Keresés

Részletes keresés

bcp13 Creative Commons License 2019.09.10 -1 0 17072

Sziasztok! 

Elkezdtem olvasni a több ezer hozzászólást, távolról sem értem még a végére, így bocsánat, ha ilyen témában volt már itt eszmecsere. A tapasztalataitokra lennék kíváncsi.

A párom 31 éves, és kb 3 éve van bakteriális eredetű prosztata gyulladása (ureaplasma a baci neve). Kezelték már Magyarországon és Romániában is, kapott antibiotikumot, mindenféle gyógyszert, kúpot, semmi sem használt. A mostani magándokijához augusztus vége óta jár, kapott Aklofepet, kúpot, az enyhe merevedési zavarára potencianövelőt (amúgy nincs gond a szexszel, csak nem bírja olyan sokáig), és kapni fog 3 injekciót (a nevére pontosan nem emlékszem, Németországból hozzák elvileg). A baktériumot nálam is keresik, hátha van, jelenleg várok az STD teszt eredményére...

Szerencsére emésztési és más problémái nincsenek, "csak" a pr gyulladás. Hamarosan babát szeretnénk, és aggódom, mert azt olvastam, hogy mindkét oldalon okozhat meddőséget az ureaplasma. Valaki hallott már erről? 

Nagyon elkeserít, hogy a pr gyulladásra végleges gyógymód nincs, csak tüneti kezelés, illetve szinten tartani lehet, de gyökerestül "kiirtani" nem. Illetve azt gondolom, hogy ez nála már részben lelki eredetű is. Borzasztóan nyomasztja, hogy nem elégedett a "teljesítményével", és hogy sokat kell WC-re mennie, és hogy ezzel kell szenvednie annak ellenére, hogy ilyen fiatal. Mit javasoltok, menjen pszichológushoz, vagy valamilyen terápiára? Természetgyógyászhoz? 

Az életmódváltás jelenleg is tart (alkohol és cigi elhagyása, liszt, cukor, tej elhagyása, több sport), remélem ez majd hoz valamilyen változást. 

Kitartást mindenkinek és mielőbbi gyógyulást!

somossy Creative Commons License 2019.09.10 -2 0 17071

"A betegség kezelése nagyon nehéz és rendkívül frusztráló. Átütő eredményt a kezelésben még napjainkban sem sikerült elérni." ( Dr. Nyírády Péter) 

socratesdoktor Creative Commons License 2019.09.09 0 2 17070

Köszi a linkeket, igen hasznosnak tűnnek.:)

Előzmény: AtleticoMadrid1 (17069)
AtleticoMadrid1 Creative Commons License 2019.09.08 0 3 17069

Sziasztok!

Azért regisztráltam, mert a külföldi fórumokat böngészve észrevettem, hogy elkezdtek rájönni, hogy mi okozza ezt a problémát, és egyre többen gyógyulnak ki belőle. Én is évek óta szenvedek ettől a betegségtől (annak ellenére, hogy az urológus nem talált elváltozást sem az ultrahanggal, sem a tapintásos vizsgálattal, sem a tenyésztéssel), de az utóbbi időben jelentősen javult az állapotom. Leírom, hogy mit csináltam, de előre bocsi, ha 1-2 kifejezést rosszul használok, mert főleg angolul olvastam a dologról, és nem vagyok orvos. Nem azt mondom, hogy ettől a poszttól fogtok meggyógyulni, de próbálok adni némi információt ami mentén elindulhattok.

Szóval, van ez az úgynevezett fascia, azaz az izompólya (bővebben itt lehet róla olvasni: https://www.webbeteg.hu/cikkek/sport_egeszseg/23158/fascia ), ami az izmokat és a szerveket is behálózza. Bizonyos körülmények (pld. régi sérülések, ülőmunka, mozgásszegény életmód, de lehet, hogy a stressz is, bár ebben nem vagyok biztos) következtében krónikusan befeszülhet, és egyfajta láncreakcióként a prosztatát is szoríthatja. Ennek következtében jön a gátfájás, vizeleti problémák, stb. miközben az urológus semmit nem talál.

A sima nyújtás, gyógyszerek, thermoterápia, stb. nem sokat érnek ezért. Itt jön képbe a kevésbé ismert "resistance stretching", azaz "ellenállásos nyújtás" (vagy valami ilyesmi, szerintem magyar kifejezés nincs is rá), amikor befeszíted pld. a combod hátsó részén lévő izmokat, majd a karoddal lassan széthúzod a lábad (lentebb linkelek videókat). Ha rendszeresen (én 2 hónapja csinálom, és már jelentős javulást érzek, ezért is merem mostmár leírni a tapasztalataimat) csinálja az ember, akkor idővel a felsűrűsödött fascia regenerálódik, és rugalmasabb is lesz az adott testrész. Persze mondanom se kell, hogy mivel ez nem szokványos nyújtási technika, ezért mindenki SAJÁT FELELŐSSÉGRE csinálja, a legjobb lenne, ha beszélnétek egy fizikoterapeutával vagy valamilyen szakemberrel mielőtt elkezditek.

Tehát a lényeg az, hogy a probléma valószínűleg a hasizmok, combizmok, ínszalag, csipő forgó környékén van legtöbbünknél, és valami komplex folyamat révén a prosztata is a befeszült izmok miatt fáj. Ez a legjobb videó amit a resistance stretchingről találtam, és valóban jó gyakorlatok, csak a kínai orvoslásos maszlag miatt elsőre kicsit komolytalannak tűnhet:

https://www.youtube.com/watch?v=5D_GNWe6jYc

Néhány gyakorlat nem a medencére és a lábakra, hanem a felsőtestre koncentrál, én ezek közül is csináltam néhányat, mert úgy voltam vele, hogy ha az egész testemet helyrehozom, akkor a többi problémám is hamarabb elmúlik. De mégegyszer mondom, mindenképpen beszéljetek előtte egy szakemberrel, nehogy kárt tegyetek magatokban. Én saját tapasztalatot írtam le, és nem vagyok se szakember se orvos. A hasizmaimat kizárólag izometrikus (plank) és excentrikus (pld. negatív lábemelés: https://www.youtube.com/watch?v=2lf8YtweH50 ) edzem.

Ez a Youtube csatorna is érdekes lehet annak, aki tud angolul, ő is hasonló módszerrel gyógyult ki, és itt is van 1-2 gyakorlat: https://www.youtube.com/channel/UCy2VwUDFEiYQnCWFkQEC9xQ

Itt is vannak további gyakorlatok, kicsit részletesebben elmagyarázva:

https://www.youtube.com/user/flexiblestrength/videos

Ezek relaxációs gyakorlatok, amik rövid távon csillapíthatják a tüneteket:

https://www.youtube.com/watch?v=ntP8eQY74Cw

Én beszereztem egy SMR hengert is, önmagában az sem gyógyít meg, viszont szerintem segít valamennyit.

Utoljára írom, nem vagyok se orvos, se fizioterapeuta, tehát közel sem biztos, hogy ez a megoldás, viszont az tény, hogy az elmúlt hetekben jelentősen (ha számokkal kéne leírnom, kb. 75%-ról 15%-ra) csökkentek a tüneteim, és bízom benne, hogy pár hónap edzés után teljesen meg fogok gyógyulni. Elsősorban azért írtam ezt ide, hogy ezzel is elősegítsem azt, hogy közösen megtaláljuk a megoldást. Persze van olyan, akinek valóban bakteriális prosztatagyulladása van, de az a ritkábbik eset. Azok alapján, amiket a külföldi fórumokon olvastam, nagyon úgy néz ki, hogy az egész hátterében a fascia áll. Ezért van az is, hogy sokaknak pár napig elmúlnak a tünetei a prosztatamasszázs után. A megfelelő mennyiségű vízfogyasztás pedig szintén segít, mert növeli a vérkeringést és a fascia rugalmasságát. A sima súlyzós edzés viszont csak ronthat az állapoton, mert keményen terheli az izmokat.

Remélem segíteni fog ez a poszt, ha legalább egy ember meggyógyul, már megérte ezt leírnom. Abban már biztos vagyok, hogy a prosztatagyulladás nem gyógyíthatatlan. Kitartást mindenkinek, és sok sikert!

Avarsavala Creative Commons License 2019.09.07 0 0 17068

Nekem is volt ilyen, valószínű megint az idegek szórakoznak. Akkor persze én se tudtam még, hogy miért, kértem erősebb gyógyszert (Savulin). 4-5 hónapig voltak a kúra után hasonló fellángolásaim, egyre ritkábban. Most épp egy hónapja nyugi van, de ki tudja meddig...

Előzmény: GyKZs (17066)
Change Request Creative Commons License 2019.09.06 0 0 17067

Az antibiotikum nem szelektív hanem szinte mindent kivisz, a bélflórából - a hasznos baktériumokat is. Szerintem az van, hogyha elkezdjük kiirtani a baktériumokat akkor azonnal előretörnek a gombák a bélflórában meg máshol is. Nem is értem, hogy erős széles spektrumú antibiotikum mellé miért nem írnak fel Nystatint. Ez kiküszöbölni a hasonló mellékhatásokat. De még az is lehet hogy a gombás fertőzés is ott van a gyulladást kiváltó okok között. Erre viszont nem igazán van hatásos gyógyszer ami tartósan megoldja a problémát.

Előzmény: GyKZs (17066)
GyKZs Creative Commons License 2019.09.06 0 0 17066

Antibiotikum (aktil duo) szedése kozben a 2. napon fellangoltak jobban a tunetek, prosztata ég, jobban fájnak a mellekhereim is. Ez most jó vagy rossz? Tapasztalat vkinek? 

explicit Creative Commons License 2019.09.04 0 0 17065

A Teperin - ha jól látom - valamiféle antidepresszáns volt, amit én írtam (gabapentin, pregabalin) azok meg elvileg "neuropátiás fájdalomra" valók, azért kérdeztem. Úgy láttam külföldi forumokban, mintha ott használnák ezeket itt-ott prosztata témában is ...

Előzmény: watson75 (17064)
watson75 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 17064

probalkoztam. Teperin meg vmi masik. nem hatott de 1_hetig osszesen aludtam 8 órát és nem voltam álmos. nekem a skudexa es a cataflam hat. ha hideg van akkor cumi.

Előzmény: explicit (17063)
explicit Creative Commons License 2019.09.03 0 0 17063

Üdv!

Neurológiai gyógyszerekkel (pl.: gabapentin vagy pregabalin hatóanyag) nem próbálkozott még senki az idült gyulladás miatt kialakult fájdalmak ellen?

Avarsavala Creative Commons License 2019.09.03 0 0 17062

Tapasztaltakat kérdezném, hogy egy STD panel mennyire fájdalmas? Van benne húgycsőnyúzás? Ugyanúgy sírva pisil az ember 3 napig, mint amikor az urológus vesz mintát?

fzuuikhujjkhjk Creative Commons License 2019.09.02 0 0 17061

Nem egészen! A káros baktériumok, illetve a rák jobban zabálják a vitaminokat..., mint az egészségesek. A kemoterápia miről szól? 

A növényeket is úgy gyógyítják, hogy előbb kihozzák a betegségből, aztán öntözik tápanyagokkal. Erről egy természetgyógyász többet tudna mondani.

Arra kell törekedni, h az immunrendszer erőre kapjon. Hogyan? - pl salaktalanítással.. Aztán utána lehet vitaminozni. Am a vegán étrend mindenképpen javasolt. Én is azt teszem.

https://www.youtube.com/watch?v=yAnKdRhYyeY

Előzmény: Ricciardo (17060)
Ricciardo Creative Commons License 2019.08.31 -2 0 17060

Told is a vitaminokat, az amúgy is jól jön nekünk, mert amig betegek vagyunk, az immunrendszerünk is gyenge. Ha gyenge az immunrendszerünk, a baktérium flóránk felborul Ha felborul, elszaporodnak a káros bacijaink is, fertőzéseket okozva. Ha elszaporodnak, elszivják előlünk a vitaminokat, ásványi anyagokat. Az egyetlen amit tehetünk ellenük hogy pótoljuk, ezzel segítjük a szervezetünket a harcban. Jól csinálod, ez a helyes út. 

Előzmény: Avarsavala (17058)
Avarsavala Creative Commons License 2019.08.31 0 0 17059

Nincs benne semmi extra, csak jól össze van rakva benne minden, ami állítólag segít. De hogy tényleg segít-e...

Nem találom a rendelő emailt, valami magyar webshopból vettem a 180-ast. Most csak 90-esekre találok több ajánlatot: https://www.arukereso.hu/taplalekkiegeszito-c1044/now/prostate-health-kapszula-90db-p72939230/?sgst=1

A 180-ast egyetlen cég árulja, ugyanitt megtalálod.

Előzmény: Bohanon (17037)
Avarsavala Creative Commons License 2019.08.31 0 0 17058

Igen, az érzékeny régi törések/sérülések, a frontra érzékenyek fejfájása, a huzatra begyulladni hajlamos fogak mind ilyen idegi alapú történések szerintem.

Az én esetemre is eléggé fekszik ez a leírás, a tünetek általában olyankor térnek vissza, ha hideget kap az a rész, vagy stressz miatt összehúzódnak az izmok. De egyre ritkábban és rövidebb időre. Mondjuk én tolok egy testépítős vitaminkapszulát (az ajánlott napi kettő helyett kb. heti 1-2 darabot csak), mert a sok biciklizéstől gyakran lesz valami hiányom, amitől szédülök, és ez segített. Brutális adag B vitamin van benne, lehet, hogy ez segít regenerálni a megfáradt idegeket is.

https://shop.builder.hu/multivitaminok-sportolok-reszere/scitec-nutrition-mega-daily-one-plus-120-kap-p8265#facts

Előzmény: Ricciardo (17055)
Ivan07 Creative Commons License 2019.08.29 0 0 17056

Megkerestem,köszi,kihagyom.Vàrakozok tovàbb hàtha jön valami új eljàràs.

Előzmény: watson75 (17042)
Ricciardo Creative Commons License 2019.08.29 0 1 17055

Lehet benne valami amit mondasz. Nekem egyszer volt egy boka sérülésem, megsérült az ínszalag. Még évek után is érzem, valszeg mindig érzékeny lesz. Ha idegszálak, vagy akármi gyulladásban volt valamikor, az 100%-ban már sosem lesz egészséges.

Előzmény: Avarsavala (17053)
watson75 Creative Commons License 2019.08.29 -1 2 17054

végre! eljutottunk ide h ezt le is írják! 

az az,urologus aki ABvel töm az kapja be!

nekem dr. Németh Zalán mondta h uj iranyvonal van a cr.p gyulladasban. nem kell AB hetekig. gyulladascsokkentes van meg izomlazitas. igaz az se gyógyit meg senkit max. az életminoseget javitja. kicsit....

Előzmény: Avarsavala (17053)
Avarsavala Creative Commons License 2019.08.29 0 1 17053

Meg kellene kérnetek egy egészséges barátotokat, hogy csináltasson egy tenyésztést. Nem lennék meglepve, ha neki is ugyanannyi bacit mutatnának ki.

Érdekesség:

"Rendkívül fontos leszögezni, és tudomásul venni, hogy az idült esetekben - bármennyire is tünetekben gazdag lehet a klinikai kép – legtöbbször (az esetek 90%-a) már nincs gyulladás a háttérben. Sem baktériumok, sem egyéb kórokozók nem mutathatók ki, és az egyébként jellemző klinikai gyulladásos jelek sem igazolhatók a vizsgálatok során! A panaszok bonyolult biokémiai történéseken keresztül lépnek fel, amelyek lényege, hogy a fájdalomérzetet közvetítő idegek érzékenysége változik meg elsősorban..."

https://www.alfaegeszsegkozpont.hu/Szakterulet/Urologia

Ricciardo Creative Commons License 2019.08.27 0 0 17052

ha ezeket tartalmazza, akkor homeopátia. Mert ezzel a módszerrel próbálják hozzászoktatni a patogén bacikhoz a szervezetet. Az urofas.zom a leölt e.colikkal amiket hónapokig szedtünk, az sem volt ránk sok jó hatással. Ez talán annyiból lehet jobb hogy injekció, ezáltal jobban felszívódik. Meg persze többfélét tartalmaz.

Előzmény: GyKZs (17049)
Ricciardo Creative Commons License 2019.08.27 0 0 17051

Igen, és mi is rájöttünk hogy nem ér semmit az ab, de ehhez mindenkinek végig kellett járni az utat. Hátha majd nála másképp lesz, és meggyógyul. Én is beleestem ebbe.

Előzmény: watson75 (17047)
Ricciardo Creative Commons License 2019.08.27 0 0 17050

Azáltal hogy gyenge az immunrendszered, az ejakban is több bacid lesz. Hiába vannak a baktériumaink nagy része a bélcsatornánkban, attól még a flóra felborul, és nem tudja ellátni a szervezet védekező mechanizmusát.

Előzmény: zeneirg (17046)
GyKZs Creative Commons License 2019.08.27 0 0 17049

Nekem 3-4 év tünetmentes időszak után visszatért a dolog... Anno nekem a rövidebb többszöri kúrák használtak, Panovicsnal. StroVac vakcinat ismeri vki? Enterococcus faecalis, E. Coli, Morganella morganii, klebsiella stb törzseket tartalmaz, injekció. Nemetben lehet kapni gyogyszertarban, de lehet itthon is be tudják szerezni. Én antibiotikumot már csak minimálisat akarok szedni...

Bohanon Creative Commons License 2019.08.27 0 0 17048

valami kardiot. en futok

Előzmény: zeneirg (17046)
watson75 Creative Commons License 2019.08.27 0 0 17047

pedig a forum elejen kozepen micsoda AB fetisizmus volt. azota az orvosok is rajottek h ha 8-10 nap AB nem hat akkor ne erotessek. kiveve Pano mert ő megragadt.....

Előzmény: Ricciardo (17045)
zeneirg Creative Commons License 2019.08.26 0 0 17046

Ezek az értékek ejakban vannak. Kitenyészik mindig. Milyen sportot?

Előzmény: Ricciardo (17045)
Ricciardo Creative Commons License 2019.08.26 0 0 17045

Itt az a gond hogy immunromboló hatása van a baktériumoknak. Az antibiotikum pedig mégtöbb immunrendszerért felelős baktériumot öl meg, ezért esély sincs meggyógyulni. Először az immunt kell rendbe tenni. De hogy hogyan, az a jó kérdés. De az biztosan nem antibiotikummal történik, erre már valamennyien rájöttünk az évek során.

Bohanon Creative Commons License 2019.08.26 0 0 17044

kezdj el sportolni. fájni fog igen, de hatni is hajrá.

Előzmény: zeneirg (17043)
zeneirg Creative Commons License 2019.08.26 0 0 17043

Watson... Hónapok óta szedem célzottan szájon át, már szetfostam magam. Elnyújtott kúrát is nyomtam. A baci 10 a 3 ról 10 az 5 re ugrott. Két hét célzott után. Most a doki megpróbálja a vénást, hát én már nem tudom....

watson75 Creative Commons License 2019.08.26 0 0 17042

volt. tonkrebaszta a prosztatamat!! Ne tedd!

hsz.-eimben megtalalod reszletesen.

Előzmény: Ivan07 (17040)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!