Keresés

Részletes keresés

pupoka Creative Commons License 2014.01.29 0 0 1927

"Erre én azt tudom mondani, hogy KEB ugyanúgy ezüstérmet szerzett a Győrrel, mint az előző években Konkoly Csaba ."

 

Hangsúlyozom, hogy én csak egy mezei szurkoló vagyok, bármiféle szakértelem nélkül. Értékítéletem teljességgel szakmaiatlan és erősen  szubjektív.

Szerintem a második döntőt nem a KEB vezette ETO veszítette el, hanem látványos  jv-i segédlettel a budus ketrecharcos eszközökkel kiverekedte magának a kupát.  Amit műveltek ott és akkor, az a nemzetközi szövetség szégyene volt és ami után, úgy tűnik, önvizsgálatot is tartottak a potentátok. Mert ezt a mentalitást az eb-n már nem tolerálták.

 

Egyébként, hogy a KEB és Ambros milyen eszközökkel éri el a jó szereplést, az számomra közömbös. Én csak azt láttam, hogy mindkét szakember gyökeresen mást játszat a csapataival, mint az a magyar mezőnyben az idáig megszokott volt. Látványos, fantáziadús, közönségcsalogató JÁTÉKOT!!! Játszanak!!!

 

"A női válogatottról annyit,..."

 

Nem vitatom! Nekem az is elég, ha a játék látványos, érdekes, szokatlan megoldásokkal tűzdelt.

Görbicz játéka élményszámba megy. Még akkor is, ha épp nincs csúcsformában. Remélem, hogy mielőbb találnak hozzá a magyar játékosok között is egy alkalmas beállót. Ha nem is egy Lökét, de egy felet. Vagy harmadot. :)   Én, sajna, ezidáig nem láttam ilyet.

(tudom, szakmaiatlan, de ne a Görbe süllyedjen le a többiek szintjére, hanem a többi nőjön fel hozzá. Én inkább kivárom.)

 

"A győriek játékát..."

 

Nem vitatom. De a koncepciót mégis meg kellene próbálni....

 

 

"De továbbra  is azt mondom Mocsainál a válogatott élére nem találnánk felkészültebb szakembert."

Ez csak akkor derülhet ki, ha elküldik és egy másikat neveznek ki.  Egy Ambros kvalitásút.

 

 

 

"Mezei..."

Szerintem a mezei munkássága igen sokat ártott a magyar labdarúgásnak. Nem a mexikói szereplés! Az végül is csak a kiindulási pont. A több évtizedes jelenléte az mlsz-ben sajnos lefelé vitte a szekeret. Persze nem egyedül csinálta! Voltak ott még páran....

A sok hülye szurkoló - köztük én is - hiába mondta; szar a játék, szar az eredmény.! Csináljanak már valamit! El is tűnt a nézők 90, azaz kilencven %-a!

De a nagydumás szakemberek váltig hangoztatták; jó úton haladunk. Igazuk volt. És még nem is vagyunk a végén.

Így állunk Európában:

29    Hungary
30    Azerbaijan
31    Slovakia
32    Moldova
33    Georgia
34    Kazakhstan
35    Finland
36    Bosnia and Herzegovina
37    Iceland
38    Montenegro
39    Macedonia
40    Luxembourg
41    Albania
42    Malta
43    Latvia
44    Lithuania
45    Republic of Ireland
46    Liechtenstein
47    Northern Ireland
48    Wales
49    Armenia
50    Faroe Islands
51    Estonia
52    San Marino
53    Andorra

 Persze mondhatjuk, hogy 53-ból a 29.  a középmezőny. De ugye nem akarjuk egymást hülyíteni? Ugye tudjuk, hogy ez bizony  a mocsár?

 

 

Szeretem nézni a kézilabdát. Szurkolok a csapatainknak. Ezért aztán nem szeretném, ha  a magyar labdarúgás útjára tévednének!

Omega12 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1926

Erre én azt tudom mondani, hogy KEB ugyanúgy ezüstérmet szerzett a Győrrel, mint az előző években Konkoly Csaba . Ettől függetlenül nekem is jobban tetszik az a mentalitás amit Ő képvisel. Ugyanúgy Ambrosé is, de ezt már leírtam az előzőekben. 

 

A női válogatottról annyit, hogy megközelítőleg ugyanúgy szerepelt a 2012-es EB-n KEB-el mint a tavalyi VB-n  Hajdú Jánossal. Ez alatt a győztes és a vesztes meccseink számát értem. Ami az egyik eseményen elég volt a bronzhoz a másikon már csak a 8. helyhez. 

 

Gőrbicz Anita véleményem szerint már nagyon régóta ilyen kreítív játékos , mint amilyennek mostanában látod. Sőt az a baj néha túl kreítív, amire nem minden játékostársa van felkészülve a válogatottnál. Az az összjáték ami számára Győrben Lokével természetes, a válogatottbeli csapattársakkal nem biztos.... 

 

A győriek játékát pedig nem szabad összehasonlítani mondjuk a magyar női válogatottéval. Még Győrben szinte minden poszton legalább egy világsztár szerepel, addig a válogatottnál ez leszűkül mondjuk kettőre jó esetben háromra. 

 

Abban igazat adok, hogy ezt a teljesítményt amit most a férfi válogatott elért nem szabad olyan jónak értékelni, mint ahogy ezt néhányan teszik. De továbbra  is azt mondom Mocsainál a válogatott élére nem találnánk felkészültebb szakembert. 

 

Mezei Györgynek egy igen jó csapata volt. Mexikóban valóban kaptak egy hatost, de a lejtő onnan datálható, mikor azt a csapatot szétkergették kapitányostól egy rosszul végződő VB miatt. 

 

 

Előzmény: pupoka (1911)
nicko Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1925

A magyar férfi kézilabda-válogatott a középdöntőt elérve végül a nyolcadik lett a dániai Európa-bajnokságon. A Reggeli Start stúdiójában a csapat két alapembere, Lékai Máté, valamint Szöllősi Szabolcs értékelte a nemrég véget ért eseményt.

 

Lékai nyáron hazatérhet, Szöllősi elégedetlen magával

Gozo Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1924

Csak egy utolsó és ígérem nem kap több tápot!

Ember!

Te mennyire ismered a honi kézilabdát?

Észrevetted, hogy nincs egyetlen játékosunk sem amelyik top csapatban játszik (hangsúlyozom hogy játszik) külföldön?

Azt is látod, hogy a hazai két topcsapatunk tele van külföldivel, ráadásul pont a magyar válogatott hiányposztjain?

Játszottad ezt a szép játékot valaha is komolyabb szinten?

Ezeket a kérdéseket gondold végig, aztán ugorj neki megint annak a kijelentésednek, hogy 6 szar meccse volt a magyar válogatottnak az EB-n!

Előzmény: pupoka (1920)
pupoka Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1923

Lehet, hogy én másként láttam a mérkőzéseket, mert mások az elvárásaim!

Ha a kedvenc csapatom jó játékkal bár, de vereséget szenved egy jobban játszó csapattól, akkor kevésbé bánkódom.

 

De a mi csapatunk részéről az u.n. játékot csak a legjobb szemű szakemberek voltak képesek fellelni! Heroikus harcot vívtak a fiaink. De nem kézilabdáztak.

Előzmény: nicko (1919)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1922

Don't feed the troll! :-)

Előzmény: Gozo (1917)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1921

Annyira felesleges gyerekek. Minnél többet válaszoltok, annál tovább fog itt trollkodni. A Drukkerkocsmából már kiutalták, most itt garázdálkodik.

pupoka Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1920

"Izland és Norvégia ellen jól játszottunk (persze a lehetőségeinkhez képest)."

Az én olvasatomban a mondat nyitott része azt jelenti, hogy a hozott  két döntetlen jó teljesítményt takar. A mondat zárójeles része pedig célzás arra, hogy nekünk ilyen játékoskeret jutott, amelytől szép teljesítmény ez a két döntetlen is. Azaz evvel a gyengécske garnitúrával kész csoda a nyolcadik hely!

 

Én azért nem becsülöm le ennyire a magyar férfi kézilabdasportot!

Előzmény: Gozo (1917)
nicko Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1919

a csapat játszott 6, azaz hat szar meccset.

 

spanyol, osztrák szar, dánok elleni vállalható volt a 4 gólos vereség de legyen szar.

izland, norvég szerintem messze van a szar jelzőtől, miként főleg a macedónok elleni is.

ez nálam sehogy sem jön ki 6 szar meccsre

Előzmény: pupoka (1916)
Peppo vagyok Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1918

Felesleges.

Előzmény: Gozo (1917)
Gozo Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1917

Azért az a 6 szar meccs nagyon erős túlzás!

Izland és Norvégia ellen jól játszottunk (persze a lehetőségeinkhez képest). Macedónok ellen sem voltunk szarok. Az más kérdés, hogy mindhárom meccsen követtünk el hibákat és a két skandináv csapat ellen a végére elfáradtunk, így lett x ezekből. Dánok ellen sem voltunk teljesen fogalmatlanok.

Ami szar volt az a világbajnok spanyolok és az osztrákok elleni meccs. No azok tényleg azok voltak.

Előzmény: pupoka (1916)
pupoka Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1916

"De en nem vagyok szakerto, meg lelkes amator sem..."

 

Én sem.

De tojást sem tudok tojni, ám észreveszem, ha büdös!

 

Ami tény;

- a csapat játszott 6, azaz hat szar meccset.

- egyszer sem játszott jól. (mit jól, egyáltalán nem játszott, csak erőlködött)

- disznó szerencsével a 8. helyen végeztünk.

 

Most már csak az   kérdés merülhet fel; vajh  olyan szar a magyar bajnokság színvonala, hogy a legjobbak kizárólag ennyire képesek?

 

Esetleg van még rajtam kívül olyan hozzá nem értő szurkoló, aki szerint aktuális lenne végre megköszönni a Mester eddigi tevékenységét és le kellene cserélni?

Előzmény: Törölt nick (1915)
pupoka Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1914

"(Szerintem kivalo edzo, a meccselesen kellene javitani. (Egy jo helyettessel))"

 

Olyan nincs, hogy a meccselésén kellene javítani!

Mert vagy ért hozzá, vagy nem. Vagy  képes összerakni egy csapatot, vagy nem. 

 

Ha nem ért hozzá, akkor tanulja meg!  Valahol az amatőröknél!

Előzmény: Törölt nick (1913)
pupoka Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1912

Bocs, de Neked válaszoltam, de valamit elszúrtam.

Előzmény: Omega12 (1909)
pupoka Creative Commons License 2014.01.28 0 0 1911

"KEB és Ambros sem híve annak, hogy magából kivetkőzve üvölt. Néha a jó szó mindennél többet ér. "

 

Hogy KEB és Ambros pontosan miért jó edzők, azt én nem tudom megállapítani. Csak a végeredményt látom; az általuk vezetett csapatok fantáziadús, látványos és eredményes kézilabdát játszanak a vezetésükkel!

 

Nem vagyok ETO ügyben részrehajlással vádolható, mivel örök fradista vagyok és maradok, de  Görbe példája a legnyilvánvalóbb. KEB  odaérkeztével gyökeresen megváltozott a játéka és egyértelműen korunk kimagaslóan legkreatívabb irányítójává vált. A győriek játéka szemet gyönyörködtető, közönségcsalogató, a kívülálló számára is igazi sportélmény. Ami , szerintem, kizárólag a két külhoni edző munkájának köszönhető.

 

Hogy mi az, amit másként csinálnak? Nem tudom. De az biztos, hogy számomra az ETO és a KEB vezette  női válogatott játéka az etalon. Hogy vannak nekik is rosszabb meccseik? Hát persze. És még lesznek is.  De ezek a csapatok játszanak! A szó valódi értelmében!

 

Tisztelem a küzdőket! De azokat sajnálom, akik csak harcolni tudnak, mert egyéb képességeik igencsak szerények. Lássuk be, ezen az eb-n láttunk a mienkkel 6 pocsék, izzadságszagú, színvonaltalan  meccset. Heroikus küzdelmet.

Hogy azért bejutottunk és a tisztes 8. helyen végeztünk?  Lehetséges, nem vitatom.

De ha ma azt mondjuk, hogy jól játszott a csapat, akkor holnap a még szarabbra is ugyanezt fogjuk mondani és a végén leküzdjük magunkat a labdarúgásunk szintjére. Merthogy az is szerethető csapat.

 

Mert a szarfényesítésnek haladó hagyományai vannak nálunk. Emlékezzünk csak mezeigyuribácsira, meg a hatosra. Én onnan datálom a lejtőt. Mert annak a szakembernek  a Bvasutas másodosztályú csapatánál volt a helye. Képességei arra predesztinálták. Csak hát  kiemelték. Vesztünkre.

lunanoctis Creative Commons License 2014.01.27 0 0 1910

Köszi!

Lehet, hogy hiba volt ezt lefekvés előtt megnézni.

A legjobb (???????????) szerintem ez: "az ember kifogásokat nem szeret keresni" - Professzor úr, menjen mán el végre politikusnak!!!! Ezzel a valóságérzékeléssel...

 

Egyébként melyik három beteg játékosunk volt kiemelkedő sportformában? Lékai Mátéig és Ancsinig tudok elszámolni, szigorúan sportforma alapján. Esetleg még Timuig.

Az interjúból kis túlzással az is kiderült, hogy az osztrák válogatottól fog rettegni Európa, sőt, az egész világ a következő évtizedekben. (Bakker, akkor mit szólt volna a döntő után a franciákhoz?) Komolyan, ha az osztrák kézisek hallanák, most még büszkébbek lennének magukra :)

 

Összességében nem kevés kontrasztot érzek az alábbi anyag életszemléletéhez képest:

http://beachboss.blogger.hu/2014/1

Előzmény: gerg0 (1908)
Omega12 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 1909

Lehet ez azért történt, mert egy hiba után nem ordították le a lányok fejét Győrben. KEB és Ambros sem híve annak, hogy magából kivetkőzve üvölt. Néha a jó szó mindennél többet ér. 

Magamat ismerve lehetnék én bármilyen tehetséges egy sportágban egy pillanatot sem játszanék ott tovább, ha valaki úgy üvöltene velem, mint Róth Kálmán, vagy Konkoly Csaba tette. 

Félre értés elkerülése végett, mindkettő jó szakember, csak a stílusuk számomra nagyon visszataszító. 

Előzmény: pupoka (1906)
gerg0 Creative Commons License 2014.01.27 0 0 1908

Itt a Mocsai beszélgetés http://mno.hu/videok/91113

Kap keményebb kérdéseket is rendesen.

lunanoctis Creative Commons License 2014.01.27 0 0 1907

Egy nappal később is azt mondom, abszolút korszakos élmény volt, tökéletes kézilabdát láttunk. Tény, hogy kellettek hozzá a dán kapusok is, de ez a franciák érdemein keveset ront.

Előzmény: Peppo vagyok (1905)
pupoka Creative Commons License 2014.01.27 0 0 1906

"A csajokhoz meg annyit, hogy úgy tűnik csak a döntő maradt meg, pedig a 8 között...."

 

Mind a lányoknál, mind a fiúknál az eredménynél fontosabbnak vélem a mutatott játékot! Szerintem jó eredményeket néha-néha  a legsz...bb csapat is elérhet, jól játszani azonban képtelen!

 

A Győr játéka szinte napok alatt megváltozott, ahogy a KEB oda betette a lábát. A játékuk hirtelen látványos, fantáziadús lett, Görbe pedig végre - korlátok nélkül -  bemutathatta tudása legjavát.

Ambrossal pedig felértek a csúcsra. Világválogatott a hozzá illő játékkal.

 

Na és a válogatott? Irányítás nélkül nincs csapat.

Előzmény: Ódri (1827)
Peppo vagyok Creative Commons License 2014.01.27 0 0 1905

Szerintem nincs ember Dániában aki ezt nem mészárlásnak gondolja.

Gyakorlatilag gépezetként működött a francia csapat, néhány egészen fantasztikus góllal is fűszerezték a dolgot. Nagy élmény volt ez a döntő!

Előzmény: lunanoctis (1879)
pupoka Creative Commons License 2014.01.27 0 0 1904

"Mocsait lehet kritizálni, megvannak a maga hibái (ahogyan a többieknek is), de amiket írsz, az baromság."

 

Nem csak Te vélekedsz hasonlóképpen!

 

Azt mondják, hogyha mindenki szembejön veled az autópályán, akkor valószínű, hogy te mész rossz irányba.

 

Ebből következik, hogy megkövetek mindenkit a tévedéseim miatt!

 

Belátom, hogy az eb-n látottak hűen tükrözik a mai magyar férfikézilabda állapotát.

Tehát:

- az 1 győzelem, 2 döntetlen és a három vereség volt a csapat teljesítőképességének felső a határa.

- Mocsai mester kidolgozta a legjobb stratégiát és taktikát, ami úgy passzolt a fiúkra, mint egy            úszódressz!    

- Igen, valóban gyenge a játékosanyag, a magyar bajnokság színvonala a béka seggénél van  és a Mester ebből a semmiből volt kénytelen a legjobbat kihozni.  Kész csoda, hogy egyáltalán eljutottak Dániába!

- Végül, de nem utolsó sorban; csak így tovább! Lebegjen előttünk labdarúgásunk példája, ahol a szakma, a sajtó és a lelkes szurkolók addig fényesítették a szart, amíg leküzdöttük magunkat   San Marino és Luxemburg szintjére és ahonnan tovább is léphetünk. Lefelé!

 

Ez van. Tévedtem.   Bocsánatot kérek!

Előzmény: Törölt nick (1826)
kozármiska Creative Commons License 2014.01.27 0 0 1903

Csak egyet szeretnék tudni:

 

Wilbek elment a sajtótájékoztatóra?...

:)

 

Köszönöm ezt a napot!

jasszgeri Creative Commons License 2014.01.27 0 0 1902

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1011638_576395235780188_1007318092_n.jpg

 

5 perce ezen a kepen nyerítek. :D

bendeguz90 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 1901

Félek, hogy lesz még visszhangja ennek az EB szereplésnek.

Előzmény: lunanoctis (1899)
bendeguz90 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 1900

Bocsánat: szóval a 8. helyet meg kell becsülni (csak nálam Freud bácsi és az elszólása  beköszönt)

Előzmény: bendeguz90 (1896)
lunanoctis Creative Commons License 2014.01.26 0 0 1899

Köszi! Akkor csak a szokásos... Nyugodtan leírhatnák egyszer sablonba és elég lenne, ha a szolgálatban lévő műsorvezető egyszerűen csak felolvasná, ha úgy érzi, az alkalom megkívánja.

Előzmény: bendeguz90 (1896)
bakibaby Creative Commons License 2014.01.26 0 0 1898

Nem bizony! Nem kell lebecsülni.....

 

Egy kezünkön össze tudjuk számolni, hogy hány csapatsportágban vagyunk benne a 8-ban.... (?)

 

bb

Előzmény: bendeguz90 (1896)
bakibaby Creative Commons License 2014.01.26 0 0 1897

Gyakorlatilag zseni... (!)

 

bb

Előzmény: enndru (1895)
bendeguz90 Creative Commons License 2014.01.26 0 0 1896

Hogy a 8. helyet nem kell lebecsülni és, hogy nagy eredményt értünk el. (és , hogy nem kell azokkal foglalkozni , akiknek ez az eredmény nem tetszik) Említette a hátráltató tényezőket (sérüléseket).

Előzmény: lunanoctis (1888)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!