Keresés

Részletes keresés

Avarsavala Creative Commons License 2019.09.12 0 0 17090

Örülök neki!

 

Ízületre ilyesmiket szokás szedni, én is szoktam a másodikat, talán gyorsabban gyógyulok egy-egy nagyobb biciklis terhelés után (150-200 km-t is szoktam egyben letekerni), de fene tudja.

 

https://hu.iherb.com/pr/Doctor-s-Best-Hyaluronic-Acid-Chondroitin-Sulfate-60-Veggie-Caps/4457

https://shop.builder.hu/izuletvedo-keszitmenyek/biotech-usa-arthro-guard-120-tab-p7922

Előzmény: XA27 (17088)
AtleticoMadrid1 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 17089

Egy kis felmérés, ti nem vagytok véletlen lúdtalpasok? Én az vagyok, és állítólag hosszú távon az is hozzájárulhat a (nem bakteriális) prosztatagyulladás kialakulásához.

XA27 Creative Commons License 2019.09.11 0 0 17088

Sziasztok! Pár napja jól vagyok. Nem is értem, nem is merem szinte leírni Mi volt: E-coli mindenre rezisztens, szedtem 1 doboz sumetrolin, más már nem volt rá, totál kétségbe estem , Nyugtatókat . altatót is szedtem csak így tudtam aludni. Altatóról most szokom le, nyugtató már elhagyva. Barcsi ital egy hónapig,  cistus incanus csepp, természetgyógyász javasolta 6000 Ft 3 hétre-egyébként köze nincs prosztatához, és az e-colihoz,  helicobacter baktérium és gomba ölő+ Chlamydia ellen szupi. STD negatív volt. Szóval 4 napja, nincs húgycsőégésem ami szinte egész napos volt, nem fáj a lágyék rész, a végbél még néha igen, de Barcsi ital vattakorongra öntve és felhelyezve azonnal megszünteti az égő fájdalmat, csak éjszaka használom.

Ma voltam urológusnál, prosztata normál nagyságú, nem érzékeny, vizelet minta vétel történt, egy hét múlva eredmény. Ami gáz a 3 havi ab izületi fájdalmakat okozott. Segítsetek: evvel mit lehet csinálni, Aflamin, stb, nagyon megköszönném a jó tanácsokat. Doki szerint majd elmúlik egyszer ez is.  Igazából a cseppek után lett egyre jobb, a második hét végén kezdtem érezni javulást, a 3. hétre meg oké lett . Ecoli ha kimutatják is, az bárkinek lehet, és semmi panasza nincs, ezt a doki mondta.  Most ennyi. Ha valami nem tiszta kérdezzetek.

Avarsavala Creative Commons License 2019.09.11 0 0 17087

Szóval azt mondod, hogy a kis vizelési inger normális? Csak mert tavaly nekem ez alapján prosztatagyulladást diagnosztizáltak. A leletben az van, hogy "a prosztata mérsékelten duzzadt, érzékeny".

Előzmény: Bohanon (17084)
Avarsavala Creative Commons License 2019.09.11 0 0 17086

A dobozon is napi 3 szem van. Elég sokféle cucc van benne,  gondolom nem fért el a napi adag egyben. Így is nagyok a kapszulák.

Előzmény: jimmbesz (17085)
jimmbesz Creative Commons License 2019.09.10 0 0 17085

Minden weboldalon más adagolást ír.3 oldalt néztem 3 féle adagolást ír.....

Illetve változó a csomagolás is kétfèlèt is láttam..

3 szemet sokallok egy napra..

180 darabost nem találtam....

 

 

Előzmény: Avarsavala (17059)
Bohanon Creative Commons License 2019.09.10 0 0 17084
Semmit, kell érezni az ingert annyi. Ha nagyon gyulladt fájhat. Nekem masszázsra még soha nem fájt....
Előzmény: Avarsavala (17077)
Ricciardo Creative Commons License 2019.09.10 0 0 17083

Injekció formájában lehet hogy szerencsésebb lesz. Remélem a legjobbakat.

Előzmény: bcp13 (17081)
bcp13 Creative Commons License 2019.09.10 0 0 17082

Persze, amíg ez fennáll, szó sem lehet róla. A hamarosan nálam kb. 1-2 éves időtáv. Remélem addig történik valami... Összevissza felírogattak neki minden szart. Kínjukban nem tudták már, hogy mit írjanak fel neki gondolom... 

Előzmény: Ricciardo (17080)
bcp13 Creative Commons License 2019.09.10 0 0 17081

Ezt sajnos nem tudom :( Az biztos, hogy az antibiotikumok nem használnak. Szerencsére ez a doki azt már nem írt fel neki. Csak az injekciókat kapja.

Előzmény: Ricciardo (17079)
Ricciardo Creative Commons License 2019.09.10 0 0 17080

A gyerekvállalásról annyit hogy az std-fertőzötteknél kockázatosabb, és a magzat is fertőződhet tőle, én a helyetekben várnék még, mert ez nem holmi e coli. Várd meg a te std eredményedet is, hátha oda vissza adogatjátok. Ha a doxy és az azy is szedve volt már, akkor sajna nincs ötletem. Mert ez nem holmi entero és e coli, amit probiotikummal és tornával kompenzálni lehet.

Előzmény: bcp13 (17072)
Ricciardo Creative Commons License 2019.09.10 0 1 17079

Szia. Ha 3 éve van neki ureaplasma és az antibiotikumok nem vitték ki neki, akkor nem biztos hogy javulni fog már a helyzet. Doxycyclint próbálta már? Mert ha az nem segített akkor valószínűleg más sem fog, és akkor felesleges tovább mérgeznie magát.

Előzmény: bcp13 (17072)
Ricciardo Creative Commons License 2019.09.10 0 1 17078

Érdekes meglátás, én is hasonló véleményen vagyok. Annyit azért hozzátennék, hogy szerintem a hosszan tartó (bakteriális) gyulladás is okoz ilyet szövődményként, amit te most leírtál. Tehát hiába nincs jelen már a kórokozó, az ilyen károsodások megmaradhatnak. Nekem is hasonló nyújtások, tornák segítettek. 

Előzmény: AtleticoMadrid1 (17069)
Avarsavala Creative Commons License 2019.09.10 0 0 17077

Egy kérdés, bár lehet, hogy nem jó helyen teszem fel. :) Milyen érzés, amikor megnyomkodják az EGÉSZSÉGES prosztatát? Tegnap nyomkodta a doki, kérdezte, hogy fáj-e, meg érzek-e vizelési ingert. Egy kicsit kellett pisilni, az most mit jelent? Az lenne a tökéletes, ha nem éreznék semmit, vagy ez még belefér?

Avarsavala Creative Commons License 2019.09.10 0 0 17076

"Borzasztóan nyomasztja"

 

Valószínűleg ez is megnehezíti a javulását. A kolléga itt alattam részletesebben is leírta, amit úgy lehetne röviden összefoglalni, hogy "vedd ki a zabszemet a fenekedből". :)

 

Én például most 1-2 hónapig tünetmentes voltam, de volt egy nagyon stresszes hetem nemrég, ma meg annyira égetett a pisilés, hogy meg voltam győződve róla, hogy ez most tényleg UTI, ezért tegnap este elmentem az urológia ügyeletre, ahol amint meghallották a prosztatagyulladást, nem is törődtek velem sokat, még egy vizelettesztet se csináltak. Azért hogy ne távozzak üres kézzel, felírtak egy hét antibiotikumot, hogy ha gondolom, szedjem be, de valószínű csak a prosztata szórakozik. Ma vettem egy vizelettesztet és minden negatív, szóval igazuk volt. A tegnapi tünetek is nagyrészt elmúltak mára.

 

Előzmény: bcp13 (17072)
Bohanon Creative Commons License 2019.09.10 0 1 17075

sztem pénzkidobás. Sportoljon aktívan. Kondi meg sima torna nem elég. Kardio kell.

Előzmény: bcp13 (17074)
bcp13 Creative Commons License 2019.09.10 0 1 17074

Mielőbbi gyógyulást kívánok! Szerencsére a sporttal nincs gond, aktívan mozog. A tépkiegeket is megpróbálja, már az is valami, ha rosszabb nem lesz tőle, max csak kidobjuk a pénzt az ablakon. Hátha...

Előzmény: Bohanon (17073)
Bohanon Creative Commons License 2019.09.10 0 1 17073

7 év után sajnos azt kell hogy mondjam, nincs nagyon megoldás rá. Ha az ueraplasma-t sikerül kiírtani, akkor van esély a gyógyulásra, de ebben nem vagyok szakértő, mert az nekem sohasem volt.

Ami biztos, hogy a baktérium eltűnése után sem biztos a javulás. Nekem másfél éve nincs baktérium ,  de a tünetek nem tűntek el. Én azt javaslom, ha mentálisan nehéz ezt feldolgoznia mindenképp kérjen segítséget, de ezt csak Ő tudja megoldani. Mondjuk én 44 évesen kaptam ezt be, 3 gyerek után szóval ezt nekem könnyebb volt kezelni, de nekem az aktív sportolás sokat segít (főleg a futás). Problémáimat nem oldja meg, de sokkal kevesebb fájdalommal élek...

Előzmény: bcp13 (17072)
bcp13 Creative Commons License 2019.09.10 -1 0 17072

Sziasztok! 

Elkezdtem olvasni a több ezer hozzászólást, távolról sem értem még a végére, így bocsánat, ha ilyen témában volt már itt eszmecsere. A tapasztalataitokra lennék kíváncsi.

A párom 31 éves, és kb 3 éve van bakteriális eredetű prosztata gyulladása (ureaplasma a baci neve). Kezelték már Magyarországon és Romániában is, kapott antibiotikumot, mindenféle gyógyszert, kúpot, semmi sem használt. A mostani magándokijához augusztus vége óta jár, kapott Aklofepet, kúpot, az enyhe merevedési zavarára potencianövelőt (amúgy nincs gond a szexszel, csak nem bírja olyan sokáig), és kapni fog 3 injekciót (a nevére pontosan nem emlékszem, Németországból hozzák elvileg). A baktériumot nálam is keresik, hátha van, jelenleg várok az STD teszt eredményére...

 

 

Szerencsére emésztési és más problémái nincsenek, "csak" a pr gyulladás. Hamarosan babát szeretnénk, és aggódom, mert azt olvastam, hogy mindkét oldalon okozhat meddőséget az ureaplasma. Valaki hallott már erről? 

 

Nagyon elkeserít, hogy a pr gyulladásra végleges gyógymód nincs, csak tüneti kezelés, illetve szinten tartani lehet, de gyökerestül "kiirtani" nem. Illetve azt gondolom, hogy ez nála már részben lelki eredetű is. Borzasztóan nyomasztja, hogy nem elégedett a "teljesítményével", és hogy sokat kell WC-re mennie, és hogy ezzel kell szenvednie annak ellenére, hogy ilyen fiatal. Mit javasoltok, menjen pszichológushoz, vagy valamilyen terápiára? Természetgyógyászhoz? 

Az életmódváltás jelenleg is tart (alkohol és cigi elhagyása, liszt, cukor, tej elhagyása, több sport), remélem ez majd hoz valamilyen változást. 

 

Kitartást mindenkinek és mielőbbi gyógyulást!

somossy Creative Commons License 2019.09.10 -2 0 17071

"A betegség kezelése nagyon nehéz és rendkívül frusztráló. Átütő eredményt a kezelésben még napjainkban sem sikerült elérni." ( Dr. Nyírády Péter) 

socratesdoktor Creative Commons License 2019.09.09 0 2 17070

Köszi a linkeket, igen hasznosnak tűnnek.:)

Előzmény: AtleticoMadrid1 (17069)
AtleticoMadrid1 Creative Commons License 2019.09.08 0 3 17069

Sziasztok!

 

Azért regisztráltam, mert a külföldi fórumokat böngészve észrevettem, hogy elkezdtek rájönni, hogy mi okozza ezt a problémát, és egyre többen gyógyulnak ki belőle. Én is évek óta szenvedek ettől a betegségtől (annak ellenére, hogy az urológus nem talált elváltozást sem az ultrahanggal, sem a tapintásos vizsgálattal, sem a tenyésztéssel), de az utóbbi időben jelentősen javult az állapotom. Leírom, hogy mit csináltam, de előre bocsi, ha 1-2 kifejezést rosszul használok, mert főleg angolul olvastam a dologról, és nem vagyok orvos. Nem azt mondom, hogy ettől a poszttól fogtok meggyógyulni, de próbálok adni némi információt ami mentén elindulhattok.

 

Szóval, van ez az úgynevezett fascia, azaz az izompólya (bővebben itt lehet róla olvasni: https://www.webbeteg.hu/cikkek/sport_egeszseg/23158/fascia ), ami az izmokat és a szerveket is behálózza. Bizonyos körülmények (pld. régi sérülések, ülőmunka, mozgásszegény életmód, de lehet, hogy a stressz is, bár ebben nem vagyok biztos) következtében krónikusan befeszülhet, és egyfajta láncreakcióként a prosztatát is szoríthatja. Ennek következtében jön a gátfájás, vizeleti problémák, stb. miközben az urológus semmit nem talál.

 

A sima nyújtás, gyógyszerek, thermoterápia, stb. nem sokat érnek ezért. Itt jön képbe a kevésbé ismert "resistance stretching", azaz "ellenállásos nyújtás" (vagy valami ilyesmi, szerintem magyar kifejezés nincs is rá), amikor befeszíted pld. a combod hátsó részén lévő izmokat, majd a karoddal lassan széthúzod a lábad (lentebb linkelek videókat). Ha rendszeresen (én 2 hónapja csinálom, és már jelentős javulást érzek, ezért is merem mostmár leírni a tapasztalataimat) csinálja az ember, akkor idővel a felsűrűsödött fascia regenerálódik, és rugalmasabb is lesz az adott testrész. Persze mondanom se kell, hogy mivel ez nem szokványos nyújtási technika, ezért mindenki SAJÁT FELELŐSSÉGRE csinálja, a legjobb lenne, ha beszélnétek egy fizikoterapeutával vagy valamilyen szakemberrel mielőtt elkezditek.

 

Tehát a lényeg az, hogy a probléma valószínűleg a hasizmok, combizmok, ínszalag, csipő forgó környékén van legtöbbünknél, és valami komplex folyamat révén a prosztata is a befeszült izmok miatt fáj. Ez a legjobb videó amit a resistance stretchingről találtam, és valóban jó gyakorlatok, csak a kínai orvoslásos maszlag miatt elsőre kicsit komolytalannak tűnhet:

https://www.youtube.com/watch?v=5D_GNWe6jYc

Néhány gyakorlat nem a medencére és a lábakra, hanem a felsőtestre koncentrál, én ezek közül is csináltam néhányat, mert úgy voltam vele, hogy ha az egész testemet helyrehozom, akkor a többi problémám is hamarabb elmúlik. De mégegyszer mondom, mindenképpen beszéljetek előtte egy szakemberrel, nehogy kárt tegyetek magatokban. Én saját tapasztalatot írtam le, és nem vagyok se szakember se orvos. A hasizmaimat kizárólag izometrikus (plank) és excentrikus (pld. negatív lábemelés: https://www.youtube.com/watch?v=2lf8YtweH50 ) edzem.

 

Ez a Youtube csatorna is érdekes lehet annak, aki tud angolul, ő is hasonló módszerrel gyógyult ki, és itt is van 1-2 gyakorlat: https://www.youtube.com/channel/UCy2VwUDFEiYQnCWFkQEC9xQ

Itt is vannak további gyakorlatok, kicsit részletesebben elmagyarázva:

https://www.youtube.com/user/flexiblestrength/videos

Ezek relaxációs gyakorlatok, amik rövid távon csillapíthatják a tüneteket:

https://www.youtube.com/watch?v=ntP8eQY74Cw

Én beszereztem egy SMR hengert is, önmagában az sem gyógyít meg, viszont szerintem segít valamennyit.

 

Utoljára írom, nem vagyok se orvos, se fizioterapeuta, tehát közel sem biztos, hogy ez a megoldás, viszont az tény, hogy az elmúlt hetekben jelentősen (ha számokkal kéne leírnom, kb. 75%-ról 15%-ra) csökkentek a tüneteim, és bízom benne, hogy pár hónap edzés után teljesen meg fogok gyógyulni. Elsősorban azért írtam ezt ide, hogy ezzel is elősegítsem azt, hogy közösen megtaláljuk a megoldást. Persze van olyan, akinek valóban bakteriális prosztatagyulladása van, de az a ritkábbik eset. Azok alapján, amiket a külföldi fórumokon olvastam, nagyon úgy néz ki, hogy az egész hátterében a fascia áll. Ezért van az is, hogy sokaknak pár napig elmúlnak a tünetei a prosztatamasszázs után. A megfelelő mennyiségű vízfogyasztás pedig szintén segít, mert növeli a vérkeringést és a fascia rugalmasságát. A sima súlyzós edzés viszont csak ronthat az állapoton, mert keményen terheli az izmokat.

 

Remélem segíteni fog ez a poszt, ha legalább egy ember meggyógyul, már megérte ezt leírnom. Abban már biztos vagyok, hogy a prosztatagyulladás nem gyógyíthatatlan. Kitartást mindenkinek, és sok sikert!

Avarsavala Creative Commons License 2019.09.07 0 0 17068

Nekem is volt ilyen, valószínű megint az idegek szórakoznak. Akkor persze én se tudtam még, hogy miért, kértem erősebb gyógyszert (Savulin). 4-5 hónapig voltak a kúra után hasonló fellángolásaim, egyre ritkábban. Most épp egy hónapja nyugi van, de ki tudja meddig...

Előzmény: GyKZs (17066)
Change Request Creative Commons License 2019.09.06 0 0 17067

Az antibiotikum nem szelektív hanem szinte mindent kivisz, a bélflórából - a hasznos baktériumokat is. Szerintem az van, hogyha elkezdjük kiirtani a baktériumokat akkor azonnal előretörnek a gombák a bélflórában meg máshol is. Nem is értem, hogy erős széles spektrumú antibiotikum mellé miért nem írnak fel Nystatint. Ez kiküszöbölni a hasonló mellékhatásokat. De még az is lehet hogy a gombás fertőzés is ott van a gyulladást kiváltó okok között. Erre viszont nem igazán van hatásos gyógyszer ami tartósan megoldja a problémát.

Előzmény: GyKZs (17066)
GyKZs Creative Commons License 2019.09.06 0 0 17066

Antibiotikum (aktil duo) szedése kozben a 2. napon fellangoltak jobban a tunetek, prosztata ég, jobban fájnak a mellekhereim is. Ez most jó vagy rossz? Tapasztalat vkinek? 

explicit Creative Commons License 2019.09.04 0 0 17065

A Teperin - ha jól látom - valamiféle antidepresszáns volt, amit én írtam (gabapentin, pregabalin) azok meg elvileg "neuropátiás fájdalomra" valók, azért kérdeztem. Úgy láttam külföldi forumokban, mintha ott használnák ezeket itt-ott prosztata témában is ...

Előzmény: watson75 (17064)
watson75 Creative Commons License 2019.09.04 0 0 17064

probalkoztam. Teperin meg vmi masik. nem hatott de 1_hetig osszesen aludtam 8 órát és nem voltam álmos. nekem a skudexa es a cataflam hat. ha hideg van akkor cumi.

Előzmény: explicit (17063)
explicit Creative Commons License 2019.09.03 0 0 17063

Üdv!

Neurológiai gyógyszerekkel (pl.: gabapentin vagy pregabalin hatóanyag) nem próbálkozott még senki az idült gyulladás miatt kialakult fájdalmak ellen?

Avarsavala Creative Commons License 2019.09.03 0 0 17062

Tapasztaltakat kérdezném, hogy egy STD panel mennyire fájdalmas? Van benne húgycsőnyúzás? Ugyanúgy sírva pisil az ember 3 napig, mint amikor az urológus vesz mintát?

fzuuikhujjkhjk Creative Commons License 2019.09.02 0 0 17061

Nem egészen! A káros baktériumok, illetve a rák jobban zabálják a vitaminokat..., mint az egészségesek. A kemoterápia miről szól? 

A növényeket is úgy gyógyítják, hogy előbb kihozzák a betegségből, aztán öntözik tápanyagokkal. Erről egy természetgyógyász többet tudna mondani.

Arra kell törekedni, h az immunrendszer erőre kapjon. Hogyan? - pl salaktalanítással.. Aztán utána lehet vitaminozni. Am a vegán étrend mindenképpen javasolt. Én is azt teszem.

https://www.youtube.com/watch?v=yAnKdRhYyeY

Előzmény: Ricciardo (17060)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!