Keresés

Részletes keresés

Vicaversum Creative Commons License 2022.01.24 0 0 21

Hello, nem vagyok nagyon jártas erre, de keresek egy jelenetet, a tv.ben volt még 4 éve kb. Olyan 80'as évekre tenném, szereplők szombathy gyula, antal imre és még két nő sajna nem tudom a nevük 

Vidéken játszódik, szombathy gy. És a neje várnak egy hölgyet aki bejárónőként foglalja el a helyét náluk, helyette egy városi nő jön, akire a ház asszony féltékeny lesz. Énekelnek de nem emlékszem pontosan miről. Azt tudom hogy népi öltözékben voltak matyó hímzés, fehér ing, tehát egy autentikus csárda jelleg. Köszönöm és bocsi a kevés infóért.

tibike1972 Creative Commons License 2021.05.13 0 0 20

Azt nem tudjátok, hogy melyikben van: Anyósom, ki szép nagy ember, erős is mint hat ökör...

madzagos Creative Commons License 2021.02.14 0 0 19

Sziasztok! Keresek egy kabaré felvételt a 70-évekvégéről. A címe Fúrni azt tudunk.  Ha jól emlékszem Kellér Dezső írása, Komlós konferálta fel. Szereplők: Kibédi Ervin, Kazal László és talán Körmendi János. A jelenet a Búvár Kund mondát dolgozza fel. Köszönöm, ha valaki tud segíteni.

TheSaurus62 Creative Commons License 2020.11.30 0 0 18

Köszönöm. Ritkán járok erre. :(

De ha igen, akkor rögtön kérdezek is, hogy ezek a számok léteznek-e valahol?

1. Nagyon régen volt egy (rádió?)kabarészám, ahol a híres nyomozók magyar hangjai jöttek össze (Columbo, Maigret, Kojak, stb.) és beszélgettek, mintha az igaziak beszélgetnének, persze a magyar aktualitásokra kihegyezve.

2. A (talán) 1976-os Ki mit tud? gálaműsora, a Gúnyáékkal, zsüri-paródiával, stb.

3. Egy rádiójáték készítésének folyamata (Tetemrehívás). Alfonzó, Bárdi György, és még sokan mások.

Előzmény: NB2 (17)
NB2 Creative Commons License 2020.07.28 0 0 17
Előzmény: TheSaurus62 (16)
TheSaurus62 Creative Commons License 2020.07.26 0 0 16

Üdv!

Régen hallottunk egy jelenetet, sajnos, nem tudom, kik játsszák. Valami népdalgyűjtés, vagy hasonló az alap, és az alany állandóan Rózsa Sándorról akar beszélni, meg énekelni (Ruzsa Sándor installálja vindózát, meg hasonlók). Nem tudja valaki, mi a címe, és hol lehet elérni?

Atulika7 Creative Commons License 2020.05.25 0 0 15

Sziasztok!

keresek egy kabaréjelenetet,sehol nem találom.

rádiókabaré 90 es vagy 2000-es évi jelenet lehet.

Kern András és azt hiszem Majláth Mikes szerzemény.

Valami nyaralásról szól,fantasztikusan jól,ahogy ezt Kern előadja.

Család nyaralni indul,annak minden viszontagságaival,autóbeindítás...stb.

Köszönöm a segítséget.

Attila

kóborzengő Creative Commons License 2018.12.23 0 0 14

Keresem Rejtő Jenő: A detektív, a cowboy és a légió című kabaréját Kern Andrással a főszerepben.

Pitosz1 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 13

Megvan,csak at kell irni cd-re. ?)

Előzmény: kissjoska (12)
kissjoska Creative Commons License 2018.06.14 0 0 12

Én is keresk egy, illetve több régi kabaré számot (monológot). az előadóját nem ismerem. Egy cigány család levelezés van benne pl ilyen szöveg: "Egyéb újság nincs, apádat holnap akasztják, csókol anyád Janka." 

Vagy: "mindenkinek igazolni kellett, hogy melyik cigány árja és melyik nem"  aztán elmondja a családfáját ... és így fejezi be: Ez tehát a családfámnak hivatalos kerete, és így lettem a családomban önmagamnak gyereke." Felnézek, látom, hogy a jegyző úr a hedegű tokomat rágja. Kérdem, hát maga mit csinál? Nem látja, maga marha: Rágódom a családfáján." stb.

Előzmény: pitosz (9)
Beck Gyuri Creative Commons License 2014.12.29 0 0 11

Sziasztok!

Volt egy kabaré jelenet, ahol kimegy Bécsbe (talán Boncz Géza játssza) emberünk, akinek három svihák eladna mindent.

A válasz mindenre az, hogy "persze érdekel!".

A végén a svihákok (nem biztos, de Heilig Gabira, Nádasra, Markosra) mondják, hogy OK, akkor ez mindösszesen lesz 14500 Schilling. Persze mondja hősünk, hogy ő nem akar venni.

De akkor minek mondta, hogy érdekli?

"Először vagyok külföldön, engem minden érdekel."

 

Nyomravezető?

bodoght Creative Commons License 2014.11.11 0 0 10

Sziasztok

 

Egy kabarét keresek, egy lovaglóoktató beszél benne, elég régi már, sajnos nem tudom, ki adta elő, talán Agárdy Gábor, de ez egyáltalán nem biztos.

Előre is hálás köszönet

pitosz Creative Commons License 2014.10.13 -1 1 9

A lemezek egy roma család "levelezését" tartalmazza. Alap történet: Anya levelet ír a fiának,és minden levél úgy végződik:"Csókol anyád, Janka" és USA-ba ment gyerek írja vissza Jankának: "Bankot akartunk nyitni, de az éjszakai banknyitást itt is büntetik" "Kvartettet akartunk alakítani, majd hárman játszunk benne: én + a sógor." "Apád zöld ágra vergődött-akácfára akasztotta fel magát" Ez a néhány részlet, ami eszembe jut ezekről a lemezekről.

szbdamon9053 Creative Commons License 2013.12.29 0 0 8

Az alábbi kabarénak keresném a címét: Szerepel benne Körmendi János, Hernádi Judit és Kállay Ferenc is. Vendégek jönnek, de lényegében semmi nincs otthon, Körmendi csapvizet szolgál fel. Nagyon himoros részek vannak benne. Mi lehet a címe?

Fernando1 Hierro Creative Commons License 2013.06.13 0 0 7

Például ők ketten is a lentebb említett versenyben tűntek fel, ha jól emlékszem, el is jutottak a döntőig (Aradi biztosan, különdíjat is kapott).

Előzmény: Droli1 (3)
Fernando1 Hierro Creative Commons License 2013.06.13 0 0 6

Valamikor 1995 táján ment az MTV-n a Humorista kerestetik vetélkedő. Gálvölgyi volt a konferanszié, a zsűri elnöke Szakonyi Károly volt, a zsűritagok között volt még Selmeczi Tibor is.

 

Három elődöntőből, két középdöntőből és egy döntőből állt, a verseny a szerzők között zajlott, de aki akarta, elő is adhatta saját maga a művét. Volt a produkciók között paródia (zenés és prózai is), bohózat, stand-up comedy, abszurd jelenet, még börleszkfilmek is.

 

Ezekről vannak valakinek felvételek?

amoreiras Creative Commons License 2013.06.13 0 0 5

"Biztonsági őr elvette az IPod Nanoját, mikor épp Sepulturát hallgatott" :D :D

Előzmény: amoreiras (4)
amoreiras Creative Commons License 2013.06.13 0 0 4

Kösssz!!! Megvan !!    Már hallgatom, betegre röhögöm magamat :D

 

Előzmény: Droli1 (3)
Droli1 Creative Commons License 2013.06.13 0 0 3

Ha jól emlékszem, ezt Varga Ferenc József és Aradi Tibor írta és adta elő, és a rádiókabaréban hangzott el. Ez már jó támpont lehet egy Google kereséshez :-)

Előzmény: amoreiras (2)
amoreiras Creative Commons License 2013.06.13 0 0 2

Megláttam ezt a topikot, eszembe jutott egy  régi felvétel.  Gurultunk a nevetéstől, de azóta sem hallottam, nem is találom. Mami bemegy a műszaki boltba és mindenféle pc kütyüt kezd el vásárolni . Az eladó először elnéző mosollyal kérdezgeti, aztán a Mami leosztja , mert sokkal jobban ért a témához, mint az eladó gyerek. Ráadásul keveri a tini szlenget a mamis stílussal .  Óriási . Vkinek vmi ötlete?

Magdi60 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 1

Ilyen címmel nincs a Hangtárban. Írj a kozonsegszolgalat@mtva.hu címre. Szerintem.


Előzmény: x. zoli (-)
x. zoli Creative Commons License 2013.06.12 0 0 topiknyitó

Sziasztok !

 

Volt régen egy rádiókabaré Homokóra címmel. Nem lelem sehol.

A Zárai-Vámosy homokórát adták elő mindenféle stílusban, és meg lehetett halni rajta. Cseh Tamás, Hernádi Judit, Hobo, P.Mobil, Amanda Lear,...

 

Tud róla valaki ? A nyomravezetők közt értékes http linkeket sorsolunk ki :)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!