Keresés

Részletes keresés

Bohanon Creative Commons License 2019.10.17 0 0 17193

Nekem most volt az első PSA-m 8.5 volt. Beszartam, megcsinaltattam a PCA3-at az meg elvileg jó, 22.

DE orvos szerint se az alacsony és se a magas PSA nem jelenti azt hogy rákod van, vagy nincs rákod. Látott olyan akinél 2 alattinál rák volt, és olyat is akinek 14 volt és nem volt az. Ha magas a PSA és mintát vesznek az sem biztos, hogy eltalálják a megfelelő területet, ergo megint lehet álnegatív a lelet is.... ://

A psa 20-25% eredménnyel biztos, a PCA3 80%-an biztos eredményt mutat....

Előzmény: Avarsavala (17189)
Fickooo Creative Commons License 2019.10.17 0 0 17192

Köszönöm srácok a hozzászólásokat!!! Igen a nyilás is kicsit vörösebb, de érdekes, mert csak a nyílás..ha szétfeszitem egy picit és belenézek, ott meg nem vörös...sőt a dokinak is mondtam, ő azt mondta h ez a hugycső nem gyulladt. Ill. a makk tetejenel, azt értem ami a nyilástól a has felé eső rész..ujjnyi foltban vöröses árnyalatu...pedig nem gomba, mert se nem ég, se nem viszket. Több dokinak is mutattam, sztk normalis. De nekem olyan mintha régen nem ilyen lett volna, de a fene sem tudja, mert minden apró részletet vizsgálgatok magamon. Sztm ez a betegség, ezzel is jár..

Ricciardo Creative Commons License 2019.10.17 0 0 17191

így van, ami zárójelben van, azokból a leölt baktériumokból álló készítmény. Homeopátia, vagyis így próbálják hozzászoktatni a szervezetet a baktériumokhoz, hogy azok ne okozzanak tüneteket. Olyan mint az uro waxom, csak injekcióba. Csodát ne várjunk tőle.

Előzmény: bcp13 (17190)
bcp13 Creative Commons License 2019.10.17 0 0 17190

Szia! Nem, nem kapott AB-t.

 

Eszerint a Strovac nem AB: "StroVac® consists of 10 inactivated pathogens of 10 strains belonging to five species (E. coli, Proteus mirabilis, Proteus morganii, Klebsiella pneumoniae and Enterococcus faecalis). Basic immunisation consists of 3 i.m. injections with an interval of one or two weeks between sessions. A booster vaccination can be applied after one year [21]. After immunisation, not only an increase of secretory immunoglobulin in mucosal tissue can be seen, but also an increase of IgG in the blood, both of which represent a characteristic of parenteral immunisation. In several controlled trials the rate of UTIs decreased by 26-93% in comparison with the placebo trials [22]." 

 

Forrás: https://smjournals.com/ebooks/urinary-tract-infections/chapters/UTI-17-08.pdf

 

 

Előzmény: Ricciardo (17186)
Avarsavala Creative Commons License 2019.10.17 0 0 17189

Nekem is azt mondták, hogy ez nem rák, nyugi, és nem is lesz belőle az. De az évenkénti PSA-t amúgy is ajánlják 50 éves kor fölött, abból kiderül, ha gond van. Nekem a legerősebb tüneteknél is csak 0.79 volt. A legtöbb prosztatarák amúgy is olyan lassú, hogy meghalsz valami mástól, mire bajt okozna.

 

A makk teteje nekem is pirosasabb egy ujjnyi foltban, szerintem az normális, biztos jobban be van erezve. Már ha ugyanazt értjük teteje alatt. Én a hasam felé eső részt. :) Amúgy is nagyon függ a szín a fényviszonyoktól, az épp benne lévő vérmennyiségtől, kis változások normálisak. Nézd meg egyszer a húgycsőnyílást belülről ejak után, tiszta vérvörös pár percig.

Előzmény: Fickooo (17181)
Avarsavala Creative Commons License 2019.10.17 0 0 17188

Igen, sima vénás vérvétel.

Előzmény: Fickooo (17185)
Ricciardo Creative Commons License 2019.10.17 0 0 17187
Hello. Nem lesz rak belole. En 6 eve huzom, es meg elek. Es azota forumozok, senkinek nem lett rakja. Az hogy a hugycso vege piros, mindenkinel igy van kronikus gyulladasnal.
Előzmény: Fickooo (17181)
Ricciardo Creative Commons License 2019.10.17 0 0 17186
Szia. Orulok hogy jobban van. Akkor most legutobb nem is kapott ab-t? Az injekcio sem tartalmazott ab-t? Oltozzon fel retegesen most hogy huvosebb ido van.
Előzmény: bcp13 (17182)
Fickooo Creative Commons License 2019.10.17 0 0 17185

PSA mérés h történik? Sima vérvétel?Köszi

Előzmény: watson75 (17184)
watson75 Creative Commons License 2019.10.17 0 0 17184

Rosta nekem azt mondta h p.gyull. NEM okoz rákot! aztan vagy elhiszem v.nem. 1-2 evente psa oszt annyi.

Előzmény: Fickooo (17181)
bcp13 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 17183

Igen ezzel tisztában vagyok, ezért is aggódom. De reménykedem, hogy nem lesz gond. 

Előzmény: bakon (17174)
bcp13 Creative Commons License 2019.10.16 0 0 17182

Sziasztok, gondoltam adok egy gyors update-et a párom állapotáról. Megkapta az összes injekciót szeptember végéig. November elején kell majd visszamennie kontrollra. Közben vettem neki vitaminokat, etrendkiegesztioket amikrol olvastam, hogy segíthetnek (grapefruit mag cseppek, tozegafonya kapszula, stb.) - úgy voltam vele, ártani talán nem fognak, max kidobott pénz.. A sportserulese után most újra rendszeresen és többet mozog. Letette a cigit, alkoholt szinte sosem iszik, illetve az etrendjere is jobban odafigyel. Nem tudom ezek közül melyik segített, vagy esetleg együtt mind, de kezdi magát jobban érezni. Köszönöm mindenkinek a tanácsokat és tippeket, és azt a pár jó szót amit kaptam. Mindenkinek kitartást! 

 

Egyébként azóta még további 2-3 felé antibiotikumot találtam, amit korábban szedett. A régi orvosai szerintem az összes itthon beszerezheto ab-t megetették vele...

Fickooo Creative Commons License 2019.10.16 0 0 17181

Sziasztok.

 

Szóba került ez a rák" dolog. Az interneten írt baromság cikkek nem érdekelnek...Volt már olyan közülletek, aki megkérdezte a dokit, hogy ebből lehet e rák, vagy van esetleg olyan akinek akár ismerösei közül, ebből az alakulhatott ki? Engem az eddigi dokijaim nem riogattak ezzel, de érdekelne, mások véleménye is erről..

 

+1 dolog: a makk teteje nektek is pirosas kicsit, van h gyengebb van h erősebb, de semmit nem érzek, csak látszat. Köszi

Ricciardo Creative Commons License 2019.10.16 0 0 17180
Egyszer, igen, el kell menni, ok. Na de itt a forumozok fele legalabb 20-30 alkalommal voltak mar urologusnal fejenkent. Tobbnyire hullamokban jon rank a fajdalom, vannak napok amikor egesz jol elvagyunk, van amikor meg pokoli a fajdalom. Na utobbinal nem kell mar elmenni abban az esetben ha mar voltunk parszor gyulladasos panaszokkal. Mert ujat biztosan nem tudnak mar mondani/mutatni. De ez csak az en velemenyem. Aki fel a raktol az jarjon termeszetesen kontrollszuresre.
Előzmény: Bohanon (17179)
Bohanon Creative Commons License 2019.10.16 0 0 17179

bármilyed diszfunkció akár jelenthet rákot is az a durva. Ezért kell elmenni. Ha megnézed a pr. gyulladásnak, a BPH-nak és a ráknak is lehet azonos tünete! Na ezért kell elmenni.

Előzmény: Ricciardo (17175)
Ricciardo Creative Commons License 2019.10.15 0 0 17178

Nálam pl. azt se lehet mondani hogy nem csináltak tenyésztést. Elmentem azonnal a fertőzés után  2. nap. Aztán kellett várni pár napot az eredményre, ami enterot mutatott ki. Arra felírtak AB-t, (5 nap azitromycin) de hatástalan volt. Most vagy túl rövid volt a kezelés, vagy el se kellett volna kezdeni szedni. Ezután már orvostól orvosra jártam. Nem kellett volna. 

Előzmény: nonnnnó (17177)
nonnnnó Creative Commons License 2019.10.15 0 0 17177

Ez, így igaz, nekem is van ismerősöm, aki meggyógyult a thermo kezeléstől, semmi baja. Ő olyan fajta, aki nem hajlandó beszedni semmilyen gyógyszert, egyből ment thermo kezelésre és bejött neki. Talán lehet, hogy Mi vagyunk a hibásak, mert beszedtük a rengeteg ab-t? De én kérek elnézést, 10-ból-tíz urológus vaktában lövi az ab-t. Ha nem hat 4-5 féle ab. akkor csináltatnak tenyésztést. Nem fordítva kellene? 10-ből tíz meg sem vizsgál rendesen uh: prosztata, hólyag, vesék, herék, általában a prosztata, némelyik a vesét is megnézi, de a herék csak második harmadik alkalommal. rdv: mindegyik megcsinálja és utána vizelet, volt egy-kettő @kalap amelyik fordítva csinálta. 5-6 alkalom után néztek vizelet visszamaradást, amit elsőre is megtehettek volna. Az egy rendes vizsgálatot, 5-6 alkalom követően csinálják meg, vagy három orvoshoz kell elmenni, hogy kompletten megvizsgáljon. Ugyanez van magánban is, jó pénzért! Nálam, mert akkor az nap ezt írta mindenkinek Augmentin duo 10 nap vaktában, amivel el is intézett szerintem. Aztán még 3-4 ab. és onnantól nincs visszaút, nincs gyógyulás! 

Előzmény: Bohanon (17172)
Ricciardo Creative Commons License 2019.10.14 0 0 17176

Én az első jelre elmentem orvoshoz. Szexuális úton elkaptam, másnap mégcsak a húgycső volt piros. Aztán azonnal elmentem orvoshoz 2. nap. Szerinted hagyták hogy eljussanak a prosztatáig és a herékig az orvosok? Ha frissen betegszel meg, ha nem, nem tudják ezt kezelni, hidd el.

Előzmény: Bohanon (17172)
Ricciardo Creative Commons License 2019.10.14 0 0 17175

"Az igaz, hogy segíteni viszont meg nem nagyon tudnak." Akkor most azért megkérdezném: Van értelme elmenni orvoshoz? Elvégre azért megyünk oda, hogy meggyógyuljunk. De ebből meggyógyulni 100%-ra nem lehet. Sőt! Még félre is kezelnek. Például van egy gombás vagy bakteriális fertőzésünk, amire a szervezetünk enterococcussal reagál, hogy elnyomja a betegséget kiváltó kórokozókat. A szuper tesztjeik az enterococcust mutatják ki, és erre írnak antibiotikumot, amivel megakadályozzák hogy a szervezetünk felvegye a harcot a valódi patogénnel. Amikor az enterot kezelték, én sokkal rosszabbul voltam. Kontrolltesztekkor ugyanúgy állandóan kimutatható volt, (persze nem mindjárt 1 héttel utána hanem 2-3), és érzékeny volt ugyanúgy az antibiotikumokra. Mintha a szervezet állítaná elő immunreakcióként. Mindenfélét szedtem hónapokig, ampicilintől kezdve fluorokinolonokon át a makrolidekig. Akkor van értelme orvoshoz menni? Szerintem inkább odamenni, b.szkodni a százezreket, meg az időnket, na az a butaság...

Előzmény: Bohanon (17172)
bakon Creative Commons License 2019.10.14 0 0 17174

Szia! A gyerekvállalás szép dolog de ha valaki beteg érdemes azt  átgondolni. Én nem beszélek le senkit, de csak egészséges vetőmagból lehet szép növény szerintem.

Előzmény: bcp13 (17072)
bakon Creative Commons License 2019.10.14 0 0 17173

Én használtam tamsolt. Prosztata lazító hatása van és egyes embereknél retrogád ejakot eredményez! Amúgy én nem vettem észre rossz hatást.

Előzmény: miguell (17148)
Bohanon Creative Commons License 2019.10.14 0 0 17172

Ne haradj, ez nagy butaság. Az első jelre el kellene menni orvoshoz. Ha megteszem, lehet hogy megúszom az egészet.

A másik, meg hogy pl a legegyszerűbb fájdalom is jelenthet durvább dolgot mint egy gyulladás adott esetben....

Az igaz, hogy segíteni viszont meg nem nagyon tudnak. De ugye ezen a fórumon csak azokat láthatjuk akik nem gyógyultak meg, azokat nem akik igen....

Előzmény: Ricciardo (17170)
nonnnnó Creative Commons License 2019.10.10 0 2 17171

Ezért mondják rájuk, hogy üzletemberek. Az urológusok pedig ab. terítők. Soha nem felejtem, amikor első alkalommal voltam a helyi sztk urológusnál, (aki az első ab.-t. felírta) és az sztk melletti gyógyszertárban ki akartam váltani, mondták, hogy egy darab sincs mert ma mindenkinek ezt a fajtát írta fel. Ennyit tudnak! Az a lényeg, hogy fogyjon az ab. utána meg vissza a jutalék! Hát ezért írják, íratják meg ezeket a cikkeket, mert kell az "ügyfél"! 

Előzmény: Ricciardo (17170)
Ricciardo Creative Commons License 2019.10.09 0 1 17170
En olyan nagyot nevetek amikora neten a szakerto cikkirok megprobalnak halalra remiteni, hogy nehalogassuk a prosztata- es herefajdalomnal az orvoshoz fordulast mert maradando karosodasunk, impotenciank, nemzokeptelensegunk, talyogaink lehetnek stb... Ezt ugy irjak mintha elmennenk orvoshoz es ok meg tudnanak gyogyitani. Mit irnak fel, antibiotikumot? Na ilyenkor kene megkerdezni a cikkirot hogy volt aki mar meggyogyult az antibiotikumtol??? Szandekosan ugy irjak a cikkeket hogy beszarjunk, de segiteni azt nem tudnak. Menjunk orvoshoz. Ok majd segitenek. :D
csak egy vev Creative Commons License 2019.10.07 0 0 17169

Köszi Ariel,megnyugtattál.

Ma beszéltem az urológusommal,ő is azt mondta semmi pánik:)

2 hónap múlva meg kell ismételni a PSA-MÉRÉST.

Előzmény: Ariel_500 (17168)
Ariel_500 Creative Commons License 2019.10.06 0 0 17168

Nyugi!

Áprilisban 9,19 volt és persze bemajréztam. Doki, "ugyanmár semmi ok az ijedelemre"

NAdehát dupla érték

Akkorsem

Júniusban 2,43 lett. Nem tudni mitöl

Előzmény: csak egy vev (17167)
csak egy vev Creative Commons License 2019.10.05 0 0 17167

Egy kis segítséget kérnék.

Eddig a PSA értékem évek óta nem haladta meg a 2.4 ng/ml,most csináltattam egy újat és 5,421 ng/ml lett az eredmény.

Ez mennyire gáz?

65 éves vagyok

 

a hétvége miatt nem tudok beszélni az orvosommal,és az ideg szét b..............sz:((

Köszönöm előre is a válaszokat.

sorstárs2882 Creative Commons License 2019.10.05 0 0 17166

Nem volt különösebb probléma elötte se. Ha mindkettőre akarsz gyógyszert akkor napi 5mg tadalafil tartalmú  segíthet de elég drága és ezt mondenképpen az orvosoddal kéne megbeszélned.

Előzmény: jimmbesz (17165)
jimmbesz Creative Commons License 2019.10.04 0 0 17165

A szexben nem volt gondod a panaszod miatt?

Vagy esetleg jobb lett a gyógyszer szedése miatt?

Előzmény: sorstárs2882 (17164)
sorstárs2882 Creative Commons License 2019.10.04 0 0 17164

Éjszaka nehezen induló és elakadó vizelet miatt szedem és úgy tünik használ.

Előzmény: jimmbesz (17163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!