Keresés

Részletes keresés

Kemetproject Creative Commons License 2022.11.11 0 0 65

Szerbusztok!

Van egy 740 GLE-m, vettem eredeti Volvo kerékagyakat első tengelyre, de végűl nem lettek beszerelve. El szeretném adni őket. A Volvo 760-asokra is jók. ABS NÉLKÜLIEK! 
Én 280 eurót fizettem értük de most eladnám 90.000 Ftért.

Ha valakit érdekel hívjon a 06300992558-as számon.

érdekelne a vaj /bézs/ színű két első kárpit ebbe a modellbe.

Bal első ajtóra a műanyag csík /ütés védő/.

Rika_ Creative Commons License 2022.06.29 0 0 64

Tiszteletem!

 

Eladó lesz Volvo 760 GLE TURBO DIESEL autóm. Friss műszakival, napi használatban van, de nekem már túl nagy. Karbantartott. Semmi baja, jó állapotú a korához képest.

Mennyi lehet a piaci ára vajon? Nem terveztem eladni, de így alakult.

 

 

Zolver940 Creative Commons License 2022.03.15 0 0 63

Üdvözletem Kartársak!

 

Fájó szívvel eladó ez az "öreg" 1991-es utcai harcos.

Most kapott feújított motort 1ooo km van a lelkében.

Kiváló állapotban van korához képest, nem rozsdás az aváz,

Új fékeket, gömbfejeket is kapott.

Vizsga előtt van áprilisi lejárattal.

Fényezésre szorulna mert lakk kopott, de olyan környéken lakom hogy csak utcán tudok parkolni, és nem tudok áldozni rá ha nem tudom hogy nincs biztonságban.

Az árat mebeszéljük korának megfelelően arányosan.

Volt benne munka hogy 22 évig sikerült megőrizni olyan valakinek aki majd örömét leli benne.

Hívjon, beszélünk.

+3630 577 8982

Kettes Volvo Creative Commons License 2020.12.08 0 0 62

Helló! Meg kell számolni az áttételt mind a kettőben. A tiédben valószínűleg 3:54 es diffi van.

Előzmény: gzpgabor (52)
Greksa Peter Creative Commons License 2020.11.23 0 0 61

Sziasztok,

 

Volvo 960-as felnire kupakot: 

https://store.voluparts.com/productimage.php?product_id=1606 

 

telefonszámom: 36305930101

 

 

lacibogar Creative Commons License 2020.03.15 0 0 60

Szevasz Tomato!

Megvan még a váltó?

üdv:Laci

Előzmény: Tomato77k (28)
RetroTibor Creative Commons License 2019.10.28 0 0 59

240/740/940-hez pótkerék gyári felnin eladó.

 

Felni rozsdamentes, fekete, újszerű.

 

175/80x14 nyári gumi, Marshal, 4 mm.

(Átmérő, kerület ua mint a 195/65x15)

 

Átvehető X. ker. Éles sarok környékén.

 

3.000 Ft

fuego_gtx Creative Commons License 2019.08.15 0 0 58

Üdv Kedves Volvo-sok. :)

 

Keresek Overdrive-os váltót.

Nekem csak az overdrive része kellene, tehát olyan váltó is jó, ami esetleg zakatol, búg stb.

Köszönöm.

MPista1975 Creative Commons License 2019.06.09 0 0 57

Sziasztok Volvósok !

 

Nálam az a szituáció hogy az S40-em (2003) furcsán kezdett viselkedni:

- gyakran, úgy mutatja hogy valamelyik ajtó nyitva van, pedig mindegyik be van csukva,

- gyakran, ha bezárom az autót 10 - 20 másodperc múlva saját maga kizáródik,

- gyakran, a fedélzeti órája lenullázódik

 

Már leellenőriztem az ajtó kapcsolóit, mind a 4 kifogástalanul megszakítja az áramkört ha az ajtók be vannak csukva.

 

Kérlek benneteket, adjatok ötleteket mit kezdjek vele (persze pozitiv hozzáállással). A legnagyobb gond az hogy sehol sem merem otthagyni, mert kinyitja magát.

 

Üdv, Pista

 

 

kopiteki Creative Commons License 2018.05.04 0 0 56

Gondoltam ideböffent egy választ, sikerült-e megoldást találnia.

Előzmény: marcony (55)
marcony Creative Commons License 2018.05.04 0 0 55

Miért várod?

Hiszen megköszönte előre.

 

Vagy te mindent kétszer vársz, kétszer vársz??

Előzmény: kopiteki (54)
kopiteki Creative Commons License 2018.05.04 0 0 54

Azér' egy köszönömöt vártam volna... :o(

kopiteki Creative Commons License 2018.04.24 0 0 53

Gábor, hívd fel az érdi bontót. Igaz már befejezte, de a fejében sok sok okos dolog van még. Barna Lászlónak hívják, régi jó cimbora. Keress rá vol-szer kft.

Előzmény: gzpgabor (52)
gzpgabor Creative Commons License 2018.04.24 0 0 52

Sziasztok, egy 740-es, B230K motorkódú automata szedán boldog tulaja vagyok. Azért fordulok hozzátok, mert bontott difit/hátsó hidat keresek, nyilván reális áron. Végszükség esetére találtam egyet, de az egy V6-os automata bontásából származik, de nem tudom, passzol-e hozzá, hogy ugyanaz-e a végáttétel, és gépkönyvet sem találtam, ahol utána nézhetnék.

 

Minden segítséget köszönök,

Gábor

Arrakis T6 Creative Commons License 2017.03.07 0 0 51

Sziasztok,
  
Szakdolgozatomat Volvo témában írom, ha szánnátok 4-5 percet a kitöltésére, nagyon megköszönném a segítségeteket!

Ha megosztjátok, továbbkülditek ismerőseiteknek nagyon sokat tesztek hozzá a szakdogám eredményéhez! :)

Itt találjátok:
https://goo.gl/forms/l2oVo1jZ4xUGsEPb2


Köszönöm szépen előre is!

Üdv,

A.

kopiteki Creative Commons License 2017.02.20 0 0 50

Igazán nincs mit. Van a volvo fórumon egy surci nevü fiatal gyerek, neki van 3-4 kettese. Esetleg írj oda, vagy neki, hátha lenne eladó. Mondjuk elég rég nem írt...

Előzmény: Szkotti1 (49)
Szkotti1 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 49

...ja és köszönöm a hozzászólást! 

Előzmény: kopiteki (47)
Szkotti1 Creative Commons License 2017.02.20 0 0 48

Értem, akkor ezek szerint annyira nem vidám a helyzet. Igazán kár...

Előzmény: kopiteki (46)
kopiteki Creative Commons License 2017.02.20 0 0 47

Nappapinak vannak alkatrészei ezekhez a régi vasakhoz, én hozzá jártam, érdemes felhívni, meg szokott oldani mindent. Ő is ilyen géppel jár. A többi bontót nem tudom, próbálkoztam, de vegyes a felhozatal, egyre kevesebb van ezekhez a vasakhoz.

Előzmény: kopiteki (46)
kopiteki Creative Commons License 2017.02.20 0 0 46

Igazán jó gépet keveset fogsz itthon találni, talán első szabály, hogy szívó benzinest keress. Bár őszintén szólva, nekem volt turbós is, és azok is jók voltak, csak több minden elromolhat bennük.

A kettesvolvok rohadnak sajnos, a hetesel kevésbé, a kilencesek meg nem, csak ha törve voltak. Leginkább azz elektronika döglik meg bennük, pl nekem autópályán menet közben leállt a motor, meg egyszer csak kiviláglottak a müszerfalon a piktogramok. Meg a generátor, benzinpumpa, szóval a szokásos kopó alatrészek. Mindent nem lehet felsorolni, mindegyik gép más, függ az állapota a karbantástól. Ha szerencséd van találhatsz kevésbé elhanyagoltat is, de kevés rá a reális esély.

Alkatrész: egyre kevesebb mindent kapsz hozzzájuk, gyári szakszervizek is már utángyártott alkatrészeket szerelnek be, már nekik sincs.

Előzmény: Szkotti1 (45)
Szkotti1 Creative Commons License 2017.02.19 0 0 45

Hello urak (és ha vannak: hölgyek),

 

bár látom, nem ez a topik a fő csapás a márkánál, viszont azokra a típusokra fókuszál, ami engem érdekel.

Nos: családi mindenesnek, lótifutinak, tartalékautónak alkalmas gépeket nézegetek a szépemlékű 90-es évekből, és egyre inkább birizgálják a csőrömet ezek a vastepsik.

Nincs a közelemben olyan autó, amit meg tudnék vizslatni, egyetlen futó kalandom volt egy céges 740 kombival de az is kb. 20 éve, szóval az értő közönséget kérdezem: egy ilyennél mit kell nézni vásárlás előtt (az általános dolgokon felül, nyilván)? Vannak tipikus problémás dolgai, korróziós gócai, egyáltalán mennyire rohadósak ezek a kockák? Mennyire problémás őket itthoni viszonyokban normálisan üzemben tartani? A szereléstől nem félek (sőt!), inkább az alkatrészellátás a kérdés.

 

A 240-es nagyon-nagyon tetszik, de szegényes a felhozatal, így inkább a 700-ast céloznám.

Egyelőre nincs kizárva sem a dízel, sem a benzines, mivel a tapasztalatok alapján a családunk 2. autója  5-6000 km-t szalad egy évben, így a fogyasztás nem annyira érdekes. A hátsókerékhajtás viszont annál inkább :o)

Tudtok néhány jótanáccsal szolgálni? Vagy nyálazzam át a fő topik 18 évnyi hozzászólásait...?

kopiteki Creative Commons License 2017.02.10 0 0 44

Sajna eladtam már. Még találtam egy jobbos tükröt, meg még állófütéshez van kábel, és ford szám mérő.

Előzmény: MH_78 (42)
MH_78 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 43

Sziasztok,

 

Volvo 940-hez keresek kormánylégzsák összekötő kábelt (clockspring) és vezető oldali övfeszítőt, valamint elektromos első üléseket.

 

Köszi

MH_78 Creative Commons License 2017.02.09 0 0 42

Hello,

 

A kartámasz és a bal első tükör érdekelne ha még megvan.

 

Köszi

Előzmény: kopiteki (23)
Bull940 Creative Commons License 2016.12.24 0 0 41

Sziasztok! : ) 

 

Először is kellemes ünnepet mindenkinek,aki erre jár! Másodszor akadna néhány bontott 940 kombihoz való alkatrész, belső térbe,ezek : - a középkonzolban található dupla szellőző rostély

- kézifékpanel

- rádió pach (rádiótartó műanyag)

- box (ebben van a szivargyújtó)

- befúvó cső a műszerfal tetején (vezetőoldali)

- egy új,dobozában található, gyárilag klímás 940-hez való fűtőradiátor (gyári alkatrész)! 

 

Motortér : - kiegyenlítő tartály sapka

 

- kartergáz cső (a szelepfedél tetején keresztül húzódik)

 

Válaszolva Zsizlen kolléga kérdésére,alighanem a probléma az EGR szelep elszennyeződésével magyarázható. Hasonló volt a helyzet nálam is,és kis utána olvasás után derült ki mindez. Javítani legbiztosabban úgy lehetséges,hogy ki kell cserélni,hiszen a tisztítás nem mindig célravezető megoldás. Na persze egy idős autónál általában a tendencia nem az,hogy rohan az ember új alkatrészért,de érdemes elgondolkodni a dolgon. 

 

kopiteki Creative Commons License 2016.11.19 0 0 40

Sajna már eladtam az alkatrészeket. Síma fordulatszám mérőm van dobozában, és állófütéshez kábelköteg szintén volvos dobozban

Előzmény: Greksa Peter (38)
febri Creative Commons License 2016.11.19 0 0 39

1991-es Volvo 940-es-hez keresek  műszerfalat. Szentgotthárd Budapest vonalon olyan szerelőt, bontót, aki nem dobatná a kukába, hanem segítene rendbe rakni, tanácsot adni, hogy érdemes-e, és a többi, köszönöm ha valaki infoval szolgál

 

Greksa Peter Creative Commons License 2016.11.15 0 0 38

Engem érdekelne az antenna. Kérhetnék egy telefonszámot? 

Előzmény: kopiteki (23)
Greksa Peter Creative Commons License 2016.11.15 0 0 37

Tisztelt Volvós társak!

 

940-es Volvóhoz keresek ablaktekerőt, és bal első ajtóhoz hangszórórácsot. Mellékeltem egy képet, hogy melyik fajtára lenne szükségem a rácsból és az ablaktekerőből. (a kép a jobb ajtóról készült)

 

 

Köszönöm.

 

Üdv

 

Greksa Péter

+36305930107

 

 

 

zsizlen Creative Commons License 2016.11.06 0 0 36

Köszi, átnézem azt is illetve a kicsi vákuumcsöveket, mert azok is eléggé öregesen virítanak.

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!