy melegben esetleg napszúrást kapott a cicus. Nézd meg, nem lázas-e, ha igen, próbáld meg csillapítani egy kis algopyrinnel, hűtőfürdővel. Napokig is eltarthat, mire teljesen kiheveri ezt. Legyen mindig vize és ha kint van, akkor árnyék, ahová elbújhat.

ferrke Creative Commons License 2013.07.20 0 0 9

Nyomd bele a cica száját az ételbe és szivd meg a seggét!!!

Garantált siker ha jo a tüdőd!!!!

Brummogo Creative Commons License 2013.07.19 0 0 8

Az én kutyám meg a szaloncukrot, de attól még árt... Szóval a macska nem szocializálódott a tésztaevésre. Nem tudja megemészteni.

Előzmény: Szilvike6 (3)
Archimédesz Creative Commons License 2013.07.19 0 0 7

Ha már úgyis orvoshoz viszed (nyilván én sem tanácsolhatnék jobbatí9, akkor érdemes lenne az ivartalanítást is megbeszélni vele.

Előzmény: Szilvike6 (5)
linfury Creative Commons License 2013.07.19 0 0 6

Mindenképpen orvos ... nálunk így kezdődött az az eseménysor, aminek a végén kiderült, hogy a cicának rossz a mája, állati magas a májenzim szintje ... 

Előzmény: Szilvike6 (-)
Szilvike6 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 5

Szia "iiko46"!

 

Köszi a hozzászólást! Igen, én is úgy gondolom, hogy megmutatom az orvosnak. Rendszeresen adok neki szőroldós tápot, de nem szereti, alig eszik belőle. Egyébként nemcsak házikoszton él, mindenféle macska kaját veszek neki (konzerveket, tápot stb.). Nyers csirkehúst két-három hetente kap, eddig nem volt vele baja.

A szőrgombóc nekem is gyanús. Most, hogy meleg van, jobban hullik a szőre, gyakran "mosdik"...

Még egyszer köszi a tanácsot, hozzászólást, hívom is az orvost, remélem, nem lesz komoly baj.

Előzmény: iiko46 (1)
Szilvike6 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 4

Szia "csehho"!

 

Köszi, bölcs gondolat. :-) Azért előtte megkérdezem az állatorvost, ő mit gondol erről. :-)

Előzmény: Törölt nick (2)
Szilvike6 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 3

Kedves "Brummogo"!

 

Köszi a hozzászólásodat! A macskám normállis esetben egyébként igen kedveli a főtt tésztát. :-)

Előzmény: Brummogo (0)
Törölt nick Creative Commons License 2013.07.19 0 0 2

itass vele kutyatejet!

Előzmény: Szilvike6 (-)
iiko46 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 1

Nem ártana elvinni, de legalább konzultálni az állatorvossal, ha két napja nem evett akkor valami nincs rendben, és ez már kicsit hosszú idő. Lehet, hogy csak szőrgombóc van a gyomrában. Mivel kijárós nem látod, hogy azóta hányt-e. Nem írod, hogy eszik-e szőroldós száraztápot. Ha ő csak házikoszton él, akkor lehet valami hiánya is, vagy allergia a csirkehúsra. Szóval kellene egy rendes orvos.

Előzmény: Szilvike6 (-)
Brummogo Creative Commons License 2013.07.19 0 0 0

Sok egér jött szembe. A macska NEM ESZIK TÉSZTA.

Előzmény: Szilvike6 (-)
Szilvike6 Creative Commons License 2013.07.19 0 0 topiknyitó

Sziasztok!

 

Két napja nem eszik a cicám. Ezt a "hobbiját" megelőzte egy kiadós hányás. Két napja egy számára megszokott adag nyers csirkehúst evett, amit aztán két óra múlva visszaküldött - a javát emésztetlenül.

Úgy tűnik nekem, hogy gyomorrontást kapott. Azóta a cicus kicsit bágyadtabb, sokat fekszik (persze elég meleg is van...). Ami nem tetszik, az az, hogy nem eszik. Gyomorrontásra gondolva igyekeztem könnyű kaját adni neki: csirkehús-leves, főtt tészta és hasonlók. De nem kell neki. Megszagolja és arrébb áll.

Kertes családi házban él velünk, éjszakánként elmegy csavarogni, napközben is átmegy a szomszédokhoz. Lehet, hogy ott eszik valamit, és azért nem eszik itthon. Viszont eddig ez nem volt jellemző, reggel mindig farkaséhesen rontott rá a reggelijére.

Szerintetek vigyem állatorvoshoz? Vagy gyomorrontás után előfordul, hogy két-három napig nem eszik? Van valakinek ezirányú tapasztalata?

 

Előre is köszönöm a válaszokat, kérlek írjatok, ha van ötlet!

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!