Keresés

Részletes keresés

Ares99 Creative Commons License 2019.08.05 0 0 41
Pontosan ezek a tüneteim.Légyszives írd meg hogy találtál-e valamilyen megoldást.
Előzmény: hschütz (16)
Vitto Mayy'all Creative Commons License 2019.03.10 0 0 40

Üdv Mindenkinek !

Végbélrepedéssel küzdöttem, illetve most már nagyobb fájdalom nélkül küzdök.

Nekem először égő csípő, maró érzés volt székelés közben, majd kb 1 hónapig

székelés közbeni brutális fájdalom és vérzés, majd után 5-6 órán tartó fájdalom

és görcs.

Nekem az alábbi három dolog segített:

1./ RESTOGESIC krém, (nitroglicerin tartalmú) amely a záróizom feszességét oldja, így

elősegítve a seb gyógyulását. Doki írja fel.

2./ HUNYADI VÍZ, amely a székletet lággyá teszi (reggel székelés előtt 1-2 órával iszok 3-4 kortyot).

3./ HÁMOSÍTÓ krém, Bepathen, illetve hasonló.

Még most is ha kicsit keményebb széklet sikerül, akkor érzem, hogy karcol a végbél,

így a krémezést és a Gyógyvíz fogyasztását nem tudom abbahagyni, pedig már szeretném.

Teljes gyógyulást kívánok minden sorstársnak.

Irgumburgum4 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 39

Az én gondom a szinte állandó , végbélnyílásnál jelentkező fájdalom. Székletem mindig reggel van, nincs vele gond semmilyen vonatkozásban. Hasmenés, szorulás nincs.Voltam a múlt héten szakorvosnál, Debrecen legismertebb proktológusánál. Szerinte fantom fájás, gerinc eredetű. Van ilyen? Ha igen, mivel lehet a fájdalmat csillapítani? Ez borzalom. Nincs rá megoldás? IBS-m is van. Szinte mindig együtt jelentkezik a fájdalom. Pedig csak az egyik is doszt elég !!!

Irgumburgum4 Creative Commons License 2019.03.01 0 0 38

Üdvözlök mindenkit! Örülök,  hogy rátaláltam erre az oldalra!

TG1986 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 37

Még 3 dolog.

WC-zés és mosdás után a Bepanthen kötelező. Segít elkerülni a sérült felületek súrlódását, valamint a következő könnyed székelést.

A másik, hogy érdemes nagy dózisú C vitamint szedni a sérült felület erősítésére - itt azért még nekem is van fejlődni valóm. Sajnos néha, ha olyat eszek, néha előfordul sérülés, fájdalom, de görcs szinte soha vagy minimálisan.

Ami még fontos, a rendszeres folyadék fogyasztás és a rendszeres székelés, reggel és este, vagy ahogy tudod. A lényeg, hogy ne várd meg amig megkeményedik, mert úgy fájdalmasan fog távozni.

Előzmény: TG1986 (36)
TG1986 Creative Commons License 2019.02.13 0 0 36

Hónapokig kűzdöttem a dologgal, szinte tünetmentes vagyok:

- Minden wc-zés után mosdás, legrosszabb esetben nedves törlőkendő

- Minden este Malmos Natúr Varázs Filteres tea (segít a legjobb állagú székelt eléréseben, nem mellesleg fogyasztó hatású is)

- Minden olyan étel kerülése ami sérülést okozhat a végbélnél kifelé jövet (manudal, mogyoró, szóval főleg a magvak)

- Csípős ételek, hashajtó szigorúan tilos, később is csak mértékkel lehet csípőset fogyasztani

- Nagyon fontos a görcs/fájdalom megszüntetése, csak úgy múlik el - nekem az Advil Ultra vált be, ha tudod, hogy jön a görcs/fájdalom akkor WC-zés után rögtön vedd be, de legkésőbb a fájdalom jelentkezésekor

Ezek betartásával 1-2 hét alatt tünetmentessé lehet válni.

Remélem segítettem.

MM-93 Creative Commons License 2018.12.16 0 0 35

Hali

neked meggyogyult mar a repedes vagy hogy vagy?

en is kuzdok vele aug ota, kezdetekhez kepest jobb mert wczeskor nem faj annyira vagy feszul.

hanem csak utana rossz par oran at irrital csip luktet.

elmulik ez vmikor vagy menjek vissza megint dokihoz?

eddig csak kupoztam magam mindenfelevel, esetleg az uriteseN segitett.

Előzmény: Life12xx (34)
Life12xx Creative Commons License 2018.11.26 0 0 34

Nem próbáltam még ha nekem

lett cimezve, és még most sem gyogyultam isten igazán de a fajdalmaim rengeteget enyhultek sőt nem faj csak kellemetlen érzés néha a gyomrom is faj wc se faj kulonosebben csak az zavarna hogy napi 3-4x mejek sajnos de nem megy a hasam teljes jó a szekletem Hol lazab hol puhab deleheteeeges a zab korpa fogyasztása ami miatt wc re mejek 3x is egy nap néha verzik a wc n de nagyon ritkán nem úgy mint 1honapja kb mindig verzet és valladekozot most már nem de en úgy erzem

ez soha nem fog teljesen el múlni csak ha neki mejek meg egyszer egy mutetnek

Riaka Creative Commons License 2018.11.25 0 0 33

Fentebb írtam erről. Röviden: Unigel procto apotex kúp esténként, napközben többször Neogranormon és a záróizom tágítása, záróizom-lazító torna, vagy jóga. Sok sikert!

Előzmény: Aloooha (21)
Riaka Creative Commons License 2018.11.25 0 0 32

Szia, nem próbáltad az Unigel Procto apotex nevű kúpot? Este jó használni. Hátránya, hogy nem lehet más krémmel keverni (ezért kissé fel kell puhítani a tenyeredben, az éleket lekerekíteni), lassan, óvatosan felvezetni, ha elsőre nem megy fel a fájdalom miatt, akkor a többi napon is próbálkozni kell vele, - több hetes a terápia (segít a sebnek begyógyulni). 

Napközben pl. bal oldalon feküdve, többször Neogranormon kenőcsös újjal (gumiujj) tágítani (segít az is, ha közben a jobb lábbal széles körzéseket végez az ember, azaz jógamozdulatokkal lehet segíteni az izom ellazulását, egyenletesen, mélyen lélegezni). Az izomgörcsös végbél nem képes gyógyulni, mindent be kell vetni az ellazításáért. Sok sikert kívánok!

Life12xx Creative Commons License 2018.10.03 0 0 31

Nagyon szépen köszönöm én is nagyon remélem minden héten csak jobban leszel borzalmas volt az el múlt 3,5honap ez már sokal el viselhetobb ,kis vérzés még van és kis valladekozas de nem ugy mint 2-3hete hogy dőlt belőlem és a wc is rémálom volt szó szerint semi nem

tort még így meg engem 15kilot fogytam es még most sem merek úgy értekezni ahogy régen oda figyelve etkezek hogy mit mikor !!! Remelem nem tapasztalja más meg amiben nekem volt részem !!!!!

Iringó76 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 30

Örülök hogy javulsz, csak rendben lesz mostmár. Az nem árt ha másik doki is megnézi. Én is elmentem másikhoz és érdemes volt. Majd ird meg mit mondott, tanulságos lehet itt mindenkinek aki olvasgatja ezt a fórumot. Remélem megoldódik  a problémád. 

Előzmény: Life12xx (29)
Life12xx Creative Commons License 2018.10.02 0 0 29

Hat mit is mondjak, gyogyultam már tudok jönni, menni de ez se vallami jó nagyon lasu a gyógyulás . Persze ez a kellemetlenség gyerek mese az elmúlt 3honaphoz képest és főlleg a műtét utáni 3-4het ami veszedelmes volt remélem hamar el mulik már ez is azért a jövő hétre kaptam egy idő pontot egy Debrecni szakemberhez mert az eddigi segetek akiknél jartam azok muttotek de mondhatni nem a repedest metszetek ki hanem csak a vegbel polipot és azt mondtak ez meg majd ősze gyógyul magatol nem egy kett nap múlva,de multheten el mentem egy másik sebeszhez ő meg azt mod ta először gyógyuló félben lévő fissura, majd be dobta azt hogy ez soha nem gyógyul meg . Meg kell műteni de ha 3honapja nem volt semilyen javulás most meg már nnics olyan fajdalmam mint volt akkor nem mutetem meg ha úgy is meg gyógyul mivel szerintem ez a záró izom görcs is el múlt teljesen mert teljesen jól megy a wc n a dollog nem tudom majd ki derül egy pár hét múlva mi lesz remélhetőleg teljesen el mulik ha nem akkor ezzel a kellemetlenségel se akkarok egyut elni és be vállalom a műtétet de jovoheten mindenesetre el megy a proktologushoz hogy ő mit mond vagy legalab egy jó krémet írna szerintem gyogyszeres kezelés is segitene már most mert tenleg sokat javultam .

a vendég Creative Commons License 2018.09.23 0 0 28

Az alap kiváltó okot kell megkeresni.

A hosszú ülés egy helyen, székelési problémák és az azt követő törölgetés, szexuális élet- gyakori maszturbáció, gyakori emelgetés és hajolgatás.

És az egészet fizikálisan felerősítő hideg kövön ülés és az azt követő felfázás és annak tünetei...

Meg ha az ember lelkileg is gyenge az - saját tapasztalatból mondom - még rátesz az alapfájdalomra egy-két lapáttal. Magyarán: felerősítheti.

1: Meg kell találni az alap problémát. Aztán azt kezelni és főleg: ELHAGYNI.

2: Lelkileg is rendbe kell tennie magát az embernek (pl. teljes vagy részleges életmód változtatással). KEVESEBB STRESSZ, KIEGYENSÚLYOZOTTABB ÉLET szükséges.

Előzmény: Life12xx (20)
Iringó76 Creative Commons License 2018.09.21 0 0 27

Szia Life! Hogy vagy azóta? Jobb már? 

Előzmény: Life12xx (26)
Life12xx Creative Commons License 2018.09.11 0 0 26

Nekem szerintem nagyon gyerekkoromba ha volt székrekedésem soha  se volt velle problémám napi 2-3x tudtam de ink 2x az mindig reggel este  már most ami volt az is meg oldódott hála istenek de még a vegbel fajdalom bizony bizony faj reggeli szeklelés után szinte égsznap persze vallamenyit enyhült de még valladekozik és a wcn vérzik de ahogy meg törlöm nem vérzik tovabb szerintem az anopapilla ami vérzik de ami még faj és valladekozik lehetséges a vegbel polip el távolitása miatt valladekozik a seb és még mindig az miatt vannak fájdalmak és anYira még mindig faj hogy ne tudják meloba menni irodai munkára pedig már 2hete volt ez a polip el távolítsa jó az orvos 4-5het gyógyulást jósolt de azért ez az agyamra egy már 2,5honapja szenvedek !

Iringó76 Creative Commons License 2018.09.07 0 0 25

Sajnos nem egyszerű a gyógyulás. Nagyon figyelni kell hogy ne legyen székrekedésed. Csak nehéz rendezni a székletet azoknál akiknek amúgy sem ment könnyen a dolog. Tudom én is ilyen vagyok. Én sok rostosat eszem, pl. a gyümölcsökön kivül szilvalekvárt, zabkorpát. Nehéz hamar kigyógyulni. De rendben lesz, csak kitartás!!! Mielőbbi gyógyulást kivánok! :) 

Előzmény: Life12xx (24)
Life12xx Creative Commons License 2018.09.06 0 0 24

Köszönöm a választ van benne vallami mai nap elsőnek éreztem azt hogy vallamenyire enyhült a dollog de, most meg már széklet rekédésel küzdök sajnos. El mejek wc re vallamenyit sikerül ki adnom 2x vallamenyi sikerült de a has fájás és a bélkorgás rá 20percre folytatódik . Nyomtam parafin olajat,gutalaxot de semi anyit ér mint halottnak a csòk. A repedes meg gyogyult de ez a fránya papilla vagy mi a tököm ami faj még mindig vérzik is kise és gyuladt ha jól tudom ezt ebbe a helyzetbe nem kell kezelni meg kell nyugodnia neki lehet ez miatt van s szeklet rekedes fogalmam sincs de már ellegem van az egészből 26evesen ilyenekel kell küzdeni . Remelem mindenki meg gyógyul hamar kivanom szívből mert tudom mibe vagytok isten áldjon egesegel minket srácok És jó egeseget !!

Iringó76 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 23

Szia Life 12xx! Ha a dokid azt mondta rendben vagy légy türelemmel és ne pánikolj!! Én is pánikoltam és abból állt az életem 2 évig hogy a fájdalomra koncentráltam ezzel feküdtem-keltem. Aztán közölték hogy a fejemben kell rendet tennem mert ott létezik a fájdalom, végbelem rendben van. És nem könnyű helyre rakni agyban. Ne pánikolj, tudom hogy fáj de minden egyes nappal jobb lesz hisz azt mondta a dokid hogy rendben vagy csak idő kell  a gyógyuláshoz. Tudom hogy rossz minél tovább fáj én is átéltem és már azzal voltam hogy sose fog elmúlni. De el fog. :) 

Előzmény: Life12xx (20)
Iringó76 Creative Commons License 2018.09.06 0 0 22

Kedves Alooha! Azóta mióta irtam a fórumba utoljára visszamentem a dokimhoz aki azt mindta semmi görcsösség nincs a záróizmomban. Egyébként előtte záróizom görcsöt állapitott meg amit egy anopapilla műtét következményének tartott. Intim tornát csináltam de a fájdalom maradt. Úgy mentem vissza a dokihoz hogy kérem a botoxos injekciót mert nem tudom egyedül tornával megoldani a görcsösséget. Erre megvizsgált és azt mondta nincs görcsösségem. Elmentem egy másik dokihoz. Vizsgálat után azt mondta semmi bajom nincs a végbelemben. Csak a fejemben létezik a fájdalom mert már régóta fájt volt végbélrepedésem és anopapilla gyulladásom és az egész napom a fájdalommal telt, oda koncentráltam mindig és rögzült a fájdalom az agyamban. Fura dolog de igaz. Nehéz volt és még most is nehéz nem azzal kelni hogy arra gondolok fáj-e de lassan próbálom elfelejteni hogy a fenekemmel foglalkozzam, mert nálam ez jelenti a gyógyulást. A stressz előhozza a fájdalmam sajnos, de próbálom azt is kordában tartani bár nem könnyű. Szóval az én problémámat fejben kell rendeznem ezt mondta a doki. Igaza lett. Csak nem könnyű. 

Aloooha Creative Commons License 2018.09.06 0 0 21

Kedves Iringo,

31 eves egeszseges, sportos eletet elo fiatalember vagyok.

nagyjabol egy eve regisztraltak nalam zaroizom gorcsosseget.

nitromintes kremen es szteroidos kremen (posterisan forte) tul vagyok, orvosi felugyelettel intim tornazim, de jelentos javulast nem sikerult elernem.

hallottam a botoxos lehetosegrol, de minden egyeb tapasztalat es megoldas erdekel, mert elegge el vagyok keseredve..

tudna esetleg segiteni?

udvizlettel,

aloooha

Előzmény: Iringó76 (17)
Life12xx Creative Commons License 2018.09.03 0 0 20

Sziasztok most talaltam ezt a fórumot, vallami borzasztó amiben vagyok bő 2,5honapja szenvedek vegbel repedések eleinte belle haltam most enyhült volt teljes vegbel tukrozesem,volt 2db vegbel polipom amit el távolítottak és van egy repedes amit ugye izomgörcs követet ezt is kezelték úgy nevezet tagitasi módszerek muttet utáni este a kórházba azt hittem Belle halok a fajdalomba és abb a tampon a amit bellem helyeztek, ez 5 napja volt azóta enyhült de wc után még mi dög szenvedek ma visza is mentem az orvosomhoz aki gastroén telo hús és sebész meg nezte el mondtam. A panaszaim és azt mondta szépen gyógyul de ehez turelem kell a tagitas meg történt kb 2-3het a gyógyulási idő a ki not borlebenyekre azt mondta ha gondolom el távolítja ha teljesen meg gyogyultam de még most nem bolygatná ! De én nem tudom kise félek hogy vallami nem jó vagy már csak az agyam játszik vellem nem tudom milyen esélyeim vannak fiatal vagyom 26eves férfi soha nem gondoltam ilyen bajaim lesznek vajon ez a tagitani módszer jó és vajon tenleg hetek kellenek a javulásához ? A helyes iraserrt bocsánat mindenkitől de épp 1,5eves ocsemre kell ügyelnem így gyors le írtam amit tudtam köszönök minden segítséget és mindenkinek gyógyulást kívánok ebből a borzaszto betegségbol ! 

Iringó76 Creative Commons License 2018.08.25 0 0 19

Kedves Orsolya. Most olvastam csak pár napja a fórumot. Irtam az emailcimedre. :) 

Előzmény: orsiii12 (18)
orsiii12 Creative Commons License 2018.07.26 -1 0 18

Kedves Iringó76! Tudnánk privátban beszélni? Én hónapok óta küzdök ezzel. Írj nekem kérlek emailt orsolyaarany@gmai.com -ra. :) 

Előzmény: Iringó76 (17)
Iringó76 Creative Commons License 2018.05.17 -1 0 17

Ugyanígy vagyok sajnos, de én már lassan 2 éve. Az orvos szerint záróizomgörcs, intimtornázok, rendeztem a székletem azzal nincs baj, de csak kissebb javulásokat érek el, semmi reményem nincs arra, hogy valaha elmúlik. Lelkileg kész vagyok. Én is szivesen fogadok tanácsokat.

hschütz Creative Commons License 2018.04.10 0 0 16

Rettenetesen el vagyok keseredve. 8 hónapja végbél-fájdalommal küzdök. Van egy aranyerem ugyan, de ez nem indokolná az orvosok szerint ezt a fájdalmat. Urológiai leletek negatívak. A fájdalom változó, erősebb, gyengébb, néhol ég, néhol tompa, olykor mint a nyílt seb. Mozgás közben talán kevésbé fáj. Azonban vissza-visszatérően állandó, és nem függ a székeléstől. Nem is annyira könnyű lokalizálni, mert sugároz. Az aranyérkenőcsök nem használnak, a szteoridos sem. Az egyik orvos most épp izomgörcsoldót adott, a másik orvos feljebb is tükrözne, hátha crohn (dehát kimondottan a végbél fáj). Már nem tudok költeni magánorvosokra sem. Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, nagyon kilátástalannak látom a dolgot. Köszönöm.

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.21 0 0 15

Nem szeretnék konkrét orvost ajánlani ne haragudjon. Mert ez felelősség, és nincs 100%-ban megfelelő orvos, ahogy semmi sem tökéletes az életben.

De a lényeget leírtam, olyan magánorvost válasszon ahol:

- a műszerezettség és feltételek tökéletesek vagy minél jobbak, vannak műszereik magyarán
- az orvos ne csak „bejáró orvos” legyen, hanem saját praxisú legyen a magánorvosi rendelése

A legfontosabb pedig, hogy első alkalommal miután megvizsgálta a beteget a panaszok alapján, azt követően korrekten tájékoztasson a betegség pillanatnyi állapotáról, és annak fényében javasoljon egy „kezelési menetrendet” és indokolja is meg 1-2 mondatban miért úgy és miért nem amúgy. És milyen állapot várható a kezelések végeztével.
Ez ha hiszi ha nem 3-4 perc…
Ha ezt rászánja a magánorvos az komoly orvosnak számít mert felelősséget vállal, számonkérhetővé teszi magát, így bizalommal lehet felé lenni. Mert alapos ezért ajánlott.

A google-ben keressen rá, proctológia , magánrendelés” és hasonló keresési szavakkal és sok magánrendelő honlapot ki fog hozni, válogathat is.

Sok sikert, jó egészséget.

frauzini Creative Commons License 2017.12.20 0 0 14

Esetleg tud is javasolni Budapesten vagy máshol olyan magánorvost akihez jóhiszeműen lehet fordulni? Köszönöm

Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.16 0 0 13

Ha van kérdésük írjanak és megválaszolom, hogy nálam hogy zajlott le.

Törölt nick Creative Commons License 2017.12.16 0 0 12

Remélem tudtam segíteni.

Előzmény: gyógyulás111 (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!