Keresés

Részletes keresés

ReeveEwer Creative Commons License 2024.01.05 0 0 38

yes i do love both.

Előzmény: luxin (23)
mozgóárus Creative Commons License 2023.02.22 0 0 37

a teázó sem rossz beszélgetőhely

mozgóárus Creative Commons License 2023.02.19 0 0 36

ideális kávézóban van kuglóf, mazsolás kalács.

mozgóárus Creative Commons License 2023.02.19 0 0 35

mindennap három kávé

Felkelés után

ebéd és vacsora után

mozgóárus Creative Commons License 2023.02.19 0 0 34

Kávézóban már kevesen járnak. Azért nincs rajtam kívül senki itt. 

Megvagyok egyedül is 

mozgóárus Creative Commons License 2023.02.14 0 0 33

a lényege a kávézónak : feldobni egy kérdést, amit érdekesnek tartok és feltételezem, hogy más is.

Ime a kérdés :

Milyen tulajdonságodon változtatnál ? 

 

Erre a kérdésre csak az nem tud válaszolni, aki tökéletesnek érzi magát.

Van ilyen ember ?

Jómagam, nem vagyok ilyen.

 

Amiről leszoknék : Nem tudok megbocsátani az ellenem vétkezőknek.

 

Van persze más is. 

Arról majd később 

 

mozgóárus Creative Commons License 2023.02.14 0 0 32

Úgy látom ez a topik pang. 

 

pedig van benne fantázia

Megpróbálom életre lehelni

 

hhhhh....

kopasz kutya Creative Commons License 2017.07.05 0 0 31


Hiába hívogatsz, úgysem veszem fel

Mindig hallom, amikor keresel

Az összes gombot kívülről ismerem

Mint majomnak a fán, öt ujj van a kezemen


De ha lemerültél nyugodtan csengess be

Feljöhetsz hozzám és ráteszlek a töltőmre

Csak egészség és térerő legyen


Hiába küldesz hosszú sms-eket

Úgysem találom meg a szemüvegemet

Érzem, hogy némán itt rezegsz a zsebemben

A kukoricák szépen pattognak a fejemben


De ha lemerültél nyugodtan csengess be

Feljöhetsz hozzám és ráduglak a töltőmre

Csak egészség és térerő legyen


Én már mobil voltam, mikor a telefon még nem

Térerő nélkül is mindenkit elértem

Jobb a világ velem, sokkal jobb, mint nélkülem

Nagyobb a múltam, mint az életem

 

 

De ha lemerültél nyugodtan csengess be

Feljöhetsz hozzám és ráduglak a töltőmre

Csak egészség és térerő legyen

erobika Creative Commons License 2014.01.22 0 0 28

A kávét mindenki ismeri, a legtöbben naponta fogyasztjuk is a belőle készült italt. De a kávécserjét, mint dísznövényt, már kevesen ismerik, pedig kevés gonddal tartható szobai dísznövény. A növény eredetileg Afrikából származik, itt a mai napig vadon nő. Európába már az 1700 –s évek óta ismerik a kávécserjét. A kávécserje Kelet Afrikából a vörös tengeren át jutott el Jemenig. A kávézás hódolói az Arabok voltak, innen került át a XII.században Európába.

Kávébogyó egy trópusi növény, a kávécserje – „Coffea” – termése, mely a buzérfélék családjába tartozik. Az egész világon termesztik, leginkább azonban az Egyenlítő menti területeken, ahol a legkedvezőbbek a feltételek a fejlődéséhez. Néhány száz féle kávécserje létezik, de a legismertebb ezek közül mindössze három, a Coffea Arabica, a Canephora és a Liberica. Gazdasági értelemben vett jelentősége ezek közül a Coffea arabikának és a Coffea canephorának van, melyet Robustának is neveznek.
A harmadik, kevésbé ismert fajta a Coffea liberica, melyet csupán Afrika bizonyos területein termesztik, és a kávépiacon csak kiegészítő szerepet játszik. Ennek a fajta kávénak nagyon keserű az íze, és emiatt nem is igazán keresett a kávékedvelők köreiben
A növénynek fényes erős zöld 10 m.-es leveli vannak. Néhány év után a növényen megjelennek a hófehér illatos virágok. A virágok illata a jázminéhoz hasonló. KB a virágzás után kilenc hónappal megjelennek az első gyümölcsök, amelyek először zöldek, majd vörösek, és végül feketék. Minden bogyóban két mag van, ezek a kávébabok.

luxin Creative Commons License 2014.01.02 0 0 27

Kávéfajták kávéfüggőknek

Kávéfüggő vagy? Ismered a kávéfőzés csínyját-bínyját? Akkor az sem okozhat gondot, hogy melyik kávéfajta milyen összetevőkből áll! Nagyításért kattints a képre!     Forrás: David McCandless: Az információ gyönyörű című könyv 2011. december 1. és 23. között[...] Bővebben! Tovább »

forrás: Blog.hu

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.27 0 0 26

Alapjában véve stimmel, amit írtál, mert ma már valóban több fajtát is felhasználnak (többek között a Zwigeltet is, amiért kifejezetten dühös vagyok), de az eredeti, klasszikus időkben a Kadarka, Kékfrankos és az Oportó (idegen nevén portugieser) volt az alap.

Amúgy három évig én is a közelben éltem, nevezetesen Gyöngyösön - ott mi rendszeresen a Traminit fogyasztottuk a baráti körrel.

Előzmény: luxin (25)
luxin Creative Commons License 2013.11.26 0 0 25

Készítéséhez a következő szőlőfajták boraiból kell minimum hármat felhasználni: kadarka, kékfrankos, cabernet sauvignon, cabernet franc, merlot, portugieser, pinot noir, medoc és zweigelt. Pontosabban sajnos nem megy, nem vagyok boros.

 

Személyes kötődésem is volt ahhoz a (bor)vidékhez, de konkrétan ott helyben valahogyan fehér borokat (rizling, leányka, hárslevelű) kedveltem, vörösből csak a Medinát (amit aztán át kellett nevezni merlot-vá).

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.26 0 0 24

Nem voltam benne 100%-ig biztos, de a kéket és a citromsárgát valahogy kapásból kizártam. A zöld még akár lehetett is volna.

No de akkor most én kérdezek valamit - tekintettel arra, hogy igen a nyakunkon a tél és (legalább is nekem) ilyenkor a sör már nem annyira célszerű, mint a nyári hőségben. Tehát legyen valami finom vörösbor inkább!

Milyen szőlőfajták borából készül a klasszikus Egri bikavér?

(Az gondolom nem meglepetés, hogy nem egy szőlőfajtából, hanem háromnak a házasításából.)

Manapság már ebben is van némi variáció, de én most még a klasszikus régebbi összetételre vagyok kíváncsi.

Előzmény: luxin (23)
luxin Creative Commons License 2013.11.26 0 0 23

Stimmt! :)

 

Előzmény: Törölt nick (22)
Törölt nick Creative Commons License 2013.11.26 0 0 22

Nekem a barna rémlik valamiért - és tényleg nem néztem meg a gugliban. :)

[Sőt utólag sem nézem meg, most már csak azért sem!]

Előzmény: luxin (21)
luxin Creative Commons License 2013.11.25 0 0 21

Ha a játék fórumcsoportban vagyunk, legyen játék is.

 

Milyen színvilág jellemzi a Dreher Bak sör címkéjét? (Nem ér leguglizni, fejből pls!)

 

ZÖLD

 

BARNA

 

KÉK

 

CITROMSÁRGA

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.13 0 0 20

Hölgyeim !és Uraim..... egy csipet mosoly a kávé mellé

 

                 

Darvas Iván ;- Botrány a családban !

Sötösö Creative Commons License 2013.07.30 0 0 19

Hogy fokozzuk az élvezeteket, ilyen helyen már csak a hűsítő kávés finomságok hiányoznak

 

 

 

és egy ráadás

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.07.29 0 0 18

No meg egy kis csobbanás a kerti medencénkben, vagy a teraszon. Esetleg egy kis masszírozással összekötve.

 

     

Előzmény: Sötösö (17)
Sötösö Creative Commons License 2013.07.28 0 0 17

Ebbe a kánikulába nem rossz ötlet a jeges kávé :

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.25 0 0 16

 

Betértem egy gőzölgő feketére.

Mivel a szőkék nem gőzölögnek:)

Szép estét mindenkinek!

Törölt nick Creative Commons License 2013.06.19 0 0 15

A kávéval szemben én egyébként a teát részesítem előnyben, annak dacára , hogy korábban évtizedeken keresztül megrögzött kávéivó voltam, elsősorban persze a munkahelyeken, ahol előfordultam. Hiszen ott már csak megszokásból is ittuk a feketét, szinte kötelességszerűen. Mindkét italnak vannak jó hatásai, aztán az már egyéni szimpátia kérdése, hogy ki melyiket választja.

 

                                       KÁVÉ                                                                                TEA

 

Csökkenti a kettes típusú cukorbetegség kialakulásának                    Segíti a legyengült immunrendszer megerősödését.

esélyét.

 

Csökkenti a bőrrák előfordulását.                                                         Segít a prosztatarák megelőzésében.

 

Izomerősítésben pozitív hatású.                                                           Segít a fogyásban.

 

Felpörget.                                                                                              Megnyugtat.

 

Magas vérnyomás és vesebetegség esetén mellőzendő.                     Magas vérnyomás és vesekő esetén javasolható.

 

Hirtelen élénkít, de gyorsan el is múlik ez a hatása.                             Tartósabb frissességet okoz.

 

               Mindkettőnél célszerű valamicskét harapni mellé (pl. keksz féleséget), mert egyaránt gyomorégést okozhat.

 

 

A teával kapcsolatos zenék közül egy könnyedebb műfajt választottam, nevezetesen Art Tatum "Tea For Two" (Tea kettesben) című számát:

 

 

 

 

 

Ugyanez cha-cha-cha-ként:

 

 

 

Végül pedig komolyabban egy kissé. Sosztakovics verziójában ez így szól:

 

 

 

luxin Creative Commons License 2013.06.13 0 0 14

Aki ért angolul, ezt mindenképpen nézze végig (mind a 3 részt), élmény lesz!

Előzmény: luxin (13)
luxin Creative Commons License 2013.06.13 0 0 13

Ez pedig egy háromrészes, a neten fellelhető talán LEGJOBB mozi a kávé történetéről. Angolul sem árt tudni hozzá, de ugye ez már alap itt az index fórumon :))

 

luxin Creative Commons License 2013.06.13 0 0 12

A History Channel dokumentumfilmje a kávéról.

 

luxin Creative Commons License 2013.06.13 0 0 11

Frank Sinatra is énekelt már a kávéról .)

 

luxin Creative Commons License 2013.06.13 0 0 10

Nos, eléggé ciki, de időközben elfelejtettem Youtube-ot beilleszteni :)  Szerencsére időközben felfrissítettem a memóriámat. Szóval hallgassunk bele abba a kávé-kantátába!

 

 

luxin Creative Commons License 2013.06.13 0 0 9

https://www.youtube.com/watch?v=Hi1PY0N3iGs

luxin Creative Commons License 2013.06.13 0 0 8

Előzmény: luxin (7)
luxin Creative Commons License 2013.06.13 0 0 7

Hallgassunk is bele akkor már!

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (6)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!